CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20212021.08AstroPrognozaHoroskop tygodniowyKlęska żywiołowa – moc 26.7. – 1.8.2021

26 lipca 20210
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/07/Kleska-zywiolowa-1.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

hasła tygodnia: klęska żywiołowa – moc natury / przejście do kolejnego etapu / ideologie i oczekiwania vs zdrowy rozsądek / interes własny i roszczenia vs poczucie wspólnoty i uważność / dostrzec oraz wykorzystać istniejące możliwości / obiektywność i ostrożność warunkiem sukcesu

 

Teraz w wielu dziedzinach życia nastąpi ważna, energetyczna zmiana. W efekcie dojdzie do zderzenia dynamicznych sił z potrzebą wytrwałości i ostrożności. Pierwsze zechcą skorzystać ze wszystkich ciekawych okazji, druga będzie zorientowana na ochronę i zrównoważony wzrost. Taka kombinacja skrywa w sobie ogromny potencjał, ale również pewne zagrożenia.
W centrum uwagi znajdzie się pytanie, co jest słuszne, a co nie? Co i kiedy znaczy «za dużo», a co «za mało»? Z drugiej strony zaczniemy się zastanawiać, czy i jak można konstruktywnie poradzić sobie z napięciami między «patriarchalnym» a «matriarchalnym» podejściem do życia. Przede wszystkim warto szukać tutaj zdrowej miary, rytmu oraz równowagi. Ponadto zaznaczy się silne dążenie do wolności i samorealizacji, równorzędności i sprawiedliwości. Dodatkowo nie zabraknie nam inspiracji ani wizjonerskich pomysłów.

 

Strategia działania

Mając to na uwadze, najlepiej spożytkować te dni na realizację kreatywnych projektów oraz twórcze działania. Z jakości czasu skorzystają też wszyscy, którzy akurat odpoczywają i nie przegapią okazji do zabawy. Powodów do narzekań nie znajdą także zakochani czy osoby będące w zdrowych związkach. Generalnie warto jednak pohamować silną skłonność do przesady

Gorzej, a nawet niebezpiecznie będzie tam, gdzie idealistyczne wyobrażenia, żądza przygód czy chęć podjęcia ryzyka zmącą ocenę sytuacji i potencjalnych konsekwencji. Sytuacja zrobi się trudna również wtedy, gdy potrzeba wolności, wzrostu, wielkości i sławy skłoni nas do naruszenia własnych bądź cudzych granic. Nawet jeśli początkowo odniesiemy wrażenie, że cel jest w zasięgu ręki i spełniają się najodważniejsze zamiary, to kolejny tydzień przyniesie otrzeźwienie, ew. bolesny upadek.
Już w nadchodzących dniach nieświadome albo niewyrażone roszczenia mogą doprowadzić do przeciążenia, frustracji czy zwątpienia we własne siły. Dlatego warto w pełni korzystać z możliwości, jakie teraz przyniesie życie, ale przy tym zachować minimum samodyscypliny.

 

Jedyna słuszna prawda

Astrologiczne konfiguracje wskazują też na skłonność do kierowania się ideologicznymi koncepcjami. Chętnie skorzystamy z argumentu «(jedynej, słusznej) prawdy», którą znamy i reprezentujemy. Potrzeba tolerancji, różnorodności i otwartości może szybko odwrócić się w swoje przeciwieństwo, prowadząc do gwałtownych dyskusji albo eskalacji konfliktu.
Na ogólnym poziomie szczególnie będzie to dotyczyć naukowych, gospodarczych, filozoficznych, politycznych, kulturalnych bądź duchowych nauk czy teorii lub ich przedstawicieli. W przypadku osobistych konfliktów nie dajcie się skłonić do zachowań, których później pożałujecie.

W trakcie tygodnia naszą uwagę coraz bardziej zacznie przykuwać konkretna rzeczywistość i realne uwarunkowania z nią związane. Wyraźnie zobaczymy, że wszystko ma swoje granice. Jednocześnie podniosą się głosy napominające nas do ostrożności i uważności, wzrośnie strachliwość, skłonność do krytyki i małostkowości. Tam, gdzie uda się znaleźć równowagę między dwoma biegunami, będzie można dużo zyskać. Zamiast wyboru «albo/albo» szukajmy rytmu «zarówno/jak i». Osoby, które oprócz wiary i zaufania w istniejące możliwości uwzględnią realną rzeczywistość oraz związane z nią ograniczenia, mogą zdumiewająco dużo osiągnąć.

„Żeńskie” vs „męskie”

Zgodnie z wcześniejszą wzmianką, jak bumerang powracać będzie kwestia tego co «męskie», a co «żeńskie». Niewykluczone, że dojdzie do konfrontacji matriarchalnego i patriarchalnego spojrzenia na świat, napięcia między potrzebą rozwoju i parcia do przodu a utrzymania i zachowania status quo.
W związku z tym wydarzenia, jakie nastąpią, mogą kwestionować istniejące przekonania, wzorce ról czy potrzebę dominacji, ale też wzbudzić lęki i gwałtowne reakcje. Naruszenie tabu, jakieś radykalne działanie bądź cięcie zainicjuje teraz zupełnie nową fazę. Prawdopodobnie nastąpią też ekstremalne zjawiska przyrodnicze albo nieprzewidziane katastrofy naturalne, które wzbudzą dużą sensację. Niewątpliwie przekonamy się, że klęska żywiołowa to moc natury. Lilith, Mars i Jowisz utworzą półkrzyż.
W optymalnym przypadku związane z tym poruszenie spowoduje zmianę sposobu myślenia. Szanse na konstruktywne rezultaty będą największe wtedy, jeśli w takiej chwili pozostaniemy otwarci i zamiast myśleć w kategoriach rywalizacji postawimy na współpracę.
Zgodnie z innym odpowiednikiem sporą uwagę przykuje również temat seksualności i gender.

 

Tydzień w szczególe

PONIEDZIAŁEK i WTOREK stoją pod znakiem idealizmu, marzycielstwa, wizji i tęsknoty za nowym, lepszym, piękniejszym, idealnym światem. W tych dniach nie zabraknie nam wyobraźni ani inspiracji. Jakość czasu sprzyja działaniom o charakterze artystycznym i muzycznym. Z działających energii skorzystają też sprawy związane z psychologią i duchowością. Jeśli chcecie, to możecie po prostu płynąć z prądem i dać się ponieść fali. Czas nie służy zadaniom wymagającym skupienia, koncentracji ani dyscypliny.

W ŚRODĘ poczujemy opisaną na wstępie zmianę fazy. Zastrzyk energii rozbudzi w nas żądzę przygód, entuzjazm i chęć działania. Warto teraz zaangażować się w coś, co szczególnie nam odpowiada. Zadbajcie o odpowiednią porcję fizycznego ruchu.

 

Klęska żywiołowa – moc natury 1.

CZWARTEK wyznacza pierwsze energetyczne apogeum tego tygodnia. Tego dnia zechcemy podjąć ryzyko, przeżyć jakąś przygodę albo przetestować własne siły i sprawdzić, jak daleko możemy się posunąć. Teraz możliwe są bohaterskie czyny, osiągniemy ważny punkt na drodze do realizacji swoich zamierzeń albo od dawna upragniony cel. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że pozwolimy sobie na zbyt wiele, przekroczymy granice i przesadzimy albo naruszymy zasady etyczne.
Zgodnie z innym odpowiednikiem możemy też zobaczyć, że zagraliśmy o zbyt wysoką stawkę, za dużo zaryzykowaliśmy albo jakiś super pomysł czy ideał nie da się zrealizować. Ponieważ do głosu dojdą silne, dynamiczne energie – w dobrym i złym tego słowa znaczeniu – to niemal wszystko może się zdarzyć. Najlepiej zaangażujcie się w projekt, który szczególnie mocno leży Wam na sercu. Powściągnijcie jednak skłonność do podejmowania nadmiernego ryzyka i postarajcie się nie zrzucać na nikogo winy, jeśli mimo dużego nakładu energii jakieś oczekiwania się nie spełnią. Lilith, Mars i Jowisz utworzą półkrzyż. Do głosu dojdą Bliźnięta, Panna i Ryby. Dlatego w sytuacji kryzysowej trzeba będzie połączyć logikę i inteligencję z pragmatyzmem i intuicją.

W PIĄTEK nastroje znowu ulegną zmianie. Pomimo ogromnego parcia do tego, żeby coś osiągnąć, wyraźnie zobaczymy, że istnieją realne uwarunkowania, które trzeba uwzględnić przy realizacji projektu. Kto tak zrobi, może bardzo dużo zyskać. Wszyscy, którzy zechcą pójść po trupach, ryzykują, trudne do przewidzenia konsekwencje.

W piątek wieczorem żądza czynu wyraźnie osłabnie. WEEKEND zdominują zachowawcze energie, głosy wzywające do refleksji i opamiętania. Osoby, które potraktują je poważnie, mogą teraz niewielkim nakładem siły wiele wskórać.

 

Klęska żywiołowa – moc natury 2.

W NIEDZIELĘ zostanie osiągnięte kolejne energetyczne apogeum. Przede wszystkim zobaczymy, jak ważne jest uwzględnienie praw natury, naturalnych cyklów wzrostu i rozpadu, ekspansji i koncentracji. Osoby, które wcześniej chciały zbyt wiele i sądziły, że wystarczy odpowiedni nakład siły i odwaga, aby coś zrobić, zostaną teraz sprowadzone na ziemię. Jednak każdy, kto przestrzega praw przyrody, może osiągnąć nieoczekiwany przełom i wkroczyć na zupełnie nowe obszary.

 

autorka: Verena Bachmann
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897