CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.092021.10.Horoskop tygodniowyUtrudnienia w ruchu 27.9. – 3.10.2021

26 września 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/09/utrudnienia-w-ruchu.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

hasła tygodnia: utrudnienia w ruchu / spojrzeć wstecz, oczyścić pole działania, wyjaśnić i zebrać potrzebne informacje / poradzić sobie z wątpliwościami, frustracjami i rozczarowaniem / poznać kulisy i szerszy kontekst sprawy / szczere zainteresowanie drugą osobą, zrozumienie i akceptacja zadziałają kojąco / nadmierne chciejstwo może być niebezpieczne

 

Pod względem astrologicznym nadchodzący tydzień przyniesie sporo ciekawych możliwości. Niewykluczone, że będzie jednak problem z ich wykorzystaniem. Wiele rzeczy nie przebiegnie zgodnie z planem czy oczekiwaniami, dlatego niełatwo poradzimy sobie z istniejącą sytuacją.
W tym kontekście istotną rolę odegrają decyzje, doświadczenia i wydarzenia z przeszłości. Poświęćmy im dostatecznie wiele uwagi. W przeciwnym razie staną nam na drodze i nie podołamy wyzwaniom teraźniejszości.

 

Frustracja vs akceptacja

Przede wszystkim osoby, które chcą zobaczyć szybkie postępy swojej pracy, od razu osiągnąć cel i zebrać owoce wysiłków, muszą teraz liczyć się z frustracjami. Zarówno własny stan psychiczny, nastrój oraz samopoczucie, jak również zewnętrzne okoliczności mogą skutecznie pokrzyżować plany.
Jeśli w takiej sytuacji zainteresowani będą ślepi i uparci, zechcą przebić głową mur czy po prostu dać za wygraną, wtedy początkowa frustracja szybko przejdzie w zwątpienie, złość albo agresję. Dodatkowo trudności mogą wywołać wewnętrzny sprzeciw lub blokady. Jeżeli decyzje i reakcje będą bazować na takich impulsach, to istnieje niebezpieczeństwo eskalacji, która przyniesie negatywne, a nawet destrukcyjne skutki.
Zamiast gwałtownie reagować, spróbujcie zachować spokój i poświęcić chwilę na dokładne zbadanie okoliczności. Warto też porozmawiać z innymi. Dzięki temu zdołacie zobaczyć kulisy i szerszy kontekst nierozstrzygniętych spraw z przeszłości, a także zrozumieć związane z nimi problemy. W efekcie stworzycie solidne podstawy pod ich wyjaśnienie, uzdrowienie i rozwiązanie.

 

Lekcja cierpliwości

Drugim wyjściem jest ćwiczenie cierpliwości i akceptacji oraz odczekanie. Najbliższe dni czy tygodnie przyniosą zaskakującą zmianę na lepsze, a drzwi, które dotychczas były zamknięte, otworzą się.
Najlepiej zrobią ci, którzy zachowają ostrożność i uważność oraz zdołają odnaleźć się w danej sytuacji, zamiast z nią walczyć.

 

Utrudnienia w ruchu

W odniesieniu do opisanych powyżej procesów dużą rolę odegra retrogradujący Merkury. Planeta przejdzie do ruchu wstecznego w poniedziałek i pozostanie w nim do 18 października.
W efekcie trzeba liczyć się z większymi niż zwykle utrudnieniami w ruchu drogowym i transporcie, w kontaktach oraz przekazie informacji. Nieporozumienia, zakłócenia albo błędy bardzo nas spowolnią. Dlatego oprócz cierpliwości i spokoju przyda się więcej czasu na to, co teraz zamierzamy zrobić. Przede wszystkim w przypadku ważnych spraw, warto się upewnić, że dobrze coś rozumiemy i sami zostaliśmy dobrze zrozumiani.
Jednocześnie ten okres sprzyja skorygowaniu już istniejących tekstów, planów, projektów oraz wszelkiego rodzaju umów. Z jakości czasu skorzystają też kwerendy i zbieranie informacji.  Jednakże nie jest to najlepsza pora na rozpoczynanie nowych negocjacji czy projektów.

 

Próba przebicia się

Zgodnie z inną konfiguracją w tych dniach istotne będą również kwestie związane z forsowaniem swoich zamiarów, urażonym poczuciem własnej wartości, bycia ignorowanym lub niedocenionym. Ogólnie chodzi o egzekwowanie swoich praw i asertywność.
Przede wszystkim przywódcy zostaną skonfrontowani ze swoimi słabościami lub niepowodzeniami.

 

Niezgodnie z planem

Ponadto może okazać się, że okoliczności lub różne siły nie pozwolą nam zrealizować zgodnie z oczekiwaniami projektów, które były planowane od dłuższego czasu oraz wymagały dużego nakładu energii i woli. W takich przypadkach szybko zwątpimy we własne umiejętności. Z drugiej strony przypomną o sobie stare urazy i czułe punkty. Dlatego trzeba liczyć się z trudnymi do logicznego wyjaśnienia reakcjami i zwrotami akcji.
Jeśli sami znajdziecie się w takim położeniu, to najlepiej spróbujcie świadomie dostrzec własne i cudze reakcje, potraktujcie je poważnie, nie wyciągajcie jednak konkretnych wniosków ani nie podejmujcie żadnych działań.
Zorganizujcie sobie przerwę w pracy i wykorzystajcie ten czas, żeby uzyskać jasny obrazu sytuacji. Warto odróżnić reakcje, które bazują na starych doświadczeniach i poczuciu braku sensu, od tych, które skłaniają teraz do zrobienia bądź powiedzenia czegoś. W najbliższych tygodniach wiele się wyjaśni. Dopiero wtedy będzie czas na podejmowanie dalszych działań i decyzji.

 

Związki i wartości

Nadal w centrum wydarzeń pozostają wszelkiego rodzaju związki i wartości. Również tutaj trzeba liczyć się z zawiedzionymi nadziejami albo nieporozumieniami. W takim przypadku chodzi o to, żeby odróżnić utrwalone wyobrażenia, jak sprawy „powinny” wyglądać, gdyby było właściwie lub sprawiedliwie, od tego, jak się mają – co jest realne, prawdziwe i autentyczne. Bądźcie gotowi porzucić swoje oczekiwania i wyobrażenia, a zamiast tego skoncentrujcie się na tym, co już istnieje i ma dla Was prawdziwe znaczenie.
Również globalnie będą w tych sferach zachodzić ważne procesy. W tym przypadku chodzi o wszelkiego rodzaju negocjacje, rolę autorytetów oraz przywódców, o koalicje i sojusze, ale również rozmaite systemy wartości i systemy prawne.

 

Horoskop tygodnia

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują potrzeby kontaktów, rozmów i przemieszczania się. Jednocześnie Merkury, który rano rozpocznie ruch wsteczny, może nam to wszystko znacząco utrudnić. Dlatego poświęćcie dostatecznie dużo czasu na rzeczy, które planujecie zrobić. Liczcie się z nieporozumieniami i błędami. Upewnijcie się, że zostaliście właściwie zrozumiani i rozumiecie, co inni mówią do Was.
Czas sprzyja wyjaśnieniu starych niejasności i nieporozumień. Rozmawiajcie, zadawajcie pytania, uważnie słuchajcie odpowiedzi i przedstawcie swój punkt widzenia. Grożą zakłócenia i utrudnienia w ruchu.

W ŚRODĘ i CZWARTEK na pierwszy plan wysunie się potrzeba bezpieczeństwa i przynależności. Zapragniemy opiekować się innymi i być dobrze zaopiekowani. Teraz istotną rolę odegrają nasze podstawowe potrzeby: potrzeba ojczyzny i rodziny. Prawdopodobnie wystarczą jednak byle błahostki, żeby rozjątrzyć stare rany, odnowić żale i frustracje. W efekcie pojawi się skłonność do gwałtownych reakcji.
Najlepiej spotkajcie się z ludźmi, których lubicie i bądźcie tam, gdzie możecie być sobą. Z jakości czasu skorzystają prace domowe. Bądźcie czuli i serdeczni dla innych oraz dla samych siebie.

 

Żyć kreatywnie!

W PIĄTEK opisane na wstępie procesy osiągną swoje apogeum. Teraz niektórzy zapragną zwrócić na siebie uwagę i zyskać uznanie. Pod koniec tygodnia wzrośnie też podatność na zranienie i rozczarowanie. Dodatkowo bardzo niski będzie poziom tolerancji frustracji.
Dlatego nie wyciągajcie przedwczesnych wniosków ani nie podejmujcie pochopnych działań. Teraz istnieje spore niebezpieczeństwo, że uruchomicie coś, czego potem pożałujecie. Księżyc w znaku Lwa sprzyja kreatywnym, artystycznym przedsięwzięciom, np. muzyka, malarstwo, taniec, sztuki wizualne. Twórcze energie doskonale nadają się do wyrażenia nagromadzonych uczuć.

W NIEDZIELNE popołudnie potrzeba aktywnego działania zacznie ustępować miejsca wrażliwości i podatności na zranienie. Szczególnie zadbajcie teraz o swoje ciało – zróbcie dla niego coś dobrego.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© John Kakuk, Unsplash
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897