CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

Astro-StorieszaćmienieZaćmienie Księżyca 26 maja

14 kwietnia 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/04/zacmienie-ksiezyca-26-maja.webp?fit=1200%2C757&ssl=1

W środę 26 maja nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. Zjawisko można obserwować na Oceanie Spokojnym, w Australii, w Ameryce Północnej i Środkowej przy zachodzie Księżyca. We wschodniej Azji, wschodniej części Oceanu Indyjskiego i zachodniej Australii będzie ono widoczne przy wschodzie Księżyca. W Polsce przypadnie w ciągu dnia, zatem go nie zobaczymy.

 

Zaćmienie Księżyca – ogólnie

Do zaćmienia Księżyca dochodzi w momencie, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się niemal w jednej linii. Wtedy cień Ziemi pada na tarczę Srebrnego Globu. Zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Przede wszystkim emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Bez wątpienia skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia. W astrologii zaćmienia Księżyca są związane głównie z relacjami, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich więzi międzyludzkich. Dlatego często towarzyszy im silne trzęsienie ziemi – dosłownie lub w przenośni. Nierzadko oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis.
Przy okazji na jaw wychodzą problemy zdrowotne lub istniejące choroby ulegają nasileniu. Na pierwszy plan wysuwa się temat kobiet, większą uwagę absorbują matki, żony, partnerki itp.

 

Aspekty

Zaćmienie Księżyca 26 maja przypadnie w znaku Strzelca, który jest związany z dalekimi podróżami, wyższym wykształceniem, poszerzaniem światopoglądu czy poszukiwaniem sensu. Księżyc znajdzie się w pobliżu węzła zstępującego, dlatego ta pełnia może mieć wyjątkowe trwałe następstwa. Pełnia utworzy kwadraturę z Jowiszem. Dodatkowo Wenus z Merkurym znajdą się w kwadraturze z Neptunem.
Na szerszym poziomie Strzelec symbolizuje sprawy związane z zagranicą, obcymi kulturami i religiami. Prawdopodobnie jeszcze bardziej nabrzmieje problem migracji, związane z nim dylematy etyczne, konflikty międzynarodowe, a na znaczeniu zyskają kwestie prawne.

 

Prawda czy fałsz?

Dlatego ogólnie ten czas może nam przynieść ciekawe wglądy, informacje i pozwolić zrozumieć rzeczy, które do tej pory były niezrozumiałe. To dobra pora na rozwój duchowy, poszukiwanie sensu, wizji, wejrzenie w siebie i przeżycia transcendentne.

Osoby, które postawią na materię i konkret, mogą jednak łatwo paść ofiarą oszustwa, iluzji czy ulec mistyfikacji. Taki układ sprzyja kłamstwom, błędom, konfabulacji albo przesadzie. W efekcie możemy mieć kłopot z odróżnieniem kłamstwa od prawdy, łatwo uwierzymy obietnicy gruszek na wierzbie.
Nasilone będzie myślenie życzeniowe i ucieczka w świat wyobraźni, dlatego lepiej szukać teraz dostępu do własnego wnętrza, otworzyć się na świat wizji, niż w materii. Odróżnienie prawdy od kłamstwa i oryginału od falsyfikatu będzie ogromnym wyzwaniem.
Nie ulegajmy opinii innych, nawet jeśli są w większości albo pozornie „wiedzą lepiej” – słuchajmy siebie. Jeżeli znaleźliśmy swoją duchową drogę, to bądźmy jej wierni. Rzeczy, których teraz doświadczymy, nie da się wyrazić w słowach, ale możemy próbować, na pewno będą naszym skarbem na zawsze.

 

Zaćmienie Księżyca 26 maja

  • obfite opady deszczu przynoszą powodzie, zalania, podtopienia, prowadzą do utraty dobytku całego życia
  • totalna inwigilacja, w efekcie której ludzie tracą prywatność
  • długo skrywana prawda wychodzi na jaw
  • zamieszanie, zakłamania, niejasności związane z prawodawstwem
  • kryzys polityki zagranicznej

 

Szczególnie dotyczy

Przede wszystkim zaćmienie Księżyca 26 maja dotyczy urodzonych w tym czasie, a także wszystkich horoskopów z obsadą 6° Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb. Dodatkowo testowi na wytrwałość zostaną poddane zodiakalne Byki i Wodniki z początku maja i lutego.
Poprzednio zaćmienie Księżyca w tym obszarze miało miejsce 25.5.2013 roku. Ta informacja może być szczególnie istotna dla urodzonych pod koniec maja i listopada. Jakie zmiany w relacjach z bliskimi zaszły wtedy w Waszym życiu? Na czym polegały ówczesne iluzje? Do czego to doprowadziły? Teraz warto sięgnąć pamięcią wstecz i wyciągnąć wnioski.

Kończąc, wkrótce będzie jeszcze bardziej ciekawie. Następne zaćmienia Księżyca 19 listopada oraz 16 maja poruszą oś Byk/Skorpion. Gra pójdzie o wysoką stawkę – śmierć albo życie, wszystko albo nic.

© zdjęcie: Unsplash
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897