CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.09Pogoda na wrzesień 29.8. – 4.9.2022

28 sierpnia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/08/prognoza-na-wrzesien-merkury-jowisz.webp?fit=1200%2C761&ssl=1

hasła tygodnia: pogoda na wrzesień / zaplanować kolejne działania / wysondować istniejące możliwości / przekonania, oczekiwania i nadzieje w centrum uwagi / co jest realne, a co jest tylko pobożnym życzeniem? / słabości, urazy i rany / rzeczowość, uważność i zręczność kluczem do sukcesu

 

Prawdopodobnie nadal będą na nas oddziaływać procesy, które zostały uruchomione w weekend, chociaż ogólnie tydzień zapowiada się nieco spokojniej niż poprzednie. Szczególnie, jeśli idzie o związki i wartości, będziemy musieli poradzić sobie z konsekwencjami podjętych decyzji, uzyskać jasność co do dalszego kierunku oraz strategii działania.
Ogólnie jakość czasu stworzy teraz pewne możliwości. Przede wszystkim pora sprzyja wszelkim negocjacjom. Warto zająć się swoimi życzeniami i oczekiwaniami oraz wyjaśnić konflikty, sprzeczności czy otwarte kwestie.
Jeśli przeprowadzimy rozmowy w uczciwy sposób i po partnersku, to istnieją duże szanse na osiągnięcie konsensusu. Akceptacja istniejących różnic pozwoli nam również znaleźć wspólny mianownik. W najlepszym przypadku spostrzeżenia zdobyte podczas tych dni mogą stanowić podstawę do zawarcia porozumienia lub zainicjować późniejszą współpracę.
Konstelacje wskazują jednak również na pewne pułapki. Jeżeli osobiste opinie i przekonania, a także dawne urazy czy zraniona duma zaciemnią czy zniekształcą obraz rzeczywistości, to napięcia mogą ulec nasileniu. W niektórych przypadkach zawiedzione oczekiwania doprowadzą też do gwałtownych, przesadnych reakcji. Szanse na osiągnięcie porozumienia zmaleją też wtedy, jeśli zainteresowani zlekceważą poglądy drugiej strony.

 

Merkury-Jowisz

Poza tym w tym tygodniu dojdzie do zderzenia różnych światopoglądów oraz związanych z nimi wyobrażeń dotyczących dobra i zła, tego, co słuszne a co nie. Dotyczy to zwłaszcza kwestii kulturowych, politycznych i ekonomicznych, podziału ról na kobiece i męskie oraz mocnych i słabych stron każdej z płci. Szczególnie w tym ostatnim przypadku nagłe zwroty akcji i rozmaite wydarzenia podważą istniejące założenia albo pewniki. Dlatego wykorzystaj okazję, żeby przemyśleć własne poglądy i uprzedzenia. Wtedy masz szansę zobaczyć rzeczywistość w sposób bardziej precyzyjny i zróżnicowany oraz odpowiednio na nią reagować.

 

Merkury w retrogradacji

Trzeba jednak mieć świadomość, że wiele spraw, którymi obecnie się zajmujemy albo, które zostały teraz zainicjowane, ma charakter tymczasowy. W następnym tygodniu Merkury przejdzie do ruchu wstecznego, dlatego prowadzone teraz dyskusje i negocjacje zostaną potem ponownie podjęte, zweryfikowane i uzupełnione. Ostateczne, rozstrzygające wyniki spodziewane są dopiero w połowie października.

 

Mars w retrogradacji

Ponieważ Mars też porusza obszar, do którego ponownie powróci jesienią i zimą, to inicjowane teraz działania również wymagają cierpliwości i elastyczności. Ich ostateczny przebieg czy konkretne wyniki poznamy dopiero na początku przyszłego roku. Na podstawie tego horyzontu czasowego warto jednak określić długofalowe cele oraz zrobić wstępne plany.
W efekcie astrologiczna pogoda na wrzesień zapowiada dominację tematów z przeszłości. Szczególnie dotyczy to zodiakalnych Bliźniąt, a także osób, które w swoich horoskopach mają obsadę tego znaku.

 

Horoskop tygodniowy

Prawdopodobnie w PONIEDZIAŁEK na pierwszy plan wysunie się pokłosie doświadczeń z poprzednich dni. Ten dzień zdominuje potrzeba porządku i jasności, ale także zrozumienia i komunikacji. Poświęć wystarczająco dużo czasu na znalezienie twardego gruntu pod stopami oraz dokonanie reorientacji. Porozmawiaj z kimś o swoim stanie ducha, o swoich życzeniach i zamiarach.

Również we WTOREK i ŚRODĘ na pierwszy plan wysuwa się potrzeba szczerej, partnerskiej rozmowy. Szczególnie we wszelkiego rodzaju relacjach, ale także w sprawach dotyczących wartości poczujemy potrzebę „sprawiedliwości”. Przy tym dużą rolę odegrają zawiedzione oczekiwania, urażona duma i zranione uczucia, ale także o zwątpienie w siebie i niepewność. Spróbuj w otwartej rozmowie wyjaśnić istniejące różnice i zobacz, co jest naprawdę ważne.
Zdołasz to zrobić, jeśli potraktujesz drugą stronę w sposób uczciwy i z szacunkiem, nawet jeśli w Wasze poglądy i postawy są bardzo różne. Sprawy komplikują się, jeżeli różnice ideologiczne i związane z nimi roszczenia uniemożliwią porozumienie. Sytuacja zrobi się trudna również wtedy, gdy jedna ze stron, powodowana źle pojętą potrzebą harmonii, przedwcześnie pójdzie na kompromis, który nie będzie szczery. Konsekwencje takiego zachowania będą długotrwałe i nieprzyjemne. Jeśli rzecz dotyczy Cię osobiście, to najlepiej jasno przedstaw swój punkt widzenia i trwaj przy nim, ale poważnie potraktuj stanowisko drugiej strony.

 

Księżyc w Skorpionie

W ŚRODĘ wieczorem wzrośnie emocjonalna intensywność. CZWARTEK i PIĄTEK zdominują już silne uczucia. Pozornie banalne zdarzenia, wiadomości, słowa i gesty mogą teraz wyzwolić głęboko zakorzenione lęki, zwłaszcza dotyczące zależności czy straty. Możliwe są też doświadczenia związane z poczuciem władzy i bezsilności, z gniewem, zazdrością czy zawiścią. Niewykluczone, że do głosu dojdą dodatkowo bardzo buntownicze impulsy. Reakcje, jakie wyzwolą, w większości przypadków będą zakorzenione w doświadczeniach z przeszłości. W efekcie nasze zachowania mogą nie przystawać do aktualnej sytuacji, a nawet będą w dużym stopniu destrukcyjne. Dlatego w miarę możliwości ogranicz takie impulsy lub szukaj nieszkodliwych kanałów ich uzewnętrznienia (krzyk, bębnienie, dzikie tańce itp.). Jakość czasu sprzyja natomiast badaniom doświadczeń i spraw z przeszłości.

W czasie WEEKENDU wzrośnie potrzeba zrobienia czegoś sensownego. Szybko zapałamy entuzjazmem, zachwycimy się jakąś osobą lub ideą. Najlepiej zajmij się czymś, co Cię inspiruje i przynosi nowe spostrzeżenia. Uważaj jednak na skłonność do pouczania innych, powściągnij też nadmierne oczekiwania.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897