CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.06.Horoskop tygodniowyTruskawkowy Księżyc – pełnia 13.-19.6.2022

12 czerwca 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/09/pelnia-Ksiezyca-w-Rybach-Merkury-retrogradacja.webp?fit=1200%2C763&ssl=1

hasła tygodnia: truskawkowy Księżyc – pełnia w Strzelcu / Mars-Chiron w Baranie / zobaczyć to, co jest / słabości, rozczarowania i frustracje / dostrzec granice możliwości, zaakceptować je bez popadania w rezygnację i dawania za wygraną / warto postawić na cierpliwość, wytrwałość oraz koncentrację na rzeczach najważniejszych

 

Wiele osób może mieć problem z tym, żeby poradzić sobie z wyzwaniami nadchodzącego tygodnia. Przede wszystkim koniunkcja Mars-Chiron w Baranie wskazuje na odświeżenie starych ran, poczucie bezsilności i brak energii. W efekcie czas nie sprzyja wielkim czynom ani spektakularnym zwycięstwom. Pora zaakceptować słabości, postawić na cierpliwość i wytrwałość. Truskawkowy Księżyc, czyli czerwcowa pełnia Księżyca w Strzelcu dodatkowo naświetli wiele spraw.
Nie zabraknie nam jednak inspiracji, wizjonerskich pomysłów ani tęsknoty za celebrowaniem lekkości bytu czy chęci korzystania z pięknych stron życia. Jednocześnie znacznie podwyższona wrażliwość pozwoli na głęboko poruszające przeżycia, a w najlepszym razie odkryje przed nami dostępny potencjał.

Po takich wzlotach trzeba będzie jednak wrócić na ziemię, do znacznie mniej przyjemnej rzeczywistości, zająć się realiami i zastanowić, jakie kroki można podjąć w danej sytuacji. Nie pozwól, aby zniechęciły Cię rozczarowania, słabości czy przeszkody, jakie dadzą teraz o sobie znać, nie próbuj też niczego wymuszać i miej skromne wymagania. Wtedy zdołasz odkryć zasoby, których nie zauważałeś do tej pory, i wykorzystać wszystkie dostępne możliwości.

Przede wszystkim w trzech różnych obszarach życia zachodzą teraz ważne i decydujące procesy.

 

Słońce-Neptun

Po pierwsze, przed dużym wyzwaniem staną autorytety i osoby pełniące kierownicze funkcje. Wielu z nich uzmysłowi sobie, że pewne wizje nie mogą zostać zrealizowane. Dodatkowo będą musieli poradzić sobie z tym, że nie dotrzymają obietnic i sprawią zawód swoim zwolennikom, którzy za nimi podążają i im ufają. Idole mogą spaść z piedestału albo zobaczymy, że król jest nagi.
Chodzi o manifestację kwadratury Neptun-Słońce, która dotyczy m.in. urodzonych 14 czerwca. W tym kontekście warto obserwować działania i postawę Olafa Scholza. Kanclerz Niemiec urodził się właśnie tego dnia w Osnabrück i ten aspekt tranzytowy jest obecny w jego horoskopie. Co bardzo wyraźnie widać…
Również na poziomie osobistym należy sprawdzić, czy wizjonerskie pomysły i projekty oraz dotychczasowe cele są możliwe do zrealizowania. W niektórych przypadkach stanie się jasne, co można wcielić w życie, w innych zrozumiemy, że zabrnęliśmy w ślepą uliczkę. Dlatego szukajcie okazji do rozmowy i zbierajcie dalsze informacje, jak najbardziej obiektywne i oparte na faktach, aby sprawdzić, gdzie tak naprawdę leży pies pogrzebany.

 

Mars-Chiron w Baranie

Poza tym nastąpią krytyczne sytuacje, szczególnie tam, gdzie chodzi o osiągnięcia, wydajność, sport i zdrowie, a także asertywność, impulsywność i przemoc. Niewykluczone, że teraz zabraknie siły do działania albo okoliczności nie pozwolą na „dobre rozwiązanie” lub „właściwe działanie”. Sytuacja może też nagle przybrać tragiczny przebieg albo grożą uwikłania. Celem tych wszystkich zdarzeń jest poradzenie sobie z bezradnością, ze słabościami czy bólem.
Jeśli w takiej chwili zareagujesz, okazując współczucie i zrozumienie oraz zrobisz to, co w danym momencie jest najlepsze, to drzwi mogą się niespodziewanie otworzyć, a stare rany – zagoić. Jeśli jednak zareagujesz gniewem, oskarżeniami lub ślepym aktywizmem, to doznasz porażki i nastąpi destrukcyjna eskalacja konfliktu.

 

Wenus-Saturn

Trzecia astrologiczna konfiguracja dotyczy podejścia do wartości i wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, a także zachodzących zmian strukturalnych i zmiany hierarchii wartości.
W minionym tygodniu w tym zakresie dominował optymizm albo konieczność wprowadzenia radykalnej zmiany, teraz należy się spodziewać niepowodzeń. Nacisk zostanie położony na to, w jaki sposób radzimy sobie z ograniczeniami i limitami. Szczególnie w dziedzinie ekonomii i finansów, a także w zakresie zasobów i roszczeń majątkowych, chodzi o konsekwencje wcześniejszych decyzji lub trwałość podjętych działań. Na poziomie osobistym pojawi się pytanie: co jest dla mnie ważne w życiu, czego chcę bronić, do czego się obowiązać, a z czego mogę i chcę zrezygnować?

Reasumując, najlepiej poradzisz sobie z energiami tego tygodnia, jeśli będziesz przygotowany na wielokrotne zatrzymywanie się i podsumowywanie. Odróżniaj pragnienia od rzeczywistości, nie ulegaj wątpliwościom ani lękowi przed porażką, bądź wierny sobie i swoim wartościom. Jeśli jednocześnie jesteś gotowy podjąć otwarte negocjacje, to masz duże szanse na sukces i postęp w najlepszym tego słowa znaczeniu.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem potrzeby wolności, poszukiwania nowych wizji oraz osiągnięcia czegoś. Na pierwszy plan wysunie się pytanie o sens (życia) i dążenie do sprawiedliwości. Jednocześnie pojawi się tendencja do postrzegania wydarzeń i doświadczeń przez pryzmat własnych zapatrywań, przekonań, nadziei bądź lęków i niedostrzegania innych rzeczy. W efekcie będziemy skłonni do pouczeń, prawienia kazań, a nawet fanatycznych zachowań. Ponadto znacznie wzrośnie niebezpieczeństwo wyciągania pochopnych, jednostronnych wniosków, a nawet wydawania błędnych sądów.

 

Truskawkowy Księżyc

Jednak wszyscy, którzy są gotowi spojrzeć na wydarzenia z otwartym umysłem, z zainteresowaniem i bez uprzedzeń, mogą poczynić nowe, ważne spostrzeżenia. Truskawkowy Księżyc, czyli wtorkowa pełnia (godz. 13.51) może również rzucić nowe światło na wydarzenia ostatnich dwóch tygodni.

 

Koniunkcja Mars-Chiron

W ŚRODĘ i CZWARTEK w centrum uwagi znajdzie się konkretna rzeczywistość ze wszystkimi jej ograniczeniami i ciemnymi stronami. Teraz wzrośnie potrzeba faktów, struktury, bezpieczeństwa i kontroli, ale również wrażliwość i wyczulenie na słabe punkty. W tych dniach wyraźnie zarysuje się kontrast między wiedzą o potencjale, tęsknotą za doskonałością, dążeniem do perfekcji i znalezienia rozwiązań, a trzeźwą rzeczywistością i wyostrzoną świadomością wszystkiego, co nie do końca jest w porządku. Dlatego łatwo będzie o frustracje, rozczarowania i inne bolesne doświadczenia.
W środę spotkanie Mars-Chiron w Baranie. Teraz przypomną o sobie niezabliźnione rany albo trudne doświadczenia z przeszłości. Rzecz szczególnie dotyczy osób, które w swoich horoskopach mają obsadę 16 stopnia Barana, w tym urodzonych 5-6 kwietnia.
Traktuj siebie i innych z należytą troską i uwagą oraz powstrzymaj skłonność do zbyt surowych ocen. W trudnej sytuacji zastopuj, daj sobie chwilę wytchnienia, a następnie świadome zajmij się drobnymi rzeczami, które trzeba zrobić.

 

Księżyc w Wodniku

W PIĄTEK i SOBOTĘ znowu otworzy się przed nami nieskończony horyzont. Do głosu dojdzie potrzeba kontaktów i rozmów z przyjaciółmi oraz osobami o podobnych poglądach. Na pierwszy plan wysuną się dyskusje o nowych pomysłach i możliwościach, chętnie wybadamy też wspólne zainteresowania. Jednocześnie w centrum uwagi będą wartości i zobowiązania, a także cena zaangażowania i poświęcenia się.
Niewykluczone, że w końcu wyraźnie przedstawimy własne stanowisko i swoją postawę. Czas sprzyja też zakończeniu trwających od pewnego czasu negocjacji. Jeśli zaangażowane osoby są skłonne do pragmatycznego poszukiwania wspólnych rozwiązań, to rozwiążą nawet najbardziej zawiłe problemy. Jednak tendencja do upierania się przy własnych ideologiach, koncepcjach i wartościach może być mocno problematyczna.

NIEDZIELĘ zdominuje tęsknota za pięknem, miłością, więzią i harmonią. Świadomie oderwij się od „normalnej” codzienności, poświęć czas na marzenia albo po prostu bądź tu i teraz. Jakość czasu koresponduje również z muzykowaniem i sprzyja odpoczynkowi na łonie natury.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Elahe Tahan, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897