CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.07.Horoskop tygodniowyPełnia w Koziorożcu 3.-9.7.2023

2 lipca 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/06/23-7-3-pelnia-w-koziorozcu-.webp?fit=1200%2C763&ssl=1

pełnia w Koziorożcu / przygrywka / przepracowanie tego, co zaszło i przygotowanie do podjęcia kolejnych działań oraz decyzji / podsumowanie, bilans, wnioski / «lizać rany» / dostrzec swoje słabości / ukryte, potajemne walki o władzę

 

W porównaniu z poprzednimi, ekscytującymi tygodniami teraz – ogólnie rzecz biorąc – zrobi się spokojniej. Dzięki temu znajdziemy czas na podsumowanie. Zobacz, co przyniosły starania ostatnich tygodni. Jasne staną się ślady czy konsekwencje minionych wydarzeń. W niektórych obszarach rozpocznie się wdrażanie pomysłów i impulsów, w innych chodzi o wykonanie pierwszych kroków na nowej ścieżce bądź przepracowanie zebranych doświadczeń.

 

Rak

Ponieważ nadal na pierwszym planie pozostaną subiektywne doznania, emocjonalne poruszenie, własne wartości i postawy, to ocenimy zachodzące wydarzenia przez pryzmat własnych odczuć. W efekcie jedna i ta sama sprawa często będzie interpretowana, oceniana i osądzana zupełnie inaczej. Sytuacja zrobi się trudna, jeżeli doświadczenia i wnioski zostaną uogólnione i założymy, że inni widzą rzeczy w podobny sposób.
Na globalnym czy społecznym poziomie wynikające z tego nieporozumienia mogą prowadzić do iście kafkowskich uwikłań.

 

Stare urazy

Zgodnie z inną analogią, wiele osób czeka teraz konfrontacja z dawnymi żalami czy urazami, a także z własnymi czy cudzymi słabościami.
Ponadto wyraźnie zobaczymy, że nie wszystko „da się zrobić” i nawet wielkie starania oraz siła woli nie zawsze prowadzą do celu. Na poziomie osobistym pozornie banalne sprawy i incydenty mogą wywołać sporą konsternację i dotknąć nas do żywego. Jeśli w takiej sytuacji spróbujesz wyjaśnić swoją postawę, mając nadzieję na zrozumienie, porozumienie i solidarność, to istnieje niebezpieczeństwo pogorszenia sytuacji i dalszych bolesnych doświadczeń. Najlepiej zachowaj spokój i nieco odczekaj z reagowaniem. Dzięki temu sporo zrozumiesz, a nawet uruchomisz proces uzdrawiania. Przede wszystkim poświęć dostatecznie dużo czasu, żeby świadomie zająć się swoimi intencjami, potrzebami i życzeniami, ale także wątpliwościami i lękami. Odpowiedz sobie na pytanie, w którym punkcie życia jesteś i czego potrzebujesz. W ten sposób znajdziesz wewnętrzny grunt.

 

Chiron/Merkury

Na konkretnym poziomie chodzi o wątpliwości, niewytłumaczalne uwikłania i nieporozumienia, niespodziewane skutki słów czy gestów oraz pytania, na które nie ma odpowiedzi. W tym kontekście na pierwszy plan wysuną się komunikacja, media społecznościowe, handel i transport. Postaraj się nie wyciągać teraz pochopnych wniosków ani nie podejmować nagłych decyzji. Daj sobie czas i zastanów się nad swoją sytuacją. Postaw na prostotę, nie miej nadmiernych oczekiwań ani wymagań, największą radość, spokój i szczęście znajdziesz teraz w małych rzeczach. Jeśli nadal jesteś w imprezowym nastroju, to ogranicz wszelkie tendencje do nadmiarowości. Dzięki temu unikniesz wielu rozczarowań i frustracji.

 

Pluton/Węzeł Ks.

Równocześnie mogą zachodzić jeszcze inne, bardziej niejawne procesy. Niejako w tle, pod powierzchnią czy za kulisami rozgrywa się wielka walka o władzę. Jej pierwsza kumulacja nastąpi w nadchodzącym tygodniu. Wtedy o wielu sprawach dowiemy się znienacka i zostaną ujawnione skrzętnie skrywane tajemnice. W tym kontekście dużą rolę odegrają też tematy ostatniego zaćmienia Słońca w Skorpionie, zaczną manifestować się skutki podjętych wtedy decyzji lub zaniedbań z tego okresu.

 

Pełnia w Koziorożcu

Opisane na wstępie uspokojenie rozpocznie się już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia zapanuje poważny nastrój, zejdziemy na ziemię, znaczenia nabierze potrzeba jasności, stabilności i bezpieczeństwa. O 13.38 nastąpi pełnia Księżyca. Dlatego to dobry dzień, żeby spojrzeć wstecz na wydarzenia, doświadczenia i procesy ostatnich dwóch tygodni, dokonać podsumowania i oceny swojej sytuacji. Zadaj sobie pytanie, w jakim punkcie stoisz, zastanów  się nad swoją rolą i miejscem w świecie. WTOREK pozwoli nam w małej skali zrealizować niektóre zamierzenia. Tego dnia warto skupić się na tym, co jest do zrobienia. Jakość czasu sprzyja wszystkim działaniom służącym porządkom oraz wyjaśnieniu sytuacji. Również Twoje ciało będzie Ci wdzięczne, jeśli zadbasz o jego potrzeby.

 

Trudna komunikacja

Od wtorkowego wieczoru nastrój ulegnie zmianie. W ŚRODĘ i CZWARTEK nastąpi pewne otwarcie. Teraz wyraźnie wzrośnie potrzeba porozmawiania z osobami o podobnych zapatrywaniach. Z drugiej strony pojawi się skłonność do wchodzenia w spory ideologiczne, prowadzenia zajadłych dyskusji i/ lub zatracenia się w zbyt utopijnych ideach. Ponieważ w tych dniach należy spodziewać się nieporozumień i błędnych założeń, a już istniejące wątpliwości czy niepewność poruszą nas do żywego albo wywołają wielką konsternację, to pozornie paradoksalne incydenty albo nieoczekiwane zachowania mogą prowadzić do niespodziewanych reakcji. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, to powstrzymaj wszelkie impulsy do kłótni lub wyciągania pochopnych wniosków. Przede wszystkim warto nieco odczekać – poczuj swoje wewnętrzne wzburzenie, ale nie podejmuj żadnych decyzji. Dzięki temu unikniesz dalszej eskalacji i kolejnych ran. Nieco później wiele rzeczy może się wyjaśnić, a nawet dojdzie do pojednania.

W PIĄTEK i SOBOTĘ na pierwszy plan wysunie się tęsknota za miłością, pokojem i zrozumieniem, a także potrzeba, żeby po prostu „być”, cieszyć się pięknem życia i marzyć. Dlatego chociaż na chwilę oderwij się od normalnego, codziennego życia, wycisz umysł i pozwól swojej duszy odpocząć. Z jakości czasu skorzystają odpoczynek na łonie natury, zajęcia nad wodą, projekty muzyczne i romantyczne spotkania. Pora nie sprzyja zadaniom wymagającym dużego skupienia i koncentracji, a także wysiłkowi psychicznemu lub fizycznemu.

W NIEDZIELĘ ponownie poczujemy przypływ energii i wzrośnie żądza czynu. To dobry dzień na wszelkiego rodzaju zajęcia sportowe. Zadbaj o odpowiednią ilość ruchu albo ćwiczeń fizycznych!

 

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897