CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

2022.10.Horoskop tygodniowyWtorek zaćmienie Słońca 24.10. – 31.10.2022

23 października 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/10/22-10-20-zacmienie-slonca-skorpion-25-10-22.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

wtorek zaćmienie Słońca Skorpion = intensywność, sprawy na ostrzu noża  / wyruszyć w dalszą drogę, ale spojrzeć wstecz / iść do przodu, pamiętając o przeszłości / wracają wyparte problemy / zrozumieć istniejące zależności oraz związane z nimi sposoby zachowania i zobaczyć je w nowym świetle / przełamane tabu i ujawnione tajemnice przynoszą zmianę punktu widzenia

 

Ten tydzień zainicjuje kolejny etap w zachodzących obecnie procesach, jednocześnie ponownie aktualne staną się sprawy z przeszłości.
Po okresie, w którym dominowała potrzeba otwartej komunikacji, dyplomacji i spotkań opartych na zasadzie równości, teraz wyraźnie wzrośnie skłonność do zakulisowych rozstrzygnięć. Raczej wstrzymamy się z działaniem, będziemy chcieli poczekać i obserwować bieg zdarzeń. Równolegle wzrośnie napięcie, a niekiedy odniesiemy wrażenie, jakby cały świat wstrzymał oddech. Osoby, które rozumieją, o co chodzi z astrologicznego punktu widzenia, mogą konstruktywnie stawić czoło intensywnej jakości czasu.

 

Wtorek zaćmienie Słońca

Na szczególną uwagę zasługują dwa niecodzienne wydarzenia astrologiczne. We wtorek zaćmienie Słońca. Jak informuje serwis Urania „jest to najgłębsze zaćmienie widoczne z Polski od ponad 7 lat. Mniej więcej w „urodziny godziny”, czyli o 11:11 Księżyc zacznie nasuwać się na słoneczną tarczę; dokładny czas zależy od miejsca obserwacji i może różnić się o kilka minut. Około 12:20 zaćmienie osiągnie swoje maksimum, by po 13:30 nie pozostawić po sobie śladu. W szczytowym momencie Słońce będzie zakryte w ponad 40%; największa faza będzie dostrzegalna z Suwalszczyzny, a relatywnie najmniejsza – z okolic Wałbrzycha. Nów Księżyca nastąpi o 12.48. Zaćmienie będzie widoczne w Polsce.”
Księżyc przesunie się przed Słońcem, częściowo je zakrywając. Zgodnie z tradycyjnym przekazem astrologicznym, doświadczenia i wydarzenia tych dni uruchomią procesy, które będą zajmować jednostki i świat przez kolejne miesiące.
Szczególnie dotyczy to osób urodzonych pod koniec października oraz tych które mają w swoich horoskopach obsadę pierwszych stopni Skorpiona. Trochę więcej szczegółów znajdziesz w tekstach o zaćmieniu.

 

Zaćmienie Słońca Skorpion

Zaćmienie na pierwszy plan wysunie sprawy dotyczące zależności oraz uzależnień – zarówno od kogoś, jak i od czegoś, wszelkiego rodzaju zobowiązań oraz podejścia do posiadanych zasobów. Do głosu dojdzie teraz lęk przed utratą władzy czy kontroli – nad własnym ciałem, nad innymi, sytuacją itp.
Szczególnie dotyczy to związków i partnerstw, roszczeń majątkowych, gospodarczych i politycznych umów, poufnych i tajnych informacji. W tym kontekście aktualności znowu nabiorą nieprzepracowane historie z przeszłości albo stłumione doświadczenia. To właśnie one zadecydują teraz o naszym zachowaniu.

 

Psyche

Na poziomie osobistym jakość czasu sprzyja penetrowaniu głębszych warstw psyche, dostrzeżeniu wpływu traumatycznych doświadczeń na swoje życie, ale również odkryciu niedostępnych wcześniej sił wewnętrznych. Jednak sprawy skomplikują się, jeżeli stare mechanizmy albo wzorce zachowania zabarwią nasze spojrzenie na aktualną rzeczywistość oraz zadecydują o przyszłości. Wtedy istnieje ryzyko, że w krytycznej sytuacji zastosujemy nieodpowiednie środki i znajdziemy się w ślepym zaułku.
Dlatego spróbuj rozpoznać tego rodzaju tendencje i oczekiwania oraz zastanów się nad swoją obecną pozycją i zasobami, które posiadasz. Wtedy istnieją spore szanse na konstruktywny bieg wypadków.

 

Mars retrogradacja

Drugim wydarzeniem astrologicznym jest retrogradacja Marsa. Planeta – z punktu widzenia Ziemi – będzie poruszać się coraz wolniej, aż w końcu w niedzielę (30 października) zastopuje.
Tym samym wzrośnie potrzeba działania, zdobycia czegoś lub doprowadzenia do czegoś oraz rywalizowania z innymi. Jednocześnie będzie to coraz trudniejsze. Frustracje lub blokady, które w efekcie nastąpią, zwiększą skłonność do prowokacyjnego zachowania czy agresywnych reakcji. Najlepiej zadbaj teraz o odpowiednią ilość ruchu, ale nie forsuj się nadmiernie.

 

Mars Bliźnięta


Czas sprzyja również temu, żeby w sposób lekki, niezobowiązujący i bez nadmiernych oczekiwań wybadać istniejące możliwości. To samo dotyczy komunikacji. Powściągnij jednak skłonność do zbyt dynamicznego, roszczeniowego zachowania, ewentualnie do prowokowania innych swoimi komentarzami czy pytaniami.
Od niedzieli nasze decyzje i działania w dużej mierze będą pod wpływem doświadczeń z przeszłości, które nie przystają już do chwili obecnej i w efekcie mogą nas nie doprowadzić do celu.  Ten proces potrwa do 12 stycznia 2023 roku.

 

Akcja komunikacja

Zainicjowane w tym czasie nowe projekty – zwłaszcza dotyczące wiedzy, edukacji, mediów, handlu i transportu – często nie będą realizowane zgodnie z planem. W tych sferach wzrośnie ryzyko niepowodzenia. Jednocześnie jakość czasu sprzyja podjęciu starych wątków i projektów. Warto nad nimi teraz popracować. Dobrze też ponownie przyjrzeć się negocjacjom, działaniom oraz projektom realizowanym od września. To doskonała pora na ocenę dokonanych postępów, a w razie potrzeby, wprowadzenie zmian lub korektę kursu.

Generalnie najlepiej poradzisz sobie w tych dniach, jeśli poświęcisz Ci swoją uwagę sprawom, z którymi możesz zmierzyć się osobiście albo które możesz samodzielnie rozwiązać.
Bądź szczery, autentyczny i przygotowany na spotkanie z mniej przyjemną stroną siebie. Ćwicz umiejętność dostrzegania drobnych przyjemności życia i cieszenia się nimi, z humorem i kreatywnością stawiaj czoła przeciwnościom oraz wyzwaniom losu.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK ma przejściowy charakter. Tego dnia poczujemy wielką potrzebę kontaktów i rozmów, jak również znalezienia wspólnego mianownika nawet w najbardziej kontrowersyjnych dyskusjach. Szukaj okazji do rozmowy, mów i pisz o tym, co Cię do głębi porusza, zadawaj pytania, uważnie czytaj i słuchaj, kiedy inni odpowiadają. Być może pojmiesz coś, co pozwoli Ci zobaczyć i zrozumieć daną kwestię z zupełnie nowej perspektywy.

 

Zaćmienie Słońca

We WTOREK nastąpi wspomniane wcześniej zaćmienie Słońca. Ten dzień zdominują intensywne doznania, potrzeba dotarcia do sedna sprawy, zgłębienia jakieś kwestii albo odkrycia jej niuansów.  To doskonała pora na głęboką introspekcję. Jeśli jesteś gotowy zobaczyć to, co kryje się pod powierzchnią, to możesz w tym dniu poczynić bardzo ważne spostrzeżenia. Pamiętaj jednak, żeby nie wyciągać pochopnych wniosków. Dopiero kolejne dni i tygodnie pokażą, o co teraz tak naprawdę chodzi, o co tak naprawdę toczy się gra.

 

Emocjonalna intensywność

Również w ŚRODĘ w powietrzu będzie odczuwalna duża intensywność. Napięcie może sięgnąć zenitu. Na pierwszy plan wysunie się rozziew między potrzebą wolności a odpowiedzialnością, interesem indywidualnym a zbiorowym, a także między chęcią działania według własnej woli a ograniczeniami, uzależnieniem czy zobowiązaniami.
Chodzi o to, żeby przyjrzeć się własnym wartościom, priorytetom oraz konsekwencjom, które niesie za sobą ich obrona oraz trwanie przy nich. Na poziomie zbiorowym główną rolę odegrają poglądy i zasady demokratyczno-kapitalistycznego Zachodu, jego osiągnięcia, ale także ciemne strony i słabości. Właśnie one będą teraz głównym przedmiotem dyskusji.

W trakcie CZWARTEK nastrój generalnie ulegnie zmianie. Teraz poczujemy silną potrzebę wizji, sensu oraz jednoznacznego kierunku.

Związana z tym zmiana tematu zdominuje również PIĄTEK i SOBOTĘ. W centrum uwagi znajdzie się pytanie, co jest „prawdziwe”, „słuszne” czy po prostu sprawiedliwe. Coraz bardziej słyszalne staną się głosy tych, którzy nawołują do holistycznego rozwiązywania problemów. Pod koniec tygodnia wzrośnie też tęsknota za bardziej empatycznym, rozumiejącym światem.
W najlepszym przypadku zmiana nastroju doprowadzi do większej otwartości, która pozwoli uwzględnić i zrozumieć perspektywę innych ludzi. Związane z tym działania i dążenia okażą się jednak problematyczne, jeśli punktem odniesienia będzie dla nich „lepsza” przeszłość, skostniałe ideologie, ideały lub próba nawrócenia innych na jedynie słuszną drogę.

W sobotę wieczorem energie znowu ulegną zmianie. Nastrój stanie się bardziej trzeźwy, poważny, rzeczowy i pragmatyczny.

 

„Zatrzymanie” Marsa

W NIEDZIELĘ Mars „zatrzyma się” i – patrząc z perspektywy Ziemi – zmieni kierunek ruchu. Może temu towarzyszyć wyraźny wzrost napięcia. Jednocześnie pojawi się problem z konstruktywnym wykorzystaniem siły, która będzie nas rozpierać od środka. Wynikające z tego poczucie blokady lub bezradności może nie być łatwe do opanowania.
Przede wszystkim uzbrój się teraz w cierpliwość i zarezerwuj sobie dodatkowy czas na wszystko, co robisz. Zaakceptuj własne porażki, a także zewnętrzne opóźnienia i opory, skup się na małych rzeczach, które są wykonalne i możliwe.
Sprawy skomplikują się, jeżeli dyscyplina i koncentracja przejdą w sztywność, upór, autorytarne, destrukcyjne zachowania nacechowane złością czy nienawiścią.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Vino Li, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897