CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.11.Horoskop tygodniowyOgon Smoka i przeszłość 31.10. – 6.11.2022

30 października 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/10/22-10-30-zstepujacy-wezel-ksiezycowy-leki-nawyki.webp?fit=1200%2C763&ssl=1

Ogon Smoka – przeszłość depcze nam po piętach / chwila wytchnienia / związki, zależności, zobowiązania i wartości w fazie głębokich przemian / koncepcje i ideologie wystawione na próbę / rozpoznać i wyjaśnić błędne założenia / uwolnić się od uwikłań i na nowo zaangażować / możliwości i ograniczenia nowoczesnej technologii / potrzeba niezależności i odwagi do twórczego eksperymentowania

 

Teraz Słońce, Wenus i Merkury spotkają Ogon Smoka, czyli zstępujący węzeł księżycowy. Dlatego podstawą rozwoju wypadków w tym tygodniu będą wydarzenia i doświadczenia z przeszłości. W tych dniach wyraźnie zobaczymy ich konsekwencje. Zostaną uruchomione stare wzorce zachowania oraz stare lęki. Jednocześnie wzrośnie napięcie, pierwsze niespodziewane zwroty akcji wywołają ekscytację i zmuszą nas do zmiany sposobu myślenia. Kulminacja trwających procesów nastąpi jednak dopiero w kolejnym tygodniu podczas pełni i zaćmienia Księżyca.

 

Wiele procesów, spraw i doświadczeń nadchodzących dni zapowiada decyzje, które niebawem przyjdzie nam podjąć. Czekają nas nagłe zwroty akcji i zobaczymy pierwsze wskazówki tego, co niebawem nadejdzie. Jeśli zdołasz spojrzeć na wydarzenia tych dni jako na część większej całości, to nie wyciągniesz pochopnych wniosków i wykorzystasz okazję, żeby przygotować się na to, co wkrótce przyniesie los.

 

Ogon Smoka

Teraz na pierwszy plan wysunie się zstępujący węzeł księżycowy. Dlatego niebagatelną rolę odegrają sprawy z przeszłości. Na nasze zachowanie wpłyną związane z nimi doświadczenia, wzorce, pojęcia i oczekiwania. W efekcie wzrośnie niebezpieczeństwo błędnej oceny sytuacji, niewłaściwych decyzji, przestojów bądź blokad. Jednocześnie istnieje możliwość rozpoznania dotychczas nieuświadomionych reakcji i uwarunkowań, zrozumienia ich tła oraz źródła. Dzięki temu otwarcie spojrzymy na teraźniejszość, przygotujemy się do zrewidowania swoich opinii, a także dokonania korekty kursu. Oprócz starych obrazów i opowieści z odległych czasów, w centrum uwagi znajdą się też impulsy, decyzje i działania z kwietnia i maja oraz dwóch ostatnich tygodni.

 

Mars/Neptun

Przede wszystkim chodzi o konflikty, spory i debaty, zwłaszcza dotyczące komunikacji, informacji, edukacji, mediów, handlu i transportu, ale także o podejście do agresji i ataków. Nasunie się również pytanie, jaką rolę w aktualnej ocenie sytuacji odgrywają lęki, obawy, złudzenia, kłamstwa, manipulacje i rozmaite triki, zwykła gra słowami czy obrazami.
Tutaj warto słuchać i odbierać rzeczywistość w sposób możliwie jak najbardziej bezstronny, zwracać uwagę na niuanse i niejasności, a w razie potrzeby dalej drążyć temat.
Niewykluczone, że ważne spostrzeżenia pozwolą nam dokonać ponownej oceny sytuacji, zainicjować zmianę zachowania albo kursu. Jednak nie jest to jeszcze czas na ostateczne decyzje. Niektóre procesy związane z tymi kwestiami zostaną wyjaśnione i rozwiązane dopiero w nadchodzącym roku.

 

Wenus w Skorpionie

Ważne procesy będą zachodzić we wszelkiego rodzaju związkach, partnerstwach i sojuszach. W tych obszarach chodzi o istniejące zobowiązania, wzajemne zależności i lojalność, ale także o strach przed stratą, groźby i próby szantażu. Również w tym przypadku istnieje duża tendencja do oceniania aktualnej sytuacji na podstawie starych doświadczeń czy uwarunkowań i reagowania zgodnie z nimi.

 

Wenus/Uran

Szczególnie w drugiej połowie tygodnia należy spodziewać się w tych sprawach nieoczekiwanych zwrotów akcji. Prawdopodobnie istotną rolę odegrają tu buntownicze impulsy oraz dążenie do wolności i niezależności. W tym kontekście warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dążenie do samodzielności jest zgodne z realnie dostępnymi (materialnymi, psychicznymi i duchowymi) zasobami, a także z istniejącymi zobowiązaniami? Czy też nasze zachowanie wynika z defetyzmu, manipulacji, prób szantażu, cudzych żądań i wymagań? W pierwszym przypadku możliwy jest sukces, uwolnienie się od starych uwikłań oraz reinterpretacja zobowiązań lub umów i dostosowanie ich do aktualnych okoliczności. W drugim przypadku istnieje groźba impasu albo eskalacji konfliktu.

 

Skorpion

Analogiczne procesy mogą zachodzić w sferze własności, ekonomii i finansów, a także w podejściu do dostępnych zasobów. Jeśli rzecz dotyczy Cię osobiście, to spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla Ciebie naprawdę ważne w życiu i w Twoich relacjach? Gdzie jesteś gotowy zobowiązać się do czegoś ze wszystkimi tego konsekwencjami? A gdzie lepiej sobie odpuścić, bo nadszedł czas, żeby pożegnać się z jakąś osobą, rzeczą lub starym zachowaniem?

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK upłynie pod znakiem powagi, trzeźwej oceny sytuacji, potrzeby porządku i struktury. Umiejętność utrzymania dyscypliny pozwoli Ci zrobić porządki albo sprecyzować własne stanowisko w jakiejś ważnej kwestii. Pamiętaj jednak, że wyraźnie dominuje teraz skłonność do kierowania się starymi wyobrażeniami i lękami.

Już w po południu wzrośnie potrzeba kontaktów, spotkań oraz rozmów z przyjaciółmi albo ludźmi o podobnych poglądach. Będzie ona szczególnie silna we WTOREK i ŚRODĘ. Z jednej strony te dni sprzyjają przedyskutowaniu jakiejś sytuacji lub kwestii. Dzięki temu uzyskasz szersze spojrzenie na sprawy. Podczas rozmów należy jednak powściągnąć wszelkie impulsy do wchodzenia w spory ideologiczne. Przyniosą one bardzo owocne rezultaty, jeśli będziesz otwarty i uwzględnisz punkt widzenia drugiej strony.

W CZWARTEK i PIĄTEK wzrośnie tęsknota za harmonią, zrozumieniem i więzią, nie zabraknie nam też wyobraźni ani inspiracji. Najlepiej zajmij się tematem, który Cię dotyka i do głębi porusza. Przypomnij sobie też, co wydarzyło się wiosną – swoje obserwacje, spostrzeżenia i wizje z tamtego okresu. Potem zadaj sobie pytanie, co się z nimi stało.
Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeżeli zawiedzione nadzieje i oczekiwania przejdą w gniew czy nienawiść albo zacznie się poszukiwanie kozłów ofiarnych „odpowiedzialnych” za błędne decyzje bądź nieudane projekty. Jeśli rzecz dotyczy Cię osobiście, to przede wszystkim zachowaj spokój i chłodnym okiem dokonaj oceny sytuacji. Z jakości czasu skorzystają też działania muzyczne oraz artystyczne, a także czas spędzony na łonie natury.

 

Wzrost napięcia

W czasie WEEKENDU nastąpi wyraźny wzrost napięcia. Teraz zacznie nas rozpierać energia, zechcemy coś zrobić albo zainicjować. Silna będzie też potrzeba uwolnienia się od wszystkiego, co nas krępuje oraz skłonność do instynktownych, nieprzemyślanych (re)akcji.
Powściągnij wszelkie impulsy do buntu dla zasady, do konfrontacji lub stawiania za wszelką cenę oporu i do kwestionowania wszystkiego, co istnieje. Lepiej pomyśl, jakie stare historie i doświadczenia wywołują takie gwałtowne reakcje. Następnie poświęcić czas na ponowną ocenę obecnej sytuacji. Do głosu dojdzie przeszłość – Ogon Smoka utworzy „zgrupowanie” z Wenus, Merkurym i Słońcem w Skorpionie. Uważnie obserwuj siebie.
Zadbaj o odpowiednią ilość ruchu i ćwiczeń (fizycznych), może nawet odważysz się niezobowiązująco, w formie zabawy spróbować czegoś nowego. Powodzenia! Czas wziąć głęboki oddech i przygotować się psychicznie na nadchodzące zaćmienie Księżyca.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Toa Heftiba, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897