CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.10.Horoskop tygodniowySłońce-Wenus-Waga 17. – 23.10.2022

16 października 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/10/22-10-17-slonce-wenus-waga-skorpion-milosc-rozstanie.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

Słońce-Wenus-Waga / Słońce-Wenus-Skorpion / scementowanie związku albo rozpad / czy miłość wszystko wybaczy? / decyzje, na rozdrożu – jaki mamy wybór i kto ma prawo go dokonać? / teoria a praktyka, koncepcje a rzeczywistość / pytania, na które nie ma odpowiedzi i kwestie, które nie mają dobrego rozwiązania / wybór z długotrwałymi konsekwencjami

 

W tym tygodniu w wielu dziedzinach zostanie wyznaczony kurs na przyszłość. Pozorny zastój, pat, kryzys czy uświadomienie sobie nieprzyjemnego faktu zmuszą nas do podjęcia decyzji albo dokonania wyboru. W obecnie panującej, niestabilnej równowadze między wielkim potencjałem a równie wielkim zagrożeniem, drobne rzeczy bądź zachowanie jednostek mogą przechylić szalę w jedną lub drugą stronę.

 

Bezsilność

Oszacowanie konsekwencji i zrobienie tego, co jednoznacznie „słuszne” jest teraz prawie niemożliwe. Dlatego należy uwzględnić wszystkie posiadane informacje, starannie rozważyć dostępne środki i możliwości oraz poświęcić wystarczająco dużo czasu na to, aby uzmysłowić sobie prawdziwą motywację do działania oraz własny system wartości.
Potem warto zająć konkretne stanowisko i dokonać świadomego wyboru. Jeżeli zainteresowani będą trwać przy swoich przekonaniach, ale także uwzględnią poglądy innych oraz dostrzegą szerszy obraz sytuacji, to mogą teraz stworzyć podstawy dla długoterminowych, konstruktywnych rozwiązań.
Sytuacja zaogni się, a nawet zrobi niebezpieczna, jeśli wybór zostanie dokonany na podstawie subiektywnych doznań, będzie wynikał z poczucia bezradności, lęków, roszczeń do władzy czy zależności. Takie decyzje i działania prowadzą w ślepy zaułek lub będą miały nieprzyjemne konsekwencje. Ci, którzy spróbują uniknąć dokonania wyboru, nie będą w lepszym położeniu. W takim przypadku zadecyduje życie albo inni ludzie.

 

Ważne decyzje

Na konkretnym poziomie zapadną przełomowe decyzje, zwłaszcza w zakresie relacji, partnerstwa, umów, handlu i transportu. Aktualny stan rzeczy i istniejące umowy zostaną poddane weryfikacji w celu sprawdzenia, czy została zachowana równowaga między dawaniem a braniem. Czasami wystarczy zmiana perspektywy, wyjrzenie poza czubek własnego nosa, aby zobaczyć, gdzie stare wyobrażenia i teorie uniemożliwiają dalszy rozwój albo jak można zmienić istniejące wzorce zachowań i nawyki, aby utrzymać to, co autentyczne i warte zachowania. W innych przypadkach wyraźnie zobaczymy, że najwyższa pora pożegnać się ze starym, aby zrobić miejsce dla nowego.

 

Przywódca pod presją

Autorytety oraz osoby sprawujące władzę zostaną teraz skonfrontowane z konsekwencjami swojego zachowania w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy. Okaże się, czyj wysiłek i zaangażowane były opłacalne, a kto chybił celu i musi dokonać zmiany kursu.
W niektórych przypadkach chodzi o to, żeby znaleźć sposób zakończenia trwającego procesu i przekazać władzę.  Ci, którzy świadomie dokonają wyboru i wyciągną konsekwencje, pozostaną u steru, ci, którzy odmówią – ryzykują utratę kontroli i upadek albo inne destrukcyjne konsekwencje.

 

Chiron – Merkury

Ważne procesy nastąpią także w odniesieniu do mediów i szeroko pojmowanej komunikacji. Tutaj w centrum uwagi znajdą się popełnione wcześniej błędy, niepowodzenia oraz nieporozumienia. W niektórych przypadkach można je teraz rozwiązać i wyjaśnić, w innych trzeba zaakceptować, że stare urazy lub wrażliwość uniemożliwiają na razie osiągnięcie porozumienia. Uzbrój się w cierpliwość! Jeśli będziesz postępował rozważnie i ostrożnie, to masz szansę znaleźć długoterminowe rozwiązania.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK zaabsorbują nas rozmaite uczucia. Nadal będziemy odczuwać potrzebę bycia w przyjaznym miejscu i spotkania z dobrze nastawionymi do nas ludźmi.
Wykorzystaj ten dzień, żeby zająć się własnymi emocjami oraz wzorcami emocjonalnymi. Odpowiedz sobie na pytanie, czego potrzebujesz, aby czuć się akceptowanym, pewnym i bezpiecznym. To również dobra pora, żeby zająć się sprawami rodzinnymi lub domowymi, a także zrobić coś dla poprawienia swojego samopoczucia.
Wieczorem wzrośnie emocjonalna intensywność, a wraz z nią skłonność do dramatycznych reakcji. Powstrzymaj impulsy do tego, aby stawiać innych przed wyborem albo-albo czy wszystko albo nic, żeby komuś grozić lub kimś manipulować. Bądź świadomy swoich najskrytszych uczuć, zadbaj o nie, ale nie dać się ponieść emocjom i skłonić do zachowania, którego później pożałujesz.

 

Pod napięciem

We WTOREK, ŚRODĘ i CZWARTEK napięcie oraz intensywność nadal będą rosły, a wiele z trwających procesów osiągnie w tym czasie swoje apogeum. W tych dniach możemy odczuwać ogromną potrzebę nieskrępowanego działania, robienia tego, co nam się podoba i daje przyjemność. Równie łatwo poczujemy się jednak ograniczeni, potraktowani protekcjonalnie, kontrolowani lub urażeni. Dlatego istnieje też duża skłonność do gwałtownych, nieprzewidywalnych reakcji.
Przede wszystkim postępuj teraz ostrożnie ze sobą i z innymi, szukaj okazji do dialogu, ale unikaj robienia wyrzutów i oskarżeń. Zamiast tego mów otwarcie o swoich obawach i potrzebach. Jeżeli dodatkowo poważne potraktujesz to, co mówią inni, to możesz rozpocząć długotrwałe, owocne mediacje. Poza tym czas sprzyja twórczym, artystycznym działaniom.

 

Słońce-Wenus-Waga

W PIĄTEK i SOBOTĘ emocje nieco opadną. Teraz zrobi się bardziej przyziemnie i pragmatycznie. W efekcie dużo łatwiej poradzimy sobie z realiami życia i wymogami dnia codziennego. To doskonała pora na zrobienie porządków, poświęcenie się wszystkim zadaniom i tematom, które w poprzednich dniach zostały zaniedbane. Poświęć też trochę czasu i uwagi swojemu ciału – będzie Ci za to wdzięczne. Koniec tygodnia nie sprzyja działaniom wymagającym dużego wysiłku.

 

Słońce-Wenus-Skorpion

W NIEDZIELĘ w wielu sferach życia dokona się zmiana energii wiodących. Słońce i Wenus wejdą do znaku Skorpiona. Procesy związane z przyszłotygodniowym zaćmieniem Słońca zaczną nabierać kształtów i tempa. W tym dniu świadomie poświęć czas na ocenę tego, gdzie jesteś i co robisz. Zajrzyj do swojego wnętrza i odpowiedz sobie na pytanie, co tak naprawdę jest dla Ciebie w życiu ważne. Możesz też porozmawiać o tym ze swoimi przyjaciółmi. Dzięki temu dobrze przygotujesz się do wykonania kolejnego kroku.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Jiroe Matia Tengel, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897