CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

Astro-StoriesAstroPrognozaSaturn-Uran i Boże Narodzenie

13 grudnia 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/12/spokojnych-swiat-Uran-Saturn.webp?fit=1200%2C758&ssl=1

W czasie przesilenia zimowego i Bożego Narodzenia nastąpi trzecia, ostatnia w tym cyklu kwadratura Saturn-Uran. Aspekt przypadnie w 11°06 Wodnika/Byka. Poprzednie dwie kwadratury miały miejsce 17 lutego (7°14) oraz 15 czerwca (13°07).
Obie planety mają charakter transpersonalny, co oznacza, że działają nie tylko na poziomie osobistym, ale wpływają na wydarzenia w skali ogólnospołecznej, ba, globalnej. W efekcie tematy i procesy związane z tym układem znacząco ukształtowały rozwój wypadków w mijającym roku.

 

Ograniczenie vs wolność

Saturn symbolizuje ograniczenia i konieczność dyscypliny, Uran – potrzebę wolności. Tarcia i napięcia w tym zakresie były aż nadto widoczne. Doszło do pogłębienia różnic i podziałów, nastąpił znaczący rozłam społeczeństwa na nowe kategorie („zaszczepieni” vs „niezaszczepieni”, „epidemiologicznie bezpieczni” vs „ryzykowni”).
W szerszym ujęciu aspekt podkreśla ideologie i systemy wartości, zwłaszcza zachodniego, demokratycznego, kapitalistycznego świata, potrzebę wolności, równości, braterstwa, samostanowienia. Aktualny cykl Saturn/Uran rozpoczął się w 1988 roku w Strzelcu, dlatego zawiera również silne dążenie do wzrostu i postępu, ideał nieograniczonej wolności, chęć przekonania całego świata do własnych ideałów oraz struktur społecznych.
Ostatnia kwadratura uwypukliła słabe punkty zachodnich, kapitalistycznych systemów. Towarzyszące aspektowi kryzysy powinny dać do zrozumienia, że wysokie loty ostatnich 40 lat dobiegają końca, a modele polityczne, ekonomiczne czy społeczne, które dobrze funkcjonowały w tym czasie, straciły rację bytu. Manifestacje tej konfiguracji z pełną mocą dojdą w grudniu do głosu i będą absorbować naszą uwagę jeszcze w styczniu 2022.

 

Aspekt Saturn-Uran w horoskopie

Generalnie urodzeniowe połączenie Saturn-Uran zawsze wskazuje na dużą wewnętrzną niekompatybilność, ta – ignorowana – grozi eksplozją.  Osoby, które mają taki aspekt w swoim horoskopie są skłonne robić dobrą minę do złej gry i zamiatać problemy pod dywan. Do czasu. W końcu następuje „nagły” wybuch.

 

Status quo vs rewolucja

Oczywiście aspekt tranzytowy nie wszystkim da się we znaki. Jednak ci, których dotyczy – lista poniżej – jeśli sami nie podejmą stosownych działań (vide: strategia), to dotkliwie odczują działanie przeciwstawnych energii. Z jednej strony będziecie chcieli coś zatrzymać, zachować status quo i ciągłość, z drugiej pojawi się parcie do dużej zmiany, odnowy, odświeżenia, wręcz rewolucji. W efekcie dojdzie do kryzysu wynikającego z konfliktu sprzecznych tendencji. Dlatego możemy poczuć się tak, jakbyśmy chcieli wylecieć w kosmos, a jednocześnie za sprawą grawitacji pozostali przykuci do ziemi. Jakiej sprawy konkretnie dotyczy ten układ, to zależy już od naszego horoskopu urodzeniowego.

 

Aspekt dotyczy

Przede wszystkim przed wyzwaniem staną osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę 11° i 19° Byka, Wodnika, Lwa i Skorpiona. Do tej grupy należą m.in. urodzeni na przełomie kwietnia i maja, 3-4.11., 3-4.8. i 31.1.-1.2. Poza tym zodiakalne Koziorożce z końca grudnia zachowają układ w swoim solariuszu, zatem będzie im towarzyszył przez cały rok.

 

Najlepsza strategia

Skoncentrujmy się na tym, co w danej kwestii, której dotyczy wyzwanie, jest dla nas naprawdę ważne, trzymajmy się tego i brońmy. Jednocześnie pomyślmy, gdzie możemy odpuścić i co zmienić. Warto być otwartym na nowe informacje i najbardziej niekonwencjonalne rozwiązania. Te słowa adresuję do wszystkich, ponieważ aspekt Saturna do Urana będzie nam towarzyszył niemal przez cały kolejny rok, choć już nie uściśli się jako kwadratura.
Dlatego w 2022 nadal czekają nas spore wyzwania. Pamiętajmy, że zachodzący obecnie proces zmierza do konkretnego celu – wielkiej zmiany i totalnego resetu. Z astrologicznego punktu widzenia w latach 2024-28 nastąpi potężne przesunięcie punktu ciężkości na żywioł Powietrza. W efekcie na znaczeniu zyskają intelekt, komunikacja, nowoczesne rozwiązania, internet, branża IT, Big Tech. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że sztuczna inteligencja ostatecznie przekroczy poziom zdolności umysłowych człowieka.

 

Horoskop na 2022

Ogólną prognozę dla wszystkich znaków zodiaku znajdziecie w horoskop na 2022. W każdym miesiącu zamieszczam też horoskop miesięczny, który zawiera więcej szczegółowych informacji. Najbardziej spersonalizowany jest oczywiście horoskop urodzeniowy, który może powstać tylko w oparciu o osobiste dane. Macie obawy, wątpliwości albo rozterki? Zachęcam do konsultacji, zapraszam na sesję.

 

Sapere aude!

Życzę każdemu z Was zwłaszcza spokojnych świąt Bożego Narodzenia,
czasu na refleksję, rozmowę i kontakt z najbliższymi, zdrowia oraz dystansu do świata.
W nadchodzącym roku żyj w zgodzie z samym sobą, broń siebie i tego, na czym Ci zależy, a przede wszystkim sapere aude, czyli miej odwagę posługiwać się własnym rozumem ❤️

 

© Pixabay
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897