CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.11.Horoskop tygodniowyZaćmienie Księżyca – napięcia 15. – 22.11.2021

14 listopada 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/11/zacmienie-ksiezyca.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

hasła tygodnia: zaćmienie Księżyca – napięcia / w drodze do przyszłości: nagłe zmiany pomogą zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi / zawiedzione nadzieje, niedostatki i słabości / gotowość do nauki i odnowy jest kluczem do sukcesu

 

Wydarzenia i doświadczenia tego tygodnia mogą na razie zostać uznane za końcowy rozdział wielu procesów mijającego roku. W tych dniach początkowo będziemy podatni na rozczarowania i frustracje, które w niejednym z nas wzbudzą wątpliwości w dalszą strategię działania. Patrząc w szerszym kontekście odegrają one jednak istotną rolę w trwającym procesie zmiany.

 

Walka i władza

W efekcie wyraźnie zobaczymy, co jest możliwe, a które niewiadome czy rzeczy trudne do logicznego wyjaśnienia trzeba zaakceptować i wykorzystać w jak najlepszy sposób. Na pierwszy plan wysuną się walka, asertywność i siła przebicia, kwestie dotyczące władzy i kontroli, a także wzajemne zależności oraz poczucie porażki. Często ważne będą też prawo i sprawiedliwość, „szczęście” i los.
Generalnie jak bumerang powraca teraz pytanie: Co zrobić, gdy dobre chęci i „właściwe” postępowanie nie przynoszą oczekiwanego rezultatu? Tym, którzy są gotowi wstępnie zaakceptować takie doświadczenie, ale jednocześnie pozostaną poważni, głęboko zaangażowani w bieg zdarzeń i wyciągną lekcję z przeszłości, nadchodzący czas przyniesie niezwykłe okazje. Wtedy mogą nastąpić ważne przełomy i spostrzeżenia, jak również nieoczekiwane zmiany na lepsze.

Gorzej, a nawet niebezpiecznie zrobi się wówczas, jeśli zainteresowani nie zechcą zaakceptować utraty kontroli nad sytuacją, swojej niepewności bądź poczucia porażki. To samo dotyczy również osób, które nie będą gotowe zakwestionować swojej postawy i motywacji do działania, a zamiast tego zaczną szukać „winnych” i kozłów ofiarnych.
Nie pomogą również ślepy aktywizm, strategia uników ani rezygnacja, tzn. odstąpienie od działania. Najlepiej poradzimy sobie z doświadczeniami tych dni, jeśli pogodzimy się z tym, czego nie możemy zmienić, znajdziemy w sobie odwagę, aby zmienić to, co można i będziemy na tyle mądrzy, żeby odróżnić jedno od drugiego.

 

Przez trudy do gwiazd

Ogólnie trzeba liczyć się z turbulencjami i frustracjami, zwłaszcza w pierwszej połowie tygodnia. Przede wszystkim w kwestiach dotyczących związków i wartości, a także prawa i sprawiedliwości wydarzenia, które teraz nastąpią, wywołają dużą dezorientację i wzbudzą niepewność.  Niewykluczone, że zostaną również rozjątrzone stare rany i znowu przypomną o sobie dawne urazy.
Jednocześnie uzmysłowimy sobie, że nasze nadzieje i oczekiwania związane z potrzebą bycia uznanym bądź sprawiedliwością, nie spełniają się tak, jakbyśmy tego chcieli.
Prawdopodobnie wyraźnie zobaczymy też, że nasi idole nie są wcale lepsi od innych i nie mogą zrealizować swoich obietnic. Ponieważ dodatkowo wzrosną drażliwość, skłonność do ulegania irytacji, tendencja do prowokacji i przesady, to powstanie dość wybuchowa mieszanka. W efekcie nawet pozorne błahostki mogą wywołać niespodziewanie gwałtowne reakcje i pociągnąć za sobą dramatyczny rozwój wypadków.

Niewykluczone jednak, że na pierwszy rzut oka przerażające i wstrząsające doświadczenia, błędy i kryzysy uwolnią potężne energie. Ewentualnie przyniosą odkrycia czy spostrzeżenia, które umożliwią nagły przełom i nowe spojrzenie na sprawy.
Dodatkowo tam, gdzie zostanie stworzona przestrzeń dla empatii i zrozumienia (wobec siebie oraz innych), mogą nastąpić prawdziwe cuda. Wtedy nieoczekiwanie ujawnią się nowe możliwości i nieznane rozwiązania. Możliwe jest również nagłe porozumienie oraz początek zupełnie nowego rozdziału.

 

… albo destrukcja

Tym samym energiom mogą także towarzyszyć destrukcyjne zachowania i wybuchy złości. Szczególnie dotyczy to osób, które uparcie trwają przy swoich racjach, poglądach czy prawach albo z zasady buntują się przeciwko wszystkim i wszystkiemu, co nie odpowiada ich wyobrażeniom. Jeśli sami będziecie w grupie objętej tymi procesami, to nie reagujcie pochopnie. Przede wszystkim powściągnijcie wszelkie destrukcyjne i prowokacyjne impulsy.
Najlepiej spożytkujecie ten czas, zajmując się procesami, które zachodzą w waszej psyche. Odpowiedzcie sobie na pytanie, co Was tak naprawdę porusza, do czego chcecie wykorzystać swoją siłę i swoje zdolności. Świadomie poszukajcie ambitnych zadań i zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu. Liczcie się z zakłóceniami, zwłaszcza w dziedzinie komunikacji, ruchu drogowego, a także informatyki i elektroniki.

 

Wenus w paśmie retro

W sferze związków rozpocznie się proces, który potrwa do lutego 2022. W tym okresie niektóre relacje mogą zostać uzdrowione, umocnią się i pogłębią, inne będą musiały dokonać radykalnej zmiany.

 

Horoskop tygodniowy

Opisane na wstępie tematy zamanifestują się już w PONIEDZIAŁEK i we WTOREK. W tych dniach może nas rozpierać energia, zechcemy przystąpić do działania i coś osiągnąć. Przede wszystkim w kontaktach z innymi ujawni się podatność na zranienie, niecierpliwość, skłonność do wygórowanych oczekiwań. Spróbujcie nie reagować w sposób radykalny. W chwilach dużego rozdrażnienia zachowajcie spokój i przynajmniej minimum dystansu do problemu. Warto trochę zmęczyć ciało fizyczną aktywnością. Doskonałym wentylem dla silnych energii mogą również być trudne zadania i wyszukiwanie informacji wymagające sporego wysiłku.

 

Zaćmienie Księżyca – napięcie

W ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK zachodzące procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. W tych dniach z jednej strony wzrośnie potrzeba stabilności i bezpieczeństwa, z drugiej – napięcie. Poza tym pewne incydenty mogą teraz wzbudzić ogromną sensację. W najlepszym razie nowe informacje pozwolą osiągnąć przełom w trwającym od dawna procesie. Całkiem możliwe jednak, że nagłe wydarzenia jak trzęsienie ziemi zmuszą nas do zweryfikowania obranego kursu i poszukania nowych rozwiązań.

Cokolwiek się stanie, spróbujcie zachować zimną krew, podejdźcie pragmatycznie i kreatywnie do swojej sytuacji. Niewykluczone, że to, co najpierw Was przestraszy i poruszy, w szerszej perspektywie okaże się dużą szansą na przyszłość.
W piątek rano o 10.03, nastąpi pełnia i częściowe zaćmienie Księżyca, które będzie widoczne głównie w Ameryce. Jeśli zdołacie wytrzymać napięcie, jakie teraz powstanie, to możecie zdobyć ważne informacje dotyczące zachodzących aktualnie procesów.
Po pełni jakość czasu ulegnie wyraźnej zmianie. Od popołudnia nastąpi duże otwarcie na świat. Teraz będziemy bardziej zainteresowani drugim człowiekiem – gotowi na rozmowy i kontakty.

W trakcie WEEKENDU poczujemy pewną lekkość, wzrośnie też zainteresowanie informacjami i nowymi obserwacjami. Warto teraz spotkać się ze znajomymi. Porozmawiajcie o tym wszystkim, co Was porusza. Czas sprzyja badaniom, dociekaniom i zbieraniu informacji.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Unspalsh
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897