CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.03.Horoskop tygodniowyPełnia Księżyca w Pannie 14. – 20.3.2022

13 marca 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/03/pelnia-ksiezyca-w-pannie.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

Hasła tygodnia: przejście do kolejnej fazy / dotychczasowy system wartości pod znakiem zapytania / zaskakujące zmiany w związkach / zakończenie i rozstanie / uwolnienie się od umów, które straciły na aktualności / przestrzeń dla nowych rozwiązań / wielkie oczekiwania i nowe wizje

 

Wszyscy tęsknimy za spokojem, normalnością i chwilą relaksu, jednak w tym tygodniu mogą liczyć na to tylko pojedyncze osoby. Generalnie najbliższe dni przyniosą dość mieszany program.
Jeszcze bardziej wzrośnie teraz wrażliwość, tęsknota za wspólnotą, zrozumieniem, miłością i więzią. Dzięki temu możliwe są głęboko poruszające spotkania i przeżycia. Duża otwartość pozwoli na ważne obserwacje i wizje przyszłości, odsłoni istniejący potencjał oraz obiecujące możliwości. Nie zabraknie nam też fantazji ani inspiracji.
Równocześnie nieoczekiwane wydarzenia i zwroty akcji mogą wywołać niepokój czy irytację, a także wymusić zmianę sposobu myślenia. Wszyscy ci, którzy mają dobry kontakt ze swoim wewnętrznym głosem, ze swoją intuicją i są skłonni do przemyśleń, mogą wykorzystać uwolnioną teraz twórczą energię do odkrycia wcześniej niezauważonych nowych możliwości. Tam, gdzie uda się zachować choć minimum spokoju, możliwe będą zaskakujące, kreatywne i konstruktywne rozwiązania, a nawet prawdziwe olśnienia.

 

Wizja czy iluzja

Z drugiej strony tym samym konfiguracjom mogą towarzyszyć nadmierne oczekiwania, ogromna niepewność, bezcelowe zachowanie i chaos. Problematyczne manifestacje grożą szczególnie wtedy, jeśli nie zdołamy odróżnić wizji od iluzji, górę wezmą idealizm i ideologie, a tęsknoty i pobożne życzenia przesłonią nam obraz sytuacji
Jeśli jednak pozostaniecie czujni i będziecie trzymać się tego, co wykonalne, to otworzy się przed Wami wiele możliwości. W najlepszym wypadku konstelacje tych dni dadzą siłę do zawarcia rozejmu, a nawet prawdziwego pojednania. Natomiast w wariancie problematycznym szukanie winnego, podkreślanie niedoskonałości lub drobiazgowe wyliczanie błędów i słabości zniszczą istniejący potencjał.

 

Retrospekcja

Generalnie na pierwszy plan wysuną się bardzo konkretne procesy i tematy. Przede wszystkim nadszedł czas na retrospekcję i podsumowanie ostatnich dwóch tygodni – w piątek pełnia Księżyca w Pannie.
Teraz stanie się jasne, do czego doprowadziły impulsy, które powstały w wyniku wydarzeń i doświadczeń z początku marca. W centrum uwagi znajdą się kwestie władzy i bezsilności, relacji i wartości, ale także granic, odpowiedzialności oraz wszelkiego rodzaju struktur. Dotyczy to zarówno poziomu osobistego, jak i globalnego.
Prawdopodobnie na jaw wyjdą też konsekwencje decyzji i działań podjętych w tamtym czasie. Wraz z pełnią Księżyca w dniu 18 marca nastąpi zmiana faz we wszystkich opisanych wyżej procesach. Od tego momentu będzie trzeba dokonać podsumowania i poradzić sobie z tym, co zaszło w poprzednich tygodniach.

 

System wartości?

Niewykluczone, że w centrum uwagi znajdzie się też rozwój i rola demokratycznego, kapitalistycznego świata Zachodu oraz dominujących w nim światopoglądów, systemów wartości czy ideologii. W tym zakresie głównym tematem zainteresowania będą wydarzenia z lat 80. i 90, a także minionego roku. Procesy, które obecnie zachodzą, mogą tu otworzyć kolejny rozdział. Zostanie zakwestionowany dotychczasowy kurs i jego konsekwencje, zobaczymy konstruktywne owoce, ale także konsekwencje popełnionych błędów. Wydarzenia w tym zakresie, jakie teraz nastąpią, mogą stanowić początek istotnego procesu, który będzie się nasilał w nadchodzących tygodniach.

 

Słońce i Lilith

Inna konfiguracja astrologiczna podkreśla zarówno w wymiarze ogólnospołecznym, jak i osobistym kontrast między patriarchalnym, hierarchicznym światopoglądem a postawami matriarchalnymi nastawionymi na dobro wspólnoty i całości. W tym kontekście zostaną przełamane tabu, zacznie się szukanie i napiętnowanie kozłów ofiarnych oraz będą urządzane prawdziwe polowania na czarownice. Z drugiej strony przedmiotem szczególnej uwagi będzie rola kobiet i matek. W czwartek kwadratura Słońce – Lilith.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zapragniemy zwrócić się ku przyjemnym stronom życia i znaleźć w nim trochę przyjemności. Nie zabraknie nam teraz inspiracji ani pomysłów. W najlepszym razie możemy w tych dniach stworzyć przestrzeń do kreatywnego działania. Z jakości czasu skorzystają wszystkie artystyczne projekty.
Gorzej jeśli ktoś spróbuje za wszelką cenę przykuć uwagę i zyskać uznanie. Również działania stawiające w centrum interes własny i zaniedbujące innych będą mocno problematyczne.

W ŚRODĘ i CZWARTEK na pierwszy plan wysuną się konkretne sprawy dotyczące dnia codziennego. Teraz wzrośnie potrzeba porządku i przejrzystości. O szczególną uwagę upomną się również kwestie zdrowotne oraz nasze ciało. Najlepiej wykorzystać te energie do uporządkowania swojego miejsca pracy, mieszkania i życia. Dokończcie wcześniej zaniedbane zadania, a przy okazji pozwólcie sobie na chwilę odpoczynku.
W trakcie czwartku do głosu dojdą wszelkiego rodzaju tęsknoty, życzenia, nadzieje oraz oczekiwania.
W najlepszym przypadku zdołamy zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi oraz co jest wykonalne i możliwe w obecnej sytuacji.

 

Pełnia Księżyca w Pannie

W PIĄTEK rano o 8:17 nastąpi pełnia Księżyca w Pannie. Dlatego w noc poprzedzającą piątek oraz w sam piątek warto dokonać oceny aktualnej sytuacji. Teraz stanie się jasne, dokąd to wszystko zmierza, do czego doprowadziły wydarzenia, doświadczenia i impulsy z początku marca. Z jednej strony zobaczymy, w jakim stopniu mogą się spełnić wizje, tęsknoty i najskrytsze pragnienia, a z drugiej – jak szybko mogą zostać rozwiane długo skrywane nadzieje. Szczególnie w tym ostatnim przypadku w miarę możliwości unikajcie obwiniania innych i nie pozwólcie, żeby gorycz lub nienawiść doprowadziły do zachowań, których później pożałujecie.

 

RównoWaga

Od piątkowego popołudnia naszą uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać wszelkiego rodzaju związki i kontakty. Teraz wzrośnie też tęsknota za harmonią, partnerskimi rozmowami i sprawiedliwością. Związane z tym procesy przykują naszą uwagę w SOBOTĘ i NIEDZIELĘ.
Rozbudzone teraz kontrastujące potrzeby mogą być jednak sporym wyzwaniem – konstruktywne poradzenie sobie z nim nie przyjdzie nam łatwo. W efekcie z trudem znajdziemy kompromis, który byłby akceptowalny przez wszystkie strony.

 

Początek astronomicznej wiosny

Wyraźnie przedstawcie swoje stanowisko i własne oczekiwania, ale uszanujcie też stanowisko drugiej strony, nawet jeśli jest ono sprzeczne z Waszym. Wtedy będziecie mogli szukać rozwiązań kompromisowych, które sprostają potrzebom wszystkich zainteresowanych.
Jeśli jesteście gotowi zejść z utartych szlaków, zakwestionować własne przekonania i koncepcje oraz uwzględnić nawet najbardziej nietypowe pomysły, to macie duże szanse na sukces. W niedzielę przypada równonoc, o godz. 16.33 Słońce przekroczy równik niebieski, wyznaczając początek astronomicznej wiosny. W tym samym czasie nastąpi również zmiana energii wiodących. Nawet jeśli nadal istnieją niejasności i niepewność, to teraz wyraźnie da o sobie znać impuls woli. Prawdopodobnie wzrośnie potrzeba zmiany i odnowy. Zadaj sobie pytanie, co chcesz i możesz zrobić oraz bądź gotowy podjąć stosowne działania w tym kierunu.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Sensei Minimal, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897