CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.11.Horoskop tygodniowyInflacja a astrologia 8. – 14.11.2021

7 listopada 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/11/inflacja-astrologia-e1637428377311.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

hasła tygodnia: inflacja a astrologia – jakość Skorpiona / w drodze ku nowym czasom – 2. rozdział: kryzys jest szansą, przemyślenia na temat zachodzących zmian / zebrać owoce i usunąć niepotrzebne obciążenia / co przetrwa i jest trwałe? co trzeba zmienić i odnowić? / podejście do kwestii odpowiedzialności i wolności, do wiążących zobowiązań i indywidualności

 

Wiele zainicjowanych przed tygodniem procesów wkroczy teraz w kolejną fazę. Przede wszystkim nasunie się pytanie, czy i jak możemy zrealizować impulsy, które wtedy napłynęły? Co możemy urzeczywistnić?
Konfiguracje astrologiczne wskazują jednak na brak dynamicznych energii. W efekcie chęć działania z własnej inicjatywy będzie mocno ograniczona.

 

Inflacja a astrologia

Teraz skoncentrujemy się na tym, co najważniejsze, zareagujemy na impulsy i kryzysy, a w razie wątpliwości przyjmiemy postawę wyczekującą. Jednocześnie podskórnie coraz bardziej zaczniemy odczuwać emocjonalną intensywność. Związane z nią siły początkowo zamanifestują się w formie sprzeciwu wobec wszelkich wymagań i oczekiwań. Powoli wzrośnie też niezadowolenie.
Znak Skorpiona na poziomie ogólnym jest związany m.in. z bankami i cudzymi pieniędzmi, tzn. tymi, które pożyczamy albo które zostały nam podarowane. W ubiegłym tygodniu RPP podniosła stopy procentowe. W efekcie wzrosną raty kredytów. Rosną też kursy walut i paliwa. O galopujących cenach wspomniałam we wpisie zapowiadającym zaćmienie Księżyca. Inflacja nabiera tempa.

 

Naciągnięta sprężyna

W ciągu tygodnia wzrośnie też potrzeba kwestionowania tego, co jest widoczne lub komunikowane, wyjaśnienia wcześniej zablokowanych sytuacji i szukania możliwości uwolnienia się. Związane z tym podprogowe napięcie można porównać do naciągniętej sprężyny. Ta sprężyna ulegnie zwolnieniu. W efekcie pozornie spokojne sytuacje, gdzie wszystko wydaje się być pod kontrolą i toczyć normalnym trybem, zwykły drobiazg, rzucona od niechcenia uwaga lub nieoczekiwany gest wyzwolą ogromną ilość energii i wywołają wielkie poruszenie, a nawet rozruchy.
Dlatego w tych dniach możliwe są sprzeczne, paradoksalne reakcje, niespodziewane, wielkie przełomy czy prowokacyjne zachowania. Może też dojść do skandali albo nagłego ujawnienia tajemnic. Przede wszystkim zachodzące teraz procesy skłaniają do odkrycia głębszej motywacji, dotarcia do sedna problemu i znalezienia odpowiedzi na pytanie, o co tak naprawdę chodzi.

 

Indywidualnie i globalnie

W szerszym kontekście wkroczymy w decydującą i krytyczną fazę procesów, które zostały zainicjowane w marcu 2020. Wyraźnie zobaczymy konsekwencje tego, co wtedy zaszło, wyzwania, którym stawiliśmy czoło, pozyskane zdolności i kompetencje, ale również błędne decyzje i ich skutki. Jednocześnie musimy zdecydować, w którym kierunku ma podążać rozpoczęta wtedy podróż. W tym kontekście trzeba będzie odróżnić formę od treści oraz zobaczyć, co się wypaliło i musi zostać zakończone, a co przetrwa.

 

Napięcia i konflikty

Życie codzienne przyniesie napięcia i konflikty między przedstawicielami starej ideologii i tradycji oraz osobami kwestionującymi ich postawę, które szukają nowych rozwiązań.
Jeżeli zaangażowane strony nawet podczas ostrych sporów zachowają granice przyzwoitości i wzajemnego szacunku, będą gotowe zobaczyć swoje słabe punkty i wziąć odpowiedzialność, to konflikty mogą wywołać efekt „oczyszczającej burzy”. Taka postawa będzie stanowić doskonały punkt wyjściowy do podjęcia dalszych decyzji. Sytuacja zrobi się trudna, a nawet destrukcyjna tam, gdzie dojdzie do starcia kategorycznych stanowisk i zabraknie gotowości uwzględnienia innego stanowiska.

Zasadnicze pytania będę też powracać na poziomie osobistym. Zastanówmy się, co jest naprawdę ważne i powinno być reprezentowane ze wszystkimi tego konsekwencjami? A z czego trzeba świadomie i dobrowolnie zrezygnować? Powściągnijcie skłonność do wylewania dziecka z kąpielą i nie dajcie się sprowokować do rzeczy, których później pożałujecie.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i WTOREK będziemy raczej powściągliwi w okazywaniu emocji. W tych dniach wyraźnie wzrośnie potrzeba stabilności i bezpieczeństwa. Prawdopodobnie zapragniemy w sposób poważny i pragmatyczny zająć się zadaniami, które na nas czekają.
Poświęćcie teraz trochę czasu na to, żeby zastanowić się nad swoją sytuacją i działaniami, które wkrótce przyjdzie Wam podjąć.  Spróbujcie też zrobić porządek w swoim życiu i swojej psyche. Jeśli będziecie uważni i świadomi, to możecie skorzystać z nagłych wglądów oraz inspiracji. Czas sprzyja również pracom organizacyjnym i sprzątaniu. Od wtorkowego popołudnia zacznie rosnąć napięcie.

 

Apogeum napięcia

W ŚRODĘ i CZWARTEK opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum. Prawdopodobnie wzrośnie teraz gotowość do podjęcia rozmów i szukania konstruktywnych rozwiązań, które pozwolą osiągnąć wyznaczone cele oraz zrealizować wizje. Z drugiej strony wyraźnie zobaczymy granice swoich możliwości. Nasili się też skłonność do konfrontacyjnych debat albo prowokacji. W efekcie wszystko może się zdarzyć! To czas ważnych spostrzeżeń i fundamentalnych decyzji na przyszłość, ale również wydarzeń, które wymuszą korektę dotychczasowej postawy. Dodatkowo może teraz nastąpić destrukcyjna eskalacja konfliktu. Cokolwiek się stanie, zachowajcie zimną krew, nie ulegajcie prowokacjom i bądźcie obiektywni.

 

Wkrótce zaćmienie Księżyca

W PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ nastrój znowu ulegnie zmianie. Teraz wzrosną potrzeby bliskości i dotyku, wrażliwość, tęsknota za miłością i więzią. Dodatkowo nie zabraknie nam też kreatywnych pomysłów.
Spróbujcie odpocząć od szarej codzienności. Pomyślcie o swoim życiu, spotkajcie się z ludźmi, których szczególnie lubicie albo poświęćcie tematom i rzeczom, które Was inspirują.
Jakość czasu sprzyja też kontaktom z przyrodą i zwierzętami oraz kreatywnym działaniom. Uwaga na skłonność do rozproszenia. Poza tym nie ulegajcie pokusom, żeby zachować się w sposób, który Wam nie odpowiada i jest niezgodny z Waszą naturą.
Od niedzielnego popołudnia zaczniemy odczuwać potrzebę działania i zrobienia czegoś. Jednocześnie wzrosną oczekiwania i skłonność do skrajnych reakcji, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli. Nie ulegajcie rozczarowaniom czy frustracjom. Powściągnijcie takie impulsy, dopóki nie uświadomicie sobie ich konsekwencji. Przede wszystkim warto teraz zadbać o odpowiednią porcję ruchu.
Załadujcie swoje baterie! Przed nami czas pełen wyzwań. W piątek 19 listopada nastąpi zaćmienie Księżyca. W centrum uwagi staną wartości, finanse i związki. Inflacja nabiera tempa…

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Pixabay
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897