CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.09Horoskop tygodniowyAstronomiczna jesień 20. – 27.9.2021

19 września 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/09/astronomiczna-jesien.webp?fit=1200%2C758&ssl=1

hasła tygodnia: astronomiczna jesień / napięcie i turbulencje w związkach / konflikty, nagłe zerwanie /  Byk vs Skorpion – wolność vs zależność i kontrola / spostrzeżenia, informacje, wnioski oraz odkrycia zmuszają do ponownej oceny sytuacji / związki i wartości w fazie zmian / zaskakujące zwroty akcji powodują zamieszanie lub poruszenie oraz ukazują nowe perspektywy

 

W tym tygodniu rozpocznie się astronomiczna jesień. Zachodzący proces zmiany hierarchii wartości osiągnie teraz swoje apogeum i wkroczy w kolejną fazę. Również w sferze wszelkiego rodzaju relacji zajdą dalsze, ważne zmiany. W obu przypadkach chodzi o negocjacje, wiążące zobowiązania, ustalenia i umowy. Istotną rolę odegrają przy tym prawo i sprawiedliwość, uczciwość, przyzwoitość oraz wiarygodność.
W wymienionych dziedzinach pojawią się kluczowe informacje, trzeba będzie też podjąć zasadnicze decyzje. Wszystko, co się teraz wydarzy, może znacząco wpłynąć na dalszy rozwój wypadków albo nasze spojrzenie na sprawę.
Co ważniejsze, trzeba mieć świadomość, że owoce tego tygodnia będą podstawą zdarzeń w kolejnym. Dlatego miejcie oczy oraz uszy szeroko otwarte i w razie potrzeby skorygujcie swój punkt widzenia, a nawet weźcie pod uwagę zmianę kursu. Pamiętajcie również, że Wasze zachowanie będzie miało długofalowe skutki. Rzecz zwłaszcza dotyczy Byków, Lwów, Skorpionów i Wodników oraz horoskopów z obsadą 15 stopnia tych znaków.

 

Prowokacje

Horoskop tygodnia wskazuje zarówno na korzystne okazje, jak i wyzwania. Przede wszystkim wzrośnie teraz otwartość oraz gotowość do podjęcia partnerskich rozmów. Osoby, które przestrzegają reguł gry mogą poruszyć w tych dniach trudne, kontrowersyjne kwestie. Poza tym pierwsze owoce powinny przynieść negocjacje w sprawie wspólnych działań i celów. Wykorzystajcie okazję, żeby omówić otwarte i ważne dla siebie kwestie.
Postawcie na szczerość i autentyczność, unikajcie fałszywych kompromisów i brońcie swojego zdania. Jeśli dyskusja przybierze kontrowersyjny charakter i poczujcie się sprowokowani – bądźcie rzeczowi i fair. Wtedy istnieją spore szanse na osiągnięcie owocnych rezultatów. Niewykluczone, że niespodziewanie znajdziecie też sojuszników dla swojego przedsięwzięcia.

 

Byk vs Skorpion

Oprócz ciekawych, obiecujących okazji, ten tydzień wiele osób postawi w trudnej, a nawet skrajnej sytuacji. Wyzwania będą dotyczyć głównie związków oraz wartości. Jeśli wcześniej jasno określiliśmy własne stanowisko, teraz będziemy musieli wykonać kolejny krok. Przy tym zaznaczą się dwa sprzeczne trendy.
Z jednej strony chodzi o potrzebę uwolnienia od starych struktur, które nie przystają już do obecnej sytuacji, oraz poszukania nowych rozwiązań. Będzie z tym związana silna skłonność do uników, buntowania się przeciwko wszystkiemu, czego od nas oczekują albo upartego stawania okoniem.
Jednocześnie zaczniemy oczekiwać od innych lojalności, niezawodności i wiarygodności, wzrośnie też lęk przed utratą kontroli.
Taki dość sprzeczny program wymusi wprowadzenie koniecznych zmian. Dokonajmy ich, nie wylewając dziecka z kąpielą i nie kierując się zasadą „wszystko albo nic”.

 

Wartości i zasoby

Na konkretnym poziomie chodzie o podejście do wartości, naturalnych zasobów, struktur finansowych i gospodarczych. Z drugiej strony istotną rolę odegra kwestia wzajemnych zależności i władzy w związku. Ważne odkrycia albo nieoczekiwane wydarzenia w tych dziedzinach mogą wywołać spore poruszenie i zainicjować długofalową restrukturyzację.
To samo dotyczy zabiegów dyplomatycznych, umów, ustaleń i wiążących zobowiązań. W tych obszarach zostaną postawione nieprzyjemne pytania, wyjdą na jaw ukrywane ustalenia i sojusze, ale również słabe punkty i rozbieżności. Wszystko to skłoni do przemyślenia dotychczasowego kursu.

 

Waga i astronomiczna jesień

Również w osobistych związkach przyjdzie czas na rozmowę. Postawcie sobie i osobom, które są dla Was ważne, konkretne pytania. Co w Waszym związku jest wspólną podstawą, a na czym polegają różnice? Co możecie ze sobą dzielić? Gdzie trzeba poszukać formy, która da partnerom wolność, nie kwestionując trwałości relacji? Znalezienie odpowiedzi pozwoli uwolnić kreatywne, twórcze przestrzenie, które dostarczą Wam nowych możliwości. Artyści i osoby aktywne twórczo skorzystają teraz z napływu inspiracji oraz energii do działania.
W środę Słońce wejdzie do znaku Wagi i rozpocznie się astronomiczna jesień.

 

Merkury w retrogradacji

Od 27 września do 18 października Merkury będzie w retrogradacji. W efekcie wkroczymy w fazę trawienia zebranych informacji, nadrabiania zaległości, korekty podjętych ustaleń i zawartych umów.

 

Horoskop tygodnia

W PONIEDZIAŁEK możemy mieć problem ze skupieniem uwagi na wybranym temacie. Łatwo ulegniemy dekoncentracji i rozproszeniu. Teraz wzrośnie tęsknota za światem bez konfliktów, granic i przeszkód, ewentualnie zapragniemy płynąć z prądem zdarzeń. Pozwólcie sobie na chwilę wytchnienia, zastanówcie się nad swoim życiem i odpowiedzcie sobie na pytanie, co jest dla Was najważniejsze. W miarę możliwości unikajcie wyczerpujących, forsownych zajęć.

 

Pełnia

W nocy z poniedziałku na WTOREK o 1:54 nastąpi pełnia. Zwróćcie uwagę na swoje sny, ponieważ mogą dostarczyć istotnych informacji dotyczących pragnień i rzeczywistości oraz kwestii nieba i ziemi.

 

Astronomiczna jesień

We wtorek i w ŚRODĘ klimat ulegnie wyraźnej zmianie. Teraz zapragniemy rozwiązać otwarte kwestie, chętnie rzucimy komuś wyzwanie i przystąpimy do kontrowersyjne debaty. Nieprzyjemne albo zbyt bezpośrednie pytania wymuszą zajęcie jednoznacznego stanowiska. Jeśli zainteresowani będą fair, to istnieje szansa znalezienia małego wspólnego mianownika. Dotyczy to nawet najbardziej problematycznych poglądów i postaw. Gorzej, jeśli jedna ze stron zacznie uprawiać grę o władzę, niepotrzebnie prowokować albo ostentacyjnie odmówi rozmowy.
Czas sprzyja zdobywaniu informacji. Poza tym w środę o godzinie 21.21 Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce dotrze do znaku Wagi i rozpocznie się astronomiczna jesień.

 

Napięcie w związkach

W CZWARTEK początkowo na pierwszy plan wysuną się wszelkiego rodzaju związki. Po południu sporą uwagę przykują też kwestie wartości. Ogólnie tego dnia możemy odczuwać silne napięcie. Byle drobnostki wywołają gwałtowną sprzeczkę, wybuchową reakcję albo zainicjują niespodziewany obrót zdarzeń.
Całkiem możliwe, że zaskakujące wydarzenie zakwestionuje coś, co do tej pory uważaliśmy za rzecz oczywistą. W efekcie zostanie utorowana droga do kompleksowej zmiany. W najlepszym razie tego dnia nastąpi duży, ważny przełom. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to przede wszystkim bądźcie sobą – postawcie na szczerość i autentyczność. Pozostańcie wierni swoim wartościom, pamiętajcie jednak, że to co sami uważacie za istotne, dla innych może wyglądać zupełnie inaczej. Bądźcie gotowi na zmianę.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ będą wybrzmiewać echa doświadczeń i wydarzeń poprzedniego dnia. W centrum uwagi znajdą się wartości. Pod koniec tygodnia wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, stabilności oraz lojalności, ponadto wyczucie piękna i harmonii. Jak bumerang powracać będą pytania: komu można ufać? Na czym można budować? Skoncentrujcie się na tym, co jest dla Was ważne i warte zatrzymania, a w odniesieniu do wszystkich innych rzeczy bądźcie gotowi szukać nowych rozwiązań. Teraz zostaną też uwolnione potężne, twórcze energie. Możecie je wykorzystać w życiu codziennym na przearanżowanie swojej najbliższej przestrzeni.

W NIEDZIELĘ fale emocji opadną, horyzont otworzy się i będzie łatwiej spojrzeć na rzeczy z dystansem. To dobry dzień, żeby spotkać się z przyjaciółmi, porozmawiać na najróżniejsze tematy albo razem coś zorganizować. Jeśli podejdziecie do sprawy lekko i z humorem, to poczujecie radość i lekkość bytu. W ten sposób najlepiej wykorzystacie możliwości tego dnia.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Sean Odell, Unsplash
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897