CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.09.Horoskop tygodniowyAstronomiczna jesień 18.-24.9.2023

17 września 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/09/23-9-18-astronomiczna-jesien.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

astronomiczna jesień / afery przed zaćmieniem / ostrożność czy pobłażliwość? / wizje i frustracje / oszustwa, iluzje, rozczarowania / w negocjacjach i relacjach przygotować grunt pod podjęcie kolejnych działań

 

Wydarzenia, obserwacje i doświadczenia nadchodzących dni wymagają zatrzymania się oraz przeanalizowania sytuacji. Mimo zainicjowanego w ubiegłym tygodniu nowego początku konstelacje nie są zbyt dynamiczne. Jednocześnie pod wieloma względami zostanie wyznaczony kurs na najbliższy okres. W sobotę o 8:50 rozpocznie się astronomiczna jesień.

 

Leczenie

Teraz nie chodzi o to, żeby być aktywnym i osiągać cele dużym wysiłkiem woli. Ci, którzy pędzą naprzód i próbują coś wymusić, ryzykują frustrację, poczucie porażki, a nawet regres. Również wszyscy, którzy mają skłonność do zbyt szybkiego poddawania się i rezygnowania w obliczu trudności albo po prostu ślepo ufają, mogą oczekiwać rozczarowań. Tylko osoby działające powoli, stopniowo, systematycznie, gotowe zrobić to, co jest możliwe, mogą zdumiewająco dużo osiągnąć. Warunkiem uzyskania dobrych wyników jest jasne, pragmatyczne, uważne i uczciwe podejście oraz chęć stawienia czoła mniej przyjemnym faktom. Jakość czasu szczególnie sprzyja działaniom medytacyjnym i pracy nad świadomością. To również doskonała pora na wyjaśnienie kwestii zdrowotnych i procedur leczenia, na negocjacje dotyczące możliwej współpracy lub spraw organizacyjnych.

 

Iluzja

Na bardziej konkretnym poziomie na pierwszy plan wysunie się kontrast między ideałem a rzeczywistością. Teraz warto sprawdzić, czy i w jakim stopniu możliwe jest skonkretyzowanie istniejącego potencjału. Wielu z nas skupi się na wizjach, pomysłach czy planach z marca tego roku i zada sobie pytanie, co się z nimi stało. Niektórzy zobaczą pierwsze owoce swoich wysiłków. W innych przypadkach trzeba będzie poradzić sobie z bolesną świadomością, że byliśmy w błędzie i kroczymy niewłaściwą ścieżką. Liderzy oraz przywódcy zostaną rozliczeni ze złożonych obietnic i szumnych zapowiedzi. Dodatkowo w centrum zainteresowania znajdą się kwestie społeczne, związane z przyrodą środowiskiem naturalnym, zdrowiem, pomocą, migracją, chemią i farmaceutykami. Poza tym sporą uwagę przykują idole, gwiazdy ze świata muzyki, sztuki, duchowości i religii. W tym czasie możliwe będą wzloty fantazji i pojawią się ogromne powody do radości, ale również spektakularne upadki lub oszczerstwa.

 

Mediacje

We wszelkiego rodzaju relacjach będą kontynuowane rozmowy i negocjacje. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozwiązanie konfliktów, mediacje, czy wznowienie negocjacji, na pierwszy plan wysuną się żądania i oczekiwania zaangażowanych stron. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy, a jeśli tak, to w jaki sposób, można je wcielić w życie.
W najlepszym przypadku zostaną podjęte pierwsze kroki w kierunku osiągnięcia porozumienia w tych obszarach. Jednak niekiedy stare rany mogą się otworzyć, powrócą dawne żale i urazy. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli poszkodowani zareagują wtedy jak zranione zwierzę – zechcą salwować się ucieczką, zastygną w bezruchu, wpadną w gniew albo odpowiedzą agresją. Próby spieszenia z pomocą są wtedy skazane na niepowodzenie. W takim momencie lepiej zatrzymać się, a nawet stworzyć pewien dystans. Jeśli zdołasz zachować spokój, to możesz uleczyć stare rany i nieoczekiwanie ujrzysz nowe możliwości.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK, WTOREK i ŚRODA stoją pod znakiem intensywności oraz pasji. W tych dniach na pierwszy plan wysunie się potrzeba głębi, uczciwości, zaangażowania i jasności, ale także strach przed zależnością, utratą miłości czy kontroli. Dużą rolę odegra również tęsknota za więzią, pokojem i pojednaniem. Ta ostatnia będzie kontrastować ze szczególnie wysokimi wymaganiami i ideałami. Jeśli coś lub ktoś im nie sprosta, to pojawi się ogromne rozczarowanie, któremu mogą towarzyszyć kąśliwa krytyka, surowe osądy, a nawet zajadłe ataki. Powściągnij impulsy skłaniające do takich reakcji, zachowaj też spokój, jasność umysłu i determinację, jeśli inni zareagują w ten sposób. Spróbuj dostrzec istniejące mankamenty i słabości oraz poradzić sobie z nieprzyjemnymi faktami w pragmatyczny, obiektywny sposób. Wtedy sporo zrozumiesz albo wyjaśnisz.

 

Misja

Od środowego popołudnia nastrój ulegnie zmianie i zrobi się bardziej dynamicznie. Teraz wyraźnie wzrośnie entuzjazm oraz chęć zaangażowania się w coś. W efekcie CZWARTEK i PIĄTEK sprzyjają działaniom ożywiającym ciało oraz umysł i przynoszącym radość. Skorzystaj z wolnej przestrzeni, która się pojawi. Uważaj jednak na skłonność do żarliwych dyskusji na tematy ideologiczne, polityczne lub religijne. Powściągnij też misjonarskie zapędy oraz tendencję do pouczania innych o tym, co należy robić, a czego nie, lub co jest dobre, a co złe. Najlepiej trwaj przy własnych przekonaniach, jednocześnie szanując stanowisko innych.

 

Astronomiczna jesień

W SOBOTĘ przypada równonoc. Słońce przejdzie do znaku Wagi i rozpocznie się astronomiczna jesień. Teraz na pierwszy plan wysunie się dążenie do równowagi, wzrośnie potrzeba harmonii i partnerskich spotkań. Przede wszystkim chętniej wyjdziemy innym naprzeciw i poszukamy wspólnego mianownika.
W czasie WEEKENDU nastrój będzie jednak trzeźwy i poważny, a uwagę przykują konkretne żądania, wymagania, istniejące ograniczenia czy potencjalne konsekwencje. Jeśli zdołasz zachować obiektywizm oraz poradzisz sobie z tym, co wyszło na jaw, to możesz dokonać istotnych podsumowań. W NIEDZIELĘ wzrośnie poziom wrażliwości. W tym dniu małe rzeczy mogą rozjątrzyć stare rany i wywołać gwałtowne reakcje. Dlatego bądź szczególnie uważny i ostrożny zarówno w stosunku do siebie, jak i w kontaktach z innymi.
Kolejny tydzień naświetli wiele spraw i przyniesie istotne przetasowania.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Neal Kharawala, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897