CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

Astro-StorieszaćmienieZaćmienie Księżyca 19 listopada

14 października 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/10/zacmienie-ksiezyca-eclipse.webp?fit=1200%2C763&ssl=1

Zaćmienie Księżyca 19 listopada będzie miało charakter półcieniowy. Zjawisko zobaczymy w całej Ameryce Północnej, na Grenlandii, w północno-wschodniej Azji oraz na prawie całym Oceanie Spokojnym. Obserwatorzy w Ameryce Południowej, północnej Europie (Wyspy Brytyjskie i większa część Półwyspu Skandynawskiego) oraz na środkowym i północnym Atlantyku mogą je oglądać tuż przed wschodem Słońca, w środkowej i wschodniej Azji oraz w Australii – przy zachodzie Słońca.
W Polsce przypadnie o 10:03, zatem nie będzie widoczne.

Astronomicznie

Zaćmienie Księżyca zwykle zdarza się dwa razy w roku, poprzednie miało miejsce 26 maja. Zjawisko występuje, gdy Ziemia wejdzie pomiędzy Słońce a Księżyc w pełni i jej cień przesłoni tarczę Srebrnego Globu.

Astrologicznie

Przede wszystkim zaćmienie Księżyca jest bardziej intensywną formą pełni. Emocje, samopoczucie oraz doznania psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Bez wątpienia skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, nawet na stałe zmieniają bieg życia.
W astrologii zaćmienia Księżyca są związane głównie z relacjami, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich relacji międzyludzkich. Dlatego często towarzyszy im silne trzęsienie ziemi – dosłownie lub w przenośni. W najlepszym razie oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis.

Przy okazji zaćmienia Księżyca na jaw wychodzą problemy zdrowotne albo istniejące choroby ulegają zaostrzeniu.

Zaćmienie Księżyca 19 listopada - ogólnie

Zaćmienie Księżyca 19 listopada przypada w 28° Byka. Słońce podczas pełni będzie w Skorpionie.
Skorpion to bodaj najbardziej radykalny ze wszystkich znaków zodiaku. W astrologii jest kojarzony ze śmiercią jako procesem transformacji. Bywa obsesyjny, tajemniczy, namiętny, radykalny, intensywny, dogłębny, nieprzejednany, bezkompromisowy. Łatwo popada w skrajności – jest gorący albo zimny, ale nigdy letni. Ten archetyp wskazuje na potrzebę dotarcia do własnych granic, sondowania swojej wytrzymałości. Dlatego miewa zapędy autodestrukcyjne, ale też chętnie kontroluje innych, wywiera presję, stosuje szantaż i manipulację. Teraz może szczególnie naciskać na kobiety i naród jako podległą mu masę.

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/09/zacmienie-ksiezyca-grafika.jpg?fit=640%2C508&ssl=1

Globalnie

Na poziomie globalnym nasileniu ulegną tendencje radykalne i ekstremistyczne oraz kwestie bezpieczeństwa. Może dojść do aktów terroryzmu, samobójczych ataków, siłowych rozwiązań, wymuszeń, szantaży i nieczystej gry. Górę łatwo wezmą fanatyzm i radykalizm. W efekcie możliwy jest nie tylko nacisk ze strony terrorystów czy mafii, ale również organów ścigania, wywiadu, masonów, koterii albo organizacji typu Opus Dei. Przedsiębiorstwa mogą być oskarżane o dostarczanie na rynek zatrutych lub napromieniowanych pokarmów.
Istotny może być też temat energii jądrowej, odpadów i zagrożenia z tym związane.

Na pierwszy plan wysuną się osoby de facto trzymające władzę – szare eminencje, ci, którzy zwykle pociągają za sznurki czy dysponują bronią (szczególnie nuklearną). Zobaczymy,  że ten, kto rządzi (zza kulis), jest w posiadaniu potężnych środków i zasobów oraz decyduje o poczuciu bezpieczeństwa całego narodu.

Niewykluczone są też poważne katastrofy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Ponadto może dojść do dziwnych roszad w bankach, ostrych zawirowań na giełdzie, zachwiania kursów walut, spektakularnych bankructw oraz skandali finansowych, również związanych z bankowością. Okaże się, że król jest nagi…

Prawdopodobnie jeszcze bardziej wzrosną ceny zasobów i surowców, w tym złota, platyny, ropy, a co za tym idzie paliwa i produktów rafineryjnych. Dodatkowo zaćmieniu Księżyca będzie towarzyszyć większa ilość przestępstw i gwałtów; pojawią się nowe choroby zakaźne albo stare ulegną mutacji i zaostrzeniu.

Niewykluczone, że jeszcze bardziej zacznie nabrzmiewać konflikt na linii Izrael i Palestyna – tutaj ciąg dalszy nastąpi w maju 2022.

Zaćmienie Księżyca a sprawa polska

Zaćmienie Księżyca z 19 listopada będzie szczególnie ważne dla naszego kraju. W horoskopie rocznym Polski na 2022 Księżyc znajdzie się dokładnie w 27° Skorpiona, czyli w pozycji Słońca z momentu zaćmienia. Poza tym mocno w najbliższe zaćmienia uwikłane są horoskopy najważniejszych polityków, w tym prezydenta Andrzeja Dudy i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

W efekcie warto zawrócić szczególną uwagę, na to, co w naszym kraju wydarzy się w listopadzie, zwłaszcza w pierwszej i drugiej dekadzie miesiąca. Nawet najbardziej błahe wydarzenia będą zapowiedzią kolejnego roku – do czego będziemy zmuszani jako naród i ew. przeciw czemu wystąpimy. Ważnych decyzji i manifestacji w tym zakresie należy oczekiwać już w lutym 2022. Później istotny ciąg dalszy przyniesie zaćmienie Księżyca 16 maja w 26° Skorpiona – będzie ono kontynuacją zainicjowanych teraz procesów.

Patrząc indywidualnie

W codziennym życiu na pierwszy plan wysuną się relacje z matką, żoną lub ważną kobietą, z osobami, które nas karmią i o nas dbają. Istotny będzie też temat związków.

Księżyc zaćmiony w Byku może być szczególnie problematyczny dla zdrowia kobiet. Takie zaćmienie sprzyja problemom z układem hormonalnym, tkanką tłuszczową, krtanią, gardłem, tarczycą, nerkami, układem moczowo-płciowym oraz piersiami. Uwaga na niebezpieczeństwo zakażenia krwi, a także nagły wzrost poziomu cukru. Niewykluczone, że na jaw wyjdą niejasne, skomplikowane, wcześniej zbagatelizowane sprawy wynikłe z zaniedbań czy przeoczeń dotyczących wymienionych organów i/lub błędów pokarmowych. Warto ograniczyć przyjemności żywieniowe – zupełnie odstawić lody, cukierki, ciastka.

Zapewne Księżyc jako współwładca Byka zwróci naszą uwagę na finanse, zasoby oraz sposób utrzymywania się. Niebagatelną rolę odegrają teraz środki płatnicze, oszczędności, rezerwy. Możemy nagle wszystko roztrwonić, zostać oszukani albo zagrać o zbyt wysoką stawkę (kwadratura Jowisz). Podczas takiego zaćmienia – w klasycznym ujęciu – kobieta łatwo traci głowę albo ulega presji. W efekcie po kilku miesiącach ocknie się bez grosza przy duszy.

Zatem drogie Panie, w tym okresie bądźcie szczególnie wyczulone na wszelkie oferty, propozycje matrymonialne i nagłe przejawy adoracji ze strony rozmaitych uwodzicieli. W najlepszym razie ci rozpłyną się w niebycie, w najgorszym mogą doprowadzić do tragedii.

Zaćmienie na osi Byk/Skorpion dotyczy też towarów zawierających bakterie, wirusy, produkty rozkładu. W efekcie mogą wybuchnąć skandale związane ze skażonym lub zatrutym pożywieniem, a także szkodliwymi lekami. Dokładnie sprawdzajcie datę ważności, pod tym kątem zweryfikujcie też swoje zapasy.

W wymiarze metaforycznym możemy zostać zranieni przez wymuszanie przyjemności, jad, truciznę lub toksyczną osobę.

Kogo dotyczy najbardziej?

Zaćmienie Księżyca z 19 listopada głównie wpłynie na horoskopy z obsadą 26°-30° Skorpiona i Byka, a także Lwa i Wodnika. Zatem dotyczy m.in. urodzonych 17-21 listopada, a także 16-20 maja.

Do znanych osób, które obchodzą wtedy urodziny, należą: prezydent USA Joseph Biden, prezydent RP Andrzej Duda, biznesmen Ted Turner, pisarka Margaret Atwood, projektant mody Calvin Klein, projektant mody Wolfgang Joop, aktorka Meg Ryan, aktorka Jodie Foster, minister zdrowia Adam Niedzielski, aktor Adam Driver, piosenkarka Kim Wilde, projektantka wnętrz i kochanka Maurizio Gucciego – Paola Franchi.
Na 24 listopada zaplanowano premierę filmu „Dom Gucci”. Paola Franchi jest jedną z jego bohaterek, a Adam Driver wystąpi jako Maurizio Gucci. Film opowiada historię, którą można zamknąć w trzech słowach: władza pieniądze i seks, a dotyczy planowanego morderstwa. Zobaczymy w nim świat mody, piękne wnętrza, przepych i satysfakcję natury zmysłowej. Zatem oś Byk/Skorpion i zaćmienie Księżyca w pigułce.

Optymalna strategia działania

Z astrologicznego punktu widzenia Księżyc jest ściśle związany ze światem potrzeb i emocji. Kiedy ulega on zaćmieniu, wtedy zaćmione zostają również nasze samopoczucie, nasz stan ducha i nastrój.  Często w takim okresie jesteśmy bardziej kapryśni, niezrównoważeni, łatwo popadamy w smutek lub melancholię. Prawdopodobnie powodem tego są zwykle konflikty w związkach, problemy rodzinne, zdrowotne lub finansowe. Więcej uwagi wymagają też kwestie domu i dnia codziennego.

Bądźcie otwarci na wszystko, co Was teraz spotka. Spróbujcie trzymać nerwy na wodzy, nie forsować swojej woli i nie reagować pochopnie. W ten sposób oszczędzicie sobie poważnych kłopotów. Lepiej powstrzymać się z inwestowaniem lub pożyczaniem dużych pieniędzy, z poważnymi zakupami, a także operacjami – grożą wykrwawienie lub zatrucie.
Życzę Wam dużo światła, umiejętności jasnego osądu oraz stalowych nerwów. Jeśli chcecie konstruktywnie skanalizować to zaćmienie, najlepiej wybierzcie się do kina na „Dom Guccich” albo „No Time do Die”.

To czy i jak na nasze życie wpłynie najbliższe zaćmienie Księżyca, zależy od konfiguracji horoskopu osobistego. Chcesz się dowiedzieć, jakie tematy poruszy zaćmienie Księżyca 19 listopada w Twoim horoskopie? Zamów indywidualny horoskop zaćmienia lub umów się na sesję – rozmowę bezpośrednią albo online.

© zdjęcie: Zoltan Tasi, Unsplash
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897