CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.10.Horoskop tygodniowyGra o władzę 18. – 24.10.2021

17 października 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/10/gra-o-wladze-1.webp?fit=1200%2C757&ssl=1

hasła tygodnia: gra o władzę i nadużycia / wybuch energii = erupcja wulkanu / paranoja i obsesja / reorientacja i przejście do kolejnego etapu, 3. część: wyprowadzić sprawy na prostą, uzyskać jasny obraz sytuacji, podjąć decyzje, zrewidować ideologie i koncepcje – w razie potrzeby dostosować do aktualnej sytuacji; zobaczyć, o co tak naprawdę chodzi? / rozważyć różne pomysły, możliwości i opcje, wybrać, te dostosowane do przyszłych wyzwań / podejście do władzy i wpływów: kto sprawuje kontrolę? / Merkury i Jowisz ruszają „do przodu”

 

W tym tygodniu – mówiąc obrazowo – chodzi oto, żeby oddzielić ziarno od plew. Na pierwszy plan wysuną się rozmaite teorie, ideologie albo koncepcje, a także związane z nimi wartości. Ogólnie postawimy sobie pytanie, jaka postawa i jakie zachowanie na drodze do przyszłości są «słuszne» oraz prowadzą do celu.
Zdobyte teraz informacje pozwolą nam uzyskać jasny obraz sytuacji, dostarczą również ważnych wskazówek dotyczących zmiany kierunku. Jednocześnie niektóre doświadczenia i wydarzenia najbliższych dni mocno nami wstrząsną i uzmysłowią, że musimy zmienić strategię działania. Kontynuowanie tego, co było do tej pory, nie jest już możliwe.

W efekcie należy jasno przedstawić swoje stanowisko, skoncentrować się na tym, co w życiu naprawdę istotne i tego bronić. Bądźmy gotowi pożegnać przeżytki, które straciły na aktualności.
Generalnie chodzi o to, żeby sprecyzować, co służy życiu i dalszemu rozwoju – zarówno na świecie, jak i w lokalnej społeczności. Czas porzucić, przekształcić albo dostosować do nowych czasów to, co przestało (już) właściwie funkcjonować. Tutaj obowiązuje prosta reguła: wszystko co w swoim rdzeniu jest spójne i żywe, przetrwa oraz zostanie wzmocnione. Z kolei na pustych strukturach pojawią mocniejsze rysy. W efekcie nastąpi pęknięcie i rozpad, ewentualnie dana rzecz (sprawa, związek) opadnie bez sił niczym jesienny liść.

 

Komunikacja

Na konkretnym poziomie we wszystkich dziedzinach istotną rolę odegrają rozmowy, komunikacja, wymiana informacji oraz negocjacje. Nadal ważne będą różne poglądy oraz związane z nimi wyobrażenia dotyczące wartości.
W poniedziałek zarówno Merkury, jak i Jowisz – patrząc z perspektywy Ziemi – „zatrzymają się”, żeby następnego dnia „ruszyć do przodu”. W efekcie, jeśli o idzie tematy, które były aktualne już w kwietniu, a przede wszystkim pojawiły się na tapecie we wrześniu, wkroczymy w ostatnią, (tymczasowo) zamykającą fazę.
Na poziomie globalnym w sprawach dotyczących negocjacji, umów i ustaleń w kwestiach politycznych, gospodarczych i kulturowych, a także roli mediów społecznościowych, oświaty, podróży i komunikacji rozpocznie się faza decydująca o przyszłości.

 

Otwarte karty

Jeśli zainteresowani będą gotowi porozmawiać ze sobą w sposób otwarty i bez uprzedzeń, omówić swoje pomysły, zamiary i cele oraz poszukać wspólnego mianownika, to mogą osiągnąć bardzo konstruktywne rezultaty.
Na poziomie indywidualnym w centrum uwagi znajdzie się szeroko pojmowana komunikacja. Teraz chodzi o to, żeby dopuścić do głosu różne opcje i stanowiska. Potem w punktach stycznych szukajmy porozumienia w zakresie realizacji wspólnych projektów i pomysłów. Jeśli uda nam się to zrobić, to w tym tygodniu zostaną stworzone solidne podstawy pod znalezienie kreatywnych rozwiązań konfliktów.
Gorzej, jeżeli jedna ze stron sięgnie po argumenty ideologiczne i zabraknie dobrej woli do uszanowania innego punktu widzenia.

 

Gra o władzę

Jednocześnie grożą dalsze konflikty, gra o władzę i wybuch energii. Przede wszystkim zostanie teraz zakwestionowany sens istnienia niektórych instytucji, reguł oraz struktur, a także leżących u ich podstaw intencji. Skrytykowany zostanie też sposób, w jaki osoby, które (pozornie) sprawują władzę, egzekwują swoje prawa i forsują własne racje.
W tym kontekście dużą rolę odegrają mniej lub bardziej otwarcie prowadzone dyskusje, prowokacje, manipulacje, groźby bądź uniki. Związane z tym wydarzenia wymuszą – zarówno na szerszym, jak i na indywidualnym poziomie – zweryfikowanie obecnej sytuacji i własnej postawy wobec niej. Zadamy sobie pytanie: co jest nadal konieczne i pożyteczne, a co stanowi przeszkodę dla dalszego rozwoju?
Autentyczność oraz gotowość przyjrzenia się własnej motywacji do działania, pomogą nam osiągnąć ważny przełom. Sytuacja zrobi się niebezpieczna tam, gdzie o zachowaniu zadecydują lęki albo dążenie do władzy.

 

Horoskop tygodnia

Jak wcześniej wspomniałam, doświadczenia i wydarzenia PONIEDZIAŁKU w wielu sferach życia mogą wyznaczyć kierunek na przyszłość. Tego dnia nastąpi wyraźna zmiana energii wiodących. Początkowo możemy odnieść wrażenie, że wiele rzeczy jest niepewnych, zastopowanych albo w zawieszeniu.
Prawdopodobnie będziemy też mieli kłopot ze zorientowaniem się w sytuacji albo zajęciem jednoznacznego stanowiska. Po południu sytuacja ulegnie zmianie. Niepewność czy niezdecydowanie ustąpią miejsca potrzebie działania. Teraz zapragniemy spojrzeć do przodu i wziąć pod uwagę nowe projekty. Jednak pamiętajcie, żeby nie podejmować jeszcze żadnych ważnych decyzji.

 

Pełnia w Baranie

WTOREK i ŚRODA upłyną pod znakiem ekscytacji oraz optymizmu. Teraz poczujemy potrzebę zrobienia czegoś. Jeśli świadomie wykorzystacie energię do działania, żeby zrealizować konkretne projekty i zająć się tematami, które są dla Was ważne, to możecie bardzo dużo osiągnąć. Nie traćcie jednak kontaktu z najbliższym otoczeniem!
Gorzej, jeżeli górę weźmie ośli upór i będziecie ślepo dążyć do celu, a każdego, kto ma inne poglądy, potraktujecie jak wroga czy zagrożenie. Wtedy zrobi się nieprzyjemnie.
W środę o 16:56 nastąpi pełnia. Zatem po południu wzrośnie wewnętrzne i zewnętrzne napięcie, wyraźnie ujawnią się istniejące sprzeczności oraz dysharmonia. Zobaczymy również dotychczas pokonaną drogę oraz osiągnięte sukcesy.
Wykorzystajcie okazję, żeby uzmysłowić sobie własne cele, zamiary i zachowania. Potem na nowo skoncentrujcie na nich swój potencjał. Zadbajcie też o odpowiednią dawkę ruchu jako wentyl dla silnych energii. Z jakości czasu skorzysta aktywność sportowa oraz wszelkie prace wymagające fizycznego wysiłku, duchowej obecności i mentalnej koncentracji.

 

Gra o władzę, zamach, erupcja

Również w CZWARTEK i w PIĄTEK będziemy odczuwać napięcie, jednak punkt ciężkości ulegnie przesunięciu. Na pierwszy plan wysuną się wartości, związki oraz kwestie dotyczące posiadania. Poza tym da o sobie znać silna potrzeba bezpieczeństwa i stabilności, związana z lękiem przed stratą, a także dążeniem do zachowania tego, co naprawdę cenne. Istotną rolę odegra też mniej lub bardziej niejawna gra o władzę. [Mars kwadratura Pluton 25° Koziorożca]
Aby te dni przyniosły pozytywne rezultaty, zainteresowani muszą oddzielić to, co ważne od tego, co straciło już znaczenie i nie przystaje do aktualnej sytuacji. W pierwszym przypadku trzeba zaangażować wszystkie siły w obronę, w drugim – rozstać się i stworzyć przestrzeń dla czegoś nowego. Jeśli zaniechamy działania, to może nastąpić niekontrolowany wybuch energii.

W trakcie WEEKENDU klimat znowu ulegnie zmianie. Atmosfera zrobi się lżejsza, luźniejsza i bardziej otwarta. Chętnie spotkamy się z innymi, porozmawiamy i wspólnie coś zorganizujemy. Czas sprzyja refleksji nad wydarzeniami mijającego tygodnia. Jeśli będziecie gotowi otwarcie porozmawiać o swoich przeżyciach i pomysłach, zadać pytania i wysłuchać, co inni mają do powiedzenia, to możecie teraz zdobyć ważne informacje. To również dobra pora na relaks i odprężenie, ewentualnie na zajęcie się codziennymi, banalnymi rzeczami.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Unsplash
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897