CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.11.Horoskop tygodniowyNów Księżyca w Skorpionie 13.-19.11.23

12 listopada 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/11/23-11-13-now-w-skorpionie.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

nów Księżyca w Skorpionie / ku nowym czasom, cz.2 / odwaga do przeprowadzenia zmian albo zmiany wymuszone przez okoliczności / innowacyjni, inspirujący, poruszający albo rewolucyjni liderzy w centrum uwagi / które cele zasługują na moje zaangażowanie? / kto potrafi postawić na swoim? / stawić czoło niewygodnym prawdom

 

W tych dniach zostanie dopisany kolejny rozdział do historii zachodzącego procesu zmian. Przede wszystkim po wydarzeniach minionego tygodnia nadszedł czas na podsumowanie, reorientację i ponowne spozycjonowanie się. Dzięki temu wyraźnie zobaczysz, co może przetrwać, umocnić się, „zmartwychwstać”, powstać na nowo, a co obumarło, nie ma już siły, ani przyszłości. W poniedziałek nów Księżyca w Skorpionie.

 

Stare vs Nowe

Bez wątpienia wszyscy, którzy są gotowi pożegnać się z tym ostatnim, mogą w tych dniach otrzymać ważne impulsy, zasiać ziarno nowego rozwoju, zmienić kierunek bądź rozpocząć ciekawy projekt. Pora wyruszyć ku nowym czasom! Jednocześnie każdy, kto za wszelką cenę spróbuje utrzymać, przeforsować lub zachować stare pomysły czy cele, wyruszy w dalszą drogę z niepotrzebnym balastem.

 

Ku nowym czasom

Dlatego dokładnie przeanalizuj zamierzenia i projekty, w realizację których chcesz się zaangażować. Pomyśl, do czego chcesz się zobowiązać i jak pragniesz wykorzystać swoją energię w przyszłości? Bądź otwarta/-y na nowe pomysły oraz spostrzeżenia, ale również szczera/-y w stosunku do samego siebie. Zobacz, z czego wynika prawdziwa motywacja Twojego działania. Lęki, zależność, stare urazy czy potrzeba kontroli są złymi doradcami. Jeśli odważnie obierzesz ścieżkę, która odpowiada Twojemu wewnętrznemu ja, to masz ogromne szanse na podjęcie zdecydowanych i w dłuższej perspektywie udanych działań.

 

Szara eminencja

Przede wszystkim na pierwszy plan wysuną się liderzy i osoby o dużych wpływach („szara eminencja”) w polityce, społeczeństwie, w finansach, bankowości i ubezpieczeniach. Prawdopodobnie będą one musiały dokonać podsumowania i oceny sytuacji. Zwłaszcza dotyczy to projektów rozpoczętych w maju i wprowadzonych w tym czasie nowych strategii. Niewykluczone, że przetestowana zostanie również gotowość do przyjęcia nowatorskich pomysłów czy wizji oraz dostosowania do nich własnych strategii.

 

Sojusznicy

Niewątpliwie ci, którzy w takich sytuacjach będą mieli na uwadze nie tylko własny interes i swoje pomysły, ale także ich na wpływ innych, mogą znaleźć sojuszników oraz wsparcie. W przeciwnym razie buntownicze, rewolucyjne ruchy zakwestionują zajęte stanowisko i spróbują zdobyć przewagę lub nieoczekiwane wydarzenia spowodują zmianę kursu.
Ogólnie wydarzenia i decyzje tych dni uruchomią bieg wypadków, który ukształtuje najbliższe dwa lata. Jeśli rzecz dotyczy Ciebie osobiście, to najlepiej poświęć czas, żeby zastanowić się nad swoją pozycją oraz wpływem na innych i bądź gotowy dokonać zmiany kierunku.

 

Skandal

Jednocześnie rozmaite rewelacje, skandale i nowe informacje mogą podważyć istniejące „prawdy”, przekonania, poglądy, a także zainicjować punkt zwrotny. W tym przypadku na pierwszy plan wysuną się kwestie prawne, kulturowe, religijne, tematy związane z podróżowaniem, transportem, środowiskiem naturalnym oraz rolą mediów (społecznościowych).
Na poziomie oobistym warto szukać dialogu i okazji do rozmowy. Dzięki temu znajdziesz wspólne ścieżki i rozwiązania pojawiających się problemów.

 

Oczekuj nieoczekiwanego

Generalnie rzecz biorąc, nie jest to czas na odpoczynek, a konstelacje nie nadają się do realizacji powtarzalnych, rutynowych, monotonnych zadań. Dlatego przygotuj się na rozstanie z tym, co nie jest już dla Ciebie ważne, a wykorzystaj energię na przedsięwzięcia czy projekty, które są istotne i wymagają całkowitej uwagi. Spodziewaj się niespodziewanych zwrotów akcji.

 

Nów Księżyca w Skorpionie

Energie, które były intensywne już w czasie weekendu i związane z nimi procesy przełomu, odejścia oraz wstrząsów, osiąganą w PONIEDZIAŁEK kulminację i punkt zwrotny. Poranny nów Księżyca w Skorpionie (10:27) zakończy stare sprawy, ale także dostarczy silnego impulsu do zainicjowania czegoś nowego. W powietrzu wciąż będzie wyczuwalne ogromne napięcie. Prawdopodobnie wiele osób zechce wykorzystać dostępne energie do ukrycia buzujących wewnątrz napięć oraz kontrolowania sytuacji. Ale pamiętaj, wystarczy byle błahostka, żeby doprowadzić do eksplozji.

 

Potężne energie

To, co się teraz wydarzy, co zostanie postanowione i zrobione, dostarczy ważnego impulsu dla wydarzeń w kolejnym miesiącu oraz w kwietniu przyszłego roku. Najlepiej świadomie poszukaj takiej formy aktywności, która pozwoli Ci wykorzystać silną energię lub przynajmniej rozładować ją w kontrolowany sposób. Szczególnie nadają się do tego skomplikowane projekty, nietypowe zadania wymagające siły woli, skupienia, kreatywności. Jeśli jesteś otwarta/-y na pomysły i spostrzeżenia wykraczające poza to, co już wiesz i rozpoznajesz, to możesz uzyskać ważny wgląd w zachodzące na świecie procesy, w swoją własną rolę i osobiste cele.

 

Ku przyszłości

We WTOREK i ŚRODĘ na pierwszy plan wysunie się potrzeba perspektyw na przyszłość, znalezienia sensu, znaczenia i kierunku dla własnego życia. Jednocześnie poczujemy duże pragnienie prawdy, dostrzeżenia istniejących powiązań i szerszego obrazu sytuacji. Jeśli będziesz gotowa/-y rozważyć inne punkty widzenia, które wykraczają poza Twoje poglądy, to sporo zrozumiesz. Gorzej, gdy górę weźmie skłonność do reprezentowania jedynej słusznej prawdy i deprecjonowania innych. Unikaj pochopnego wyciągania wniosków!

 

Twarde lądowanie

CZWARTEK i PIĄTEK przyniosą konfrontację z realiami życia. Pora wylądować na ziemi. Przede wszystkim w tych dniach wzrośnie potrzeba konkretnych faktów, liczb, stabilności i bezpieczeństwa. Dlatego świadomie skoncentruj się na rzeczach, które są dla Ciebie najważniejsze, pomyśl, co straciło rację bytu i jest już tylko ciężarem. Potem zrób porządek w najbliższym otoczeniu i w swoim wnętrzu. Dodatkowo Twoje ciało będzie Ci wdzięczne za odrobinę uwagi i miłości.

 

Słońce/Mars w Skorpionie

Kolejny ważny punkt zwrotny nastąpi w SOBOTĘ. Prawdopodobnie wydarzenia i decyzje WEEKENDU wyznaczą kurs na przyszłość. Teraz zostanie zasiane ziarno pod dalszy rozwój. Przede wszystkim skorzystaj z okazji, żeby przyjrzeć się swojej motywacji do działania, temu, co robisz, a czego nie robisz. Zobacz swoje cele i własną motywację do działania. Dzięki temu stworzysz solidną podstawę do podjęcia kolejnych działań oraz decyzji. Od sobotniego popołudnia i niedzieli wzrośnie potrzeba spotkań i wymiany myśli. Szczególnie w NIEDZIELĘ rozmawiaj o swoich pomysłach, wizjach, marzeniach, o tym, co Cię inspiruje, motywuje i zachęca do działania.
Koniunkcja Słońce/Mars w Skorpionie może dostarczyć ważnych impulsów do zmiany. Podejmie ona tematy zaćmienia Księżyca z 16.5.22 r.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Hassan Sherif, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897