CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.10.2023.11.Horoskop tygodniowyWszystkich Świętych 30.10.-5.11.2023

29 października 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/10/23-10-30-wszystkich-swietych-zaduszki-smierc-odeszli-w-tym-roku.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

Wszystkich Świętych, zaduszki / określić własne stanowisko przed podjęciem kolejnych działań: w poszukiwaniu jasności i prawdy / zaskakujące odkrycia i spostrzeżenia rzucają światło na sprawę i skłaniają do jej ponownego przemyślenia / dokonać bilansu w relacjach i w odniesieniu do wartości: co jest prawdziwe i ma potencjał, a co jest fałszem lub iluzją?

 

W tym tygodniu możemy mieć do czynienia z wieloma sprzecznościami. Ogólnie nastrój będzie raczej refleksyjny i stonowany. Chętnie skupimy się na czymś „wyższym” lub kwestiach zakulisowych, a wiele spraw pozornie utknie w martwym punkcie. Niewykluczone, że aby osiągnąć konkretny cel, potrzeba będzie dużo cierpliwości, wytrwałości i wytrzymałości. Jednocześnie kusić mogą obiecujące perspektywy i szanse. Zapewne rozbudzą one duże nadzieje i będą skłaniać do odważnych posunięć. Ba, co więcej, zaskakujące zwroty akcji i spostrzeżenia spowodują nagłą zmianę perspektywy i zakwestionują wcześniejsze założenia.

 

Kurs

Przede wszystkim w tych dniach rozpocznie się weryfikacja dotychczasowego kursu. Prawdopodobnie wyraźnie zobaczysz owoce i konsekwencje wydarzeń ostatnich miesięcy. Dlatego trzeba będzie ustalić, gdzie warto wytrwać, pozostać niezłomnym i ufać w istniejący potencjał, a gdzie trzeba uznać, że nie wszystko złoto, co się świeci. W tym ostatnim przypadku pora uwolnić się od starych założeń, koncepcji czy pomysłów oraz spojrzeć na temat zupełnie świeżym okiem. Zapewne nie będzie jednak łatwo odróżnić jedno od drugiego. W wielu przypadkach okaże się, że „prawda”, „autentyczność” i „słuszność” zależą od punktu widzenia.
Cokolwiek teraz nastąpi odpowiedz sobie na pytanie, w jakim stopniu jest to konsekwencją przeszłości oraz na ile jesteś skłonna/-y uczyć się z własnych doświadczeń.

 

Przywódcy

Przede wszystkim na próbę zostaną wystawieni wszelkiego rodzaju przywódcy i autorytety, ale także osoby mające duży wpływ na opinię publiczną. Przy okazji nasunie się pytanie, czy mogą oni spełnić swoje obietnice i przyrzeczenia, czy potrafią sprostać temu, co głoszą jako słuszne i prawdziwe. W efekcie na pierwszy plan wysuną się postawy polityczne, kulturowe i religijne, ale także podejście do władzy. Również na poziomie jednostkowym pojawi się pytanie, co jest «prawdziwe» i przekonujące, jakie osobiste wizje i nadzieje można spełnić. Nie ulegaj pokusie składania zbyt wielu obietnic i podejmowania zbyt dużego ryzyka, a w przypadku rozczarowań ogranicz skłonność do szukania winnych i zemsty.

 

Finanse

W związkach, w podejściu do wartości oraz finansów trzeba zachować daleko idącą ostrożność. Niewykluczone, że marzenia i wizje okażą się iluzją i pękną jak bańka mydlana. Zwłaszcza, jeśli idzie o wizjonerskie projekty i projekty zainicjowane w lutym tego roku może nastąpić twarde lądowanie na ziemi i brutalna konfrontacja z realiami dnia codziennego. Przede wszystkim trzeba teraz zająć się tym, co można konkretnie zrealizować i ewentualnie poradzić sobie z rozczarowaniami.

 

Zdrowie

Poza tym ważnych procesów można oczekiwać również w odniesieniu do kwestii dotyczących współczucia i empatii, migracji, zdrowia, przyrody oraz klimatu. W tym przypadku chodzi o znalezienie zdrowej równowagi między wizjonerskimi ideałami, naiwnością i ślepym zaufaniem a nieufnością, małostkową krytyką i biurokratyzmem.  Na poziomie osobistym możliwe są wizjonerskie doświadczenia i romantyczne wzloty fantazji, możesz nawet ponownie się zakochać.

 

Otrzeźwienie

Niewykluczone jednak, że ktoś wyleje Ci na głowę kubeł zimnej wody, «obudzisz się» rozczarowany i zdasz sobie sprawę, że nie wszystko złoto, co się świeci. Jeśli w takiej sytuacji zdołasz zobaczyć oba światy, pozwolisz sobie na marzenia i wizje i potraktujesz je poważnie, nie tracąc z oczu konkretnej rzeczywistości i tego co wykonalne, to możesz cieszyć się jednym i drugim.
W drugiej połowie tygodnia zalecana jest szczególna ostrożność, zwłaszcza na drodze i w kontakcie z urządzeniami elektronicznymi.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK początkowo skupiamy się na doświadczeniach i spostrzeżeniach zdobytych w czasie weekendu. Z jednej strony wzrośnie potrzeba stabilności, przewidywalności i bezpieczeństwa. Jednocześnie w powietrzu wyczuwalne będą niepokój i napięcie. W miarę możliwości zachowaj spokój, ale bądź otwarta/-y na nowe pomysły i spostrzeżenia.

 

Wszystkich Świętych

We WTOREK i ŚRODĘ na pierwszy plan wysunie się potrzeba kontaktów, spotkań i rozmów. Często będzie chodzić o wyciągnięcie wniosków z poczynionych doświadczeń oraz odkrycie wcześniej niezauważonych aspektów czy głębszych warstw tematu. Bądź otwarta/-y na nowe rzeczy, ale pamiętaj, że teraz trudno jest odróżnić konkretną rzeczywistość od tej alternatywnej albo wizję od iluzji.
W środę przypada święto Wszystkich Świętych. To dzień wolny od pracy, który poświęcimy na wspominanie zmarłych, odwiedziny cmentarzy i spotkania z bliskimi. Warto przy okazji poruszyć trudne tematy.

 

Oczekiwania

CZWARTEK i PIĄTEK zdominują uczucia. W tych dniach potrzeba przynależności, bezpieczeństwa, więzi, wspólnoty i domu będzie naprawdę ogromna. Teraz wzrosną też oczekiwania i skłonność do rozczarowań, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem.
Spróbuj świadomie stworzyć sobie wyspy przestrzeni i czasu pozwalające spełnić pragnienia, zapewnić Ci dobre samopoczucie oraz zachować spokój. W trudnej sytuacji ogranicz wszelkie impulsy do reagowania w sposób obraźliwy lub mściwy. Najlepiej zatrzymaj się wtedy na chwilę, zweryfikuj swoje założenia i oczekiwania. Odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla Ciebie istotne lub jakie konsekwencje dla dalszego przebiegu zdarzeń mogą mieć Twoje reakcje i zachowanie.

 

Granice

SOBOTA pod pewnymi względami przyniesie punkt zwrotny. Tego dnia należy dogłębnie zająć się zasadami, prawami, granicami, konsekwencjami oraz odpowiedzialnością. Jednocześnie do głosu dojdzie potrzeba obrony własnych interesów, a w razie potrzeby gotowość wykonania odważnych posunięć. Jeśli w poprzednich dniach zyskałaś/-eś jasność co do swoich prawdziwych zamiarów, głębszych intencji i motywacji, to możesz teraz i w NIEDZIELĘ otrzymać wstępne wskazówki dotyczące dalszego biegu spraw.

 

Ryby

Najlepiej poszukaj w czasie WEEKENDU możliwości kreatywnego działania, eksperymentuj i spróbuj czegoś nowego. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli nieświadomie podążysz za swoimi impulsami, nie biorąc pod uwagę potencjalnych konsekwencji. Odważnie broń swoich interesów, powściągnij jednak skłonność do rywalizacji z innymi i traktowania wszystkiego jak próby sił. Spodziewaj się również nieoczekiwanych incydentów i zwrotów akcji.
W czasie weekendu Saturn zakończy swoją retrogradację i przejdzie do ruchu prostego. Ryby, Bliźnięta, Panny i Strzelce z początku znaków czeka ostatnia próba wytrwałości i wytrzymałości. W wielu przypadkach powrócą sprawy i tematy z marca 2023.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Miguel Gonzalez, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897