CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20242024.01.Horoskop tygodniowyPluton w Wodniku – AI 15.-21.1.2024

14 stycznia 20240
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2024/01/24-1-16-pluton-w-wodniku-ai.webp?fit=1200%2C766&ssl=1

Pluton w Wodniku – AI / nadchodzi NOWE/ określić swoje miejsce i dokonać radykalnej transformacji / ważne impulsy na przyszłość / sformułować intencje i wyznaczyć nowe cele / autorytety w centrum uwagi / podejście do kwestii władzy oraz kontroli – kto i jak decyduje? / kiedy życzenia i oczekiwania nie zostaną spełnione / wizje i nadzieje, ale także rozczarowania i otrzeźwienie w związkach

 

W następny weekend Pluton w Wodniku przyniesie ważną zmiana energii wiodących. Przede wszystkim w odniesieniu do tematów wolności, niezależności, równości, przyjaźni, sieci powiązań oraz wirtualnego świata zbliża się radykalna zmiana i wyraźny skok mocy. Również inne układy tego tygodnia dostarczą ważnych impulsów na przyszłość. Dlatego doświadczenia i wydarzenia nadchodzących dni zasługują na szczególną uwagę oraz zdeterminują dalszy bieg zdarzeń. Prawdopodobnie pod wieloma względami będzie to bitwa między przedstawicielami starych struktur a osobami szukającymi nowych ścieżek.

 

Status quo

Porządek chronologiczny najbliższego tygodnia będzie dość jednoznaczny. W jego pierwszej połowie należy dokonać oceny sytuacji i określić własną pozycję. Wszystko w celu sprecyzowania status quo.
Na poziomie zbiorowym będą wyjaśnione skutki wydarzeń ostatnich kilku tygodni oraz związane z nimi konsekwencje. W niektórych obszarach zostanie osiągnięte porozumienie, w innych stanie się jasne, że prędzej czy później wstrząsy bądź zmiany są nieuniknione. Szczególnie dotyczy to struktur państwowych, rządów oraz osób sprawujących władzę.

 

Sojusze

Również na poziomie osobistym warto zastanowić się nad własną sytuacją, swoją aktualną pozycją i podejściem do rzeczywistości. Pomyśl o procesach, które zachodzą w Twoim najbliższym otoczeniu i na świecie, a także o uporządkowaniu swojego życia. Przy tym postaraj się dokonać możliwie jak najbardziej trzeźwej, pragmatycznej i realistycznej oceny sytuacji, unikaj też niepotrzebnego dramatyzowania.
Jeśli Ci się uda, to możesz zawrzeć sojusze z bratnimi duszami oraz osobami o podobnych poglądach. Szukaj z nimi porozumienia, rozpoznajcie i wspólnie wykorzystajcie istniejące możliwości, inspirujcie się nowymi pomysłami i spostrzeżeniami. Będziesz wtedy dobrze przygotowany do podjęcia fundamentalnych decyzji i działań, na które niebawem przyjdzie pora.

 

Pluton w Wodniku

W drugiej połowie tygodnia pora przejść do rzeczy. Początkowo skupimy się na relacjach, umowach i wartościach. Najwyższy czas przeanalizować i zweryfikować związane z nimi wizje, nadzieje, oczekiwania i życzenia. Przy tym warto przyjrzeć się wydarzeniom i doświadczeniom z lutego 2023 r. oraz rozwojowi sytuacji od tego czasu. Wyraźnie zobaczymy, co zostało spełnione, potwierdzone i wzmocnione. Z drugiej strony stanie się jasne, gdzie konfrontacja z rzeczywistością wymusiła twarde lądowania na ziemi. W efekcie trzeba będzie poradzić sobie z rozczarowaniami, niespełnionymi marzeniami, poczuciem zawodu i porażki. Na pierwszy plan wysuną się relacje osobiste, gospodarcze i polityczne, a także sektor finansowy. Istotną rolę odegrają też wartości kulturowe, religijne i duchowe oraz związane z nimi wizje, obietnice i oczekiwania. W najlepszym przypadku uda się oddzielić ziarno od plew, odrzucić te pierwsze i zadbać o to drugie. Nie trać z oczu reakcji tych, którzy będą rozczarowani i zawiedzeni. Niewykluczone, że zaczną szukać winnego, zareagują rozgoryczeniem, frustracją i nienawiścią. W takich przypadkach dojdzie do nieprzyjemnych, niebezpiecznych sytuacji.

 

Impuls do zmiany

Od połowy tygodnia, a zwłaszcza w czasie weekendu będą zachodzić wspomniane na wstępie procesy przejścia do nowej fazy, napłyną też ważne impulsy do zmiany. Przede wszystkim na pierwszy plan wysuną się autorytety i osoby sprawujące władzę. Powszechną uwagę przykują ich intencje i motywacje oraz związane z tym zachowanie. W zależności od nastawienia zainteresowanych można spodziewać się różnych scenariuszy zdarzeń i procesów. Ci, którzy są zaangażowani w realizację uniwersalnych celów i wizji, bronią idei lub sprawy bez ukrytych motywacji czy osobistych interesów, mogą w tym czasie dostarczyć ważnych impulsów na przyszłość. Niewykluczone, że takie osoby szybko zyskają sympatię, znajdą towarzyszy i sojuszników.

 

Władza

Gorzej ze wszystkimi, którzy są zainteresowani tylko własnym sukcesem i prestiżem, pragną wzmocnić lub udowodnić swoją władzę albo usiłują za wszelką cenę utrzymać kontrolę nad sytuacją i zachować stare przywileje. Wprawdzie mogą oni odnieść chwilowy sukces, ale w dłuższej perspektywie poniosą porażkę. Prawdopodobne są również sensacyjne incydenty z udziałem autorytarnych przywódców, polityków czy osób sprawujących władzę.

 

Decyzje

Na poziomie osobistym chodzi teraz o zdefiniowanie własnej pozycji, intencji i celów. Broń ich ze wszystkich sił! Wyjdź innym naprzeciw, bądź jednoznaczny wewnętrznie i stanowczy, ale również przyjazny. Jeśli odważnie podejmiesz fundamentalną decyzję, nie wiedząc, dokąd Cię to zaprowadzi, to możesz teraz wykonać milowy krok na swojej życiowej drodze. Z jakości czasu skorzystają też twórcy, artyści i osoby kreatywne.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK upłynie nam pod znakiem refleksji i kontemplacji. Szczególnie wysokie tego dnia będą wrażliwość, wyczulenie na sprawy innych oraz podatność na zranienie. W efekcie wzrosną tęsknota za pokojem, potrzeba zrozumienia i pojednania. Jednocześnie możemy mieć problem z podejmowaniem działania i aktywnością. Dlatego nie bierz na siebie zbyt wiele. Najlepiej poświęć trochę czasu na przemyślenie własnego życia, podejścia do rzeczywistości oraz swoich wizji. Z uruchomionych teraz energii skorzystają też wszelkie praktyki duchowe i działania artystyczne.

 

Energia

WTOREK rozbudzi żądzę życia. Teraz zacznie nas rozpierać energia, zechcemy przystąpić do działania, zająć się czymś albo poćwiczyć. Wykorzystaj energię dostępną tego dnia oraz w ŚRODĘ, żeby zrobić coś konkretnego. Najlepiej działaj wspólnie z innymi. To doskonała pora na realizację projektów i zadań, a także na wszelkiego rodzaju porządki. Z jakości czasu skorzysta też aktywność sportowa. Uważaj jednak na skłonność do rywalizowania z innymi lub kompensowania własnego niepokoju czy niepewności poprzez szczególnie zuchwałe bądź agresywne zachowanie. Taka tendencja może być bardzo nieprzyjemna, a nawet niebezpieczna. Ogranicz wszelkie impulsy do prowokowania innych.

 

Strefa komfortu

W CZWARTEK i PIĄTEK na pierwszy plan wysuną się wartości oraz relacje. Te dni zdominuje strefa komfortu, potrzeba bezpieczeństwa, stabilności, wiarygodności. Teraz jak bumerang powracać będzie kwestia tego, co jest przewidywalne, lojalne, wierne, autentyczne i godne zaufania, a co nie. Zarówno w relacjach, jak i w kontaktach z konkretnymi rzeczami, żądaniami i zobowiązaniami finansowymi, zastanów się, czego chcesz bronić, co chcesz zachować i pielęgnować. Poza tym konstelacje tych dni sprzyjają kreatywnym, artystycznym działaniom.

 

Spotkania

Potrzeba bezpieczeństwa i stabilności będzie również duża w SOBOTĘ. Pójdzie ona w parze z silną chęcią utrzymania kontroli nad wydarzeniami i zabezpieczenia wszystkiego, co ważne. Jednocześnie pod koniec tygodnia stanie się jasne, że nie jest to możliwe, że trzeba pożegnać się z rzeczami, które straciły ważność, pozostawić za sobą rzekome zabezpieczenia i zrzucić stare ciężary. Wykorzystaj jakość czasu, żeby uporządkować swoje życie i skupić się na tym, co jest dla Ciebie naprawdę istotne. Energie te można również spożytkować na szeroko pojmowane oczyszczenie. W sobotnie popołudnie zauważysz wyraźną zmianę energii wiodących i otwarcie na świat. Twoją uwagę zaabsorbują potencjalni sojusznicy, szanse, jakie niesie przyszłość i bezmiar nowych możliwości.

 

Pluton w Wodniku

Późnym wieczorem, o 21.56 Pluton w Wodniku przyniesie impuls do zmiany. Planeta karłowata pozostanie w tym znaku do września, determinując dalszy bieg zdarzeń. Od listopada 2024 Pluton w Wodniku wyznaczy globalne trendy na kolejnych 20 lat, bo tak długo w nim zagości.
Na poziomie osobistym ogromne zmiany czekają Wodniki, Byki, Lwy i Skorpiony oraz wszystkie osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę tych znaków. Na razie rzecz dotyczy tylko pierwszych stopni. Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku przynosi ogólną zapowiedź zmian. Szczegóły zależą od horoskopu osobistego. Globalna transformacja dotknie jednak wszystkich. 

W NIEDZIELĘ wzrośnie potrzeba kontaktów i wymiany myśli. Wykorzystaj ten dzień, aby spotkać się z innymi, porozmawiać o tym, co Cię porusza czy trapi i pielęgnować wspólne zainteresowania. Bądź otwarty, ciekawy doświadczeń tego dnia oraz gotowy uczyć się nowych rzeczy. Szczególnie warto teraz poświęcić się tematom i działaniom, które mają lekki, niefrasobliwy, żartobliwy charakter.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Andres Siimon , Unsplash

© 2024 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897