CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.07.Horoskop tygodniowyKoziorożec vs Rak 18. – 24.7.2022

17 lipca 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/07/Slonce-Merkury-Pluton.webp?fit=1200%2C757&ssl=1

hasła tygodnia: Koziorożec vs Rak – bezradność / punkty zwrotne / zmiana energii wiodących i zmiana fazy / nazwać sprawy po imieniu, odsłonić karty, zająć stanowisko i podjąć wiążące zobowiązania / silne uczucia i namiętności / władza i siła vs bezsilność / ojczyzna, rodzina oraz poczucie bezpieczeństwa wystawione na próbę – co jest odporne na kryzys?

 

Po nieco spokojniejszej fazie nadchodzi bardziej intensywny, emocjonalny tydzień. Na pierwszym planie pozostaną tematy ochrony, bezpieczeństwa, przynależności, domu oraz rodziny. W tych kwestiach trzeba będzie przejść do rzeczy. Jednocześnie możemy mieć problem z chłodną, pragmatyczną oceną zachodzących wydarzeń. Prawdopodobnie osobiste zaangażowanie, wrażliwość, potrzeby i wszelkiego rodzaju uczucia zdeterminują nasze zachowania czy reakcje.

W harmonijnym, pozytywnym otoczeniu, ale także w sytuacjach kryzysowych zobaczymy spektakularne przejawy wzajemnej troski, bliskości, zażyłości. Z drugiej strony napięcia czy konflikty będą bardzo szybko eskalować. Szczególnie w pierwszej połowie tygodnia możemy oczekiwać wielu krytycznych sytuacji albo przykrych doświadczeń. Roszczenia do władzy, groźby, szantaż, próby utrzymania kontroli wszelkimi sposobami lub manipulowania innymi ludźmi są równie możliwe jak poczucie bezsilności i bezradności.
Oprócz wydarzeń związanych z wymienionymi na wstępie tematami, dużą rolę odegrają też media oraz wszelkiego rodzaju informacje. W sprawach dotyczących edukacji, handlu, podróży i transportu może dojść do kryzysu. Szczególne wyzwanie stoi także przed liderami: muszą się oni spodziewać, że ich zachowanie, pozycja i autorytet będą kwestionowane.

 

Słońce vs Pluton

Teraz chodzi głównie o cele, które zamierzamy osiągnąć, o asertywność, wiarę w siebie, pytanie o prawdziwą intencję oraz motywację do działania. Z drugiej strony ważne będą niewidoczne lub nawet nieświadome powody zaangażowania w coś.
Ci, którzy są świadomi swoich wartości i nastawienia do sprawy, którzy potrafią trwać przy tym, za czym się opowiadają, a także są gotowi wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje i ponieść związane z tym konsekwencje, mają duże szanse sprostać wyzwaniom.

 

Merkury vs Pluton

Sytuacja stanie się trudna, a nawet niebezpieczna, jeżeli górę wezmą chęć dominacji, pragnienie władzy bądź lęki. Wtedy sprawy mogą przybrać niekorzystny obrót.
Poza tym aktualności nabiorą wydarzenia, doświadczenia lub impulsy, które absorbowały nas pół roku temu, głównie w styczniu, lutym oraz na przełomie lutego i marca. Teraz wyraźnie zobaczymy, do czego doprowadziły i co się z nimi stało.
Napięcie tego tygodnia rozegra się na osi Koziorożec vs Rak. 11 lutego Merkury tworzył koniunkcję z Plutonem w 28° Koziorożca, w tym stopniu miała też miejsce koniunkcja Wenus/Mars/Pluton. W najbliższy poniedziałek obie planety rzucą sobie wyzwanie na osi Rak – Koziorożec 28°. Dlatego opisane procesy dotyczą osób, które w swoim horoskopie mają obsadę tego stopnia w Baranie, Raku, Wadze albo Koziorożcu. Przede wszystkim rzecz odczują urodzeni 19 stycznia i 20 lipca.

 

Koziorożec vs Rak

Jeśli należycie do tej grupy, to spróbujcie spojrzeć na rzeczywistość bez klapek na oczach, zobaczyć ją taką, jaka jest. Zajmijcie jednoznaczne stanowisko i zaangażujcie się w coś całym sobą, w miarę możliwości bądźcie jednak rzeczowi i okażcie innym należny szacunek.

 

Słońce w Lwie

W drugiej połowie tygodnia klimat ulegnie pewnej zmianie, wzrosną pewność siebie i dynamika. Na pierwszy plan wysuną się radość życia, ochota na gry i zabawy, twórcza aktywność, a także wiara we własne siły.
Osoby przebywające na wakacjach, na urlopie lub będące w harmonijnym związku mogą oczekiwać przyjemnych, satysfakcjonujących doświadczeń. Jakość czasu sprzyja też zakochanym i twórczym projektom.
Z drugiej strony wzrośnie dążenie do zdobycia uwagi i szacunku. W efekcie pojawi się skłonność do egocentryzmu oraz stawiania wysokich wymagań. A jeśli świat i inni nie postąpią zgodnie z naszymi oczekiwaniami, to poczujemy się głęboko dotknięci, urażeni i zareagujemy agresją.
W miarę możliwości powściągnij takie impulsy. Dzięki temu oszczędzisz sobie i innym krępujących sytuacji, a później nieprzyjemnych konsekwencji.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK, w zależności od horoskopu i tematu, możliwe są bardzo różne doświadczenia. Poranek zdominuje wielka, obecna od weekendu potrzeba harmonii i miłości. Jednocześnie tendencja do drążenia tematu w celu odkrycia jego głębszego lub ukrytego tła, a w razie potrzeby do sprowokowania kogoś, może prowadzić do gwałtownych reakcji.
Po południu zacznie nas rozpierać energia, ale wzrośnie też skłonność do gwałtownych, impulsywnych reakcji.

 

Koziorożec i Rak

Również WTOREK i ŚRODĘ zdominuje duch walki, potrzeba aktywności, asertywności, zaangażowania w jakąś sprawę lub osiągnięcia czegoś. Jednocześnie wzrośnie gotowość do prowokacji i konfrontacji, ale też wrażliwość, zwłaszcza na impulsywne zachowania i przejawy agresji. Dodatkowo łatwo ulegniemy frustracji, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem. Dlatego w tych dniach bądź przygotowana/-y na gwałtowne scysje, konfrontacje, reakcje, gierki o władzę i ogólnie krytyczne sytuacje.

 

Księżyc w Byku

W CZWARTEK wróci spokój, pojawi się potrzeba bezpieczeństwa, stabilności i niezawodności, łatwiej wrzucimy na luz i odczekamy na dalszy bieg zdarzeń.
Tego dnia i w PIĄTEK chętnie opowiemy się za sprawami i wartościami, które są dla nas ważne albo za ochroną i zachowaniem czegoś bliskiego naszemu sercu. W tych dniach wzrośnie też dążenie do autonomii i niezależności oraz chęć realizacji własnych spraw i zamierzeń.
Dlatego to doskonała pora na dokonanie podsumowania. Poświęć czas, żeby przemyśleć swoje pragnienia i wartości, odpowiedz sobie na pytanie, co jest ważne w Twoim życiu, co ma dla Ciebie wartość i znaczenie. Z jakości czasu skorzystają również osoby zajmujące się tematem zrównoważonego rozwoju oraz działania związane z przyrodą.

 

Księżyc w Bliźniętach

WEEKEND upłynie pod znakiem zabaw i gier, potrzeby spotkań, rozmów i celebrowania lekkości bytu. Najlepiej zrób coś, co sprawia Ci przyjemność, w miarę możliwości działaj wspólnie z innymi. Pielęgnuj kontakty towarzyskie, otwarcie mów o swoich pragnieniach i o tym, co leży Ci na sercu. To najlepszy sposób na przepracowanie wszelkich trudnych doświadczeń mijającego tygodnia. Jakość czasu sprzyja też imprezom, zabawie i niezobowiązującym spotkaniom.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Mickael Gresset, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897