CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.10.Horoskop tygodniowyPrzedmiot pożądania 19. – 22.10.2021

10 października 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/10/przedmiot-pozadania.webp?fit=1200%2C761&ssl=1

hasła tygodnia: przedmiot pożądania – władza, pieniądze, seks? / miłość, żądza i namiętność – kolejny rozdział / wartości etyczne i granice przyzwoitości / co to znaczy: być człowiekiem? / związki i wartości w fazie zmian / przełamanie tabu / duże oczekiwania i bolesne otrzeźwienie / zrozumieć głębsze prawdy / potęga kobiecości / sztuka i kreatywność / sex education / prawa człowieka

 

W tym tygodniu nie grozi nam nuda! Teraz pojawią wielkie możliwości, ale również liczne niebezpieczeństwa. Granica między wzlotem a upadkiem będzie bardzo cienka. Zarówno sukces, jak i katastrofa wzbudzą silne uczucia oraz wielkie namiętności. Dlatego z jednej strony możliwe są magiczne momenty, doznania szczytowe oraz spełnienie najgłębszych pragnień. W efekcie będziemy skakać z radości albo poczujemy głębokie poruszenie. Z drugiej strony grożą bolesne doświadczenia i otrzeźwienie, niektórzy poczują lęk, zgorzknienie, zazdrość, nienawiść oraz żądzę zemsty.

 

Ze skrajności w skrajność

Często wystarczy odrobina, aby przejść z jednej skrajności w drugą. Przy tym nie będzie łatwo nawigować po falach wzburzonych emocji, zachowując wewnętrzny dystans. Jeśli zdołacie podejść do sprawy z pewną rezerwą, to najbliższe dni będą obfitować w doświadczenia, które w szerszej perspektywie przyniosą bardzo owocne rezultaty. Gorzej, jeśli górę wezmą silne uczucia i skłonią Was do zachowań, których potem pożałujecie. Dlatego panujcie nad emocjami i poszukajcie wentylu, który pozwoli konstruktywnie wyładować potężne energie. Mogą nim być wyraziste, kreatywne działania, np. taniec, muzyka, malarstwo, teatr. W najlepszym razie wykorzystamy uwolnione teraz siły do tego, żeby stworzyć wielkie dzieła albo popchnąć swoje projekty do przodu.
Również na poziomie globalnym zostanie odegrane «wielkie, teatralne przedstawienie». Tutaj także będą rządzić potężne namiętności. Prawdopodobnie wydarzenia, które teraz nastąpią, wpłyną na zachodzące zmiany i rozpoczną kolejną fazę w związanych z nimi procesach.

 

Związki

Ogólnie w centrum uwagi znajdą się trzy tematy. Po pierwsze we wszelkiego rodzaju związkach będziemy musieli określić własną pozycję i sprecyzować swoje stanowisko. Przy tym należy sprawdzić, jakie owoce wydały nadzieje czy oczekiwania rozbudzone zimą oraz wiosną tego roku. Ponadto czas wyjaśnić istniejące uprzedzenia, kwestie dominacji i władzy, a także odpowiedzieć na pytanie o sens relacji. W optymalnym przypadku zdołamy spełnić żywione od dawna pragnienia, nastąpi ponowne, silne zbliżenie albo zjednoczenie. Jednak możliwe, że uzyskane teraz informacje pogłębią dystans między partnerami, a nawet doprowadzą do ostatecznego rozpadu związku.
Tak czy owak, chodzi o to, żeby w rzeczowy i pragmatyczny sposób rozważyć podjęcie dalszych działań.
Globalnie mogą nastąpić ważne zwroty akcji w zakresie państwowych, politycznych oraz gospodarczych umów, relacji bądź sojuszy.

 

Wartości etyczne

Także w sprawach światopoglądowych oraz dotyczących wartości najbliższe dni wymuszą ważne (wstępne) decyzje. W tym przypadku chodzi o to, żeby zakwestionować dotychczasowe przekonania i postawy, a w razie potrzeby zupełnie zmienić stanowisko. Tutaj uwagę przykują konkretne, polityczne i finansowe tematy, podejście do kwestii posiadania i dalszego wzrostu. Z drugiej strony w centrum zainteresowania znajdą się zasadnicze wartości etyczne oraz kwestie prawne. Zadamy sobie pytanie, co i w jakich okolicznościach jest dozwolone. Co oznaczy być człowiekiem? Kto i z jakiej racji ma prawo decydować o życiu innych? W tym kontekście znaczenia nabierze też kwestia społecznych wzorców ról oraz tożsamości płciowej.

 

Komunikacja

Po trzecie istotną rolę odegra komunikacja – media społecznościowe, podejście do informacji i wymiany myśli. W tym zakresie tragiczne incydenty i bolesne spostrzeżenia mogą nami wstrząsnąć i ostatecznie dostarczą impulsów do zmiany. Niewykluczone jednak, że zranione, urażone uczucia doprowadzą do wzrostu polaryzacji i usztywnienia frontów.
Jeśli sami znajdziecie się w takiej sytuacji, to – skonfrontowani z intensywnymi doznaniami – spróbujcie powstrzymać się od reagowania. Najlepiej odczekajcie chwilę, zanim opadną fale emocji. Później podejmijcie ponowną próbę kontaktu, bądźcie otwarci i prawdziwi. Wtedy zdołacie znaleźć zaskakujące rozwiązanie nawet w najtrudniejszej sytuacji.

 

Horoskop tygodniowy

Fale emocji wzbiorą już w PONIEDZIAŁEK. Z jednej strony tego dnia będą jeszcze wybrzmiewać echa niedzieli, z drugiej poczujemy chęć wnikliwego prześledzenia jakieś sprawy. Oprócz silnej potrzeby autentyczności, prawdy i intensywności, wzrośnie też podatność na zranienie. W efekcie wystarczy byle błahostka, żeby ożywiona dyskusja przeszła w zażarty spór. Słowa lub gesty wykonane w dobrej wierze mogą zranić do żywego.
Najlepiej w takiej chwili zachować spokój i odczekać, aż sytuacja się uspokoi. Dzień sprzyja zbadaniu starych spraw oraz wyjaśnieniu nieporozumień. Warunkiem powodzenia będą jednak uważność, cierpliwość i empatia.

We WTOREK i w ŚRODĘ nastrój ulegnie zmianie. Teraz zapragniemy zorganizować coś wspólnie z innymi, nie zabraknie nam entuzjazmu ani kreatywnych pomysłów. Sytuacja okaże się trudna, jeżeli uznamy, że tylko my mamy rację albo górę wezmą ideologie. Nie wciskajcie innym swoich poglądów, nie wydawajcie też pochopnych opinii o ludziach myślących inaczej. Jeśli to Wam się uda, wtedy możecie przeżyć dwa ekscytujące, inspirujące dni.

 

Przedmiot pożądania

W CZWARTEK nastąpi kolejna zmiana. Przede wszystkim na znaczeniu zyskają związki i wartości. Z jednej strony tego i kolejnego dnia zostaną uwolnione potężne kreatywne energie, w powietrzu zaiskrzy erotyka i zapragniemy przeżyć przygodę. Przedmiot pożądania wzbudzi skrajne emocje, dlatego uważajcie na pokusy.
Jednocześnie wzrośnie potrzeba zrobienia czegoś konkretnego. Dodatkowo nasze oczekiwania powiązane ze skłonnością do przesady, do tego, żeby chcieć za dużo i przekroczyć istniejące granice, mogą najpierw wywołać falę radości i ekstazy, a potem przyniosą twarde lądowanie w realu. Zawiedzione nadzieje, urażona duma czy poczucie bycia niesprawiedliwie potraktowanym szybko przejdą w nienawiść oraz żądzę zemsty. Spróbujcie nad tym zapanować. Jeśli zachowacie zimną krew, to sporo zrozumiecie. Tak czy owak liczcie się jednak z nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

W czasie WEEKENDU fale emocji zmaleją i wzrośnie gotowość przeprowadzenia partnerskich rozmów. Jednocześnie spadną nam klapki z oczu, chętnie zgłębimy też wybrany temat. Jeśli jesteście gotowi zobaczyć rzeczywistość taką, jaka jest i nie zlękniecie się nawet mniej przyjemnych faktów, to możecie teraz sporo zrozumieć – dzięki rozmowom albo autorefleksji. Bądźcie uważni i uszanujcie istniejące granice. Osoby, które ujawnią stłumione, ukryte prawdy lub naruszą tabu, mogą więcej zniszczyć niż wyjaśnić. Poza tym okaże się, że przedmiot pożądania skrywa mroczne tajemnice…
Opozycja Wenus do Lilith naświetli temat potęgi kobiecości i podziału ról na „typowo” kobiece oraz „typowo” męskie. Dodatkowo zaognieniu ulegnie konflikt między kobietą uległą, a niepokorną buntowniczką, której obce są cnoty niewieście.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Samuele Giglio, Unsplash
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897