CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.12.Horoskop tygodniowyWenus w Skorpionie: zauroczenie 4.-10.12.23

3 grudnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/12/23-12-4-wenus-w-skorpionie-zauroczenie-unsplash.webp?fit=1200%2C756&ssl=1

Wenus w Skorpionie: zauroczenie i chorobliwa zazdrość / czas na refleksję / marzenia, tęsknoty, nadzieje i oczekiwania / sięgnąć wzrokiem poza horyzont i w głąb siebie / szerokie perspektywy

 

Po dość burzliwym okresie napięcie zacznie spadać, a sytuacja stopniowo się unormuje. Nieoczekiwane wydarzenia i doświadczenia (zjawiska naturalne, zwroty w konfliktach lub tragiczne incydenty) mogą jeszcze wywołać poruszenie na początku tygodnia, powodując zmianę kursu. Niewykluczone też, że wtedy zostaną podjęte fundamentalne decyzje. Później powróci jednak względny spokój.
Pozwoli to wreszcie na zebranie sił, refleksję oraz dogłębne zbadanie tematu, aby móc wyciągnąć wnioski na przyszłość. Skorzystaj z tej okazji, żeby zyskać jasny obraz sytuacji co do samego siebie, swoich doświadczeń i swojej drogi życiowej.
Uwaga, Wenus w Skorpionie będzie sprzyjać chorobliwej zazdrości. Wzrośnie teraz skłonność do namiętnych usidleń i głębokich porywów namiętności.

 

Retrospekcja

Na bardziej konkretnym poziomie na pierwszy plan wysuną się dwa różne trendy. Z jednej strony chętniej spojrzymy w przyszłość, na to, co może nadejść. W efekcie do głosu dojdzie też wielka tęsknota za wolnością, radością i obfitością. Jednak może jej towarzyszyć tendencja do przesadzania, nadmiernych oczekiwań i podejmowania niepotrzebnego ryzyka. Folgowanie takim skłonnościom grozi rozczarowaniami. Szczególnie, jeśli chodzi o związki i finanse warto stać mocno na ziemi. Również ci, którzy w tym czasie robią wielkie plany na przyszłość, którzy rozważają nowe projekty lub cele, powinni zachować ostrożność i nie podejmować jeszcze żadnych ostatecznych decyzji. Czas sprzyja zbieraniu życzeń, pomysłów i wizji, a także obmyślaniu dalszej strategii działania i omawianiu jej z innymi. W tygodniach poprzedzających początek roku należy to wszystko przejrzeć i w razie konieczności zrewidować. Dopiero w styczniu będzie można przystąpić do ich realizacji albo zabrać się do pracy nad czymś zupełnie nowym.

 

Refleksja

Jednocześnie pojawi się ogromna potrzeba kontemplacji i refleksji. Uwaga bardziej skieruje się do wewnątrz, zaabsorbują nas głębsze części psychiki lub fundamentalne pytania dotyczące życia. W tym przypadku naczelnymi kwestiami będą zaufanie, to, na czym można polegać, co jest ważne, autentyczne i prawdziwe. Jakość czasu sprzyja też poważnym dyskusjom na temat dalszej (wspólnej) drogi.
Ci, którzy w takich rozważaniach pozostaną uczciwi wobec siebie i innych, będą gotowi zobaczyć, o co tak naprawdę chodzi, nazwać swoje prawdziwe lęki i życzenia po imieniu, mogą zdobyć istotne informacje. To będzie również doskonały sposób na pogłębienie i wzmocnienie związku.
Zadbaj w tych dniach o odpowiednią dawkę ruchu, aby stworzyć przestrzeń – nadal silnym –dynamicznym energiom. Zapewnij sobie także wystarczająco dużo czasu na refleksję lub zgłębienie jakiegoś tematu.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK będzie miał charakter przejściowy – z jednej fazy do drugiej. Nadal wybrzmiewać będą echa wydarzeń i doświadczeń z weekendu, a dynamika pozostanie wysoka. Jednocześnie w powietrzu poczujemy pewne napięcie. Będzie to przeczucie zbliżających się ważnych decyzji i zmian. Niewykluczone, że dadzą o sobie również znać głęboko zakorzenione, nieświadome lęki lub agresywne impulsy. W efekcie łatwo dojdzie do eksplozji. W ciągu dnia wzrośnie potrzeba jasności i porządku. Najlepiej zachowaj szczególną uważność i reaguj elastycznie na zmieniającą się sytuację.

 

Zauroczenie

Późnym wieczorem (19:50) Wenus wejdzie do znaku Skorpiona. Wenus w Skorpionie sprzyja fatalnym zauroczeniom, które cechują pasja i dramatyzm. Teraz wzrośnie skłonność do manipulowania innymi, aby zaspokoić swoje pragnienia. Na drodze wielu osób staną kobiety obdarzone silną, magiczną aurą, która nadaje tajemniczego, fascynującego uroku.

 

Wrażliwość

We WTOREK i ŚRODĘ wzrosną wrażliwość, delikatność i podatność na zranienie. Prawdopodobnie poczujesz również niejasną tęsknotą za ciszą i spokojem. W tych dniach łatwo będzie pogubić się w szczegółach lub myślach. Koncentracja lub aktywne zaangażowanie w coś konkretnego mogą być teraz sporym wyzwaniem. Najlepiej znajdź okazję i czas, żeby skupić się na swoich ideałach i aspiracjach albo po cichu zgłębić jakiś temat. Jakość czasu sprzyja też małym pracom porządkowym czy organizacyjnym oraz projektom, które przynoszą korzyści zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. To nie jest najlepsza pora na forsowne, wymagające zadania.

 

Spotkania

W CZWARTEK i PIĄTEK atmosfera znowu ożywi się. Teraz na główną rolę odegra potrzeba kontaktów. Nieoczekiwane spotkania z dobrymi znajomymi mogą ożywić stare historie. Jeśli jesteś gotowy w sposób uczciwy i poważny porozmawiać o głębszych aspektach swojego związku, to możesz wyjaśnić nierozwiązane kwestie i nieprzepracowane problemy swojej aktualnej lub swoich poprzednich relacji. Uważaj jednak na skłonność do upiększania sytuacji albo składania czy przyjmowania ofert pokoju, które nie są tak naprawdę poważne. Ryzykowne będą też dyskusje na temat winy i doznanej niesprawiedliwości, ponieważ łatwo doprowadzą do eskalacji konfliktu.

 

Intensywne emocje

W WEEKEND znacznie wzrośnie emocjonalna intensywność. Prawdopodobnie pojawi się ogromna potrzeba emocjonalnie poruszających doświadczeń, wzrosną też oczekiwania względem siebie i innych. Najlepiej spędź te dwa dni z ludźmi, którzy są Ci bliscy, którzy coś dla Ciebie znaczą i którym ufasz. Możesz też wykorzystać ten czas, aby poradzić sobie ze swoimi sekretnymi, nieświadomymi lub stłumionymi uczuciami, pragnieniami czy lękami. Taka konfrontacja może prowadzić do głęboko poruszających doświadczeń. Jeśli doznasz rozczarowań, powstrzymaj jednak wszelkie impulsy do podejmowania radykalnych decyzji i wylewania dziecka z kąpielą. W takim przypadku zniszczysz więcej niż pragniesz.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Alexandru Zdrobau, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897