CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20242024.01.Horoskop tygodniowyNów Księżyca – nowy rozdział 8.-14.1.2024

7 stycznia 20240
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2024/01/24-1-8-now-ksiezyca-w-koziorozcu-nowy-rozdzial.webp?fit=1200%2C765&ssl=1

nów Księżyca w Koziorożcu / nowy rozdział (w życiu) / wyciągnąć lekcję z rozczarowań, wyznaczyć właściwy kurs i postawić pierwszy krok na nowej drodze / kto dostrzeże nadarzające się możliwości, ale również grożące niebezpieczeństwa, wykorzysta te pierwsze i będzie dość ostrożny, żeby uniknąć drugich, odniesie sukces i posunie się naprzód

 

Po stosunkowo cichym, refleksyjnym, ale dla niektórych także frustrującym okresie, czas zmienić biegi. Nadchodzący tydzień pozwoli nam zaplanować przyszłość, podjąć jasne decyzje i ruszyć nową ścieżką. Ogólnie rzecz biorąc, panujący teraz nastrój można określić jako umiarkowanie optymistyczny. W nadchodzących dniach wzrosną nadzieje na przyszłość oraz wiara w to, co może nadejść. Dlatego nie zabraknie nam kreatywności, wyobraźni ani ciekawych propozycji.

 

Iluzje

Przed prawdziwym startem trzeba będzie jednak stawić jeszcze czoło rozczarowaniom, zawiedzionym nadziejom, nieporozumieniom i błędom z przeszłości. Pora rozpoznać niewłaściwe ścieżki i iluzje, ale także zobaczyć, co zostało spełnione i osiągnięte. Ogólny obraz sytuacji pozwoli wyciągnąć lekcję na przyszłość.
Przede wszystkim, dokonując takiej oceny, spróbuj zachować obiektywizm i przytomność umysłu, uświadomić sobie własne cele i wartości, a także panujące uwarunkowania. Wtedy w drugiej połowie tygodnia możesz skorzystać z nowego impulsu i zacząć od nowa.
Uwaga, czas nie sprzyja pochopnym, pospiesznym działaniom – nie rwij ślepo do przodu. Najlepiej idź powoli, krok po kroku i zorientuj się w otaczających Cię realiach. Potem wykorzystaj nowe możliwości i szukaj sojuszników dla realizacji swoich projektów.

 

Frustracje

Sytuacja zrobi się nieprzyjemna dla wszystkich, którzy zechcą kontynuować starą ścieżkę, uparcie trwając przy swoich poglądach czy nawykach, ale również tych, którzy po prostu się dostosowują. Te grupy ryzykują frustracje.

 

Komunikacja

W centrum zainteresowania pozostaną tematy aktualne od przełomu listopada i grudnia. Uwagę zaabsorbują komunikacja, edukacją, media, podróże, transport, negocjacje w odniesieniu do kwestii organizacyjnych, ale także będących w politycznym, kulturalnym i religijnym dyskursie. We wszystkich tych obszarach nadszedł czas na ostateczne ustalenia i podjęcie działania. To, co zostanie teraz rozpoznane, postanowione i sformułowane, wyznaczy kierunek na przyszłość.
Niewykluczone, że nasunie się też pytanie, co z pomysłami, wizjami, ideałami z marca oraz kwietnia 2023 roku. Nadszedł czas podsumowań. Pora zdjąć różowe okulary – zobacz, gdzie dałaś/-łeś się zwieść fałszywym oczekiwaniom lub przesadnym obawom. Po uzyskaniu jasnego obrazu sytuacji możesz dalej planować albo negocjować.
Poza tym to doskonały tydzień na powrót do codziennego życia po świętach czy urlopie, odzyskanie sił po wszelkich ekscesach, zrobienie czegoś dla swojego ciała czy posprzątanie.
Nadal poświęcaj dużo czasu na wszystko, co robisz i nie daj się ponaglać.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i WTOREK zapragniemy zająć się wizjami przyszłości i nowymi możliwościami lub zaangażować w coś, co nas inspiruje i motywuje. Należy jednak zachować ostrożność i nie rzucać się od razu do działania. Jakość czasu sprzyja poszukiwaniu sensu i wizji, zadaniom służącym uczynieniu świata lepszym, piękniejszym miejscem. Jednocześnie konkretna rzeczywistość może raz po raz rzucać nam kłody pod nogi. Wyraźnie wzrośnie skłonność do ulegania irytacji, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem.
Przede wszystkim w przypadku zbyt obiecujących ofert i idealistycznych planów bądź czujna/-y. Wyciągnij też wnioski z frustrujących doświadczeń. Niewykluczone, że szybko zobaczysz, jak je konstruktywnie wykorzystać. Spodziewaj się opóźnień, błędów i niejasności, zwłaszcza w komunikacji i przepływie informacji. Nie feruj pochopnych osądów i w miarę możliwości unikaj podejmowania ważnych decyzji dotyczących przyszłości.

 

Rozstanie

ŚRODA to pora refleksji. Ten dzień zdominuje potrzeba konkretu, uzyskania jasności i skupienia się na nowych perspektywach. Jeśli idzie o podjęcie działania i przejmowanie inicjatywy, to pojawią się niepewność i wątpliwości. Świadomie poświęć czas i przestrzeń na introspekcję, ocenę swojej obecnej sytuacji oraz zejście na ziemię. Bądź gotowa/-y pożegnać się z tym, co (już) nie jest dla Ciebie odpowiednie. To również doskonała pora na wszelkiego rodzaju wyjaśnienia, zadania organizacyjne, działania służące tworzeniu ładu i porządku.

 

Nów Księżyca w Koziorożcu

CZWARTKOWY nów Księżyca w Koziorożcu (godz. 12.57) dostarczy ciekawych impulsów. W związku z tym spostrzeżenia, doświadczenia i wydarzenia tego dnia mogą sygnalizować początek nowych wydarzeń. Często będzie chodzić o wybór między dwiema możliwymi ścieżkami lub wariantami zachowań. Ci, którzy polegają głównie na tym, co znane i bliskie, ryzykują frustrujące objazdy, a nawet porażkę. Natomiast wszyscy, którzy mają odwagę zająć jednoznaczne stanowisko pomimo związanego z tym ryzyka i świadomości możliwych konsekwencji, stanąć w obronie czegoś, co jest niezbędne i ważne, przy tym zachowają ostrożność i uważność, mogą znaleźć zaskakujące wsparcie i osiągnąć długoterminowy sukces.
Nów Księżyca w Koziorożcu jest ostatnim w tej fazie nowiem przed wejściem Plutona do znaku Wodnika (20.1.). Idzie nowe!

 

Spotkania

W PIĄTEK i SOBOTĘ atmosfera stanie się luźniejsza, chętniej otworzymy umysł i serce na nowe pomysły oraz możliwości. WEEKEND zdominuje potrzeba spotykań i rozmów. Teraz nie zabraknie nam inspiracji ani kreatywności. Znajdź czas na swoje hobby, na spotkania z przyjaciółmi bądź ludźmi o podobnych poglądach, ew. poświęć się projektowi, który Cię interesuje i pobudza Twój umysł. Uważaj jednak, aby nie przesadzić w swoich działaniach.

W NIEDZIELĘ na pierwszy plan wysunie się tęsknota za wspaniałym, pięknym światem. Prawdopodobnie zawładnie nami potrzeba zrozumienia, współczucia, więzi i akceptacji. Najlepiej spędź ten dzień z ludźmi czy rzeczami, którzy/-re Ci służą albo po prostu ciesz się swoim ISTNIENIEM. Z jakości czasu skorzystają też zajęcia muzyczne, duchowe, religijne, odpoczynek na łonie natury lub w towarzystwie zwierząt. Nie pora jednak na dynamiczne, wymagające energetycznie projekty.
Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku zapowiada radykalne zmiany zwłaszcza w życiu Wodników. Już 20 stycznia wraz ze Słońcem do tego znaku wejdzie Pluton.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Jim Strasma, Unsplash

© 2024 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897