CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.10.Horoskop tygodniowyPełnia w Baranie – bezradność 3. – 9.10.2022

2 października 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/10/22-10-3-pelnia-w-baranie-bezradnosc.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

pełnia w Baranie – bezradność / ocena aktualnej sytuacji, wyciągnąć wnioski, zobaczyć, co JEST: poradzić sobie z rozczarowaniem, bezradnością i bólem, ale też dostrzec światełko w tunelu  / spełnienie wizji, nowe rozwiązania i uzdrowienie / zachować zimną krew, obiektywność, uczciwość i otwartość

 

W tym tygodniu w wielu sferach życia dokonamy ważnych podsumowań, ich wynik może jednak wypaść bardzo różnie. Nadszedł czas, żeby wyciągnąć pierwsze ostateczne wnioski z tego, co ostatnio zaszło i zająć się opracowaniem dalszej strategii działania.

 

Niezawinione cierpienie

Rosnąca gotowość do podjęcia konstruktywnych rozmów pozwoli nam podjąć pierwsze kroki w kierunku zbliżenia i stworzenia podstaw do rozwiązania problemu. Warunkiem powodzenia jest otwarta, rzeczowa komunikacja oraz zachowanie minimum obiektywności. Jednak znacznie wzrosną też wrażliwość i podatność na zranienie. Dlatego rzekome drobiazgi, takie jak „za mało”, „za dużo”, „niewłaściwy” sposób zachowania czy zwrócenie uwagi, mogą wywołać niespodziewanie gwałtowne reakcje. Wtedy istnieje niebezpieczeństwo gwałtownego zerwania kontaktu albo ataku.

Przede wszystkim chodzi o partnerstwo i przyjaźnie. W centrum uwagi znajdą się również relacje z kolegami, bliskimi krewnymi, np. kuzynostwem i rodzeństwem oraz uczestnictwo w sieciach społecznościowych. We wszystkich tych sprawach kontrast między ideałem, życzeniem i oczekiwaniem a przeżywaną codzienną rzeczywistością stanie się boleśnie wyraźny.
Warto zmierzyć się z takimi doświadczeniami, ich przemilczenie czy dramatyzowanie nie jest najlepszym wyjściem. Łatwo wyjaśnimy sprawę w otwartej, partnerskiej rozmowie. Urazy i krzywdy z przeszłości mogą jednak zaciemnić spojrzenie na teraźniejszość, dlatego należy zachować ostrożność i rozwagę.
W przypadku niespodziewanie gwałtownych reakcji drugiej strony nie dawaj za wygraną. Przerwa lub „time out” nieco ostudzi emocje, umożliwiając Ci ponowne podejście do problemu.
„Niezawinione” rany i cierpienia mogą szczególnie dotyczyć zodiakalnych Baranów z 4, 16 i 17 kwietnia, a także Raków, Wag i Koziorożców. Więcej w horoskopie miesięcznym na październik.

 

Przyjaźnie

Na poziomie zbiorowym na pierwszy plan wysuną się partnerstwa i przyjaźnie między państwami (głowami państw) oraz partiami, ale także umowy handlowe. Jeśli zaangażowane strony będą unikać oskarżeń i prób manipulacji, są duże szanse na zbliżenie i znalezienie akceptowalnego dla wszystkich rozwiązania.

Większą uwagę przykują teraz również zagadnienia związane ze zdrowiem albo dotyczące kontaktu z naturą. Chodzi oto, żeby omówić i uporządkować uzyskane wcześniej informacje.

 

Władza

Także w odniesieniu do takich tematów jak władza, autorytet i kontrola będziemy musieli określić własną pozycję i zostanie osiągnięty ważny punkt zwrotny. Niewykluczone, że w tym tygodniu w skondensowanej formie aktualności nabiorą doświadczenia i wydarzenia z pierwszych dwóch miesięcy tego roku.
Prawdopodobnie oprócz osobistych spraw na pierwszy plan wysuną się kryzysy instytucji bądź urzędów, a także roszczenia do władzy, jej struktur, mechanizmy kontroli różnych ugrupowań czy reakcje na zaprzeczanie, groźby i szantaż. W najlepszym przypadku jakieś wydarzenie lub akt będzie mieczem przecinającym węzeł gordyjski, a tym samym umożliwi przełom i dalszy rozwój. Jednak może nastąpić również dramatyczna eskalacja konfliktu.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują stonowane nastroje, podejdziemy do życia w sposób trzeźwy i rzeczowy. Jakość czasu sprzyja zajmowaniu się otwartymi kwestiami, które narosły wokół bardzo konkretnych zagadnień. Przy okazji mogą zostać poruszone sprawy bolesne i delikatne. W takim przypadku zachowaj daleko idącą ostrożność. Niewykluczone, że pojawią się dylematy, sytuacje, w których nie sposób znaleźć rozwiązania dobrego dla wszystkich.
Jeżeli rzecz dotyczy Ciebie osobiście, to bądź pragmatyczny i podejdź do innych z szacunkiem. W takim przypadku należy szukać najmniejszego wspólnego mianownika, czegoś co jest w miarę akceptowalne dla wszystkich stron. Możesz też wykorzystać ten czas na wszelkiego rodzaju porządki. We wtorek rano nastąpi punkt zwrotny, po południu nastrój ulegnie zmianie, pojawi się większa otwartość. W najlepszym wypadku będzie można osiągnąć przełom.

 

Księżyc w Wodniku

ŚRODA i CZWARTEK to dwa dobre dni na rozmowy i wszelkiego rodzaju kontakty. Można wyjaśnić otwarte kwestie, omówić współpracę przy zespołowym projekcie i znaleźć wspólny mianownik w istniejących niezgodnościach. Jeśli podejmiesz partnerską rozmowę, a przy tym stworzysz przestrzeń dla nietypowych, kreatywnych pomysłów, to powstanie doskonała podstawa dla dalszych działań. Konstelacje sprzyjają również spotkaniom z przyjaciółmi lub pielęgnowaniu własnego hobby.

 

Księżyc w Rybach

W trakcie czwartkowego popołudnia nastroje znowu ulegną zmianie. Pojawi się tęsknota za miłością oraz więzią, rośnie też wrażliwość.
Astrologiczne konfiguracje PIĄTKU i SOBOTY nie należą do najłatwiejszych. Z jednej strony będzie dominować wrażliwość, małe rzeczy mogą dotknąć nas do żywego i głęboko poruszyć.
Z drugiej strony wzrośnie też emocjonalna intensywność, do głosu dojdą niepewność, zwątpienie w siebie, żal, ból i strach lub inne wcześniej unikane czy tłumione uczucia. W efekcie łatwo będzie o niespodziewanie gwałtowne reakcje. Tam, gdzie możliwe jest zmierzenie się z takimi doświadczeniami i wytrzymanie związanych z nimi emocji, a także okazanie współczucia i zrozumienia sobie oraz innym, mogą zostać uzdrowione głęboko zakorzenione, stare rany lub nastąpi pojednanie. Sprawy skomplikują się, jeżeli osoby, których to dotyczy, zareagują w takich momentach agresją, zrzucaniem winy lub nienawiścią. Wtedy nawet pozornie niegroźne konflikty szybko eskalują.
Najlepiej świadomie poszukaj teraz doświadczeń, w które możesz się zaangażować bez ryzyka, że Cię pochłoną albo zatracisz się w nich bez reszty. Szczególnie sprzyja temu zaangażowanie w sztukę, zwłaszcza muzykę, obrazy i filmy albo pobyt na łonie natury. Jeśli masz taką możliwość i stosowne umiejętności, to możesz również otworzyć się na inne poziomy i wizje. Zadbaj także o swoje ciało i zdrowie. Te dni nie sprzyjają wytężonej, fizycznej aktywności.

 

Pełnia w Baranie – bezsilność

W nocy z SOBOTY na NIEDZIELĘ zrobi się bardziej dynamicznie, zacznie nas rozpierać energia i żądza czynu. Jednocześnie sytuacje mogą uzmysłowić nam własną bezradność wobec jakiegoś wydarzenia albo czyjegoś cierpienia. Zadbaj o to, żeby w tym dniu zapewnić sobie odpowiednią ilość ćwiczeń fizycznych, ale uważaj, aby się nie przeciążać. Późnym wieczorem w niedzielę (22.54) przypada pełnia w Baranie. Zaakcentuje ona istniejące sprzeczności i napięcia oraz pokaże, że w niektórych sytuacjach po prostu nie ma idealnego lub „właściwego” rozwiązania. Jeśli zachowasz wtedy spokój, to może nastąpić pojednanie i cudowny zwrot na lepsze. Szczególnie zodiakalne Barany, ale też Raki, Wagi i Koziorożce mogą teraz poczuć bezsilność wobec zaistniałej sytuacji.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Claudia Soraya, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897