CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.10.Horoskop tygodniowyZaćmienie Księżyca – napięcie 23.-29.10.2023

22 października 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/10/23-10-23-zacmienie-ksiezyca-napiecie.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

zaćmienie Księżyca – napięcie w relacjach / o co tak naprawdę chodzi? / konsekwencje własnego zachowania: co się dzieje, niespełnione nadzieje i oczekiwania / zatrzymać się, znaleźć w sobie siłę i osiągnąć równowagę  / jasność co do własnej drogi oraz koncentracja na rzeczach najważniejszych gwarancją sukcesu

 

Czas na bilans – pod wieloma względami w tych dniach trzeba będzie dokonać podsumowania. Pora skonfrontować się z wydarzeniami ostatnich tygodni, uświadomić sobie skutki swojego zachowania, a potem rozważyć dalszą strategię działania. Prawdopodobnie wyraźnie wzrośnie też potrzebna zgłębienia przyczyn i korzeni konkretnego rozwoju wypadków. Ogólnie nastrój będzie raczej stonowany, chociaż będziemy odczuwać ogromne napięcie i dużą intensywność. Przede wszystkim do głosu dojdą i nagle wyładują się tłumione wcześniej frustracje, agresja, lęki czy nienawiść.
W czasie weekendu zaćmienie Księżyca – napięcie sięgnie zenitu!

 

Nadzieje

W tym tygodniu chodzi o to, żeby zbadać prawdziwą motywację własnego zachowania i spojrzeć za fasadę, którą pokazujemy światu zewnętrznemu. Generalnie rzecz biorąc, czas rozpoznać dotychczas wypierane prawdy.
Na konkretnym poziomie możliwe są różne scenariusze. Przede wszystkim uświadomimy sobie, jak mocno kulturowe, polityczne, społeczne i ekonomiczne poglądy, ideologie czy idee kształtują rzeczywistość oraz wpływają na interpretację zdarzeń oraz zachowań.
Poza tym wyraźnie zarysuje się kontrast między zewnętrznymi pozorami a wewnętrzną rzeczywistością. Szumne obietnice albo groźne gesty prysną jak bańka mydlana, nadzieje pokładane w kimś lub czymś zostaną zawiedzione.

 

Zasoby

W tych kwestiach niebagatelną rolę odegrają istniejące zależności oraz podejście do wszelkiego rodzaju zasobów – materialnych, finansowych, energetycznych. Zwłaszcza tam, gdzie zabraknie chęci rozpoznania uwarunkowań, gdzie winą za problemy obarcza się innych, a zawiedzione oczekiwania przejdą w żądzę zemsty lub nienawiść, może dojść do radykalnych posunięć. Z kolei wszyscy, którzy dostrzegą szerszy kontekst zdarzeń, zrozumieją głębsze powody konfliktu i skoncentrują się na sprawach zasadniczych, na wspólnym interesie i istniejących możliwościach, mogą wykonać pierwszy krok na drodze ku porozumieniu.

 

Demony

Również w życiu osobistym trzeba będzie dokonać bilansu, poradzić sobie z własną mroczną stroną, stawić czoło swoim demonom i zawiedzionym oczekiwaniom. Odpowiedz sobie na następujące pytania: O co tak naprawdę mi chodzi? Czy jestem gotowa/-y zostawić za sobą to, co przestało być spójne, ważne, żywe? Czy jestem gotowa/-y skoncentrować się na swojej wewnętrznej sile, skupić na tym, co jest niezbędne? Nie pozwól, żeby przytłoczyły Cię silne, trudne uczucia i unikaj zachowania, którego później pożałujesz.
Ogólnie jakość czasu sprzyja badaniom, dociekaniom, szukaniu drugiego dna, wszelkiego rodzaju oczyszczaniu i porządkom.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK do głosu dojdą dwie różne tendencje. Z jednej strony wzrośnie potrzeba kontaktów i spotkań. Na pierwszy plan wysuną się rozmowy na temat nowych pomysłów, ideałów czy ideologii. Jeśli zainteresowani przedstawią swoje racje w otwarty w sposób i będą gotowi uwzględnić inne punkt widzenia, to mogą wykonać pierwsze kroki, aby zobaczyć istniejący problem w szerszym kontekście i go zrozumieć.
Wieczorem da o sobie znać wspomniana na wstępie chęć dotarcia do sedna problemu. Jednocześnie nieoczekiwane spostrzeżenia i wydarzenia mogą zainicjować zmianę perspektywy.

 

Empatia

We WTOREK i ŚRODĘ pojawi się tęsknota za miłością, więzią, pokojem, ale wzrosną też drażliwość i podatność na zranienie. Znajdź chwilę, żeby zastanowić się nad sobą i swoim życiem. Dodatkowo możesz wykorzystać jakość czasu, żeby lepiej zrozumieć to, co się dzieje oraz innych ludzi.
Uważaj jednak na skłonność do idealizowania i upiększania. Jeśli zdołasz zobaczyć ciemne strony, ale również istniejący potencjał, to stworzysz solidny grunt dla nowych, kreatywnych rozwiązań istniejących problemów. Nie wydawaj pochopnych osądów! W ten sposób unikniesz błędnych decyzji i rozczarowań.

 

Walka

W CZWARTEK nastąpi kolejna zmiana nastroju i energii wiodących. Po południu, a także w PIĄTEK może Cię rozpierać energia i żądza czynu. Jednocześnie wzrośnie tendencja do impulsywnych, pochopnych reakcji. Zwłaszcza po południu zaangażuj się w konkretne działania i szukaj okazji do ruchu. Zachowaj ostrożność i powstrzymaj wszelkie impulsy do podejmowania pochopnych decyzji.
Jeśli w poprzednich dniach poświęciłeś czas, żeby przyjrzeć się własnym reakcjom i swojej motywacji do działania, zobaczyć, o co tak naprawdę Ci chodzi, to w SOBOTĘ rano możesz podjąć pierwsze ważne decyzje i wyznaczyć kurs na przyszłość. Stań w obronie tego, co jest dla Ciebie ważne i unikaj zachowań wynikających z buntu, zemsty bądź strachu.

 

Zaćmienie Księżyca – napięcie


W sobotnie popołudnie nastrój ponownie ulegnie zmianie. Teraz znaczenia nabiorą wszelkiego rodzaju wartości, wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i stabilizacji. WEEKEND ogólnie zdominuje konieczność oceny sytuacji, sporządzenia bilansu zysków i strat. Zastanów się, co warto chronić i zachować, a z czym (kim) pora się rozstać.
Dokładnie o 22.14 nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca – napięcie wzrośnie wieczorem! Skorzystaj z tej okazji, aby zatrzymać się na chwilę i zadać sobie pytanie, do jakiego punktu w swoim życiu dotarłaś/-eś i do czego jesteś gotowa/-y się zobowiązać. Niewykluczone, że przy okazji wyraźnie zobaczysz, które nadzieje i oczekiwania można spełnić i co należy zrobić (lub czego nie robić), aby to osiągnąć. Z drugiej strony może się okazać, że wcześniej podjęte ryzyko jest zbyt duże. Odważnie staw czoła rozczarowaniom i wyciągnij z nich wnioski na przyszłość. W tych dniach poświęcić też czas na korzystanie z uroków dnia codziennego. Spraw sobie choć małą przyjemność i zrób coś dobrego dla swojego ciała.
Podczas zaćmienia Księżyca napięcie wzrośnie i łatwo doprowadzić do eksplozji. Dlatego trzymaj nerwy na wodzy i nie podejmuj ważnych decyzji, zwłaszcza dotyczących relacji z innymi. Ostatnie zaćmienie Księżyca miało miejsce 5 maja: co się wydarzyło w Twoim życiu od tamtej pory? Takiego podsumowania szczególnie powinny dokonać Byki i Skorpiony z 5/8 maja oraz 6/9 listopada.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Leo Chane, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897