CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.07.Horoskop tygodniowyMerkury w Pannie 24.-30.7.2023

23 lipca 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/07/23-7-24-Merkury-w-Pannie.webp?fit=1200%2C757&ssl=1

Merkury w Pannie: żyj i pozwól żyć / rozkosz i radość życia vs rozsądek i uważność / wykorzystać każdą sytuację w możliwie najlepszy sposób / nieoczekiwana turbulencja przynosi zmianę perspektywy i inicjuje kolejną fazę

 

Po astrologicznie intensywnym tygodniu ten zapowiada się znacznie spokojniej. Nadszedł czas, żeby przemyśleć wszystko, co ma dla nas osobiste znaczenie. Poza tym wciąż panuje wakacyjny nastrój, dominuje potrzeba śmiechu, zabawy i samorealizacji. Dodatkowo dużą rolę odegrają teraz również miłość, namiętność i przyjemności. Dlatego najbliższe dni sprzyjają radosnym aspektom życia.
Pamiętaj jednak, żeby nie popaść w przesadę i nie stracić z oczu realiów dnia codziennego. Jednocześnie wszystkim, którzy wcześniej zostali wstrząśnięci, poddani testom i musieli stawić czoło wyzwaniom, ten tydzień pozwoli przepracować zaistniałe wydarzenia i doświadczenia, wyjaśnić otwarte kwestie oraz odzyskać spokój.

 

Związki

Ogólnie na pierwszy plan wysuną się trzy różne tematy. Po pierwsze naszą uwagę zaabsorbują wszelkiego rodzaju relacje, sprawy dotyczące miłości i erotyzmu, a także wartości i finansów. Szczególnie istotną rolę odegrają związane z nimi roszczenia. Przebywająca w ruchu wstecznym Wenus rozbudzi i zaktywizuje doświadczenia z przeszłości. Ponownie aktualności nabiorą wydarzenia, umowy i negocjacje z poprzednich tygodni. Związane z nimi zachowania lub wybory zostaną znowu przeanalizowane, na jaw wyjdą pierwsze konsekwencje. W efekcie nadarzy się możliwość uzupełnienia, poprawienia lub nawet nadrobienia czegoś.

 

Przeszłość

Jednocześnie na nasze zachowanie i ocenę teraźniejszości będą wpływać „stare” lub „pradawne” systemy wartości, przekonania oraz wzorce zachowania. Ponieważ nie przystają one już do obecnej sytuacji, to w odniesieniu do nowych znajomości czy umów warto być uważnym. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ocenimy je przez pryzmat własnych doświadczeń. Ponadto we wszystkich tych sprawach mogą wystąpić próby manipulacji i oszustwa. Jeśli rzecz dotyczy Ciebie osobiście, to nie udawaj, bądź sobą i słuchaj swojej intuicji. Dzięki temu nie uwikłasz się w historię o niejasnym wyniku.

 

Pragmatyzm

Równocześnie w ciągu tygodnia znaczenia nabierze głos rozsądku, wzywający do umiaru, porządku i jasności. Od soboty Merkury w Pannie. Prawdopodobnie na pierwszy plan wysuną się również tematy związane z naturą, klimatem, zdrowiem i migracją, a także wszelkiego rodzaju działania organizacyjne. Każdy, kto w tych sprawach pokieruje się głosem zdrowego rozsądku, podejdzie do zadań pragmatycznie i uważnie oraz weźmie pod uwagę obecnie panujące warunki, może zdumiewająco dużo osiągnąć.

 

Eksplozja

Zgodnie z inną analogią istnieje jednak niebezpieczeństwo, że malejące napięcie uwolni wcześniej kontrolowane lub powstrzymywane energie. Wówczas można spodziewać się nieoczekiwanych wybuchów, „eksplozji” czy „zwarcia”. Zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia mogą też nastąpić nieoczekiwane zwroty akcji, które zmienią spojrzenie na daną kwestię, zakwestionują stare światopoglądy i otworzą nowe perspektywy.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i WTOREK na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące wszelkiego rodzaju relacji. Teraz wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów. Jednocześnie mogą odżyć stare sprawy oraz związane z nimi oczekiwania i żale. Jeśli dojdą do głosu nieświadomie, to będziemy wielokrotnie powtarzać gwałtowne zachowania i reakcje.
Poza tym jakość czasu sprzyja rozwiązaniu otwartych kwestii, pod warunkiem, że wszystkie strony postąpią fair. Szczególnie we wtorek należy kontrolować tendencję do oddziaływania na innych poprzez pośrednie manewry – pozorne ustępstwa w nadziei, że druga osoba to uszanuje, odwoływanie się do cudzego poczucia sprawiedliwości, składanie obietnic czy grożenie. Najlepiej bądź otwarty, uświadom sobie własne obawy i wysłuchaj drugiej strony, a następnie przystąp do negocjacji.

W ŚRODĘ i CZWARTEK zrobi się emocjonalnie i intensywnie. Często emocje będą wrzeć i kotłować się pod pozornie spokojną powierzchnią. Wtedy wystarczy byle błahostka, żeby uwolnić stłumione uczucia. Stanie się tak szczególnie wtedy, jeśli górę wezmą wyobrażenia, jak coś powinno wyglądać (a nie wygląda).
W efekcie należy spodziewać się nieoczekiwanie gwałtownych reakcji na wydarzenia, które nie odpowiadają naszym oczekiwaniom. Bądź obiektywny, nawet kiedy wzbiorą i zaleją Cię fale emocji. Dzięki temu zdołasz wykorzystać sytuację, żeby zbadać głębsze warstwy danej kwestii. Zadaj sobie pytanie o swoją prawdziwą motywację, sprawdź, co napędza Cię do działania albo od niego odwodzi. Artyści i osoby kreatywne mogą poczuć twórczy impuls.

W PIĄTEK nastrój ulegnie zmianie. Teraz wzrośnie potrzeba działania, aktywnego zaangażowania się w coś oraz skłonność do ekscytacji. Na pierwszy plan wysuną się poglądy i wartości. Może to prowadzić do dość gorących dyskusji na temat tego, co jest dobre lub złe, słuszne lub nie. Wykorzystaj takie debaty, aby uzyskać obraz różnych punktów widzenia i jasność co do własnego stanowiska. Ogranicz jednak wszelkie tendencje do pouczania innych bądź mówienia im, co mają robić. O godzinie 23:31 Merkury wejdzie do znaku Panny.

 

Merkury w Pannie

W SOBOTĘ nastąpi zmiana tematów i sposobu dyskusji. Merkury w Pannie znacząco zmieni sposób podejścia do informacji oraz komunikacji. Większy nacisk położymy na wizje i ideały, ton dyskursu będzie bardziej obiektywny, ale też krytyczny. Znaczenia nabiorą również newsy dotyczące chorób, zdrowia, oświaty oraz organizacji życia codziennego.

NIEDZIELA zadziała jak kubeł zimnej wody. Sytuacja zmusi nas do tego, abyśmy stanęli obiema nogami mocno na ziemi, byli trzeźwi i poważni. Dlatego to doskonały dzień na zaprowadzenie porządku i jasności we wszystkich obszarach życia. Odróżnij to, co jest realne i wykonalne, od pomysłów, ideałów lub wizji, do których warto dążyć, ale które tak naprawdę są nieosiągalne. Możesz też zrobić sobie przerwę, zastanowić się nad tym, co jest ważne i istotne w Twoim życiu osobistym.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Tanya Patrikeyeva, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897