CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.03.Horoskop tygodniowyNów w Baranie 20.-26.3.2023

19 marca 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/03/23-3-20-pluton-w-wodniku-zmiana-now-w-baranie.webp?fit=1200%2C762&ssl=1

nów w Baranie / Pluton w Wodniku – świt nowej epoki / przejście do kolejnej fazy / zmiana wartości i energii wiodących / różne perspektywy i punkty ciężkości / wolność i niezależność, okres burzy i naporu / popędy i instynkty, lęki i frustracje, które determinują zachowanie / wewnętrzny dystans, obiektywna, rzeczowa postawa, jasne wartości, refleksja nad indywidualnymi zasobami i poczucie wspólnoty kluczem do sukcesu

 

Konstelacje tego tygodnia zawierają w sobie potężny, spektakularny ładunek energetyczny. We wtorek nów w Baranie. Ale przede wszystkim kilka planet niemal równocześnie przejdzie do innych, kolejnych znaków. W czwartek, po 15 latach spędzonych w Koziorożcu, Pluton wkroczy do Wodnika. Oznacza to początek zasadniczej zmiany energii i tematów wiodących. Punkt ciężkości jeszcze bardziej przesunie się w stronę aktualnych od prawie trzech lat kwestii wolności, niezależności, równości, różnorodności, roli i możliwości nowoczesnej technologii, cyfrowego świata oraz zdolności umysłu.

 

Trailer

Jednak przemiany w tym zakresie nie zostały jeszcze utrwalone. W efekcie wydarzenia najbliższych dni dadzą nam pierwsze wyobrażenie o zbiorowych procesach, zmianach w społeczeństwie i świadomości, które nastąpią w najbliższych latach. Prawdopodobnie zobaczymy też wyzwania oraz niebezpieczeństwa z nimi związane.
W połowie czerwca wahadło ponownie odchyli się w stronę „starego” świata i powrócą tematy, które dominowały w ostatnich latach (hierarchia, władza, kontrola, prawo, nadmierna regulacja). Kontynuacja i pogłębienie tego, co zostanie zapoczątkowane i poruszone w najbliższych tygodniach, nastąpi dopiero w styczniu 2024 r. Na poziomie konkretów na pierwszy plan wysuną się m.in. możliwości współczesnej nauki i technologii (m.in. internet, AI, metaverse, algorytmy), ale także siła świadomie wybranych, wspólnych działań różnych ugrupowań i społeczności w imię wyższego celu lub porządku.

 

Wiosna!

Równocześnie nastąpią inne procesy. One również przykują naszą uwagę i zadecydują o dalszym biegu wypadków. W nocy z poniedziałku na wtorek przypada równonoc, Słońce osiągnie znak Barana, wyznaczając początek wiosny. Nie tylko w przyrodzie wzbiorą soki witalne, które będą szukały kanałów ujścia oraz sposobów wyrazu, także w ludziach rozbudzą się wszelkiego rodzaju instynkty i popędy. Wiąże się to z silną chęcią aktywności i zrobienia czegoś, wzrośnie również impulsywność i skłonność do pochopnego działania.

 

Nów w Baranie

Nów Księżyca, który nastąpi dzień później (we wtorek), dostarczy kolejnych potężnych impulsów w tym zakresie. W efekcie wzrośnie chęć wyrwania się, osiągnięcia upragnionej wolności i niezależności, bez względu na sytuację i możliwe konsekwencje. Na konkretnym poziomie wzbierające siły zamanifestują się poprzez wielki napęd i dążenie do działania, ale także agresywność i gotowość do konfrontacji. Świadomie szukaj obszarów i działań, które pozwolą Ci wykorzystać te silne energie.

 

Wenus w Byku

Równocześnie będą zachodzić dwa inne procesy, których znaczenia nie należy lekceważyć. Teraz rozpocznie się też kolejny etap w zachodzącej zmianie hierarchii wartości. Prawdopodobnie wydarzenia i doświadczenia pokażą nam, że trzeba coś poświęcić, a przynajmniej pożegnać się ze starymi wyobrażeniami na temat tego, co jest wartościowe i powinno zostać zachowane. Dzięki temu rozwój i odnowa będą mogły następować w zdrowy sposób. Spore poruszenie wywołają także nagłe, radykalne zwroty i wydarzenia, które przełamią tabu. Szczególnie dotyczy to przyrody, dostępnych zasobów, żywności, finansów i gospodarki, wszelkiego rodzaju związków, władzy, roli i zachowania kobiet.

 

Chiron/Merkury

W drugiej połowie tygodnia stanie się jasne, że nie wszystko, co mówimy lub robimy i nie każde osobiste zaangażowanie prowadzi do celu. Zobaczymy, że nawet dobre pomysły i właściwe zachowania mogą niekiedy powodować reakcje przeciwne do zamierzonych. Nieporozumienia i niezamierzone błędy wywołają nieufność, zwątpienie, niepewność albo „święte oburzenie” i skłonią nas do kwestionowania bądź niszczenia wszystkiego. W tym przypadku szczególnie ważne jest, aby stworzyć przestrzeń i poświęcić uwagę rozbudzonym emocjom. Warto oprzeć się silnemu impulsowi do natychmiastowej reakcji i działania, jak również chęci tłumaczenia się czy usprawiedliwiania. Jeśli zdołasz zachować spokój, to takie kryzysy mogą również utorować drogę do nowych wglądów i pozwolą sporo zrozumieć. Rzecz szczególnie dotyczy mediów, handlu, komunikacji i transportu.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK nastrój będzie raczej powściągliwy, nieco niepewny i zdominowany przez tęsknoty i wszelkiego rodzaju marzenia. Tego dnia możemy mieć problem z koncentracją oraz motywacją do działania. Najlepiej wygospodaruj teraz chociaż chwilę na rozmyślania i marzenia. Poświęć też odpowiednio dużo czasu na zaplanowaną pracę, nie pozwól się ponaglać, skusić czy uwieść.

 

Nów w Baranie

We WTOREK do głosu dojdą nadchodzące przemiany. Już od rana poczujemy napięcie. Z jednej strony wzrośnie otwartość na nowe wizje. W efekcie wewnętrzne przeczucia czy intuicja wskażą nam coś nowego. Jednak na początku trudno będzie się naprawdę zmotywować. Powstała mieszanka energetyczna może wywołać sporą frustrację. W trakcie popołudnia wzrośnie chęć działania i przeforsowania planów. Nów w Baranie (godz. 18.22) przyniesie sygnał do startu i zainicjowania czegoś. Zwróć uwagę na doświadczenia i impulsy tego wieczoru, mogą one dostarczyć Ci wskazówek dotyczących nadchodzących projektów i działań.

 

Energia

Również w ŚRODĘ będzie nas rozpierać energia. Teraz na pierwszy plan wysunie się kwestia, które z nasion i impulsów poprzednich dni mają moc, aby wykiełkować i żyć. Zajmij się swoimi osobistymi impulsami, intencjami i wizjami, ale także wątpliwościami. Zadaj sobie pytanie, czego naprawdę chcesz i czy jesteś gotowy tego bronić. Zadbaj również o odpowiednią dawkę ćwiczeń fizycznych!

 

Pluton w Wodniku

W CZWARTEK (w południe) Pluton zmieni znak. Jego przejściu do znaku Wodnika może towarzyszyć otwarcie na pomysły i wizje nowego czasu. Zwróć uwagę na to, co Cię teraz spotka. Doświadczenia i wydarzenia tego dnia mogą być metaforą nadchodzącej zmiany. Wykorzystaj silne energie przełomu, żeby spróbować czegoś nowego, choćby na małą skalę. W trakcie popołudnia uwaga coraz bardziej zwróci się ku tematom bezpieczeństwa, wartości i zasobów.
Przede wszystkim Wodniki urodzone w pierwszym i ostatnim dniu swojego znaku staną przed koniecznością wielkiej zmiany. W Waszym życiu ten proces dopiero się rozpoczyna.

 

Taniec

Zwłaszcza w PIĄTEK i SOBOTĘ pojawi się wtedy pytanie, czy są siły, środki i niezbędna kreatywność, aby wcielić w życie nowe pomysły. W miarę możliwości uwolnij się od istniejących zależności, przemyśl swoje talenty i zasoby, bądź gotowy wykorzystać je i zyskać samodzielność. Kiedy już określisz swoje podstawy i poznasz własne wizje, to możesz szukać i znaleźć podobnie myślących ludzi. Zajmij swoje miejsce w nowej społeczności i wnieś w nią swój wkład. Te dwa dni sprzyjają również dbałości o ciało.

 

Emocjonalne działanie

W SOBOTĘ po południu nastąpi kolejna zmiana energii. Mars wejdzie do znaku Raka. W kwestii działania i aktywności na pierwszy plan wysuną się uczucia oraz motywacje. Dodatkowo wzrośnie teraz potrzeba i chęć zaangażowania się w dobrą sprawę lub na rzecz innych. Znajdź projekt, który jest bliski Twojemu osobistemu sercu i wykorzystaj dostępne dla niego energie, aby go zrealizować.

 

Komunikacja

W NIEDZIELĘ pojawi się potrzeba spotkań, kontaktów i rozmów. Szukaj okazji do dyskusji, porozmawiaj o swoich ideałach i pomysłach. Może się jednak zdarzyć, że ktoś poczuje się teraz zlekceważony, pominięty, niewysłuchany lub niezrozumiany i reaguje na to bardzo wrażliwie. W takich przypadkach nie próbuj niczego wyjaśniać, ale uzbrój się w cierpliwość. Istnieją duże szanse, że początkowo trudne momenty uda się przezwyciężyć i znaleźć sposób, który pozwoli wszystkim zachować opanowanie i wyjść z twarzą.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Marcus Spiske, Unsplash
© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897