CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.08.Horoskop tygodniowyTurbulencje Wenus/Uran 22. – 28.8.2022

21 sierpnia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/08/turbulencje-wenus-uran-2022-08-22.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

hasła tygodnia: turbulencje w związkach – Wenus/Uran / zmiana hierarchii wartości – kolejny rozdział / tradycyjne wartości, konserwatywna postawa i ideologie vs innowacja i kreatywność / nów w Pannie / próba sił i rywalizacja / rozsądek, pragmatyzm, zręczność i elastyczność w podejściu do szczegółu przyniosą sukces

 

W tym tygodniu w różnych dziedzinach zapadną ważne decyzje, które zadecydują o dalszym biegu zdarzeń. Ogólnie będziemy bardziej skłonni do obiektywnej, rzeczowej oceny sytuacji, ale jednocześnie wzrośnie konfliktowość i gotowość krzyżowania mieczy. Jak bumerang powracać będzie pytanie: kto jest mądrzejszy, zręczniejszy i lepiej negocjuje, kto potrafi przeforsować swoje racje?

 

Tąpnięcie – finanse i związki

Na pierwszy plan wysuną się wartości i relacje. Z jednej strony na próbę zostaną wystawione zasady oraz ideologie świata kapitalizmu. Prawdopodobnie głównym problemem będzie decyzja, co należy zachować i chronić, a co nie odpowiada już wymogom czasu i dlatego wymaga reformy i odnowienia albo wręcz usunięcia.
W centrum uwagi znajdą się również nowoczesne technologie i osiągnięcia naukowe, a także zasoby naturalne i wyzwania stawiane przez naturę. W tym kontekście palącą kwestią pozostaje temat katastrofy ekologicznej związanej z zanieczyszczeniem Odry.
We wszystkich tych sprawach chodzi o to, żeby zobaczyć ograniczenia i słabości starych koncepcji oraz uzupełnić lub zastąpić je kreatywnymi pomysłami zrodzonymi dzięki pracy zespołowej.

 

Oczekuj nieoczekiwanego

Na konkretnym poziomie należy spodziewać się ważnych i decydujących wydarzeń oraz decyzji, zwłaszcza w odniesieniu do kwestii gospodarczych, finansowych, społecznych, zdrowotnych i zmian klimatycznych. W tym kontekście przed szczególnym wyzwaniem staną autorytety i przywódcy. Ci ostatni znajdą się w ogniu krytyki i będą bronić obranego w październiku 2021 kursu.

 

Ważne decyzje

Również we wszelkiego rodzaju związkach trzeba będzie podjąć fundamentalne decyzje. Odczuwalne teraz silne napięcie zrodzone z rozdarcia między potrzebą wolności a lojalnością lub zależnością a autonomią nasunie pytanie, czy możliwa jest więź, która zaspokoi jednocześnie potrzeby osobiste oraz interes związku. Przy tym może dojść do ostrych konfrontacji i sporów. Jeśli będą one prowadzone z szacunkiem i w uczciwy sposób, to posłużą wyjaśnieniu stanowisk i znalezieniu konstruktywnych rozwiązań. Gotowość przystąpienia do pragmatycznych negocjacji, które uszanują stanowiska obu stron pozwoli przeprowadzić poważne rozmowy i określić wstępne wiążące cele.
Jeśli jednak zainteresowani dbają tylko o własny interes lub z zasady będą przeciwni propozycjom drugiej strony, to nastąpi usztywnienie frontów i może dojść do rozstania.

 

Kurs na przyszłość

Oprócz związków, w centrum uwagi znajdą się też umowy i kwestie prawne. W relacjach osobistych to dobry moment na wynegocjowanie równowagi pomiędzy indywidualnymi swobodami, wzajemnymi obowiązkami i wspólną odpowiedzialnością.
W najbliższym tygodniu może też zostać wyznaczony kurs na przyszłość w dziedzinie sztuki, mody i zagadnień związanych ze stylem. Prawdopodobnie w tych obszarach zostaną też zrewidowane wydarzenia i decyzje z drugiej połowy marca.

 

Klamka nie zapadnie

Ogólnie rzecz biorąc, w odniesieniu do kwestii, które będą podejmowane po raz pierwszy, to co nastąpi, należy traktować jako część dłuższego procesu. Dlatego pamiętajcie, że klamka jeszcze nie zapadnie. Jednocześnie warto jednak już teraz zrobić pierwszy krok i zająć się tym, co budzi nasz niepokój.

 

Horoskop tygodniowy

Początek tygodnia zdominuje potrzeba bezpieczeństwa, przynależności i domu. W PONIEDZIAŁEK dodatkowo pojawią się wysokie oczekiwania, chęć sprawdzenia się i zdobycia uznania.

 

Panna

We WTOREK Słońce wejdzie do znaku Panny. W efekcie znaczenia nabierze pragmatyczne, logiczne podejście do życia. Rozum stanie się atutem, a naszą uwagę zaabsorbują kwestie związane z organizacją życia codziennego, problemy społeczne i zdrowotne.
Jeśli świadomie zajmiesz się aktualnymi sprawami, będziesz obiektywna/-y, poważna/-y oraz uważna/-y, to możesz w tych dniach zdobyć ważne informacje. Postaraj się jednak nie prowokować innych w celu zdobycia uwagi i zainteresowania.

 

Turbulencje Wenus/Uran

Prawdopodobnie w ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK dadzą o sobie znać niepokój oraz napięcie. Z jednej strony w tych dniach wzrośnie potrzeba uwagi i chęć zrobienia czegoś dla zabawy czy przyjemności. Jednocześnie obudzi się w nas pragnienie wolności i niezależności.
W efekcie będziemy skłonni do irytacji, zbyt śmiałych zachowań lub buntowniczych reakcji. Drobne rzeczy mogą wywołać nieoczekiwane, nieprzewidywalne skutki. Możliwe są również zakłócenia związane z nowoczesnymi technologiami. Jednocześnie rozmowy pozwolą nam znaleźć nowe rozwiązania istniejących problemów. Wszyscy aktywni twórczo skorzystają z przypływu inspiracji. Jednak potencjał tych dni owocnie spożytkują tylko te osoby, które będą postępować z rozwagą i szacunkiem. Powoli będzie uściślać się nieharmonijne połączenie Wenus/Uran. Turbulencje i niepokój szczególnie odczują osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 19 stopnia Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika, w tym urodzeni 9 i 10 maja.

 

Nów w Pannie

W SOBOTĘ wydarzenia tygodnia osiągną punkt kulminacyjny. Konstelacje tego dnia zapowiadają istny pokaz fajerwerków zdarzeń, spostrzeżeń i doświadczeń. Z jednej strony wzrośnie chęć uwolnienia się od wszystkiego, co nas krępuje, podjęcia ryzykownych działań i ruszenia nową drogą.
Niewykluczone, że wewnętrzne i/lub zewnętrzne napięcia popchną nas do podjęcia (być może pochopnych) decyzji i działań. Jednocześnie potrzeba jasności i porządku, a także głosy nawołujące do ostrożności, wyhamują gwałtowne zapędy i wybuchowe energie.
W sobotni poranek nastąpi nów Księżyca (10:16), który dostarczy nam ważnych impulsów na najbliższy miesiąc. Zwróć szczególną uwagę na zdarzenia, doświadczenia i spostrzeżenia tego dnia. Warto potraktować je jako metaforę bieżących wydarzeń i nadchodzących wyzwań. Najlepiej poradzisz sobie z tą jakością czasu, jeśli pozostaniesz wierna/-y sobie i swoim wartościom. Postępuj uczciwie i z szacunkiem wobec innych, bądź otwarta/-y, przygotowana/-y na nagłe zwroty akcji i reaguj elastycznie, jeśli zaskoczy Cię bieg zdarzeń.

W NIEDZIELĘ napięcie opadnie, zrobi się spokojniej i łatwiej będzie o rozwagę. Jednocześnie wyraźnie zobaczymy pierwsze konsekwencje wydarzeń poprzedniego dnia i pojawi się pytanie o odpowiedzialność. W najlepszym przypadku możemy teraz uzyskać jasny obraz sytuacji i wyciągnąć pierwsze, konkretne wnioski. Poza tym jakość czasu sprzyja pracom porządkowym i organizacyjnym. Poświęć też nieco uwagi swojemu ciału – będzie Ci wdzięczne.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Mathieu Stern, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897