CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20232023.02.2023.03.Horoskop tygodniowyEmocjonalny rollercoaster 27.2.-5.3.2023

26 lutego 20230
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2023/02/23-2-27-Rany-rollercoaster.webp?fit=1200%2C766&ssl=1

rany i emocjonalny rollercoaster / związki, wartości, koncepcje i informacje wystawione na próbę / wierzyć i wiedzieć, chcieć i móc / oczekiwanie i spełnienie to dwie różne rzeczy / co się dzieje, gdy sprawy nie idą zgodnie z oczekiwaniami

 

Jednoczesne oddziaływanie różnych, często sprzecznych energii postawi nas teraz przed sporym wyzwaniem. Z jednej strony wzrośnie tęsknota za zrozumieniem i porozumieniem, podobnie jak dążenie do lepszego, bardziej wspaniałomyślnego świata. Jednak nadzieje i oczekiwania z tym związane są bardzo subiektywne, ukształtowane przez nasze indywidualne wyobrażenia o tym, co dobre, a co złe, co słuszne, a co niewłaściwe. W połączeniu z równie silną potrzebą działania w celu osiągnięcia lub zrealizowania czegoś, wzrośnie gotowość do poświęcenia się dla ideału, wizji bądź innych, pomagania lub zrobienia czegoś dobrego.

 

Rollercoaster

Zapał i zaangażowanie mogą być bodźcem do wielkich czynów i osiągnięć, ale sprzyjają też podejmowaniu pochopnych działań. Poza tym w najbliższych dniach będziemy skłonni do reagowania pretensjami i frustracją, jeśli sprawy nie pójdą po naszej po naszej myśli.
Wszystko dlatego, że wielki zapał i entuzjazm raz po raz natrafią na przeszkody, będą hamowane i tłumione. Dobre intencje i obiecujące perspektywy zostaną storpedowane przez wszelkiego rodzaju utrudnienia. W pewnych sytuacjach osiągniemy granice swoich możliwości, mimo wielkiego zaangażowania i najlepszych chęci nie zdołamy odnieść sukcesu, a nawet poniesiemy klęskę czy doznamy niepowodzenia.

 

Stare rany

Dodatkowo wzrosną również wrażliwość i podatność na zranienie, poczucie niepewności, zwątpienie, obawy i skłonność do czucia się niesprawiedliwie potraktowanym. W efekcie byle błahostki wywołają silne reakcje i nabiorą rangi poważnego problemu. Niewykluczone, że u wielu osób ponownie zostaną otwarte stare rany.
Wszystko to sprawi, że nasze nastroje i emocje będą ulegały nieustannym zmianom i wahaniom. Istny rollercoaster! Entuzjazm i hojność bardzo łatwo przejdą w rozczarowanie, złość i agresję, a pewność siebie i radość w ból oraz smutek.
Najlepiej świadomie poszukaj tematu, zadania czy wizji, którym możesz poświęcić całą swoją uwagę, ale jednocześnie uzbrój się w cierpliwość. Jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem – po prostu zaakceptuj to.

 

Związki

Generalnie w centrum uwagi znajdzie się kilka tematów. Przede wszystkim przełomowe decyzje zapadną w rozmaitych relacjach, np. związkach małżeńskich, partnerstwach, przyjaźniach itp. Przy tym niebagatelną rolę odegrają nadzieje i zawiedzione oczekiwania, ale także poglądy i przekonania. Uwaga na skłonność do podejmowania pochopnych osądów i nieprzemyślanych decyzji.
Jeśli zainteresowane osoby będą otwarte i gotowe okazać sobie szacunek, to wiele wyjaśnią oraz znajdą płaszczyznę porozumienia. Wtedy stare rany zostaną uleczone i nastąpi pojednanie.
Jednak uwaga – istnieje duże niebezpieczeństwo, że uprzedzenia i obawy, stare urazy i dawne krzywdy zaciemnią obraz aktualnej sytuacji. Wówczas nawet pozorne błahostki, banalne słowa i gesty mogą wywołać niespodziewanie gwałtowne, destrukcyjne reakcje.
Dlatego zanim impulsywnie zadziałasz, zadaj sobie pytanie, o co tak naprawdę chodzi. Zobacz, co Cię ubodło, ale nieproszony nie próbuj nikogo ratować.

 

Sojusze

Na szerszym poziomie oprócz sojuszy państwowych i politycznych oraz umów, na pierwszy plan wysuną się również kwestie ekonomiczne i finansowe. W tym przypadku cała sztuka polega na tym, aby znaleźć równowagę między nadmiernym optymizmem i wysokimi oczekiwaniami z jednej strony, a nadmiernym sceptycyzmem, wątpliwościami, zgorzknieniem i tendencją do kwestionowania wszystkiego z drugiej. Pohamuj tendencję do przesady i unikaj wyciągania pochopnych wniosków. Najlepiej skoncentruj się na podejmowaniu małych kroków i skup na tym, co jest możliwe oraz wykonalne.

 

Media

Również w dziedzinach edukacji, wiedzy, informacji, mediów społecznościowych, handlu i transportu przyjdzie pora podjąć ważne decyzje. W niektórych przypadkach będą one prawdopodobnie bezpośrednio związane ze spostrzeżeniami i zmianami, które przyniósł poprzedni tydzień. Generalnie chodzi przy tym o odpowiedzialność, konsekwencje i granice możliwości. Trzeba będzie ustalić jasne priorytety i skupić się na tym, co istotne.
Na szerszym poziomie zapadną decyzje dotyczące ustaw i regulacji w postępowaniu z mediami cyfrowymi, AI, własnością intelektualną. Prawdopodobnie omawiane będą też możliwości kontroli i restrukturyzacji przepływu informacji.
Na poziomie osobistym nasunie się pytanie, w co warto się angażować i czemu poświęcić, a z których kontaktów i mediów społecznościowych lepiej wycofać. Poza tym mogą wystąpić przestoje i utrudnienia w komunikacji oraz transporcie.

 

Horoskop tygodniowy

W PONIEDZIAŁEK i WTOREK wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów. To dwa dobre dni na zebranie informacji, omówienie doświadczeń, pomysłów czy koncepcji, zadawanie pytań i formułowanie oczekiwań. Jeśli będziemy uczciwi i szczerzy, gotowi rozmawiać jak równy z równym, zachowamy jasny osąd, to możemy poruszyć kwestie, które od dawna czekają na rozwiązanie. Gorzej, jeśli nie zagramy w otwarte karty. Podchodź ostrożnie do składanych obietnic i wystrzegaj się zbyt idealistycznych pomysłów. Poza tym nie chwal dnia przed zachodem słońca!

ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK zdominują uczucia. Teraz nastrój stanie się znacznie bardziej emocjonalny, łatwo poczujemy się dotknięci, urażeni czy zaatakowani.
W tych dniach apogeum osiągnie wiele z opisanych powyżej procesów. Jeśli rzecz dotyczy Cię osobiście, to postaraj się nie reagować spontanicznie. Przed każdym działaniem i decyzją poświęcić czas na to, aby najpierw poczuć swoje wewnętrzne impulsy, związane z nimi uczucia, historie i oczekiwania. Następnie zadaj sobie pytanie, co jest dla Ciebie stawką w grze, co jest możliwe w konkretnej sytuacji i jakich konsekwencji można się spodziewać. Dopiero potem dokonaj wyboru. Nierzadko trzeba będzie najpierw nieco odczekać. Świadomie zadbaj o własne potrzeby, o wszystko, co może przyczynić się do poprawy Twojego samopoczucia i komfortu psychicznego.

W czasie WEEKENDU fale emocji nieco opadną. Teraz obudzi się chęć twórczego działania, poświęcenia się pięknym stronom życia i zrobienia czegoś, co sprawia nam przyjemność. Najlepiej wspólnie z innymi zajmij się tematem, który Cię interesuje, inspiruje i uskrzydla.

Przed nami ostatnie dni z Saturnem w Wodniku. Wodniki mogą na chwilę odetchnąć z ulgą. Od 7 marca przez kolejne dwa lata testowi na wytrzymałość będą poddawane Ryby. Więcej w horoskop 2023 RYBY.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Charlotte Coneybeer, Unsplash
© 2023 AstroSerwis. All rights reserved

 

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897