CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.05.Horoskop tygodniowySłońce-Uran to niespodzianki! 2. – 8.5.2022

1 maja 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/04/Uran-Slonce-Byk-zaskoczenie.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

Hasła tygodnia: Słońce-Uran to niespodzianki! / przełom, rozłam, zmiana fazy / oczekuj nieoczekiwanego / potęga natury / siła pragnień i tęsknot / negocjacje i rozmowy kluczem do porozumienia / erotyka i seksualność – odrobina zmysłowych przyjemności

 

W tym tygodniu na pewno nie będziemy się nudzić, narzekać na brak ekscytujących przeżyć, inspirujących doświadczeń, nieoczekiwanych zwrotów akcji czy powodów do ekscytacji. Związane z tym doświadczenia dostarczą kolejnych impulsów w procesie zmian, który został zainicjowany w minionych dniach. Będą one odczuwalne dla większości z nas i zapoczątkują kompleksową zmianę perspektywy o długofalowych skutkach.

 

Wenus w Baranie

W centrum wydarzeń nadal pozostają zachodzący od dłuższego czasu proces zmiany hierarchii wartości oraz zależność od dostępnych zasobów. Ważne procesy nastąpią też w związkach i wszelkiego rodzaju relacjach.
Zależnie od indywidualnej postawy związane z tym doświadczenia mogą mieć różny charakter. Ci, którzy są wewnętrznie stabilni, czują się bezpiecznie i są gotowi zainicjować lub zaakceptować zmiany albo pójść nową drogą, mogą wykorzystać doświadczenia i spostrzeżenia nadchodzących dni, aby otworzyć nowe drzwi i w ten sposób uruchomić bardzo owocny rozwój.
Z kolei osoby zorientowane na przeszłość albo pragnące za wszelką cenę zachować status quo, powinny liczyć się z wydarzeniami i zwrotami akcji, których nie sposób zaplanować ani przewidzieć, które odbiorą im spokój ducha i zmuszą do zmiany. Tak czy inaczej, wszystko, co się teraz wydarzy, uruchomi bardzo ważne procesy.

 

Gotowość do działania

Pomocna okaże się duża gotowość do działania. W przeciwieństwie do poprzedniego tygodnia łatwiej wyjdziemy innym naprzeciw, poszukamy okazji do rozmowy, zadamy pytania, a w razie potrzeby – zaangażujemy się w konflikty.
Wciąż istniejąca tęsknota za pokojem i harmonią, a także potrzebą zrozumienia i komunikacji, zwiększy szanse na procesy zbliżenia i pojednawcze gesty ukierunkowane na rozwiązanie problemu.
Dlatego warto rozmawiać z innymi o swoich wartościach i ideach, a także głośno mówić o własnych życzeniach. Poświęćcie trochę czasu, aby dowiedzieć się, co jest dla Was ważne, ile wolności oraz bezpieczeństwa potrzebujecie; podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie, bądźcie też gotowi uszanować poglądy i potrzeby innych. Tam, gdzie to się uda, zostaną znalezione pomysły, jak kreatywnie rozwiązać istniejące problemy.

 

Retrospekcja i poprawki

Należy jednak pamiętać o tym, że wiele poruszanych w tych dniach kwestii jest zaledwie wstępnym szkicem dłuższej historii. W następnym tygodniu planeta Merkury przejdzie w retrogradację. W efekcie nastąpi okres retrospekcji, korekt oraz wyjaśniania spraw. Prawdopodobnie ostateczne wyniki będą widoczne dopiero w czerwcu. Dlatego uzbrójcie się w cierpliwość.

 

Słońce-Uran to niespodzianki

Oczekuj nieoczekiwanego! Przede wszystkim autorytety i przywódcy zaskoczą nas swoim oryginalnym, a nawet «szalonym» zachowaniem. Niektórzy z nich zainicjują nowy trend albo zostaną zmuszeni przez nagłe zdarzenia do zrewidowania swojej postawy oraz swoich celów. Niewykluczone są też bunty, powstania i rewolucje, ale ich prawdziwy efekt wyjdzie na jaw znacznie później.
Niewykluczone, że nastąpią też wydarzenia, które uzmysłowią nam potęgę przyrody i naszą zależność od niej. Słońce-Uran to niespodzianki, zaskoczenie i nieprzewidywalność!

 

Wenus i Lilith

Duże poruszenie mogą też wywołać silne kobiety. Ich wielkie zaangażowanie, bezkompromisowe i radykalne zachowanie, zakwestionowanie istniejących wzorców i tabu może wzbudzić sensację.
Poza tym w centrum uwagi znajdą się erotyka i seksualność, taniec między energią męską i żeńską oraz wynikające z tego energie twórcze. Wydarzenia tego rodzaju mogą odegrać ważną rolę w zachodzącym procesie zmiany systemu wartości. W efekcie otworzą się nowe przestrzenie i/lub w sposób podobny do trzęsienia ziemi zostaną zachwiane istniejące pewniki. Najlepiej stwórz w życiu codziennym przestrzeń dla uwolnionych teraz energii, np. eksperymentuj z nowymi sposobami zachowania, zmień aranżację ogrodu lub balkonu, bądź kreatywny w kuchni i/lub w miłości.

 

Horoskop tygodniowy

Prawdopodobnie w poniedziałkowy poranek nie będziemy jeszcze odczuwać dynamiki tego tygodnia. Na pierwszy plan wysunie się potrzeba spokoju, bezpieczeństwa, stabilności i przyjemnych doznań. W efekcie jakość czasu sprzyja temu, żeby na spokojnie uporać się z doświadczeniami i impulsami weekendu oraz przygotować do podjęcia kolejnych działań. Po południu nastrój ożywi się, poczujemy chęć nawiązania kontaktu i porozmawiania o ewentualnych wspólnych projektach.

 

Jak w kalejdoskopie

WTOREK i ŚRODA upłyną pod znakiem kontaktów i związków. W tych dniach poczujemy ogromną potrzebę bycia na bieżąco i porozmawiania o aktualnych wydarzeniach. Nastrój może zmieniać się jak w kalejdoskopie. Oprócz twórczych, inspirujących i pokrzepiających doznań, pojawią się zaskakujące zwroty akcji, prowokacyjne zachowania, a nawet łamanie tabu. Te ostatnie mogą powodować napięcie, a często przyniosą nadspodziewanie gwałtowne lub radykalne reakcje. Bądź elastyczny i nie rozpraszaj uwagi, wtedy zyskasz najwięcej. Nawiasem mówiąc, to idealna pora na przeprowadzenie burzy mózgów i zbierania pierwszych, zupełnie nowych pomysłów.

 

Oczekuj nieoczekiwanego

W czwartek nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Jednocześnie będziemy mocno pobudzeni i skłonni do refleksji. Przede wszystkim w CZWARTEK i PIĄTEK da o sobie znać potrzeba przynależności, bezpieczeństwa, ojczyzny oraz domu. Prawdopodobnie równie silne będzie jednak dążenie do autonomii i niezależności. Ponieważ w tych dniach nie zabraknie nam kreatywności i inspiracji, z pewnością zdołamy pogodzić ze sobą te sprzeczne energie. Szukajmy takich form kontaktu z innymi ludźmi, które dadzą przestrzeń wszystkim zainteresowanym i uwzględnią ich potrzeby.
Bądź gotowy do eksperymentowania z nowymi pomysłami i możliwościami, ale jednocześnie zadbaj o zaspokojenie swojej potrzeby bezpieczeństwa. To doskonała pora na zmiany w sferze domowej.
Aspekt Słońce-Uran to niespodzianki, zaskoczenie i gotowość do przeprowadzenia prawdziwej rewolucji. Przede wszystkim rzecz dotyczy Byków z 2-6 maja. Poza tym do tablicy zostaną wywołane Lwy, Skorpiony i Wodniki.

Po intensywnej nocy, WEEKEND powita nas swoją słoneczną, przyjazną stroną. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ na pierwszy plan wysunie się chęć zabawy i rozrywek, nie zabraknie nam fantazji ani kreatywnych pomysłów.
Najlepiej zorganizuj teraz coś wspólnie z przyjaciółmi, rób rzeczy, które Cię inspirują i dają Ci radość.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Mpumelelo Macu, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897