CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20242024.01.Horoskop tygodniowyPełnia Księżyca w czwartek 22.-28.1.2024

21 stycznia 20240
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2024/01/24-1-22-pelnia-Ksiezyca-w-czwartek-Pluton.webp?fit=1200%2C761&ssl=1

pełnia Księżyca w czwartek – zobaczyć problem w pełnym świetle / kiedy sprawy przybierają inny obrót od oczekiwanego, a pochopne decyzje przynoszą więcej szkody niż pożytku / „postój” / zderzenie z rzeczywistością / teoria i praktyka / szanse i porażki / ostrożność popłaca – umożliwi postęp i znalezienie rozwiązań

 

Po silnych, impulsywnych energiach weekendu kolejny tydzień wymusi na nas konfrontację z rzeczywistością. Wiele osób będzie musiało poradzić sobie z podjętymi decyzjami, doświadczeniami oraz nową siłą. Istotną rolę odegrają również związane z tym oczekiwania, pomysły i koncepcje oraz pytanie, czy i jak można je zrealizować. Jednocześnie będą zachodzić różne procesy.

 

Ekscytacja

Prawdopodobnie zmiana energii wiodących wzbudzi duży wewnętrzny niepokój, ale również podniecenie i ekscytację. W efekcie niektórzy będą bardzo rozemocjonowani i zaintrygowani przez nowe perspektywy czy możliwości, które się teraz otworzą. Może temu towarzyszyć potrzeba uwolnienia się od ograniczających światopoglądów bądź struktur, realizacji własnych kreatywnych pomysłów albo wizji oraz znalezienia towarzyszy w podążaniu nowymi ścieżkami. Jednocześnie wzrośnie skłonność do irytacji i związana z nią tendencja do przesadnego reagowania.

 

Zmiany

Ciekawe spostrzeżenia spowodują zmianę perspektywy i skupią uwagę na nowych opcjach. Poza tym w centrum zainteresowania znajdą się struktury społeczne, a także zachodzące lub nadchodzące zmiany.
Pomysły, koncepcje, umowy oraz relacje muszą zostać poddane weryfikacji i dostosowane do dokonujących się przeobrażeń. W niektórych obszarach strony będą mogły porozumieć się w zakresie wcześniejszych ustaleń i zobowiązań, tak aby te odpowiadały potrzebom wszystkich zaangażowanych. Warunkiem sukcesu będzie jednak życzliwe, tolerancyjne, ale także pragmatyczne i zdecydowane podejście do sprawy. Jeśli dodatkowo zaangażowani wykażą się nieszablonowym myśleniem i rozważą nowe podejście do tematu, to istnieją bardzo duże szanse na osiągnięcie owocnych rezultatów.

 

Celebryci

Poza tym w centrum uwagi znajdą się liderzy, wzorce do naśladowania, wpływowe osoby, influencerzy, celebryci itp. Niewykluczone, że pojawią się nowe gwiazdy, a stare ulegną wypaleniu.  Jeśli ci, w których pokładamy wielkie nadzieje, nie spełnią naszych oczekiwań lub nie dotrzymają obietnic, to nastąpią spektakularne upadki i rozczarowania.
Na konkretnym poziomie na pierwszy plan wysuną się przedstawiciele ruchów kulturalnych, politycznych, duchowych lub związanych z duchem czasu. Także projekty, które rozpoczęły się w kwietniu 2023 r., pomysły i wizje, które pojawiły się w tym okresie, będą analizowane pod kątem ich realizacji i osiągniętych wyników.

 

Niespodzianki

Jednocześnie ten tydzień przyniesie niespodzianki, zaskakujące zwroty akcji, rozczarowania, zagadkowe nieporozumienia i błędy. W efekcie częstym doświadczeniem mogą być bolesne porażki, zraniona duma, niepowodzenia, zniewagi, afronty i ostra krytyka (tzw. gównoburza). Poza tym w centrum uwagi znajdą się kwestie organizacyjne i planistyczne, prawa, struktury, zasady w obszarach informacji, komunikacji, mediów, edukacji i transportu, a także organizacji wydarzeń sportowych. Dodatkowo nie zabraknie teraz gorących debat na temat migrantów, granic i egzekwowania przepisów. Mogą one prowadzić do niezwykle gwałtownych reakcji.
Każdy, kto w takiej sytuacji zerwie kontakty, podejmie walkę z tym co się dzieje oraz z domniemanymi winowajcami lub spróbuje coś osiągnąć poprzez usprawiedliwienia czy gorączkowe działanie, ryzykuje bolesne doświadczenia.

 

Zaakceptować

W takiej chwili nie pomoże też reagowanie surowością i nadmierną krytyką (zarówno wobec innych, jak i siebie). Takie reakcje zaprowadzą nas tylko w ślepą uliczkę lub nastąpi eskalacja konfliktu. Jeśli jednak jesteś gotowy zaakceptować sytuację taką, jaka jest na chwilę obecną, a także wytrzymać wynikające z tego wewnętrzne i zewnętrzne napięcie, to możesz nieoczekiwanie znaleźć kreatywne rozwiązanie problemów. Niewykluczone, że nagle nastąpi zaskakujący zwrot na lepsze, zostanie osiągnięte porozumienie, a stare rany zostaną wyleczone.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK na pierwszy plan wysunie się potrzeba kontaktów i wymiany myśli. Wykorzystaj energię tego dnia, aby porozmawiać o swoich problemach, ideałach i wizjach oraz zebrać informacje o sposobach realizacji zamierzeń. Nie bój się zadawać pytań i bądź przygotowany na przeanalizowanie różnych odpowiedzi, aby sprawdzić, czy mają one sens. Wtedy istnieją duże szanse na sensowną, skuteczną realizację zamierzeń.

 

Bezpieczeństwo

We WTOREK i ŚRODĘ na pierwszy plan wysunie się potrzeba serdeczności, bezpieczeństwa i przynależności. Jednocześnie w tych dniach wzrośnie emocjonalna wrażliwość i podatność na zranienie. Szczególnie jeśli idzie o kwestie domu, rodziny, życia lub zaspokojenia własnych potrzeb łatwo wycofamy się do swojej „skorupy”, a nawet zerwiemy kontakty. Prawdopodobnie wzrośnie też tendencja do reagowania gniewem i agresją zgodnie z zasadą „atak jest najlepszą obroną”. Ale jakość czasu sprzyja rozwiązaniu starych konfliktów i porozumieniu, pod warunkiem, że zaangażowane strony zachowają obiektywne podejście do rzeczywistości i nie ulegną emocjom. To również dobra pora na zorganizowanie własnej przestrzeni w taki sposób, aby jak najlepiej spełniała nasze potrzeby.

 

Pełnia Księżyca w czwartek

CZWARTEK i PIĄTEK zaserwują dość ambiwalentny program. Z jednej strony rozbudzą w nas pragnienie robienia rzeczy, które są zabawne i przyjemne. W tych dniach wzrośnie otwartość, optymizm, radość życia i chęć eksperymentowania. Teraz nie zabraknie nam fantazji ani kreatywnych pomysłów. Jednocześnie pojawi się rosnąca tendencja do przesady, nadmiernych oczekiwań i przekraczania granic. A jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, zareagujemy rozczarowaniem, obrazą i zniewagą. Niewykluczone, że zostaną wzbudzone wątpliwości, dojdzie do wpadek, błędów i doznamy poczucia porażki. W takich momentach należy ograniczyć wszelkie impulsy do radykalnych reakcji.
Pełnia Księżyca w czwartek wieczorem o 18:54 ukaże wiele spraw w pełnym świetle. Skorzystaj z okazji, aby spojrzeć wstecz na wydarzenia z ostatnich dwóch tygodni, zobacz, co wydarzyło się w tym czasie i dokonaj podsumowania. W piątek wzrosną niepokój i skłonność do irytacji.

 

Nagłe incydenty

W SOBOTĘ napięcie sięgnie zenitu. Przedostatni dzień tygodnia zdominuje pragnienie przeżycia przygody i podjęcia ryzyka, nie zabraknie nam inspiracji ani niezwykłych, szalonych pomysłów. Będzie to związane z pragnieniem wyrwania się z kajdan i uwolnienia od wszelkich ograniczeń. Dodatkowo łatwo wpadniemy w irytację, poczujemy się zaatakowani, lekceważeni, nietraktowani poważnie, będziemy skłonni do wyrażania zaostrzonej krytyki i okazywania niezadowolenia. W efekcie stworzy to wybuchową mieszankę.
Najlepiej postaw na kreatywność i pomysłowość, świadomie eksperymentuj z nowymi możliwościami i zachowaniami. Podejdź do wszystkiego na luzie i traktuj wyzwania jak zabawę, ale zachowaj przynajmniej minimum ostrożności. Nie ulegaj też impulsom, nie wylewaj dziecka z kąpielą, spodziewaj się nieoczekiwanych incydentów i zwrotów akcji. Uważaj na drodze!
Powyższe szczególnie dotyczy urodzonych 7-10 stycznia oraz wszystkich, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 18 stopnia znaku Koziorożca. Sprawdź horoskop na 2024 – przynosi on ogólną zapowiedź trendów. 

 

Drobiazgi

W NIEDZIELĘ łatwiej zejdziemy na ziemię, będziemy skłonni do trzeźwej i obiektywnej oceny sytuacji. Prawdopodobnie wyraźnie zobaczymy granice tego, co jest możliwe i konsekwencje swojego zachowania. Jednocześnie wzrośnie potrzeba porządku i jasności, o uwagę upomni się też nasze ciało. Jeśli to możliwe, wykorzystaj ten dzień na relaks i uspokojenie, zadbaj o codzienne sprawy i drobiazgi, które ułatwiają życie. Możesz też wykorzystać energię, aby wyjaśnić szczegóły projektu, zająć się zadaniami organizacyjnymi lub rozpocząć porządki. Dodatkowo z jakości czasu skorzystają projekty i działania służące zdrowiu.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Kym Mackinnon, Unsplash

© 2024 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897