CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.12.Horoskop tygodniowyNów Księżyca w Strzelcu 11.-17.12.2023

10 grudnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/12/23-12-12-now-w-strzelcu-nadzieja-optymizm-szanse.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

nów w Strzelcu / pięć razy w ciągu minuty zmieniać zdanie / poradzić sobie ze sprzecznościami i polaryzacją / introspekcja i pierwsze spojrzenie w przyszłość / nowe horyzonty, weryfikacja przekonań i ideałów / zorganizowanie i pogłębianie tego, co już istnieje, pożegnanie wszystkiego, co utraciło spójność i przygotowanie do zmiany kierunku

 

W tym tygodniu trzeba będzie poradzić sobie ze sprzecznymi impulsami i doświadczeniami. Teraz zapanuje duch optymizmu, większość z nas poczuje spore podekscytowanie! Ale tylko częściowo będzie to związane z oczekiwaniem na nadchodzący sezon świąteczny i ferie. Przede wszystkim pragnienie przygody i nowych doświadczeń zostaną podsycone przez uśpione niezadowolenie, marazm lub nudę.

Dodatkowo będą nas nęcić i wabić pełne nadziei wizje przyszłości albo obiecujące możliwości. Jednocześnie jakość czasu nie pozwoli jeszcze na realizację nowych pomysłów czy wykonanie radykalnych kroków naprzód. Wręcz przeciwnie, wielokrotnie poczujemy się zastopowani, zmuszeni do dokonania rewizji, weryfikacji bądź do refleksji. Kto mimo wszystko spróbuje zająć się czymś nowym, będzie musiał później do tego wrócić i ryzykuje rozczarowanie.

 

Introspekcja

To doskonała pora na introspekcję oraz refleksję nad własną postawą, przegląd i ponowną ocenę podjętych decyzji. Z uwolnionych energii skorzystają też dyskusje na temat otwartych czy niejasnych kwestii, dogłębne badania nad wybranym zagadnieniem lub działania służące zaprowadzeniu porządku.

 

Nów Księżyca w Strzelcu

Nów Księżyca w Strzelcu 13 grudnia otworzy bramę do przyszłości. Prawdopodobnie od tego momentu zaczną napływać pierwsze, początkowo niejasne obrazy i przeczucia tego, co może nadejść.
Zwróć jednak uwagę na to, w jakim stopniu Twoje spojrzenie na przyszłość jest zabarwione przez stare historie, niespełnione tęsknoty, nadzieje lub pomysły.
Zachowaj też ostrożność w stosunku do każdego, kto głosi nieomylną prawdę, spróbuje Cię nawracać bądź pouczać. Najlepiej, jeśli Twoje działania będą teraz zorientowane na krótkoterminowe zadania albo na teraźniejszość. Czas sprzyja też kontynuowaniu projektów, które zostały już wcześniej zainicjowane. Jednocześnie warto wygospodarować choć chwilę na kontemplację i refleksję.

 

Związki

Na bardziej konkretnym poziomie skupimy się na wszelkiego rodzaju relacjach, ale także na podejściu do wartości. W tych kwestiach ważne jest podjęcie wstępnych decyzji, które wymagają wiążącego zobowiązania i pełnego zaangażowania albo rozstania z czymś, co utraciło spójność, wiąże się ze zbyt dużą zależnością i ogranicza indywidualną wolność. Jednak możliwe jest również podjęcie starych wątków i ponowne zbliżenie się do siebie. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, to zadaj sobie pytanie, na czym opierasz swoją decyzję. Trzymaj się tego, co jest szczere, autentyczne i ma treść, kieruj się swoimi najskrytszymi uczuciami i nie podejmuj decyzji pod wpływem chwilowego uniesienia bądź starych przekonań. Tak czy inaczej, warto obserwować i poczekać na rozwój wydarzeń w nadchodzących tygodniach.

 

Horoskop tygodniowy

Po nieco powściągliwym starcie, PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują tęsknota za obfitością, radością i spokojem. Teraz wzrośnie nadzieja na lepsze czasy i potrzeba zaangażowania się w coś ważnego. W tych dniach łatwo damy też wyraz swojemu oburzeniu z powodu zawiedzionych oczekiwań lub poczucia „zdrady”. Nie ulegaj pochopnym działaniom ani osądom. Przede wszystkim poświęć trochę czasu na przeanalizowanie przyczyn własnego entuzjazmu lub oburzenia. Jednocześnie zadbaj o minimum ruchu.

 

Nów Księżyca w Strzelcu

ŚRODA może być pełna sprzeczności. Tuż po północy nastąpi nów Księżyca (0.32). Jakość czasu odpowiada otwarciu na przyszłość, da impuls do nowych wizji i tchnie w nas ducha optymizmu. Jednak kilka godzin później Merkury zatrzyma się i – patrząc z perspektywy Ziemi – przejdzie do ruchu wstecznego.

 

Opóźnienia

W efekcie odniesiemy wrażenie, że nasze procesy myślowe zwolniły, jesteśmy jakby otępiali i mamy problem z koncentracją. Dlatego wzrośnie teraz niebezpieczeństwo błędów i nieporozumień. Szczególnie w komunikacji, mediach (społecznościowych) i transporcie trzeba być przygotowanym na utrudnienia. Najlepiej wygospodaruj w środę więcej czasu niż zwykle na realizację zadań, spodziewaj się niejasności, zamieszania czy opóźnień. Do Nowego Roku należy zachować ostrożność w podejściu do informacji, nowych projektów, umów czy zawartych porozumień. Znacznie wzrośnie też ryzyko błędnej oceny sytuacji. Retrogradacja Merkurego potrwa do 2 stycznia. Urodzeni 12 i 13 grudnia mogą liczyć na duże zmiany w nadchodzącym roku. Czas zamknąć w życiu stare sprawy i rozpocząć zupełnie nowy rozdział!

W CZWARTEK i PIĄTEK na pierwszy plan wysunie się potrzeba porządku, jasności, kontroli oraz konkretnych decyzji. Skorzystaj z okazji, żeby usunąć ze swojego życia niepotrzebny balast, zrewidować bieżące projekty, przejrzeć informacje, istniejące koncepcje, umowy i kontrakty. To również doskonała pora na spotkania ze znajomymi i podjęcie starych wątków. Unikaj jednak podejmowania decyzji dotyczących przyszłości.

W czasie WEEKENDU znaczenia nabierze potrzeba kontaktów i rozmów, łatwo popadniemy w idealizm czy entuzjazm. Jednocześnie wzrośnie otwartość i skłonność do dekoncentracji, a wraz z nimi tendencja do gubienia się w obfitości szans, pomysłów lub koncepcji. Najlepiej zajmij się tematem, który Cię inspiruje i dodaje Ci energii. Unikaj jednak działań wymagających skupienia czy precyzji i nie podejmuj też żadnych istotnych decyzji.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Carl Hunley jr, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897