CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.02Horoskop tygodniowyCisza przed burzą 21. – 27.2.2022

20 lutego 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/02/cisza-przed-burza.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

Hasła tygodnia: wahanie i niezdecydowanie przed decydującym krokiem / nowe pomysły i rozwiązania / współczucie, zrozumienie i porozumienie, ale również zagrożenie, próby kontroli, kwestionowanie starego porządku i rebelia

Konfiguracje nadchodzących dni mają charakter przygotowania do zasadniczej zmiany, która nastąpi w przyszłym tygodniu i wytyczy kierunek na przyszłość. Więcej na temat we wpisie Wenus i Mars – satysfakcjonujące działanie oraz horoskop na 2022 dla Koziorożca.
Wykorzystajcie okazję, żeby uzyskać jasny obraz sytuacji i ustalić swoje priorytety.

 

Nie(s)pokój

Generalnie można teraz wyróżnić dwie równoległe tendencje.
Pozornie, na pierwszy rzut oka panuje pokojowy i pojednawczy nastrój. Większa otwartość na innych wzmacnia gotowość do widzenia czegoś więcej niż czubek własnego nosa i odłożenia na bok partykularnych interesów. Stwarza to korzystne przesłanki do porozumienia w konfliktach i pragmatycznego rozwiązywania istniejących problemów.
Nie zabraknie nam również wyobraźni, kreatywności i nowych pomysłów. Dlatego warto wykorzystać najbliższe dni do wstępnych poszukiwań w zakresie przyszłej współpracy lub przygotowań do wspólnego projektu. Szczególnie na poziomie indywidualnym warto świadomie szukać okazji do rozmowy, żeby wyjaśnić istniejące konflikty, wybadać wspólne ideały i interesy lub ożywić istniejące relacje nowymi wizjami i pomysłami.

 

Cisza przed burzą

Obok bardzo pozytywnych prądów narasta jednak intensywność i napięcie, chociaż zwykle dzieje się to podskórnie lub niejako za kulisami. Są one związane z przeczuciem zbliżającego się ważnego wydarzenia. Przeżycia z tym związane można najlepiej porównać do nastroju, jaki jest odczuwalny przed nadchodzącą burzą z piorunami lub zbliżającą się erupcją wulkanu. Ewentualnie taka sytuacja ma miejsce podczas intensyfikacji kolorów, dźwięków i ruchów w filmie, teatrze czy życiu i zwiastuje ona osiągnięcie apogeum i punkt zwrotny. Początkowo jednak obawy i poczucie zagrożenia, które dały o sobie znać już w ubiegłym tygodniu, ulegną nasileniu.

 

Powrót do 2020

Prawdopodobnie znowu aktualności nabiorą wydarzenia i doświadczenia z 2020 roku. W tym kontekście może wzrosnąć skłonność do gier o władzę, obsesji kontrolowania i przesadnych reakcji, a także tendencja do kwestionowania wszystkiego. Jednocześnie wzrośnie wewnętrzne pragnienie uwolnienia się od tego, co stare oraz niespójne, a także dążenie do zasadniczej zmiany i reorientacji. Energie uruchomione w tym czasie pozwolą na wielkie dzieła i bohaterskie czyny, ale kryją w sobie również niebezpieczeństwo destrukcyjnego rozwoju wypadków.

Najlepiej poradzisz sobie z sytuacją, jeśli żyjesz w zgodzie z samym sobą, wiesz, co jest dla Ciebie ważne w życiu, co Cię inspiruje, motywuje, napędza. Wtedy możesz skorzystać z jakości czasu, skupić się na tym i sporo osiągnąć. Duży pożytek z działających energii odniosą również sportowcy, artyści czy osoby kreatywne. Sytuacja zrobi się trudna, a nawet niebezpieczna tam, gdzie uwolnione teraz siły zadziałają nieświadomie lub zostaną stłumione.

 

Związki i wartości

Ważne doświadczenia i zmiany nastąpią w związkach i w odniesieniu do kwestii wartości. Procesy, które są aktualne od grudnia ubiegłego roku powoli nabierają intensywności i zmierzają do punktu kulminacyjnego lub zwrotnego. Sytuację w tej dziedzinie można porównać do rosnącej fali. Jednak jej złamanie nastąpi dopiero w następnym tygodniu. Zatem to dobra pora, żeby zyskać jasność co do własnych wartości i pragnień w związku. Zadaj sobie pytanie, czy jesteś gotowy bronić tego, co jest dla Ciebie ważne.

 

Komunikacja

Z kolei w dziedzinie komunikacji, mediów, handlu, transportu, edukacji i nauki nieoczekiwane zdarzenia i odkrycia mogą już w tych dniach wywołać poruszenie i zainicjować reorientację. W tym kontekście istotną rolę odegra podejście do osiągnięć czy odkryć nauki i badań, rzeczywistości cyfrowej i wirtualnej, a także rola zachodniego świata. Niewykluczone, że zakwestionowane zostaną tutaj dominujące wcześniej poglądy, założenia albo idee. W odniesieniu do tych obszarów trzeba będzie wyciągnąć wnioski z dotychczasowych doświadczeń i zająć się konsekwencjami zachodzącej zmiany paradygmatu.

 

Horoskop tygodniowy

Ogólne opisane na wstępie trendy powinny być już wyraźnie zauważalne w PONIEDZIAŁEK i WTOREK. Z jednej strony intensywne uczucia, namiętności, kompulsje oraz wszelkiego rodzaju lęki skłonią nas do tego, aby dokonać introspekcji i zbadać otchłań własnej psychiki. Ci, którzy będą na to gotowi, mogą wejrzeć w świat własnych emocji, ale także zrozumieć innych. Sprawy skomplikują się, jeśli spróbujemy zaprzeczyć, stłumić lub wyprzeć tego rodzaju doświadczenia i związane z nimi reakcje. Warto też ograniczyć wszelkie impulsy do prowokowania innych. Z drugiej strony, jakość czasu sprzyja dociekaniom czy wszelkiego rodzaju działalności badawczej.

W ŚRODĘ nastrój ulegnie zmianie. Nasza uwaga bardziej skieruje się ku teraźniejszości oraz ku przyszłości i nowym możliwościom, jakie ona oferuje.

W CZWARTEK i PIĄTEK ogarnie nas entuzjazm i gorączka przemian. Teraz wyraźnie dojdą do głosu potrzeba wolności i chęć zwrócenia się ku nowym wizjom. W najlepszym przypadku, wydarzenia i spostrzeżenia tych dni otworzą nam oczy na szerszy obraz sytuacji i pozwolą na nowe zrozumienie bieżących wydarzeń. Gorzej, jeżeli uprzedzenia lub zawiedzione oczekiwania uniemożliwią otwarcie się na inne perspektywy. Istnieje wtedy niebezpieczeństwo buntowniczych, destrukcyjnych bądź nienawistnych reakcji.

 

Zapowiedź zmiany

W czasie WEEKENDU zrobi się poważnie, trzeźwo i pragmatycznie. Z drugiej strony wyraźnie wzrosną wewnętrzne lub zewnętrzne ciśnienie, napięcie i intensywność. Niewykluczone, że doświadczenia i wydarzenia tych dni będą zapowiedzią ważnych decyzji, które niebawem przyjdzie nam podjąć. Nawiasem mówiąc, uruchomione teraz energie najlepiej nadają się do zaprowadzenia porządku we własnym życiu. Ale mogą być również wykorzystane do poświęcenia się wymagającym zadaniom lub do sprostania wyzwaniom natury fizycznej bądź psychicznej. Czas nie sprzyja osobom szukającym odpoczynku czy relaksu. Przede wszystkim zadbajcie o minimum aktywności fizycznej.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Josep Castells, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897