CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

Astro-StorieszaćmienieZaćmienie Słońca 25.10.2022 cz.I

15 września 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/09/zacmienie-slonca-25-10-2022-w-skorpionie-1.webp?fit=1200%2C758&ssl=1

Zaćmienie Słońca 25.10.

Zaćmienie Słońca 25.10. ma charakter częściowy i będzie widoczne w Polsce. Cień Księżyca przejdzie powyżej północnych obszarów biegunowych Ziemi. W efekcie zjawisko zobaczymy w całej Europie (z wyjątkiem południowo-zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego), w północno-wschodniej Afryce, południowo-zachodniej Azji i w północnej części Oceanu Indyjskiego.
Faza maksymalna nastąpi o godzinie 11:00. Zobaczą ją obserwatorzy w środkowej Azji. Zaćmienie zakończy się o godzinie 13:02, kiedy półcień opuści Ziemię na Oceanie Indyjskim tuż przy południowym cyplu Półwyspu Indyjskiego.
Jest to 55 (z 73) zaćmienie w cyklu Saros 124.

Zaćmienie astrologicznie

W astrologii Słońce symbolizuje ego, oczywistość, witalność, wolę działania i pewien jasno określony porządek rzeczy. W chwili zaćmienia jego walory zostają mocno osłabione, jakby zasłonięte. Wtedy górę biorą instynktowne, emocjonalne, chaotyczne energie lunarne. Takie pobudzenie zazwyczaj dominuje przez kilka dni, zwłaszcza w miesiącu poprzedzającym zjawisko.

Zmiana

Starożytni – nie potrafiąc wyjaśnić natury spektakularnego zjawiska – przypisywali zaćmieniom fatalistyczny charakter. Uważano je za zwiastun nieszczęść, tragedii i katastrof. Współczesna astrologia interpretuje zaćmienia dwojako: odłamy humanistyczne widzą w nich potencjał rozwojowy, zaś klasyczne – zły omen. W efekcie te ostatnie ostrzegają przed podejmowaniem w tym czasie ważnych działań i decyzji.
Moje astrologiczne obserwacje potwierdzają, że zaćmieniom zawsze towarzyszą istotne zmiany. Oczywiście nie dotyczy to każdego. Gwałtowne procesy zostają uruchomione w życiu osób, które w swoich horoskopach mają zaakcentowane konkretne stopnie.
Jeśli stawiamy opór zmianom, to istnieje większe prawdopodobieństwo destrukcji, jeśli nie – wydarzenia będą transformujące. 

Pierwszym zwiastunem dużych zmian, jakie zapowiada zaćmienie Słońca 25.10., jest śmierć królowej Elżbiety. Warto zauważyć, że Jej następca, Karol III to właśnie urodzeniowy Skorpion. Co ciekawe, kolejne urodziny monarchini przypadałyby w czasie przyszłorocznego zaćmienia Słońca 20.4. 

Kto odczuje to zaćmienie?

Przede wszystkim na znaczącą zmianę, a nawet otwarcie nowego rozdziału w życiu mogą liczyć urodzeni 23-28 października, 16-26 stycznia, 16-22 kwietnia, 19-25 lipca. Pewne tąpnięcie poczują też m.in. urodzeni w czerwcu i lipcu 1954, w 1985, 1975 i 2004 roku.
Poza tym istotne zmiany nastąpią w życiu właścicieli horoskopów z obsadą Byka, Lwa, Skorpiona, Wodnika, Ryb i Bliźniąt, zwłaszcza 2°-4°, 18°-19° i 24°-26° tych znaków.
Waszym mottem na najbliższy czas niech będą słowa Heraklita z Efezu, który stwierdził, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana, ponieważ pantha rhei.

Planety

Podczas nowiu 25 października Słońce spotka się z Księżycem w 2°06 Skorpiona, dodatkowo będzie im towarzyszyć Wenus w 2°40 Skorpiona.
Saturn 18°35 utworzy kwadraturę z Uranem 17°31 Byka, a Mars 25°25 Bliźniąt z Neptunem 23°03 Ryb.
Merkury zmierza do starcia z Plutonem, ale ma harmonijne połączenie z Marsem w znaku Bliźniąt. Ten ostatni – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się, aby 30 października przejść do ruchu wstecznego. Pozostanie w nim do 12.1.2023 roku.

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/09/zacmienie-slonca-25-10-2022-w-skorpionie.webp?fit=596%2C579&ssl=1

Skorpion

Teraz na pierwszy plan wysuną się nasze lęki, obawy, mroczne strony, żądze i wyobrażenia. Nadchodzi doskonała pora, żeby naruszyć tabu, rozwikłać jakąś tajemnicę, skonfrontować się z tym, co zwykle pozostaje w ukryciu, na drugim planie, jest nieświadome lub bolesne.
Dodatkowo do głosu dojdą kwestie upodobań, zamiłowań, to, co lubimy i kochamy. Przy okazji istotną rolę odegrają więc związki i wartości, w tym finanse, namiętności i głęboko skrywane potrzeby.
Zobacz, czego trzymasz się za wszelką cenę, wbrew zdrowemu rozsądkowi? Co byłoby dobrze odpuścić? Czy masz odwagę pozwolić rzeczom zadziać się i zrezygnować z potrzeby kontrolowania?
Teraz nie będzie nam łatwo wprowadzić w życie własne pomysły i wyobrażenia, szybko ulegniemy iluzji lub podejmiemy walkę z wiatrakami. Przyjrzyj się swoim myślom, sprawdź, jakie obawy Tobą kierują, odważ się zaufać i szukać pomocy, bo przecież nie musisz sam/-a wszystkiego robić.
Zajmij się czymś lub kimś, czemu jesteś gotowa/-y bez reszty poświęcić swoją uwagę, czas i energię. To doskonała pora na to, żeby z pasją zgłębić wybrany temat, szukać odpowiedzi, drążyć trudne kwestie oraz uwolnić się od tego, co przestało Ci służyć.

Potęga miłości

W tym czasie możesz posiąść szczególną zdolność do korzystania z psychicznej czapki-niewidki. Ta umiejętność przyda się uzdrowicielom, gnostykom, joginom, mistykom, astrologom oraz wszystkim próbującym wprowadzić świętą mądrość do kolektywnej świadomości bez narażenia się na miażdżącą krytykę ze strony sceptyków.
Głęboka wiara w potęgę miłości przeprowadzi nas przez największe cierpienie. Możemy liczyć na moc tego uczucia i będziemy jej potrzebować.
Wenus w Skorpionie nie potrafi jednak w pełni zamanifestować własnych walorów – szybko usidla, staje się zazdrosna i posesywna, – dlatego świadomie użyj teraz swojej wolnej woli! Bądź autentyczna/-y, nie manipuluj innymi i nie ulegaj manipulacjom!
Problem w tym, że większość osób działa dziś w oparciu o negatywne programy przekonań wpojone przez rodziców, szkołę, społeczeństwo, telewizję itp. Dlatego Księżyc ma tak silny wpływ na nas, ponieważ stymuluje nasze potrzeby, pragnienia i infantylne nawyki. To, co lubię w zaćmieniach, to fakt, że wykonują świetną robotę, wprowadzając zakłócenia do tego nawykowego programu. Nagle stajemy się świadomi! W efekcie przebudzenie bywa bolesnym szokiem, ale daje nam możliwość naprawy i odkrycia swojego prawdziwego ja.
W znaku Skorpiona nabiera to szczególnej mocy, ponieważ on sam symbolizuje już śmierć, odrodzenie i transformację. Cdn. w części II.

© Marek Okon, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897