CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.09AstroPrognozaHoroskop tygodniowyBunty i niepokoje 26.9. – 2.10.2022

25 września 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/09/22-9-26-okres-poprzedzajacy-zacmienie-slonca-merkury.webp?fit=1200%2C761&ssl=1

bunty i niepokoje – okres poprzedzający zaćmienie Słońca / związki, prawdy i sprawiedliwość w centrum uwagi / radość i-albo frustracja, spełnienie i-albo rozczarowanie / tolerancja i wspaniałomyślność, ale również wyniosłość, przesadne oczekiwania, uwodzenie i nadużycia / rozwaga i zdrowy rozsądek kluczem do sukcesu / kto zbyt wiele obiecuje albo gra o zbyt wysoką stawkę poniesie klęskę

 

W tym tygodniu pod wieloma względami wybije godzina prawdy. Nadszedł czas na podsumowanie minionego półrocza. Jednocześnie w centrum uwagi znajdą się wydarzenia i informacje, które wywarły istotny wpływ na ostatni miesiąc. Zdobyta teraz wiedza pozwoli wyznaczyć kurs na przyszłość.

Będzie to dotyczyć różnych tematów i obszarów. Z jednej strony przyjdzie nam sprawdzić, co się stało z obietnicami, nadziejami, oczekiwaniami i wizjami, które pojawiły się wiosną. Zdobyte w tym kontekście spostrzeżenia mogą być satysfakcjonujące, wzmocnią naszą pewność siebie i odwagę. Części osób przyniosą one jednak bolesne rozczarowania. W pierwszym przypadku możemy budować na swoich osiągnięciach, w drugim musimy wyciągnąć wnioski z porażek, błędnych ocen i pomyłek oraz wprowadzić korekty. Sytuacja zrobi się niebezpieczna, jeżeli zawiedzione oczekiwania przerodzą się w zgorzknienie, nienawiść i agresję. Na szerszym poziomie grożą bunty i niepokoje.

 

Król jest nagi

Powszechną uwagę przykują autorytety, polityczni, ideolodzy, środowiska opiniotwórcze, a także influencerzy i idole. Poza tym na próbę zostaną wystawione światopoglądy różnych kultur i systemów oraz ich przedstawiciele. Teraz zobaczymy, kto zna się na rzeczy, jest w stanie spełnić złożone obietnice, czyje spojrzenie na prawdę oraz sprawiedliwość sprawdza się w tych trudnych czasach.
W tym procesie postacie, które do tej pory cieszyły się uznaniem i w których pokładano duże nadzieje, mogą spaść z piedestału lub zostaną rozliczone przez swoich zwolenników. Niekiedy sytuacja będzie do złudzenia przypominać tę opisaną przez Andersena w „Nowych szatach cesarza”. W tej baśni dziecko uświadamia sobie, że cesarz, wychwalany z powodu swojego wspaniałego ubioru, w rzeczywistości jest nagi.
Ponieważ jesteśmy w okresie poprzedzającym zaćmienie Słońca, to masowe bunty i niepokoje mogą inicjować radykalne zmiany.

 

Podsumowanie

Ponadto czas sprzyja podsumowaniu relacji, umów i kontraktów. Chodzi o to, żeby sprawdzić dotychczasowy przebieg spraw w tym zakresie, stosunek między dawaniem a braniem, sprawiedliwość i uczciwość, ale także wzajemne zaufanie. To doskonała pora na dokonanie tutaj korekt i poprawek.
Jeśli rzecz dotyczy Ciebie osobiście, to zadaj sobie następujące pytania: Co jest dla mnie spójne? Gdzie mogę pójść na kompromis? A gdzie muszę bronić własnego stanowiska, swojej prawdy? Jeżeli wszyscy zainteresowani będą gotowi zbliżyć się do siebie, uszanować punkt widzenia drugiej strony i podjąć negocjacje, to możliwe są owocne rezultaty i porozumienia. Gorzej, jeśli zostaną zawarte kompromisy dla świętego spokoju, wyraźnie niekorzystne dla jednej ze stron. Znalezienie konstruktywnego rozwiązania utrudnią też przesadne oczekiwania czy wygórowane żądania.

Zgodnie z innymi korespondencjami może też nastąpić istotny progres w dziedzinie mody, wzornictwa i sztuki, a także w podejściu do pieniędzy.
Merkury, który wciąż retrograduje, w czasie weekendu „stanie”, aby wrócić do ruchu prostego. Dlatego w tych dniach warto dokończyć wszelkie wyjaśnienia, badania i korekty. Od przyszłego tygodnia możemy formułować konkretne wyniki i planować dalsze działania.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i WTOREK w centrum uwagi znajdzie się większość opisanych powyżej tematów. Teraz poczujemy potrzebę spotkań, rozmów oraz podjęcia negocjacji. Dodatkowo wzrosną oczekiwania oraz tendencja do zatracenia się w szczegółach. W pogoni za osiągnięciem rezultatów będziemy chcieli zbyt wiele lub posuniemy się za daleko.
Spróbuj nie stawiać zbyt wysokich wymagań, ale unikaj też zbytniej pobłażliwości. Jeśli zachowasz otwartość i uczciwość, będziesz kierować się zdrowym rozsądkiem i rozwagą oraz negocjować w sposób zorientowany na znalezienie rozwiązania, to stworzysz podstawy do porozumienia. To jest również doskonała pora na dyskusje o modzie i stylu, a także roztrząsanie kwestii prawnych czy filozoficznych.

 

Księżyc w Skorpionie

W ŚRODĘ i CZWARTEK wzrosną napięcie i emocjonalna intensywność. Teraz poczujemy ogromną chęć dotarcia do prawdy, ale wzrośnie też potrzeba zachowania dyskrecji i nieodkrywania wszystkich kart. Pamiętajcie: nasze zachowanie jest obecnie kształtowane przez doświadczenia i utrwalone przekonania. W efekcie byle błahostki potraktujemy jako prowokację i szybko dojdzie do eskalacji. Najlepiej skup całą uwagę na drugiej osobie, jej zachowaniu i reakcjach. Jeśli zachowasz spokój i okiełznasz wszelkie impulsy do buntu, to nie tylko poradzisz sobie z trudnymi sytuacjami, ale również dowiesz się czegoś ciekawego o sobie. Jakość czasu idealnie nadaje się do badania przeszłości oraz wszelkiego rodzaju eksploracji.
Księżyc będzie teraz w znaku Skorpiona, w którym przypadnie najbliższe zaćmienie Słońca. Zatem wydarzenia tych dni mogą zapowiadać tematy tego zjawiska. Już mają miejsce bunty i niepokoje (np. Rosja, Iran), ogólnie napięcie wzrasta i będzie prowadzić do ważnych zmian.

W PIĄTEK i SOBOTĘ poczujemy potrzebę wolności i chęć przeżycia przygody. Znajdź czas, żeby zaangażować się w sprawy, które szczególnie Cię interesują. Uważaj jednak, żeby, odkrywając nowe idee albo angażując się w żarliwą dyskusję, nie zaryzykować zbyt wiele. Powściągnij skłonność do tego, aby w ferworze walki przekroczyć granice przyzwoitości i nie narzucaj innym swojego zdania. Wtedy możesz liczyć na dwa niezwykle ekscytujące, inspirujące dni.

 

Spowolnienie

W NIEDZIELĘ nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Teraz zrobi się poważnie, konkretnie, wzrośnie potrzeba jasności i stabilności.
Ponieważ tego dnia Merkury „zatrzyma się”, to możemy mieć problem z tym, żeby reagować tak szybko i zwinnie, jak to byłoby pożądane czy konieczne. Najlepiej znajdź teraz czas na refleksję i praktykę zen w życiu codziennym. Jeśli podejdziesz do życia z rozwagą, to możesz zyskać wiele cennych spostrzeżeń. Świadomie zadbaj też o swoje ciało i jego potrzeby.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Nica, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897