CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.08.Horoskop tygodniowyOpóźnienia 21.-27.8.2023

20 sierpnia 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/08/23-8-21-opoznienia-przeszkody.webp?fit=1200%2C759&ssl=1

opóźnienia, nieporozumienia, irytujące błędy / wizje, oczekiwania, nadzieje albo rozczarowania / kiedy obfitość zamienia się w «zbyt wiele»? Co jest prawdą a co fejkiem? / rozpoznać i uszanować istniejące ograniczenia / ustanowić granice, wziąć na siebie odpowiedzialność / zakłócenia w komunikacji i niewłaściwe decyzje

 

W zależności od tematu i horoskopu, w tym tygodniu czekają nas bardzo różne procesy. Z jednej strony sytuacja powoli ulega zmianie – wszyscy, którzy latem byli w imprezowym nastroju, będą musieli stawić czoło realiom życia. Coraz większą uwagę zaczną przykuwać codzienność oraz związane z nią potrzeby. Pora zejść na ziemię, skonfrontować się z istniejącymi uwarunkowaniami i wprowadzić niezbędne korekty.

 

Hallo, tu Ziemia!

„Maruderzy” mogą na początku próbować uciec od rzeczywistości i szukać rozrywki, wmawiając sobie, że wszystko będzie dobrze albo z utęsknieniem czekać na «zbawienie». Ale wydarzenia i doświadczenia udowodnią im, że czas fantazji się skończył. Najwyższa pora stawić czoło banalnej rzeczywistości, poradzić sobie z realiami i wymogami dnia codziennego. W takich sytuacjach możliwe są dwie różne reakcje. Niektóre osoby po początkowym szoku zastanowią się i wykorzystają posiadane zasoby, żeby podołać wyzwaniom. Spora grupa zareaguje jednak oburzeniem, agresją i zacznie szukać winnego. W tym drugim przypadku może dojść do bardzo destrukcyjnego zachowania.

 

Związki

Na konkretnym poziomie uwaga ponownie skupi się na relacjach i umowach, ale także na ekonomii, finansach, kwestiach prawnych i poglądach politycznych. We wszystkich tych dziedzinach chodzi o oczekiwania i żądania oraz o to, czy i w jaki sposób można je spełnić. Ci, którzy mają frustrujące doświadczenia w związkach, prawdopodobnie zdadzą sobie sprawę, że założenia zabarwione odpowiednimi (kulturowymi) przekonaniami lub doświadczeniami z przeszłości nie przystają już do chwili obecnej.

 

Ryzyko

Również w dziedzinie ekonomii i finansów zobaczymy, że oczekiwania i konkretna rzeczywistość często się rozmijają. Powściągnij wszelkie tendencje do grania o zbyt wysoką stawkę. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych strat. W tych dniach ponownie zostaną przeanalizowane spotkania i impulsy z początku marca, a także decyzje z połowy czerwca. Jeśli wtedy zaryzykowałeś zbyt wiele, to teraz nastąpi rozczarowanie.
Ogólnie rzecz biorąc, we wszystkich wymienionych sprawach chodzi o rozpoznanie i skorygowanie fałszywych oczekiwań oraz błędnych przekonań. Jeśli rzecz dotyczy Cię bezpośrednio, to najlepiej świadomie skoncentruj się na tym, co jest dla Ciebie naprawdę ważne w danej chwili. Wtedy istnieją duże szanse, że po początkowym rozczarowaniu znajdziesz nowe, lepsze opcje. Unikaj jednak wyciągania pochopnych wniosków. Sytuacja wykrystalizuje się dopiero od połowy września.

Decydujące procesy i ustalenia obejmą również organizację, rachunkowość, zdrowie, przyrodę, środowisko i klimat. W odniesieniu do wizjonerskich projektów i idealistycznych planów, które rozpoczęły się w maju 2022 roku, sporządzany jest obecnie bilans i zobaczymy, co można zrealizować, a czego nie. Jednocześnie jasne staną się konsekwencje decyzji i wydarzeń z marca tego roku. Tutaj trzeba będzie poradzić sobie z wszelkimi nieporozumieniami i błędami. Ponieważ istnieje teraz szczególnie duża podatność na uleganie pokusom, to często nie będzie łatwo odróżnić rzeczywistości od myślenia życzeniowego lub obaw, realiów od kłamstw (fejków), dlatego należy zachować daleko posuniętą ostrożność.

 

Komunikacja

Także w obszarach komunikacji, edukacji, mediów i transportu szykują się ważne procesy. W środę 23 sierpnia Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – przejdzie do ruch wstecznego. Jego retrogradacja zakończy się 15 września. Oznacza to początek okresu refleksji, rewizji, zakończenia i korekty tego, co zostało wcześniej zaplanowane, zrobione czy zorganizowane. Ten czas w mniejszym stopniu sprzyja zupełnie nowym przedsięwzięciom. W takich sprawach istnieje ryzyko, że przyjmiemy błędne założenia i dokonamy fałszywych interpretacji. W życiu codziennym można spodziewać się nieporozumień i irytujących błędów.

 

Przywódcy w opałach

W tym tygodniu także wszelkiego rodzaju liderzy i autorytety staną przed wyzwaniami. Wielu z nich osiągnie granice własnych możliwości, zostaną skonfrontowani z konsekwencjami swoich działań lub zaniechań. Ci, którzy są autentyczni i gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność, mogą umocnić swoją pozycję. Jednak trudna, a nawet niebezpieczna okaże się tendencja do osiągania celu poprzez obietnice, kłamstwa, groźby bądź szantaż.
Na poziomie osobistym nadchodzące dni to także czas podsumowań. Poszukaj odpowiedzi na pytania: Czy byłeś w stanie osiągnąć cele, które wyznaczyłeś sobie w lutym, wypełnić zadania i zobowiązania, których się podjąłeś? A może pora uznać, że osiągnąłeś swoje granice i wyciągnąć wnioski?

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK nasza uwaga skupi się na wszelkiego rodzaju relacjach. Poczujemy potrzebę spotkań i wymiany myśli, zaczniemy dążyć do harmonii i sprawiedliwości. Często będą temu towarzyszyć wysokie wymagania i oczekiwania względem siebie oraz innych. Jeśli te ostatnie nie mogą zostać spełnione, to należy oczekiwać gwałtownych reakcji. W takich chwilach ogranicz wszelkie impulsy skłaniające do tego, aby osiągnąć swój cel w inny sposób lub wziąć prawo we własne ręce. Lepiej zatrzymaj się, rozważ swoje cele, panujące warunki i dostępne środki, a następnie wybierz najlepsze możliwe rozwiązanie.

 

Opóźnienia

We WTOREK i w ŚRODĘ emocjonalna intensywność osiągnie swoje apogeum. Wraz z nią pojawi się potrzeba jasności i (samo)kontroli, wzrosną wymagania i oczekiwania wobec siebie i innych oraz tendencja do reagowania rozczarowaniem, frustracją, oburzeniem i ostrą krytyką, jeśli coś nie pójdzie zgodnie z oczekiwaniami. Ponieważ ograniczona będzie zdolność jasnego, logicznego myślenia (Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się), to mogą teraz wystąpić irracjonalne sytuacje i reakcje. Zachowaj szczególną ostrożność w sprawach dotyczących komunikacji, mediów, ruchu, ale także w odniesieniu do kwestii organizacyjnych, relacji i finansów. W tych dniach trudno jest odróżnić od siebie fakty, kłamstwa, myślenie życzeniowe, a nawet obawy.

 

Prawda

W CZWARTEK, PIĄTEK i SOBOTĘ zrobi się bardziej dynamicznie. W tych dniach szczególnie wyraźnie zaznaczy się dążenie do „prawdy” i sprawiedliwości, a także potrzeba naśladowania idoli i oddawania im czci. Dodatkowo wzrośnie tendencja do uprzedzeń. Jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem albo osoba publiczna nie zachowa się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, to zareagujemy świętym oburzeniem, a nawet szokiem. Odpowiedz sobie na pytania: Jakich wartości i prawd jestem gotów bronić, ze wszystkimi tego konsekwencjami? Jak dobrze radzę sobie z własnymi oraz cudzymi słabościami i błędami? Czy potrafię sprostać oczekiwaniom i standardom, które wyznaczam innym?

 

Ograniczenia

Od południa w SOBOTĘ trzeba będzie stanąć obiema nogami na ziemi. Pora zabrać się do pracy i postawić na konkret. Ogólnie sobotę i NIEDZIELĘ zdominuje pragmatyczne, ale również obiektywne podejście do życia. W tych dnach chodzi o wyznaczenie sobie jasnych granic, wzięcie odpowiedzialności i poniesienie konsekwencji. Wykorzystaj jakość czasu, żeby uzyskać jasny obraz swoich zamierzeń, planów i celów. Samodyscyplina, uważność, precyzja oraz umiejętność dostosowania się pozwolą Ci teraz dokonać znacznych postępów, możesz też znaleźć wsparcie lub sojuszników dla swoich planów. Poza tym to doskonała pora na porządki w domu, w pracy lub w życiu.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Erik Mclean, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897