CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.12.Horoskop tygodniowySylwester i nów w Koziorożcu 27.12. – 2.1.2022

26 grudnia 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/12/nowy-rok-now-w-koziorozcu-1.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

Hasła tygodnia: nów w Koziorożcu / zakończenie starego i początek nowego roku / refleksja nad doświadczeniami minionych dni, tygodni, lat… / wyjaśnienie otwartych kwestii / wyciągnąć wnioski na przyszłość / jakość ważniejsza od ilości / uważność, powaga, trzeźwość, obiektywizm i koncentracja na tym, co najważniejsze

Astrologiczne konfiguracje tego tygodnia odzwierciedlają typowe dla tego czasu tematy. Teraz na pierwszy plan wysuną się retrospekcja oraz podsumowanie wydarzeń minionego roku. To, co zaszło, wymaga ponownej refleksji, a nierozwiązane kwestie muszą zostać wyjaśnione.

 

Wenus w ruchu wstecznym

W centrum uwagi znajdą się związki oraz wszelkiego rodzaju wartości. Przede wszystkim nasze zainteresowanie ponownie przykują tematy drugiego i trzeciego tygodnia grudnia. Ważne jest, aby przyjrzeć się konsekwencjom ustaleń, umów oraz decyzji pod kątem ich spójności, a w razie potrzeby dostosować je do obecnej sytuacji. Poza tym na nowo ożyją sprawy z dalekiej przeszłości, które nie zostały odpowiednio przetrawione. Niewykluczone, że nagle na powierzchnię wypłyną cenne rzeczy, które uznaliśmy za zaginione bądź utracone. Spotkania ze starymi znajomymi mogą obudzić dawne wspomnienia. Przy okazji poznamy prawdziwą wartość danej osoby, doświadczenia lub rzeczy.

 

Poczekać z decyzjami

Z drugiej strony nadarzy się okazja, żeby wyjaśnić trudne doświadczenia lub kwestie, które dotychczas nie zostały rozwiązane. Jeśli będziecie uważni i okażecie rozmówcy należny szacunek, to możecie doprowadzić sprawy do pomyślnego końca. Przede wszystkim unikajcie podejmowania ostatecznych decyzji w kwestiach wartości, związków oraz negocjacji kontraktów. Istnieje tutaj niebezpieczeństwo błędnej oceny sytuacji. Lepiej wyjaśnić teraz wszystko, co możliwe, wtedy od lutego można będzie przystąpić do działania.

 

Chiron

W tych dniach chodzi również o własne cele życiowe, powzięte w minionym roku postanowienia i zamiary oraz pytanie, co się z nimi stało. Często trzeba będzie uznać i zaakceptować fakt, że ważny cel nie jest możliwy do osiągnięcia lub plan nie może zostać zrealizowany zgodnie z oczekiwaniami. Szczególnie liderzy i autorytety mogą być konfrontowani z własnymi słabościami, bezradnością, poczuciem porażki lub zwątpieniem w siebie. W najlepszym przypadku zainteresowani po prostu zaakceptują bolesne fakty i pogodzą się z tym, co zaszło. Niewykluczone, że zrozumieją też głębszy sens swoich problemów, a na jaw wyjdą mocne strony i zdolności odkryte dzięki tym doświadczeniom. Wówczas niespodziewanie otworzą jakieś drzwi i ukażą nowe rozwiązania. Gorzej, jeśli zaczniemy szukać kozła ofiarnego. Wtedy istnieje niebezpieczeństwo usztywnienia frontów albo popadnięcia w rezygnację.

W tych dniach możemy nie raz znaleźć się w sytuacji, w której każda możliwa decyzja lub reakcja pociąga za sobą nieprzyjemne konsekwencje.
Jeśli staniesz przed takim dylematem, to zadaj sobie pytanie, co jest dla Ciebie ważne, z jakimi konsekwencjami czy stratami najlepiej sobie poradzisz i podejmij stosowne działania. Bądź neutralnym obserwatorem, nie szukaj żadnego ale, a potem dokonaj mądrego wyboru. Jeżeli zrezygnujesz z działania, to inni albo los zadecydują za Ciebie, a Ty staniesz się ofiarą okoliczności.

 

Jowisz-DobroCzyńca: Ryby

Równolegle do opisanych powyżej procesów od połowy tygodnia nastąpi stopniowa zmiana nastroju. Dominująca do tej pory postawa skupiona na ideologiach i zasadach przejdzie we współczucie oraz zrozumienie dla siebie i innych. Jednocześnie początkowo nieśmiało, ale stopniowo z coraz większą ufnością spojrzymy w przyszłość. Ponadto w ostatnich dniach starego roku wydarzenia i odkrycia w dziedzinie nauki, komunikacji, mediów, handlu i transportu mogą stać się pierwszymi impulsami do przemyśleń, modyfikacji lub reorientacji. Przygotujcie się na zmianę perspektywy. Zwłaszcza dotyczy to Ryb z początku znaku.

Również przełom roku upłynie pod znakiem wymagających, intensywnych procesów. Równocześnie astrologiczne znaki zapowiadają zmianę mentalności, większą gotowość do porozumienia i nowe, obiecujące możliwości. Bądź gotowy poważnie zająć się, tym, co wypłynie na światło dzienne, wyznacz sobie priorytety i poszukaj praktycznych sposobów ich realizacji. Wtedy nie zabraknie Ci kreatywności ani inspiracji.

 

Horoskop tygodniowy

Tydzień rozpocznie się dość spokojnie. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów. Jednocześnie nastroje nadal będą powściągliwe i refleksyjne. Przede wszystkim swoją uwagę skupimy na wydarzeniach minionych tygodni. W centrum zainteresowania znajdą się wszelkie związki, ale również umowy i kwestie prawne. Wykorzystajcie okazję, żeby omówić z innymi nierozwiązane problemy. Jeśli – tam, gdzie to konieczne – będziecie ugodowi i skłonni do kompromisu, to pojawią się spore szanse na wyjaśnienie starych spraw.

W ŚRODĘ i w CZWARTEK trzeba będzie przejść do rzeczy. W tych dniach opisane powyżej procesy osiągną swoje apogeum. Poza tym wzrosną emocjonalność i wrażliwość, a co za tym idzie intensywność przeżyć oraz reakcji. Częściowo spektakularne wydarzenia i rewelacje, ale także nieoczekiwane zachowania mogą wywołać sensację i zainicjować punkt zwrotny w zachodzących procesach. W najlepszym razie stanie się jasne, o co naprawdę toczy się gra. Bądźcie gotowi stawić czoła wydarzeniom i doświadczeniom tych dni, a także wyciągnąć z nich stosowne wnioski. Unikajcie jednak gierek o władzę, prowokacji i oskarżeń. Sytuacja może szybko eskalować.

W Sylwestra do głosu dojdzie potrzeba i swobody twórczej, jednocześnie wzrośnie skłonność do subiektywnego odbioru świata i kierowania się przede wszystkim własnym rozumieniem „dobra” lub „zła”. Jeśli jednak zdołasz znaleźć równowagę pomiędzy realnymi ograniczeniami i potrzebami z jednej strony, a twórczymi impulsami z drugiej, to możesz oczekiwać stymulującego, inspirującego przełomu roku. Sprawy skomplikują się, gdy górę weźmie skłonność do przekraczania granic lub gdy zawiedzione oczekiwania i nadzieje przejdą w gorycz, gniew czy nienawiść. Wtedy sytuacja może niebezpiecznie eskalować.
W ciągu Nowego Roku napięcie nieco opadnie, jednocześnie pojawiają się nieoczekiwane możliwości i twórcze pomysły. Przede wszystkim zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu.

 

Nów w Koziorożcu

W NIEDZIELĘ zrobi się poważnie, jednocześnie wzrośnie gotowość do otwartej wymiany zdań. Jeśli będziemy myśleć kolektywnie i odpowiedzialnie, a przy tym kreatywnie i twórczo wykorzystamy swoją przestrzeń, to możemy liczyć na przyjemny, inspirujący dzień. Wieczorem (godz. 19.33) nastąpi nów Księżyca w Koziorożcu. Dostarczy on ważnych impulsów na najbliższy miesiąc oraz na cały rok. To dobry moment, żeby uświadomić sobie co jest dla nas ważne w życiu. Teraz wzmocnione zostaną również dobre postanowienia.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Pixabay
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897