CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.10.AstroPrognozaHoroskop tygodniowyZawalczyć o równowagę 4. – 10.10.2021

3 października 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/10/rownowaga-zwiazek.webp?fit=1200%2C761&ssl=1

hasła tygodnia: zawalczyć o równowagę w związku / określić własną pozycję i dokonać reorientacji: 1 część / przystopować, otrzymać nowe impulsy do działania / poglądy, przekonania i wartości w centrum uwagi – stare paradygmaty i nowe perspektywy wystawione na próbę / asertywność i kompromis: sprzeczność czy uzupełnienie?

 

Teraz w wielu sferach życia nastąpi istotna zmiana. Wykorzystana świadomie i właściwie jakość czasu zaoferuje nam sporo atrakcyjnych możliwości. Jednak nadchodzące dni skrywają w sobie również pewne niebezpieczeństwa. Tak czy owak wydarzenia, działania oraz doświadczenia tego tygodnia w życiu wielu osób wyznaczą kierunek na przyszłość, będą miały decydujący wpływ i dalekosiężne konsekwencje. Dotyczy to zarówno spektakularnych zdarzeń, jak i banalnych, na pozór nieznaczących decyzji czy spotkań.

Tym bardziej warto i należy jasno określić własne działania, reakcje i postawę – również własną motywację do działania i swoje zamiary. Jeśli świadomie podejdziemy do zachodzących zdarzeń, to możemy wykorzystać nadarzające się możliwości, żeby zyskać nowe impulsy i dokonać zmiany na lepsze.

 

Spojrzeć w przeszłość

W wielu kwestiach spojrzymy najpierw w przeszłość. Aktualności ponownie nabiorą wydarzenia i doświadczenia od jesieni 2019, a przede wszystkim z przełomu marzec/czerwiec 2020. W tym kontekście ponownie będzie trzeba zająć stanowisko albo określić swoją pozycję. Głównie chodzi tutaj o różne światopoglądy, przekonania i dogmaty oraz związane z nimi wartości i oceny. Prawdopodobnie nasunie się pytanie, co jest słuszne i sprawiedliwe, a co niewłaściwe i błędne. Ostatecznie zarówno w odniesieniu do osobistego podejścia do życia, jak i politycznego, kulturowego, religijnego czy gospodarczego kontekstu potrzebna będzie rewizja dotychczasowych postaw, doświadczeń i założeń, na których te się opierają. Będziemy też musieli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w obecnej formie nadal są one spójne.

 

Wyjść innym naprzeciw

Tutaj ważnych nowych impulsów dostarczą nam głównie spotkania, rozmowy i negocjacje. W najlepszym razie zdołamy bez klapek na oczach zobaczyć istniejące różnice i sprzeczności. W efekcie można będzie wyjaśnić, w jakich obszarach różne perspektywy wzajemnie się uzupełniają, a potem wysondować możliwości wspólnego dalszego działania.
Kluczem do sukcesu są klarowność oraz determinacja w odniesieniu do spraw zasadniczych, połączone z elastycznością oraz gotowością do kompromisu w pozostałych kwestiach.
Gorzej, a nawet niebezpiecznie będzie tam, gdzie zainteresowani zaczną powoływać się na „jedyną słuszną prawdę”, zasłonią się swoimi poglądami, fiksacjami, uprzedzeniami czy przekonaniami albo odwrotnie – będą ze strachu unikać zajęcia jednoznacznego stanowiska. W obu przypadkach istnieje niebezpieczeństwo zaprzepaszczenia szansy na prawdziwy nowy początek.

 

Zawalczyć o równowagę

Również w związkach i wszelkich formach partnerstwa trzeba będzie podjąć zasadnicze decyzje. Także w tym przypadku chodzi o znalezienie wspólnego mianownika, o partnerskie podejście oraz zasady gry, które obowiązują w konfliktach.
Czas sprzyja mediacjom, podjęciu (przerwanych wcześniej) rozmów czy negocjacji. Jeśli w Waszym związku istnieją konflikty bądź napięcia, to nadeszła pora, aby je rozwiązać. Wyjdźcie drugiej osobie naprzeciw, porozmawiajcie z nią o tym, co jest dla Was ważne i bądźcie gotowi dokonać restartu na bazie aktualnej sytuacji. Czas zawalczyć o równowagę w związku.

 

Klamka jeszcze nie zapadnie

Ponieważ Merkury wciąż przebywa w ruchu wstecznym ważne jest, żeby podjąć również wątki wcześniejszych związków i kontaktów oraz włączyć płynące z nich doświadczenia w rozwiązanie aktualnego problemu. Zadajcie pytania i słuchajcie odpowiedzi. W przeciwnym razie nieporozumienia, uprzedzenia albo urazy z przeszłości utrudnią, a nawet uniemożliwią przeprowadzenie konstruktywnej rozmowy.

Oprócz opisanych wyżej tematów nowych impulsów można oczekiwać też w modzie, sztuce, kulturze, dyplomacji i orzecznictwie. Nawet jeśli wydarzenia i doświadczenia tych dni wyślą ważne sygnały, które wyznaczą nowe drogi rozwoju, to trzeba pamiętać, że są one jedynie iskrą lub pierwszym rozdziałem dłuższej historii. Kolejne tygodnie pokażą, co z nich wyniknie.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i WTOREK poziom energii będzie stosunkowo niski, a nastrój raczej refleksyjny i powściągliwy. Na początku tygodnia wzrośnie potrzeba porządku i klarowności. Warto teraz przemyśleć swoją aktualną sytuację i przedyskutować ją wspólnie z innymi. Czas sprzyja również porządkom. Poza tym zróbcie coś dobrego dla swojego ciała – będzie Wam wdzięczne. We wtorek po południu klimat zacznie się zmieniać. W centrum zainteresowania staną opisane na wstępie tematy.

 

Nów z Marsem

W ŚRODĘ oraz w CZWARTEK wspomniane procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. Przede wszystkim uwagę przykują związki oraz sposób radzenia sobie z zależnościami, a także wytycznymi, wymogami, prawami i ograniczeniami. Niewykluczone, że do głosu dojdą stare lęki, nierozwiązane sprawy dotyczące poczucia władzy, wewnętrzne bądź zewnętrzne blokady. Jednocześnie pojawi się potrzeba porozmawiania z innymi na temat własnej sytuacji, poszukania nowych rozwiązań i porozumienia.
Nów, który nastąpi w środę o 13:05 oraz przystanek Plutona zapowiadają, że wydarzenia tych dni dostarczą istotnych impulsów do zmiany. Byłoby idealnie, gdybyście mogli teraz świadomie, z rozwagą wybrać sposób podejścia do problemów, które się pojawią. Jeżeli będziecie uczciwi i fair, to istnieją spore szanse, że nawet w najtrudniejszych sytuacjach zdołacie przechylić szalę w kierunku konstruktywnego, polubownego rozwiązania. Czas zawalczyć o równowagę w związku.

 

Emocjonalna intensywność

PIĄTEK dostarczy nam kolejnych istotnych impulsów. Teraz wzrośnie emocjonalna intensywność, a także potrzeba zgłębienia jakiegoś ważnego tematu. Jeżeli będziemy otwarci, autentyczni i gotowi uwzględnić nowe, niekonwencjonalne pomysły, to tego dnia nastąpi pierwszy przełom.
Sprawy skomplikują się, jeśli zainteresowani zechcą uparcie trwać przy starych wyobrażeniach albo spróbują przekonać innych o swojej słuszności, używając nie do końca uczciwych środków.

W WEEKEND będą wybrzmiewać echa piątku. Od sobotniego popołudnia do głosu zacznie dochodzić potrzeba wolności oraz nowych wizji. Rozmowy na temat światopoglądu, prawa i sprawiedliwości pozwolą nam optymalnie wykorzystać jakość czasu. Jeśli będziemy otwarci na innych, to możemy dostrzec własne uprzedzenia i zobaczyć szerszy kontekst sprawy. Gorzej, gdy górę weźmie skłonność do ideologicznych czy dogmatycznych argumentacji i uprzedzenia przesłonią naszą zdolność osądu.

 

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© Vince Fleming, Unsplash
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897