CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.05.Horoskop tygodniowyNów Księżyca 15.-21.5.2023

14 maja 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/05/23-5-15-now-w-byku.webp?fit=1200%2C764&ssl=1

nów Księżyca w Byku / zdefiniowanie priorytetów, wyznaczenie kierunku na przyszłość i podjęcie kluczowych decyzji / zmiana energii wiodących / przesunięcie punktu ciężkości / wejście na nowe obszary / spełnienie i frustracja / kwadratura Jowisz-Pluton, Byk kontra Wodnik: walka o władzę i prawdę – kto może narzucać swoją interpretację świata? / Jowisz w Byku / manifestacja tematów zaćmienia Słońca cz. I

 

W tym tygodniu w wielu dziedzinach zapadną decyzje, które w dłuższej perspektywie zadecydują o dalszym biegu zdarzeń. Wewnętrzne i zewnętrzne sprzeczności stworzą napiętą atmosferę. Z jednej strony wiele osób poczuje większą pewność siebie i wiarę we własne siły, co nasili chęć podejmowania ryzyka. Jednocześnie wzrosną oczekiwania i wymagania wobec życia.

 

Jowisz w Byku

Na pierwszy plan wysuną się pragnienie bezpieczeństwa, przynależności, zadowolenia oraz dbałość o własną strefę komfortu. Chętnie zajmiemy się teraz zaspokojeniem swoich potrzeb czy spełnieniem pragnień. Z drugiej strony wzrośnie dążenie do „sprawiedliwości” i „prawdy”. Często może nam jednak brakować napędu do działania, do podejmowania decyzji i „zrobienia” czegoś.
W efekcie wyraźnie zarysują się dwa różne wzorce zachowania. Zgodnie z pierwszym, motywacja będzie wnikać z zaangażowania emocjonalnego albo przekonań politycznych, kulturowych, duchowych czy religijnych. Generowane przez nią energie mogą prowadzić do wielkich czynów, ale także do zachowań fanatycznych bądź potencjalnie niebezpiecznych. Takie zjawiska mogą też mieć charakter grupowy lub masowy.
Według drugiego scenariusza, własne, bardzo konkretne oczekiwania będą skierowane przede wszystkim na otoczenie, na innych, „systemy” lub państwo. Brak ich spełnienia zrodzi ogromną frustrację. W związku z tym czynniki zewnętrzne, takie jak określone okoliczności i warunki, zachowanie innych ludzi, władza czy polityka mogą prowadzić do wyładowania spiętrzonych emocji, zwłaszcza energii agresji i nienawiści, ale także lęków.

 

Finanse

Na konkretnym poziomie obok kwestii bezpieczeństwa zaabsorbują nas roszczenia majątkowe (finanse, ziemia, zasoby), przywiązanie do „ojczyzny”, ojcowizny, rodziny lub „prawdziwej” doktryny. Ważne decyzje i wydarzenia będą też związane z walką o to, „kto może interpretować rzeczywistość”, zasadami moralnymi, decydowaniem o tym, co jest „prawdziwe”, a co „fałszywe”. W wymiarze osobistym chodzi przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa, o dążenie do ochrony i zachowania tego, co ma dla nas osobiste znaczenie, o przynależność i własne miejsce w społeczności (rodzinie, grupie, państwie), o potrzebę bycia i cieszenia się życiem.
Zadaj sobie pytanie, do czego chcesz wykorzystać własną siłę, określ swoje wartości i poglądy, zbadaj motywację.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – ruszy do przodu. Dlatego w końcu możemy zająć konkretne stanowisko i podjąć wstępne decyzje w sprawach, które od połowy kwietnia są nierozstrzygnięte i utknęły w martwym punkcie. Jednak z przystąpieniem do ważnych działań warto jeszcze chwilę poczekać. Jednocześnie w poniedziałek i WTOREK pojawi się przemożna chęć do podejmowania spontanicznych, impulsywnych decyzji. Uwaga, teraz istnieje niebezpieczeństwo, że dasz się ponieść i zrobisz coś, czego później pożałujesz. Dlatego zanim rzucisz się na głęboką wodę, przystań i przemyśl własną motywację. Najlepiej wykorzystaj energię na projekty, które dają Ci przyjemność i zapewniają dobre samopoczucie. Z jakości czasu skorzystają też sport, praca w domu oraz ogrodzie.

W ŚRODĘ i CZWARTEK wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, stabilizacji i przyjemności. Dlatego te dni doskonale nadają się do działań i projektów, które służą poprawie i upiększeniu życia. Skorzystaj z okazji i zafunduj sobie coś, co sprawia Ci przyjemność, ale uważaj na skłonność do przesady i nadmiaru.

 

Nów Księżyca

W PIĄTEK o godzinie 17.53 nastąpi nów Księżyca w Byku. Wykorzystaj jakość czasu, żeby określić, na czym stoisz. Zadaj sobie pytanie, co jest dla Ciebie naprawdę ważne, czego chcesz bronić i za czym się opowiadasz. Jeśli masz wewnętrzną jasność, to możesz wykorzystać energie kolejnych dni i tygodni, aby zbliżyć się do swoich pragnień i celów.

WEEKEND przyniesie dość mieszany program. Z jednej strony wzrośnie potrzeba spotkań, chętnie porozmawiamy o swoich pomysłach i wysłuchamy opinii innych. W efekcie SOBOTA i NIEDZIELA sprzyjają pielęgnowaniu znajomości, również tych w sieciach społecznościowych. Mów o tym, co Cię porusza i pasjonuje. Powściągnij jednak skłonność do prowokowania innych lub prozelityzmu. Ponieważ w tym czasie wzrosną też napięcie i emocjonalna intensywność, to nawet pozorne błahostki (słowo, gest) mogą uwolnić skumulowane uczucia (frustrację, rozczarowanie, strach, gniew) i doprowadzić do ekstremalnych reakcji. Dlatego bądź otwarty na inne punkty widzenia i zachowaj wewnętrzny dystans, zwłaszcza jeśli sprawy staną na ostrzu noża. Wtedy możesz sporo zrozumieć. Świadomie szukaj ujścia dla potężnych energii np. poprzez aktywność fizyczną albo umysłowe wyzwania. Zadbaj o odpowiednią ilość ćwiczeń i ruchu na świeżym powietrzu.

 

Jowisz/Pluton

Pod koniec tygodnia rosnące napięcie mogą poczuć głównie osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę pierwszego i ostatniego stopnia Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. W tym urodzeni na początku tych znaków. Potraktujcie to, co się wydarzy jako zapowiedź nadchodzącej zmiany. Teraz zamanifestują się również pierwsze skutki decyzji związanych z ostatnim zaćmieniem Słońca.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Inside Weather, Unsplash

© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

 

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897