CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.07.Horoskop tygodniowyWenus i Mars: seks i kreatywność 12. – 18.7.2021

12 lipca 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/02/Wenus-Mars-schiele-egon-xx-pair-of-women-women-embracing-each-other.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

hasła tygodnia: Wenus i Mars w Lwie / seksualność, kreatywność i moc mediów / zmiany, przejście do kolejnego etapu, nowe impulsy do działania / wykorzystanie potężnych, twórczych energii / siła uczuć i namiętności / moc wiedzy, moc słowa / w centrum uwagi erotyka, seksualność oraz sztuka

Teraz w wielu sferach życia nastąpi zmiana fazy i przejście do kolejnego etapu. W efekcie zostaną uwolnione potężne energie, pojawią się nowe, ciekawe możliwości oraz zmiana punktu widzenia. Najbliższe dni skrywają także pewne ryzyko i niebezpieczeństwa.

 

Wenus i Mars w Lwie

Wenus i Mars uwolnią silne, twórcze impulsy. Prawdopodobnie zapragniemy skupić na sobie uwagę i znaleźć się w centrum zainteresowania. Do głosu dojdzie pragnienie wyrażenia i pokazania siebie oraz igrania z ogniem.  W tym kontekście szczególną rolę odegrają zmysłowość, seksualność, pożądanie i namiętność.
Przede wszystkim szukające erotycznych przygód single, świeżo zakochani, ale także wieloletnie pary, będące w harmonijnych związkach mogą liczyć na bardzo przyjemne chwile. Najbliższy tydzień będzie sprzyjał namiętnym, inspirującym przeżyciom albo wspólnym uniesieniom. Z potężnych, kreatywnych energii skorzystają też twórcy i artyści. Swój najlepszy wyraz znajdą one w muzyce, tańcu oraz scenicznym performance. Także ekspresyjne malowanie i tworzenie będą doskonałym kanałem dla wyrażenia astrologicznych układów nadchodzącego tygodnia. Cieszcie się życiem i celebrujcie związaną z tymi konstelacjami witalność.

 

Nowy, twórczy cykl

Spotkanie obu planet oznacza początek nowego cyklu w relacji, a nawet nowego związku. Związkom ta konfiguracja zapewni zastrzyk kreatywności. Poza tym wskazuje ona na wspólne przedsięwzięcia i przygody, ale również dążenie do bycia zauważonym, postawienia na swoim, forsowania własnych wyobrażeń i interesów.
Wykorzystajcie okazję, żeby dostarczyć swoim relacjom nowych impulsów i wnieść w nie powiew świeżości. Pamiętajcie jednak o ciemnych stronach tego układu! Może on wzmacniać skłonności narcystyczne i potrzebę stawiania własnej osoby w centrum uwagi, a jednocześnie negowania potrzeb partnera/-ki.

Opisane powyżej tendencje zaznaczą się również na szerszym poziomie. W tym przypadku chodzi głównie o stosunki między państwami bądź firmami. Tak czy owak spotkania, impulsy czy działania tego tygodnia napiszą jedynie pierwszy rozdział albo wyznaczą początek jakiejś historii. Kolejne miesiące przyniosą jeszcze nagłe zmiany i zwroty akcji.  Dodatkowo trzeba będzie liczyć się z koniecznością wykonania kroku wstecz. Dopiero od marca 2022 możemy oczekiwać działań oraz ustaleń, które będą konstruktywne w długoterminowej perspektywie.

Równocześnie na innej scenie w świetle jupiterów znajdą się ojcowie oraz przywódcy. Wszyscy oni staną przed nie lada wyzwaniem, a ich cele, zamiary oraz pretensje do sprawowania władzy zostaną zakwestionowane. W tym kontekście jak bumerang powracać będzie pytanie: Co dana osoba skrywana pod maską, którą pokazuje innym? Jaką naprawdę ma twarz? Kto sprawuje kontrolę? Co legitymizuje władzę? W tym miejscu trzeba zauważyć, że również odmowa i pasywność są formą sprawowania władzy.

Także indywidualne cele i projekty zostaną poddane krytycznej rewizji. Prawdopodobnie zadamy sobie pytanie, o co nam tak naprawdę chodzi? Jakie są nasze motywy?  Czy mamy odwagę zaangażować się całym sobą w to, co jest dla nas ważne? A może chcemy tylko kogoś sprowokować?

 

Moc mediów i polowanie na czarownice

W niedzielę wieczorem Lilith wejdzie do znaku Bliźniąt. Związana z tym zmiana perspektywy będzie dotyczyła podejścia do wiedzy i informacji. Teraz chodzi o to, żeby odróżnić wiedzę od mądrości, intelektualne teorie od erudycji opartej na doświadczeniu. W najlepszym razie rozpocznie się czas, który pozwoli kreatywnie wykorzystać mnogość możliwości, informacji i wiedzy. Całkiem możliwe jednak, że dojdzie też do konfliktu między zwolennikami starego, tradycyjnego przekazu a obrońcami nowoczesnych zdobyczy nauki, do przejęcia mediów i nadużyć z tym związanych. Generalnie w nadchodzących miesiącach na pierwszy plan wysunie się moc słowa, informacji, środków komunikacji, znaków oraz gestów. W tym kontekście dojdzie do złamania tabu, sensacyjnych odkryć albo prawdziwego polowania na czarownice.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK i WTOREK rozbudzą w nas chęć do życia oraz podsycą pragnienie sondowania nowych możliwości. W tych dniach wzrośnie potrzeba autopromocji, ukazania w jak najlepszym świetle własnych kreatywnych dzieł. Nie zapomnimy też o erotyce i seksualności.
Warto teraz świadomie poszukać okazji, żeby zająć się tematami, które radują nasze serce i robić to, na co akurat mamy ochotę. Czas nie sprzyja zadaniom o charakterze pragmatycznym, czynnościom monotonnym, projektom wymagającym precyzji, cierpliwości czy dyscypliny.
Wenus i Mars utworzą koniunkcję w radosnym i nieco egoistycznym znaku Lwa. Pora na zabawę i twórcze działania! Do dwóch kolejnych spotkań tych planet dojdzie już na początku 2022 roku, kolejno w Koziorożcu i Wodniku.

Już w trakcie WTORKU klimat ulegnie zmianie, zrobi się bardziej rzeczowo, wzrośnie potrzeba konkretu. Dlatego we wtorek i w ŚRODĘ warto poszukać możliwości pozwalających na realizację w życiu codziennym nowych impulsów, inspiracji czy wizji. Poszukajcie osób, z którymi wspólnie możecie świętować albo przeżywać radość. Z jakości czasu skorzystają też artystyczne, kreatywne działania. Uważajcie jednak, żeby nie stracić kontaktu z rzeczywistością i za bardzo nie odlecieć. Jeśli, oddając się przyjemnościom, zignorujecie panujące uwarunkowania, to już w czwartek nastąpi bolesne zderzenie z realiami.

CZWARTEK ma charakter ambiwalentny. Z jednej strony tego dnia nie zabraknie nam fantazji i inspiracji. Dla niektórych osób otworzą się równie drzwi do innych wymiarów i światów, zostanie dostrzeżony dotychczas niewykorzystany potencjał. Jednocześnie wzrosną poziom wrażliwości oraz podatność na zranienie. Dodatkowo boleśnie dadzą o sobie znać istniejące słabości albo okaże się, że mimo najlepszych chęci, zaangażowania i dobrej woli, pewne rzeczy nie przebiegają zgodnie z planem, ew. nie mogą zostać zrealizowane. Jeśli w takiej chwili zachowacie spokój i zaakceptujecie sytuację taką, jaka jest, to możecie spożytkować kreatywne energie do tego, żeby wykorzystać ją w możliwie najlepszy sposób.

 

Jawna niesprawiedliwość

PIĄTEK i SOBOTA upłyną całkowicie pod znakiem związków. Teraz do głosu dojdzie potrzeba kontaktów, rozmów, piękna i harmonii. Jednocześnie coraz bardziej zacznie rosnąć napięcie, na rozmaite przejawy „niesprawiedliwości” łatwo zareagujemy frustracją, oburzeniem, zgorzknieniem czy nienawiścią. Niekiedy w takiej sytuacji będziemy musieli dokonać wyboru. Czy wybierzecie konfrontację, kłótnię i walkę? A może jasno przedstawicie swoje stanowisko i uwzględnicie cudzy punkt widzenia? W pierwszym przypadku sytuacja szybko będzie eskalować, w drugim może zostać znalezione rozwiązanie, które zadowoli wszystkich zainteresowanych.

 

Wszystko albo nic

W NIEDZIELĘ opisane na wstępie procesy związane z przywódcami, historie dotyczące władzy i poczucia bezsilności, osiągną swoje apogeum oraz punkt zwrotny. Ten dzień upłynie pod znakiem dużego napięcia i emocjonalnej intensywności, do głosu dojdzie potrzeba ujawnienia tego, co wyparte albo ukryte oraz dotarcia do sedna problemu. Naszą postawę do życia zdominuje podejście „wszystko albo nic”, ew. „albo zupełnie nic”. W najlepszym razie – po osiągnięciu punktu krytycznego albo po kryzysie – nastąpi teraz przełom i zwrot w ważnej dla nas sprawie. Jednak niewykluczona jest też eskalacja konfliktu. Nie dajcie się sprowokować do zachowań, których później pożałujecie.

tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Egon Schiele
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897