CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20242024.01.Horoskop tygodniowyHoroskop na Nowy Rok 1.-7.1.2024

31 grudnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/12/24-1-1-horoskop-na-nowy-rok.webp?fit=1200%2C758&ssl=1

horoskop na Nowy Rok / punkt zwrotny / zmiana fazy / pauza / zmień kurs / rozpoznaj i uszanuj ograniczenia / wątpliwości i niepewność drogą do wglądu oraz lepszego zrozumienia sytuacji / zaakceptowany ból i słabości mogą zostać uleczone i zamienić się w siłę

 

Horoskop na Nowy Rok zapowiada się arcyciekawie. Przed nami ogromne zmiany i przesunięcie punktu ciężkości na sferę wirtualną. W 2024 Pluton ostatecznie wejdzie do Wodnika. Wszystkie osoby mające w swoich horoskopach obsadę pierwszych stopni tego znaku muszą przygotować się na wielką transformację.
Ale po kolei, na razie odniesiemy wrażenie, że nic się zmieniło. W centrum uwagi pozostaną poglądy, nadzieje i oczekiwania, a także rozziew między wyobrażeniami a realiami życia. Postanowienia podjęte w starym roku będą przetestowane pod kątem ich trwałości, a w niektórych obszarach przyjdzie stawić czoła pozornej stagnacji, frustracji i rozczarowaniom.

 

Nadgorliwość

We wszystkich tych przypadkach chodzi o to, żeby zatrzymać się i świadomie poświęcić czas na szczegółową analizę bieżącej sytuacji. Dzięki temu zrozumiesz ją, bazując na zebranych informacjach, zaplanujesz kolejne kroki, a potem dokonasz wyboru. Nadgorliwość, pochopne decyzje i nadmierny aktywizm przyniosą w tym czasie więcej szkody niż pożytku.

 

Pragmatyczne podejście

Ci, którzy wykażą się cierpliwością, powinni ujrzeć pierwsze możliwe rozwiązania problemów. Od połowy tygodnia nieco łatwiej będzie też o konkretne podejście do życia i koncentrację na zadaniach. Rozpocznie się faza rozpoznania priorytetów i reorientacji. Warunkiem długoterminowego sukcesu jest poważne, obiektywne, pragmatyczne podejście do sprawy. Równie ważna będzie jasność co do własnych wartości oraz rzeczy uważanych za rozsądne i słuszne.

 

Wątpliwości

Wszyscy, którzy są w stanie wyrazić własne wątpliwości lub niepewność, otworzą przestrzeń dla nowych pomysłów albo nieoczekiwanych rozwiązań. Jeszcze lepiej poradzą sobie z sytuacją ci, którzy szukają dialogu i okazji do rozmowy z innymi, są zainteresowani ich punktem widzenia i celami oraz je szanują. Niewykluczone, że teraz znajdziemy też duże wsparcie dla projektów i pomysłów. Z podjęciem ostatecznych decyzji lub rozpoczęciem nowych działań warto jednak poczekać do następnego tygodnia. W ten sposób unikniesz objazdów czy rozczarowań i możesz skorzystać z dodatkowego impulsu.

 

Merkury

Merkury przejdzie do ruchu prostego 2 stycznia. Po tym dniu można podjąć wątki spraw, które były aktualne od końca listopada. Szczególnie w sferze polityki, kwestii prawnych, kulturowych i religijnych, migracji, mediów, handlu i transportu, procesy i negocjacje, które utknęły w martwym punkcie, mogą ponownie ruszyć z kopyta. Początkowo celem powinno być wyjaśnienie ewentualnych niejasności i nieporozumień oraz skorygowanie błędnych założeń.
Prawdopodobnie okaże się, gdzie w przeszłości nie grano w otwarte karty, składano fałszywe obietnice, coś ukrywano bądź błędnie interpretowano. Jeśli sprawa dotyczy Ciebie osobiście, to warto zachować szczególną ostrożność w tych kwestiach i poświęcić wystarczająco dużo czasu na wyjaśnienie sytuacji. Zadawaj pytania i zbieraj dodatkowe informacje. Wtedy będziesz dobrze przygotowany do przeprowadzenia owocnych, konstruktywnych dyskusji.

 

Związki

W związkach i sprawach dotyczących wartości również kontynuowane będą procesy zapoczątkowane w ubiegłym tygodniu. Teraz przyjdzie nam podjąć fundamentalne decyzje i wyznaczyć kierunek na przyszłość. Zachodzące procesy wkroczą w kolejną fazę. Zależnie od dotychczasowego rozwoju wypadków i istniejącej treści, zbliża się przełom lub zerwanie, pora w pełni zaangażować się lub rozstać. Jeśli stoisz przed taką decyzją, to odpowiedz sobie na kilka pytań. Co tak naprawdę jest dla Ciebie słuszne i ważne? Czego jesteś gotowy bronić? Co straciło już na znaczeniu i nie jest godne zaufania? Skoncentruj się na swojej wewnętrznej prawdzie.

 

Słabość władzy

Pozycja liderów zostanie zakwestionowana, wielu z nich ogarnie niepewność i dopadną wątpliwości. Liczcie się z sytuacjami, które uwidocznią Wasze słabości i w których tak naprawdę nie istnieje dobra decyzja, każda będzie miała wady i niosła ze sobą niebezpieczeństwa.
To samo dotyczy poziomu osobistego. Ze względu na zwiększoną wrażliwość, nawet pozornie banalne incydenty mogą aktywować stare żale i zwątpienie we własne siły. W efekcie łatwo dojdzie do gwałtownych reakcji. Ci, którzy w takich chwilach zdołają znieść bezradność, ból lub strach i zachowają spokój, mogą spodziewać się nieoczekiwanych zmian na lepsze. Stare rany zostaną wyleczone lub nagle otworzą się wcześniej niewidoczne drzwi. Według innej analogii możliwe, że w tym czasie pojawią się „uzdrowiciele”, ludzie wyjątkowo empatyczni lub obdarzeni darem mediacji między przeciwieństwami.

 

Horoskop tygodniowy

Pierwsze dni nowego roku przyniosą dość sprzeczne doświadczenia. W PONIEDZIAŁEK i WTOREK trzeba będzie poradzić sobie z trzeźwą, mniej przyjemną rzeczywistością. Pora podjąć fundamentalne decyzje, ich konsekwencje będą jednak początkowo nieprzewidywalne. Merkury w tym czasie zatrzyma się, aby przejść do ruchu prostego Dlatego możemy mieć problem z racjonalnym myśleniem oraz z komunikacją. Na wszystko przyjdzie nam poświęcić więcej czasu niż zwykle. Jednocześnie w powietrzu będzie wyczuwalna nuta nadziei i pewności siebie, zaczniemy też dostrzegać „światełko w tunelu”. Najlepiej wykorzystaj energię tych dni, aby odzyskać spokój, zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie ważne w życiu, w co chcesz się zaangażować w przyszłości, a co zostawić za sobą. Jakość czasu sprzyja też porządkom lub korzystnym dla zdrowia działaniom. To idealny czas na jogę, chi gong lub tai chi, podobnie jak na diety lub procesy oczyszczania. Ale nie bierz na siebie zbyt wiele.

 

Waga

W ŚRODĘ i CZWARTEK wzrośnie otwartość, potrzeba kontaktów, spotkań i rozmów, a uwaga skupi się na tym, co może przynieść przyszłość. To dwa dobre dni na wyjaśnienie otwartych kwestii lub zebranie informacji na zajmujący nas temat. Możliwe jest również przeprowadzenie mediacji w istniejącym konflikcie.
Pojawi się jednak tendencja do przyjmowania założeń i oczekiwań opartych na własnych doświadczeniach lub przekonaniach. W takich przypadkach słowa i gesty o dobrych intencjach nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Nadmierna gotowość do kompromisu może też prowadzić do frustracji. Zrobisz znacznie lepiej, jeśli jasno zakomunikujesz swój punkt widzenia, ale także poważnie potraktujesz stanowisko partnera. W ten sposób nawet w trudnych sytuacjach zaistnieją duże szanse na znalezienie rozwiązania akceptowalnego dla wszystkich stron lub prawdziwego kompromisu.

 

Skorpion

Od PIĄTKU wzrośnie potrzeba jasności. Pod koniec tygodnia zapragniemy poznać „prawdę” i odkryć to, co wcześniej było ukryte. Dodatkowo w piątek, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ pojawi się tendencja do prowokowania innych poprzez łamanie tabu, dostarczanie szokujących informacji, zadawanie nieprzyjemnych pytań lub ostentacyjne odmawianie odpowiedzi. W zależności od postawy i reakcji zaangażowanych osób, konsekwencje takiego zachowania mogą być bardzo różne. Jeśli fakty zostaną przedstawione w szczery, uczciwy sposób i strony wyciągną stosowne wnioski, to nastąpi zmiana na lepsze i dojdzie do przełomu.
Jeżeli jednak górę wezmą chęć prowokacji, potrzeba utrzymania kontroli i strach lub chęć zemsty, to dojdzie do eskalacji konfliktu. Wtedy zniszczysz więcej niż zamierzałaś/-łeś. Na codziennym poziomie te energie mogą zostać wykorzystane do przeprowadzenia „poważnych porządków”. Dotyczy to rzeczy materialnych, ciała, jak i przekonań czy wierzeń. Przygotuj się na pożegnanie z tym, co nie jest już właściwe, potrzebne czy zdrowe, a tym samym stwórz przestrzeń dla czegoś zupełnie nowego.

 

Horoskop na Nowy Rok

Od piątku do niedzieli Księżyc będzie w Skorpionie, dając przedsmak wielkiej transformacji. Zmian w 2024 doświadczą wszyscy, którzy poza Skorpionem w swoich horoskopach mają też obsadę początku Byka, Lwa i Wodnika. W kwietniu możemy liczyć na napływ ogromnej energii i potężnego impulsu do zmiany. Ten sam aspekt towarzyszył m.in. Galileuszowi, kiedy jako pierwszy zastosował teleskop do obserwacji nieba oraz lądowaniu człowieka na Księżycu. Horoskop na 2024 dla wszystkich znaków zodiaku.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Unsplash

© 2024 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897