CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.12.Horoskop tygodniowyWigilia 18.-25.12.2023

17 grudnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/12/23-12-28-prezenty-na-gwiazdke-wigilia.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

Wigilia / zmieniające się wartości i relacje / prawda ma wiele twarzy / czym są „wolność” i tolerancja / początki i odnowa szansą na lepsze jutro / gotowość przyznania się do błędów

 

Wigilia już w kolejną niedzielę! W tym tygodniu rozpoczynają się chyba najważniejsze święta w roku. Po okresie refleksji i zadumy przyjdzie czas na radość – zacznie przybywać światła. Najkrótszy dzień i przesilenie zimowe wyznaczają moment przejścia do nowego cyklu rocznego, a Boże Narodzenie, jako święto miłości, więzi oraz wspólnoty, budzi wiele nadziei oraz oczekiwań.
Z astrologicznego punktu widzenia wydarzenia tych dni zdeterminują różne tendencje. Nadchodzący koniec roku wraz z retrogradacją Merkurego skłaniają do introspekcji oraz refleksji nad przeszłością.

 

Zrewidować decyzje

Głównie rzecz dotyczy decyzji podjętych w poprzednich tygodniach. Na pierwszy plan wysuną się ich konsekwencje, a także informacje i oświadczenia, które zostały zebrane lub poczynione w tym czasie. Trzeba je ponownie rozważyć, sprawdzić pod kątem spójności, a w razie potrzeby uzupełnić lub poprawić. Na konkretnym poziomie czas sprzyja (wznowieniu) negocjacji i dyskusjom służącym wyjaśnieniu wszelkich rozbieżności czy nieporozumień. Celem jest rozpoznanie, potwierdzenie, wzmocnienie i pogłębienie tego, co słuszne, właściwe, korzystne i wspierające. Jeśli takie dyskusje i rozważania będą przeprowadzone w sposób obiektywny i pragmatyczny, to mogą doprowadzić do porozumienia stron.

 

Marzenia

Jednocześnie poczujemy tęsknotę za inspirującą wizją, wzrosną nadzieje na lepszą przyszłość oraz dążenie do postępu. Prawdopodobnie przy okazji stanie się jasne, jak różnie mogą być postrzegane, oceniane i interpretowane te same fakty czy wydarzenia.
Szczególnie w dziedzinach nauki, ekonomii, polityki, dotyczących kwestii kulturowych i religijnych, rozmaite opinie i ideologie będą reprezentowane w sposób „misyjny” i szybko dojdzie do eskalacji konfliktu. Z taką sytuacją najlepiej poradzą sobie wszyscy, którzy uszanują różne opinie i wartości, nie zdradzając własnego stanowiska. To będzie fundament, na którym w kolejnych tygodniach przeprowadzisz dalsze dyskusje i znajdziesz konstruktywne rozwiązania.

 

Fake

W tych dniach wyjdą też na jaw kłamstwa i fejki, trzeba będzie stawić czoło fałszywym obietnicom, złudnym nadziejom i zawiedzionym oczekiwaniom. Bądź przygotowany, żeby zaakceptować najbardziej nieprzyjemne fakty i wykorzystaj nawet trudną sytuację w możliwie jak najlepszy sposób.

 

Turbulencje w związkach

Ważne zmiany zajdą też we wszelkiego rodzaju związkach i sprawach dotyczących wartości. Często będzie to związane ze sprzecznością pomiędzy bezpieczeństwem, zaangażowaniem i zależnością a pragnieniem wolności i niezależności. Zobacz, który z tych biegunów jest dla Ciebie ważniejszy i jakie konsekwencje pociąga za sobą taki wybór. Przede wszystkim warto znaleźć ścieżkę, która pozwoli pozostać wiernym własnym wartościom i zaangażować się w coś, a jednocześnie stworzyć dla siebie przestrzeń do działania. Cokolwiek wybierzesz, przygotuj się na zaskakujące, nieoczekiwane zwroty akcji. Tak czy inaczej, ostatnie słowo nie zostanie jeszcze powiedziane: dalsze decyzje i kroki będą podjęte wiosną.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i WTOREK wzrosną wrażliwość i podatność na zranienie. Teraz o zachowaniu większości z nas zadecydują potrzeba miłości i więzi, idealizm oraz tęsknota za lepszym światem. Dodatkowo będzie temu towarzyszyć zwiększona skłonność do rozczarowań. Najlepiej wygospodaruj chwilę na marzenia, wizje lub romantyczne uniesienia, możesz też poświęcić się pięknym stronom życia.
Unikaj jednak dyskusji na tematy światopoglądowe czy związane z ideałami. Jakość czasu nie sprzyja też zadaniom wymagającym koncentracji czy precyzji.

 

Energia

Nastrój ulegnie znaczącej zmianie w ŚRODĘ i CZWARTEK. W tych dniach zacznie nas rozpierać energia. Prawdopodobnie zapragniemy coś zrobić, a także uwolnić się od wszystkiego, co nas ogranicza i krępuje. Niewykluczone, że wyraźnie wzrośnie też tendencja do impulsywnego, nieprzewidywalnego zachowania. Dlatego warto podjąć świadomy wysiłek, aby zapewnić sobie różnorodność wyzwań i ćwiczeń lub stworzyć przestrzeń do eksperymentów czy niezwykłych doświadczeń. Odważ się i spróbuj czegoś, co kusi Cię od dłuższego czasu. Ogranicz jednak tendencję do działania pod wpływem chwilowego impulsu, złości lub frustracji. Słowem, nie rób nic, czego później będziesz żałować.

 

Najdłuższa noc

Noc z czwartku na PIĄTEK to najdłuższa nocą w roku. O 4.27 nad ranem w piątek Słońce dotrze w swojej pozornej wędrówce pod ekliptyce do najbardziej wysuniętego na południe punktu. Wyznaczy to moment zimowego przesilenia. W piątek zrobi się spokojniej, nastrój będzie bardziej rzeczowy i pragmatyczny. Tego dnia wzrośnie potrzeba spokoju, refleksji i jasności, ale także bezpieczeństwa, porządku i jasnych struktur.
Dlatego najlepiej pozwól sobie chociaż na chwilę odpoczynku od przedświątecznej krzątaniny, zajmij się tematami i rzeczami, które Ci sprzyjają, wzmacniają Cię i stabilizują. Również SOBOTĘ zdominuje potrzeba spokoju i tęsknota za piękną stroną życia. Jednocześnie wzrośnie pragnienie bycia kreatywnym i pomysłowym. Dlatego zrób w tym dniu coś, co Cię pobudzi i zainspiruje, ale nie będzie zbyt obciążające.

 

Wigilia

W NIEDZIELĘ przypada Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu (a także w Boże Narodzenie) pojawi się duża potrzeba spotkań towarzyskich i wymiany informacji. Najlepiej poszukaj okazji do spotkań, rozmawiaj (choćby wirtualnie) o swoich tęsknotach, nadziejach i wszystkim, co Cię porusza. Bądź jednak ostrożny, ponieważ istnieje zwiększona tendencja do nieporozumień (i późniejszego rozczarowania). Spróbuj zachować możliwie jak największą lekkość w podejściu do tematu, a w przypadku poważnych spraw zadawaj pytania. Takie podejście uchroni Cię przed wyciągnięciem niewłaściwych wniosków.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Lawrence Lim, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897