CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.12.Horoskop tygodniowyBoże Narodzenie i pełnia Księżyca w Raku 25.-31.12.23

24 grudnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/12/23-12-25-Boze-Narodzenie-pelnia.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

Boże Narodzenie i pełnia Księżyca w Raku / wizje lepszego świata / kiedy rzeczy nie idą zgodnie z planem / poradzić sobie z bólem, kryzysami i rozczarowaniami / zatrzymać się, dostrzec własne ograniczenia i słabości / akceptacja, zrozumienie i szacunek umożliwią uzdrowienie – szukanie winnych i nadmierny aktywizm pogorszą sytuację

 

Ostatni tydzień roku zaserwuje nam dość mieszany program. Z jednej strony wzrosną nadzieje i tęsknoty za lepszym światem. Prawdopodobnie w niektórych obszarach życia pojawią się też możliwości osiągnięcia porozumienia lub zjednoczenia. Jednocześnie inne doświadczenia zadziałają jak kubeł zimnej wody. Część osób musi stanąć obiema nogami na ziemi i zobaczyć granice możliwości. Pora pożegnać się z wizjami i nadziejami oraz zadowolić tym, co zostało osiągnięte. W środę pełnia Księżyca w Raku – wzbiorą fale emocji.

 

Paradoks

Paradoksalnie karta odwróci się, kiedy przestaniesz zapobiegać czemuś lub dokonywać zmian i skupisz na wykorzystaniu posiadanych zasobów.
Oceń swoją sytuację krytycznym, trzeźwym, ale także życzliwym okiem. Ciesz się z osiągnięć minionego roku i doceń wszystko, co udało się zrealizować. Bądź gotowa/-y zaangażować się w to, co jest dla Ciebie ważne, a jeśli coś nie wyszło, to okaż zrozumienie i współczucie sobie oraz innym. Wtedy mogą nastąpić istne cuda, stare rany zagoją się, a wcześniej zamknięte drzwi – nagle otworzą. Unikaj jednak szukania winnych czy usprawiedliwień, bo tylko pogorszysz sytuację. Podczas podejmowania noworocznych postanowień nie przesadzaj. Bądź realistą i nie daj się wpuścić w maliny.

 

Lęki

Poza tym warto ograniczyć tendencję do nadmiernych oczekiwań i aspiracji – nie próbuj sięgnąć gwiazd i nie obiecuj sobie zbyt wiele. Ryzyko błędnych osądów, związanych z nimi upadków czy rozczarowań jest teraz zbyt wysokie. Niebezpieczna będzie też odwrotna tendencja do kierowania się obawami i lękami. W takich przypadkach dostępny potencjał nie zostanie rozpoznany czy wykorzystany, a własnym zachowaniem przyczynisz się do spełnienia negatywnych wyobrażeń.

Reasumując, zdawaj sobie sprawę z powagi sytuacji, ale nie tracić nadziei i odwagi do podejmowania niepopularnych kroków. Świadomie szukaj działań (nawet na małą skalę), które pozwolą Ci zaspokoić potrzebę zrobienia czegoś i ćwicz cierpliwość, jeśli w danej chwili nie jest możliwa żadna konstruktywna decyzja.

 

Wymiar sprawiedliwości

W tym kontekście na pierwszy plan wysuną się głównie polityka, wymiar sprawiedliwości, migracja, podróże, transport, oświata, ale także media (społecznościowe), niespełnione obietnice, nieosiągnięte cele, zawiedzione oczekiwania. Można też spodziewać się ataków na osoby (rzekomo) winne. Poza tym wymienione obszary będą bardziej podatne na występowanie krytycznych sytuacji, nieporozumień, zamieszania bądź chaosu. W takich momentach zachowaj spokój, poświęcić dostatecznie dużo czasu na uzupełnienie informacji, zorientowanie się i umieszczenie wydarzeń w szerszym kontekście. Następnie możesz rozważyć podjęcie kolejnych kroków. Uważaj, bo pochopne wnioski i działania prowadzą teraz na manowce.

 

Zderzyć się z rzeczywistością

Także w związkach, sprawach dotyczących negocjacji, umów, w kwestiach wartości (biznes, finanse, dobra osobiste) trzeba będzie zderzyć się z rzeczywistością. W tym przypadku chodzi o konsekwencje przeszłych zachowań i wyznaczenie kursu na przyszłość. Tutaj należy dokonać rozróżnienia między tym, co się rozwinęło, ma znaczenie i treść, jest autentyczne oraz spójne, a tym, co stanowi już tylko ciężar, co przeminęło i nie ma żadnych perspektyw na przyszłość. W pierwszym przypadku chodzi o podjęcie decyzji o większym zaangażowaniu i wzięciu na siebie (wspólnej) odpowiedzialności. W drugim przypadku trzeba będzie pożegnać się z czymś i zamknąć stary rozdział. Dlatego odważnie broń tego, co jest dla Ciebie ważne, ale usuń ze swojego życia niepotrzebny balast.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominuje potrzeba kontaktów. Przede wszystkim w Boże Narodzenie skorzystaj z okazji, żeby spotkać się z innymi, porozmawiać o tym, co Cię porusza i interesuje. Zadawaj pytania, dziel się swoimi pomysłami, nadziejami, życzeniami oraz bądź przygotowany na słuchanie i odbiór wysyłanych sygnałów. Pamiętaj jednak, że retrogradacja Merkurego sprzyja nieporozumieniom i błędnym interpretacjom. Szczególnie we wtorek wzrośnie skłonność do żarliwych dyskusji. Dlatego nie upieraj się przy „swojej” prawdzie, ale nie „kupuj” też wszystkiego. W takiej sytuacji postaw na otwartość, weź pod uwagę różne perspektywy i szukaj dalszych informacji. Dzięki temu uzyskasz bardziej kompleksowy obraz tematu. Poza tym w tych dniach zaleca się szczególną ostrożność i cierpliwość na drodze.

 

Pełnia Księżyca w Raku

Noc z wtorku na środę przyniesie pełnię – pełnia Księżyca w Raku nastąpi dokładnie o godzinie 1.33. W efekcie w ŚRODĘ i CZWARTEK osiągnie swoje apogeum i punkt zwrotny wiele zachodzących w ostatnim czasie procesów. Teraz stanie się jasne, o co tak naprawdę chodzi. Prawdopodobnie ożyją rozmaite tęsknoty, poczujemy potrzebę wspólnoty, więzi i miłości. Dodatkowo wzrosną poziom wrażliwości, podatność na zranienie, skłonność do rozczarowań. W związku z tym wzbiorą też fale emocji. Czas będzie sprzyjał fascynacjom, duchowym, romantycznym wzlotom, ale też sytuacjom wywołującym konsternację, ból, rozpacz, smutek czy złość. Jeśli jesteś w stanie zatrzymać się na chwilę i stawić czoła emocjom bez podejmowania decyzji lub działania, to możesz sporo zrozumieć. Niewykluczone, że pojawią się także nieoczekiwane rozwiązania starych problemów. Zadbaj o minimum ruchu i aktywności fizycznej (spacery, sport), aby znaleźć ujście dla dużych napięć.

 

Księżyc w Lwie

W PIĄTEK i SOBOTĘ nastrój ulegnie znaczącej poprawie, obudzi się w nas pragnienie zabawy i rozrywki. Dlatego czas sprzyja zabawie i wszystkiemu, co sprawia frajdę. Z uwolnionych energii skorzystają także działania o twórczym charakterze.
Takie wibracje zdominują też początek ostatniego dnia starego roku. Do południa w NIEDZIELĘ możemy odczuwać pragnienie aktywności, chęć przeżycia przygody i świętowania. Jednak około 13.00 nastrój ulegnie zmianie. O uwagę upomną się realia dnia codziennego. W efekcie wszyscy, którzy będą skoncentrowani wyłącznie na zabawie, mogą natrafić na przeszkody i frustracje. Jakość czasu sprzyja introspekcji i refleksji. Podsumuj miniony rok, wyjaśnij nierozstrzygnięte kwestie i wykonaj zaległe zadania. Od 2 stycznia możesz podjąć decyzje, które już od dłuższego czasu czekają na swoją kolej.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Kevin Turcios, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897