CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.10.Horoskop tygodniowyWaga – równowaga, dyplomacja 10. – 16.10.2022

9 października 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/10/22-10-10-waga-rownowaga-dyplomacja.webp?fit=1200%2C765&ssl=1

Waga – równowaga, dyplomacja, negocjacje / przed podjęciem ważnej decyzji – przygotowanie / wielkie marzenia i nadzieje, ale również zawiedzione oczekiwania i bolesne konstatacje / co jest prawdziwe i możliwe do zrealizowania, a co jest kłamstwem, iluzją albo po prostu nieosiągalne? / wzorce ról wystawione na próbę / «męskie» słabości i «kobieca» siła / czas na oświadczyny albo ślub

 

Po ubiegłotygodniowej ocenie sytuacji, teraz czas opracować dalszą strategię działania i przygotować się do ważnych decyzji, które zostaną podjęte w najbliższych tygodniach. W trakcie tego procesu w wielu obszarach pojawiają się kolejne możliwości negocjacji. Podczas spotkań i rozmów będzie można odnaleźć nową równowagę.

 

Waga – równowaga, dyplomacja

Najlepiej, jeśli oba bieguny lub pełne spektrum danego zagadnienia zostaną potraktowane jako uzupełniające się części całości, a strony podejdą do sprawy poważnie i z szacunkiem. Jeśli związane z tym debaty będą kontrowersyjne, ale prowadzone uczciwie i na zasadzie równości, to istnieje szansa na osiągnięcie tymczasowego rozejmu. Niewykluczone, że nastąpi też pojednanie. Sprawy skomplikują się, jeżeli zaangażowane osoby za jedynie słuszny uznają tylko własny punkt widzenia i własne stanowisko albo będą uparcie trwać przy swoich jednostronnych roszczeniach do dominacji. Wtedy grozi niebezpieczna eskalacja konfliktu.

 

Merkury Waga

Na konkretnym poziomie trwa końcowa faza rozmów i procesów, które miały miejsce od ostatniego tygodnia sierpnia, a dotyczą wymiany informacji, umów, mediów, handlu oraz transportu. Wcześniejsze rezultaty, oczekiwania i przekonania zostaną teraz zweryfikowane. Chodzi oto, żeby sprawdzić, czy i w jakim stopniu są one zgodne z informacjami drugiej strony i z rzeczywistością. Może się okazać, że stawka była zbyt wysoka lub źle oceniono sytuację. W takich przypadkach konieczna jest korekta.

 

Słońce – Wenus Waga

Również w partnerstwach i wszelkiego rodzaju związkach pojawi się okazja do dalszych negocjacji i trzeba będzie podjąć pewne działania. Bądźcie gotowi przedyskutować wspólne zasady gry i formy organizacji, wyjaśnić wszelkie niejasności i znaleźć równowagę w dawaniu i braniu. Wtedy istnieją szanse na osiągnięcie bardzo konstruktywnych rezultatów.

 

Maj 2022

Poza tym ponownie w centrum uwagi znajdą się projekty i plany, które zostały rozpoczęte w maju. W tym przypadku chodzi o sprawdzenie, czy początkowe nadzieje, wizje i ideały wytrzymają krytyczną analizę oraz o sprawdzenie, w jakim stopniu można kontynuować dotychczasowy kurs.
W niektórych przypadkach może nastąpić ważny przełom, w innych stanie się jasne, że obrano złą drogę lub kierowano się złudzeniami bądź fałszywymi założeniami. Wtedy zainteresowani będą musieli poradzić sobie z rozczarowaniem. W najlepszym przypadku zdobyte doświadczenia pozwolą na ponowną ocenę celu i korektę kursu. Niewykluczone jednak, że wrażenie, iż zostało się wprowadzonym w błąd, okłamanym lub oszukanym, wyzwoli w zainteresowanych złość czy nienawiść. W takich przypadkach dojdzie do irracjonalnych, a nawet niebezpiecznych zachowań.

 

Pułapka iluzji

Pomijając działania i procesy, które trwają już od jakiegoś czasu, możemy teraz mieć spory problem z odróżnieniem rzeczywistości od fantazji. Rzeczy często nie będą takie, jakie wydają się na pierwszy rzut oka. Szczególnie jeśli chodzi o przyszłość i podjęcie kolejnych działań, możemy mieć wrażenie, że poruszamy się w gęstej mgle. Dlatego nie należy wyciągać pochopnych wniosków – postępuj powoli i z rozwagą.
Przede wszystkim w sporcie i ruchu ulicznym, ale także w kontaktach z ostrymi przedmiotami zachowaj daleko idącą ostrożność. Pamiętaj, że to, co dzieje się teraz lub o czym teraz decydujesz, to pierwszy z trzech rozdziałów pewnej historii. W listopadzie trzeba będzie ponownie wrócić do tematu i ewentualnie dokonać korekty kursu. Dopiero w marcu 2023 roku stanie się jasne, co jest możliwe i o co w tym wszystkim chodzi.

 

Lilith

Trzecia konfiguracja przyniesie temat „walki płci”, wzorców „typowo” męskich i kobiecych zachowań. W efekcie uwagę przykują patriarchalne i matriarchalne światopoglądy, męskie dążenie do dominacji i feministyczne roszczenia, ale także przełamywanie tabu w tym zakresie. Możliwe są również wydarzenia, które po raz kolejny uzmysłowią nam potężną siłę natury (wody). Ważnych wydarzeń można się spodziewać także w dziedzinie sądownictwa, mody i sztuki.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK będzie sporym wyzwaniem. Na nasz nastrój wpłyną spostrzeżenia, doświadczenia i wydarzenia minionego weekendu. Jednocześnie wzrośnie tendencja do impulsywnych, instynktownych, nieprzemyślanych reakcji. Będą jej towarzyszyć chęć zrobienia czegoś, skłonność do wyciągania przedwczesnych wniosków, a także irracjonalnych, potencjalnie destrukcyjnych zachowań. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, to najlepiej świadomie zrób sobie przerwę i nie działaj pochopnie. Prawdopodobnie przy odrobinie dystansu będziesz w stanie spokojniej spojrzeć na pewne sprawy. Możesz nawet znaleźć nieoczekiwane rozwiązania swojego problemu. Zadbaj też o odpowiednią ilość ruchu.

 

Waga – negocjacje

We WTOREK i ŚRODĘ zrobi się nieco spokojniej. Teraz wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa i chęć obiektywnego spojrzenia na sytuację. W tych dniach chodzi o to, żeby zobaczyć, co się naprawdę dzieje. Przede wszystkim dostrzeżemy nieporozumienia i błędy. Odważnie zmierz się z rzeczywistością, staw czoło zawiedzionym oczekiwaniom czy rozwianym nadziejom. Warto też dokonać trzeźwej, obiektywnej oceny sytuacji. Dzięki temu stworzysz solidne podstawy do odkrywania nowych opcji i planowania dalszych działań.
Na pierwszy plan wysuwa się Waga – w tym znaku przebywają Słońce, Wenus, a od 1:50 we wtorek także Merkury. Dlatego druga połowa tygodnia to idealny czas na ślub albo oświadczyny.

CZWARTEK i PIĄTEK zdominuje potrzeba kontaktów i rozmów. Dlatego warto teraz omówić doświadczenia oraz spostrzeżenia poprzednich dni, a także wysondować dalsze możliwości działania. Jeśli zrobisz to w sposób otwarty i wolny od uprzedzeń, to możesz uzyskać ważne informacje dotyczące własnych możliwości i zaplanować swoją dalszą drogę. Wykorzystaj przy tym wyobraźnię i kreatywność, którą dysponujesz. Niewykluczone, że znajdziesz też sojuszników i sprzymierzeńców, którzy pomogą Ci w realizacji pomysłów czy planów. Poza tym jakość czasu sprzyja niezobowiązującym spotkaniom z kolegami i przyjaciółmi oraz ożywionym rozmowom za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Również w SOBOTĘ będziemy odczuwać dużą potrzebę rozmów. Jednak w tym dniu może pojawić się problem z utrzymaniem równowagi emocjonalnej, wzrośnie tęsknota za miłością, więzią i wspólnotą, ale też podatność na zranienia i rozczarowania. Dlatego zadbaj teraz o stworzenie zdrowej równowagi między bliskością a dystansem, wspólnotą a niezależnością.

NIEDZIELĘ zdominuje potrzeba przynależności, bezpieczeństwa i domu. Ponadto więcej uwagi poświęcimy sprawom rodzinnym. Spróbuj spędzić ten dzień w miejscu, w którym dobrze się czujesz albo spotkać się z ludźmi, których lubisz.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Greg Rosenke, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897