CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.12.Horoskop tygodniowyPrzesilenie zimowe i święta 20. – 26.12.2021

19 grudnia 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/12/przesilenie-zimowe-2021.webp?fit=1200%2C765&ssl=1

Hasła tygodnia: przesilenie zimowe – Słońce w Koziorożcu / zmiana hierarchii wartości – kolejny rozdział / kroki na drodze ku nowej rzeczowości: wolność, odpowiedzialność i samostanowienie / szacunek dla starych tradycji czy odcięcie się od przeszłości?

Również ten tydzień stoi pod znakiem sprzecznych energii. W powietrzu nadal wyczuwalne będzie spore napięcie. Zarówno w nas samych, jak i w świecie zewnętrznym do głosu dojdą różne impulsy oraz skrajnie odmienne potrzeby. W efekcie możemy mieć problem, żeby pogodzić je wszystkie ze sobą. Najlepiej świadomie poszukajcie sposobu, który pozwoli Wam sprostać temu wyzwaniu.
Teraz chodzi o to, żeby dokonać introspekcji, podsumować mijający rok i znaleźć chwilę na refleksję. Szczególnie potrzebne będą świadoma uważność i koncentracja na tym, co najważniejsze. Generalnie naszym działaniom powinna przyświecać jedna dewiza: JAKOŚĆ nie ilość. Każdy, kto podejdzie do nadchodzących świąt z odpowiednim nastawieniem, będzie praktykować umiarkowanie i postawi na jakość, a nie ilość, może liczyć na całkiem przyjemny tydzień.

 

Koziorożec

Czas nie sprzyja ekstrawertykom i osobom dynamicznym. Okoliczności mogą Was wyhamować. Dlatego lepiej zredukujcie bieg i poświęćcie więcej uwagi samym sobie. Pomyślcie, co w życiu ma dla Was znaczenie, kogo, jakie rzeczy szczególnie cenicie? Jeśli skoncentrujecie się na nich, to możecie liczyć na intensywne, poruszające, ale również krzepiące doświadczenia.
Wykorzystajcie jakość czasu, żeby zająć się tym, co jest dla Was ważne, a co zaniedbaliście w ostatnich dniach czy tygodniach. To również dobra pora na wyjaśnienie otwartych kwestii w związkach. Bądźcie odważni, mówcie o nierozwiązanych dotychczas problemach, ale także o swoich ukrytych pragnieniach lub tęsknotach.
Jeżeli zrobicie to w sposób autentyczny, okazując drugiej stronie należny szacunek, to możecie znaleźć wspólny mianownik, który Was łączy, a w efekcie pogłębić i wzmocnić istniejący związek. Ewentualnie łagodnie zamkniecie to, co straciło już spójność i rację bytu.

 

Saturn vs Uran

W tych dniach będą zachodzić również mniej pokojowe procesy. Prawdopodobnie wzrośnie napięcie między grupami, które chcą uwolnić się od starego porządku i stworzyć nowy ład, a tymi, które za wszelką pragną próbują zachować stare struktury i wartości. W efekcie dojdzie do napięć i konfliktów. Przede wszystkim w centrum uwagi znajdą się tutaj wydarzenia i doświadczenia z przeszłości, związane z nimi wartości, ideologie oraz pojęcia.
Pójdzie to w parze z tendencją do postrzegania chwili obecnej przez pryzmat przeszłości i stosownego reagowania. W efekcie grozi niebezpieczeństwo błędnej oceny sytuacji. Takie zachowanie stanie się szczególnie trudne, a nawet niebezpieczne, kiedy osoby będą uparcie trwać przy swoim i twierdzić, że ich interpretacja jest jedyną właściwą. Jeżeli jednak uda się zdjąć klapki z oczu i stawić czoła realiom, to możemy zobaczyć błędy z przeszłości i podjąć wstępne kroki, aby je naprawić.

 

Wenus w retrogradacji

Na konkretnym poziomie nadal na pierwszym planie pozostaną związki i wartości. Wenus w ruchu wstecznym (do końca stycznia) sprzyja pozbyciu się bagażu przeszłości i wyjaśnieniu sytuacji w związku. Teraz zadamy sobie pytanie o realną treść swoich relacji, o ich zdolność do przemiany i gotowość odnowy.
Niewykluczone, że spotkacie osoby, które miały w Waszym życiu duże znaczenie. Istotną rolę odegra też podejście do tematu finansów i kwestii posiadania. Poza tym nasuwnie się pytanie o granice indywidualnej wolności oraz gotowość wzięcia na siebie (współ)odpowiedzialności.
W najlepszym razie zostaną wypracowane jasne zasady i ustalenia prowadzące do polubownego załatwienia sprawy. Jednak może też dojść do zaostrzenia konfliktu, próby szantażu, gier siłowych oraz eskalacji napięcia. Bądźcie elastyczni, ale też wykorzystajcie silne energie, żeby wyjaśnić, co trzeba. W zredukowaniu napięć pomogą ćwiczenia fizyczne.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, przynależności i rodziny. Poświęćcie teraz chociaż chwilę na refleksję. Spotkajcie się z ludźmi, których lubicie, zadbajcie o ciepło i przytulność swojego domowego ogniska.

 

Przesilenie zimowe

Wtorek jest najkrótszym dniem w roku. O godzinie 16.59 Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce osiągnie punkt wysunięty najbardziej na południe. Zgodnie ze starą tradycją tym samym zamknie się koło czasu i napłyną pierwsze impulsy dla cyklu kolejnego roku. Warto poświęcić chwilę, żeby spojrzeć wstecz i do przodu.

W ŚRODĘ ponownie wstąpią w nas siły żywotne. Zechcemy teraz zrobić coś, co sprawia nam frajdę. Jednocześnie bardziej zauważalne staną się istniejące ograniczenia. Najlepiej w środę i CZWARTEK postawcie na kreatywne działania. Może znajdziecie czas na realizację projektu, który jest szczególnie bliski Waszemu sercu. Należy jednak powściągnąć wszelkie impulsy do przesady i buntu. W przeciwnym razie konsekwencje będą bardzo nieprzyjemne.

 

(Nie)Spokojne Boże Narodzenie

Opisane na wstępie sprzeczne energie dojdą do głosu szczególnie w PIĄTEK (Wigilia), SOBOTĘ (Boże Narodzenie) i NIEDZIELĘ. W tych dniach wzrośnie wrażliwość, otwartość na subtelne energie oraz gesty. Doświadczenia i działania prowadzone z rozwagą i uważnością mogą nas teraz głęboko poruszyć. Równocześnie mocno zaznaczą się napięcia i emocjonalna intensywność. W najlepszym wypadku wyrazimy je w postaci twórczych, kreatywnych działań czy wielkich uczuć, ale mogą też zamanifestować się jako nieoczekiwane zwroty akcji, zakłócenia bądź konflikty. W niedzielę wieczorem emocje opadną, powoli wróci spokój.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Pixabay
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897