CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.09Horoskop tygodniowySłońce/Neptun – na drugim brzegu tęczy

11 września 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/09/22-9-12-slonce-neptun-na-drugim-brzegu-teczy.webp?fit=1200%2C761&ssl=1

hasła tygodnia: Słońce/Neptun – na drugim brzegu tęczy / pragnienia a rzeczywistość / światopoglądy i prawdy zostaną zakwestionowane i wystawione na próbę / zmiana perspektywy / stare prawdy w nowym świetle / uważność kluczem do sukcesu

 

Na pierwszy rzut oka konstelacje zapowiadają spokojny, przyjemny tydzień. Oprócz chęci rozmów i spotkań, poczujemy wielką tęsknotę za rozumieniem oraz harmonią. Jakość czasu sprzyja wszystkim osobom, które chcą zrobić w swoim życiu porządek i zyskać jasny obraz sytuacji.

 

Merkury retrogradacja

Naszą uwagę zaabsorbują głównie tematy z przeszłości. To dobra pora, żeby wyjaśnić otwarte kwestie czy nieporozumienia albo wznowić dyskusję na kontrowersyjne tematy. Możemy też uporządkować dokumenty, zrewidować podpisane umowy czy wprowadzić poprawki do wcześniejszych ustaleń.
Gotowość do zawierania kompromisów, a także szczególnie silna w tych dniach wyobraźnia i inspiracja pozwolą nam zrobić postęp i znaleźć konstruktywne rozwiązania. Niewykluczone, że pojawią się również nowe możliwości współpracy.
Dostępny teraz potencjał wykorzystamy najlepiej, jeżeli w swoich poczynaniach uwzględnimy realne uwarunkowania i fakty.

Czas nie sprzyja rozpoczynaniu zupełnie nowych projektów ani dyskusji. W tych kwestiach istnieje duże ryzyko błędów albo nieporozumień. To dobra pora, żeby wyjaśnić i rozwiązać istniejące konflikty oraz nieporozumienia, zwłaszcza dotyczące wszelkiego rodzaju relacji, umów, ustaleń, handlu, prawa i sprawiedliwości.
Poza tym nowe informacje na temat zagadnień związanych z przyrodą, klimatem i zdrowiem wyraźnie pokażą nam, że wcześniejsze założenia czy przekonania były błędne. Ten fakt wymusi weryfikację poglądów i zmianę punktu widzenia.

 

Merkury w Wadze

Dodatkowo inspirujące i stymulujące bodźce napłyną w dziedzinie mody, sztuki i stylu. Ale niezależnie od tego, co się stanie, wydarzenia tych dni powinny być postrzegane jako ważna część dłuższej historii, której ostatnie rozdziały nie zostały jeszcze napisane. W niektórych poruszanych teraz kwestiach wstępne podsumowanie będzie możliwe w październiku, w innych trzeba na nie poczekać do stycznia.

 

Nagła eksplozja

Dokładniejsza analiza astrologicznych układów tego tygodnia mówi jednak, że pod lub za pozornie pokojową, przyjemną powierzchnią kryją się wielkie napięcia. Szczególnie w drugiej połowie tygodnia mogą one eksplodować, prowadząc do niebezpiecznych sytuacji.
Dlatego opisaną powyżej, generalnie pozytywną prognozę trzeba uzupełnić i opatrzyć pewnym zastrzeżeniem. Przede wszystkim dotyczy to nadmiernych oczekiwań i nadziei, które zostały wcześniej rozbudzone. Tam, gdzie okaże się, że nie mogą one zostać spełnione albo poczujemy się zmyleni, zdradzeni czy oszukani, do głosu dojdą negatywne emocje, agresja, nienawiść i złość. Gwałtowne reakcje grożą też wtedy, jeśli poczujemy się zagrożeni, nie dość dobrzy, pominięci, ograniczani czy niesprawiedliwie potraktowani.

 

Prawda czy fałsz?

Na konkretnym poziomie, zwłaszcza w polityce i sądownictwie, a także w odniesieniu do różnych światopoglądów i ich rozumienia dobra oraz zła, należy spodziewać się intensywnych procesów oraz potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. W takich momentach często trudno będzie odróżnić fikcję, iluzję czy złudzenia od prawdy.
Jeśli rzecz dotyczy Cię osobiście, to przede wszystkim zachowaj spokój i minimum wewnętrznego dystansu oraz nie wydawaj pochopnych ocen. Przed podjęciem decyzji i działań poświęć dostatecznie dużo czasu na zebranie informacji i sprecyzuj własne stanowisko.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIALEK nie zabraknie nam entuzjazmu, przedsiębiorczości ani skłonności do impulsywnych działań. Mogą one stać się problemem, jeżeli bazują na starych żalach czy zawiedzionych oczekiwaniach. Najlepiej świadomie poświęć uwagę tematom, które wymagają Twojego pełnego zaangażowania. Przy tym trzymaj się tego, co jest aktualne. Zadbaj też o odpowiednią dawkę ruchu (sportu) i nie daj sprowokować się do działań, których później pożałujesz.

WTOREK ma charakter przejściowy. Rano w powietrzu będzie odczuwalne napięcie. W efekcie może nas rozpierać energia, potrzeba osiągnięcia czy zrealizowania czegoś.
Warto wykorzystać ten czas, żeby stawić czoło jakiemuś wyzwaniu bądź kryzysowi. Jeśli sprawa jest dla Ciebie ważna i jesteś gotów bronić jej całym sobą, to może nastąpić przełom. Ale jeśli jest to czysta przepychanka lub pokaz siły, to ryzykujesz nieprzyjemne konsekwencje. Po południu nastrój ulegnie wyraźnej zmianie. Pragnienie działania ustąpi miejsca potrzebie zakosztowania przyjemnej strony życia.

 

Księżyc w Byku

W ŚRODĘ i CZWARTEK pierwsze skrzypce zagra potrzeba zabezpieczenia się i poświęcenia sprawom, rzeczom, tematom oraz ludziom, którzy mają dla nas szczególną wartość. Wykorzystaj jakość czasu, żeby zadbać o swoje relacje z innymi i zrobić dla siebie coś dobrego.
W czwartek nadal będziemy odczuwać silną potrzebę zapewnienia sobie bezpieczeństwa, ale da o sobie znać również pewne napięcie i gotowość do gwałtownych reakcji, jeżeli coś, co cenimy, zostanie zakwestionowane. Broń tego, co jest dla ciebie ważne, ale powstrzymaj wszelkie impulsy do angażowania się w spory, nie próbuj też przekonać nikogo do swoich racji i poglądów.

 

Opozycja Słońce/Neptun

W PIĄTEK i SOBOTĘ wzrośnie potrzeba spotkań oraz rozmów. Warto teraz spotkać się ze znajomymi i coś wspólnie z nimi zorganizować albo otwarcie porozmawiać o tym, co nam leży na sercu. Jeśli zrobicie to w sposób lekki i zabawny, to nawet gorące dyskusje mogą przynieść owocne rezultaty. Gorzej, jeśli różnica zdań przerodzi się w zajadły spór światopoglądowy. Wtedy istnieje niebezpieczeństwo eskalacji konfliktu.
Można również wykorzystać energie tych dni, żeby spojrzeć wstecz i zadać sobie pytanie, co stało się z marzeniami i nadziejami, które narodziły się w ciągu ostatnich miesięcy.
W sobotę uściśli się opozycja Słońce/Neptun. Rzecz szczególnie odczują urodzeni 17 września i 14 marca oraz wszystkie osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 25° Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb.

W NIEDZIELA przyniesie kontynuację tematów poprzedniego dnia. Teraz do głosu dojdą jednak emocje, wyraźnie wzrośnie potrzeba przynależności i bezpieczeństwa. Świadomie zadbaj o swoje dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne. Spotkaj się z ludźmi, których lubisz i którym ufasz, z jakości czasu skorzystają też sprawy domowe. Jeśli coś nie pójdzie po Twojej myśli, to nie reaguj pochopnie ani nie wyciągaj przedwczesnych wniosków. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo, że zadziałasz w oparciu o swoje stare doświadczenia i nie poradzisz sobie z aktualną sytuacją.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Joyce Adams, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897