CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.05.Horoskop tygodniowyZaćmienie Księżyca 1-7.5.2023

30 kwietnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/04/23-5-1-zacmienie-ksiezyca-widoczne-w-polsce.webp?fit=1200%2C760&ssl=1

zaćmienie Księżyca w Skorpionie / pełnia w Skorpionie / punkt zwrotny / zmiana fazy / światło i ciemność / ogromna siła i duża wrażliwość / odróżnić wizję od iluzji / zobaczyć i skorygować błędy / realistyczne, pragmatyczne podejście do życia pozwoli dostrzec niebezpieczeństwo i wykorzystać szanse

 

Ten tydzień wyznacza kolejny ważny punkt zwrotny. Zarówno na poziomie globalnym, jak i indywidualnym, doświadczenia i wydarzenia tych dni rozpoczną następny etap w procesie zmian. W większości przypadków po fazie entuzjazmu i parcia do przodu, trzeba będzie dokonać retrospekcji. Uświadom sobie, co przyniosły impulsy, wizje oraz pomysły ostatnich dwóch miesięcy.

 

Owoce

Teraz stanie się jasne, co może liczyć na rozwój oraz rozkwit. Na jaw wyjdą pierwsze owoce obranego kursu, rozpocznie się czas pogłębiania, utrwalania i dalszej realizacji.
Z drugiej strony naszą uwagę przykują porażki, błędy i pomyłki. W wielu przypadkach wynikają one z przestarzałych ideologii, koncepcji i pomysłów, które po prostu utrudniają rozwój. Pora rozpoznać, co poszło nie tak i wprowadzić stosowne korekty. Jednocześnie do głosu dojdą dawne lęki albo poczucie bezsilności, uaktywni się również instynkt przetrwania. W efekcie odruchowo i łatwo zaatakujemy (domniemanych) sprawców, zareagujemy skrajną agresją, ale także oporem, blokadami, a nawet odrętwieniem. Szczególnie tam, gdzie podjęta zostanie próba powstrzymania lub kontrolowania wyłaniających się z nieświadomości treści i napierających energii, może dojść do gwałtownych eksplozji bądź implozji.

 

Znaki

Dostrzeż znaki czasu i świadomie zaangażuj się w to, co będzie widoczne i namacalne. Wtedy zdołasz wykorzystać intuicję, wyobraźnię oraz kreatywność, aby dostosować swoją strategię działania do rzeczywistości i w razie potrzeby skorygować obrany kurs. Wszyscy, którzy są gotowi pożegnać się z tym, co straciło rację bytu, mogą wykorzystać dostępne zasoby w nowy sposób. Jakość czasu nie sprzyja zupełnie nowym projektom czy pomysłom.

 

Relacje z innymi

Na poziomie konkretu chodzi o wartości, światopoglądy, ideologie, umowy, porozumienia, wszelkiego rodzaju związki, o władzę i zależności. Szczególnie dotyczy to kwestii gospodarczych i finansowych, umów handlowych, ale także spraw związanych z zarządzaniem zasobami przyrody. Na płaszczyźnie osobistej na pierwszy plan wysuną się tematy partnerstwa, relacje i sieci społecznościowe. We wszystkich tych sprawach należy się spodziewać napięć, konfliktów, rozczarowań i frustracji. Zobacz, że dana kwestia, problem i zachowanie mogą być postrzegane, klasyfikowane, interpretowane czy oceniane zupełnie inaczej w zależności od punktu widzenia i perspektywy. Dzięki temu zrozumiesz, że Twoje stanowisko i Twoja „prawda” są częścią szerszego obrazu, podobnie jak perspektywa innych. Taka postawa pozwoli na rzeczowe i pragmatyczne zrozumienie sytuacji oraz otworzy drogę do twórczych rozwiązań.
Jeśli rzecz dotyczy Ciebie osobiście, to wykorzystaj okazję do zbadania własnej postawy, zobacz, jakie przekonania, poglądy i prawdy leżą u jej podstaw, uświadom sobie również swoje oczekiwania wobec innych. Jeśli zdołasz pozostać sobą w napiętych sytuacjach, będziesz bronić swoich przekonań, nie atakując innych, to może nastąpić zaskakujący zwrot akcji.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK wzrośnie potrzeba jasności i porządku. Jednak nawet jeśli z pozoru będzie spokojnie i powściągliwie, to podskórnie możemy odczuwać potężne napięcie. Patrząc z perspektywy Ziemi, Pluton zatrzyma się, aby przejść do ruchu wstecznego. Podobnie jak w przypadku erupcji wulkanu, uczucia i instynkty, które dusiły się w głębi, były tłumione lub trzymane w ryzach, mogą teraz ożyć. Na jaw wyjdą wcześniej nieświadome lub ukryte motywacje. Dlatego nie bierz na siebie za dużo. Świadomie poświęć czas na refleksję, przemyśl swoją sytuację i zachodzący proces zmiany. Czas sprzyja również porządkom, wszelkiego rodzaju badaniom oraz spacerom.

We WTOREK, ŚRODĘ i CZWARTEK uwagę przykują wszelkiego rodzaju związki. Prawdopodobnie w tych dniach wzrośnie potrzeba spotkań, kontaktów oraz otwartej wymiany myśli. To dobra pora na retrospekcję, na przyjrzenie się poczynionym doświadczeniom, na rozmowy o ideałach, nadziejach, wizjach, ale także obawach. Czas sprzyja też wyjaśnieniu nieporozumień. W związkach chodzi o wzorce i równowagę sił. Pozornie nieistotne incydenty mogą zapoczątkować ważne zmiany. Powstrzymaj wszelkie impulsy skłaniające do gry o władzę. Konstelacje sprzyjają kreatywnym i artystycznym działaniom.

 

Zaćmienie Księżyca

W czwartkowe popołudnie wzrośnie intensywność. Niewykluczone, że nagle do głosu dojdą wcześniej tłumione uczucia, stare lęki, głęboko zakorzenione instynkty, ale także zawiedzione oczekiwania i frustracje. Ogranicz wszelkie impulsy skłaniające do zachowania, którego możesz później żałować. Najlepiej w trudnej chwili skoncentruj uwagę na swoim wnętrzu. Dzięki temu odkryjesz stare wzorce i wdrukowania.

 

Pełnia

PIĄTEK zdominuje pełnia, której towarzyszy zaćmienie Księżyca (godz. 19.34). Zjawisko ma charakter półcieniowy i częściowo będzie u nas widoczne. W efekcie tego dnia wzrośnie emocjonalna intensywność. Wcześniej tłumione uczucia ożyją, będą napierać na świadomość i szukać wyrazu. Jeśli zaobserwujesz takie zachowania u siebie lub innych, to najlepiej zachowaj spokój. Jakość czasu sprzyja retrospekcji – to doskonała pora, żeby dokonać przeglądu wydarzeń z ostatnich dwóch tygodni. Poświęć czas na refleksję nad własną ścieżką rozwoju i poczynionymi w tym czasie doświadczeniami. Dzięki temu możesz liczyć na bardzo ciekawe spostrzeżenia.
Zaćmienie będzie miało miejsce w tym samym obszarze, który został uruchomiony w listopadzie 2022 przez zaćmienie Księżyca. Przede wszystkim poczują je osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę połowy Byka i Skorpiona, a jakże Lwa i Wodnika.

 

Weekend

Fale emocji nie opadną również w SOBOTĘ. W czasie WEEKENDU nadal będą wybrzmiewać wydarzenia poprzednich dni. W najlepszym przypadku zobaczysz je w szerszym kontekście i innym świetle. Wieczorem nastąpi zmiana energii wiodących. To dobra pora, żeby dostrzec istniejące powiązania i w oparciu o poczynione spostrzeżenia opracować dalszą strategię działania.

W NIEDZIELĘ zapanuje entuzjazm – teraz może Cię rozpierać energia, zechcesz przystąpić do działania, zaangażować się w coś, co Cię interesuje, inspiruje albo porusza. To doskonała pora na podsumowanie doświadczeń minionych dni, podjęcie decyzji dotyczących kolejnych kroków oraz wyciągnięcie konsekwencji.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Mark Tegethoff, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897