CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.12.Horoskop na Nowy Rok 26.12.2022 – 1.1.2023  

25 grudnia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/12/22-12-25-horoskop-na-Nowy-Rok.webp?fit=1200%2C767&ssl=1

zakończenie i perspektywy na przyszłość / uzyskanie wewnętrznej jasności i podjęcie (wstępnych) decyzji – wartości, umowy, partnerstwo i wszelkiego rodzaju relacje zostaną wystawione na próbę / komunikacja i autentyczność kluczem do konstruktywnych rozwiązań

 

Nadchodzący tydzień przyniesie kolejne zmiany i przejście do następnego etapu. W czasie weekendu pożegnamy stary rok. Pod wieloma względami zapoczątkował on zmianę hierarchii wartości, której już nie sposób zatrzymać. 2023 rozpocznie się w niedzielę. Z astrologicznego punktu widzenia przełom roku to także czas kompleksowego przewartościowania w wielu dziedzinach życia.

 

Czas na bilans

Teraz będziemy musieli podsumować wydarzenia, doświadczenia i wybory dokonane w ciągu ostatnich miesięcy oraz ich konsekwencje. Najwyższa pora odpowiedzieć sobie na pytanie, co – również po bliższej analizie – jest spójne, prawdziwe i żywe? A gdzie błędne założenia zaprowadziły nas w ślepy zaułek? Co nie spełnia już wymogów czasu? Co się przeżyło? Poza tym przyjdzie nam podjąć fundamentalne decyzje i na nowo spozycjonować się.

 

Koziorożec

W ostatnich dniach starego roku nastrój początkowo będzie poważny, powściągliwy, spokojny i kontemplacyjny. Poczujemy dużą potrzebę jasności, porządku i stabilności, w wielu dziedzinach tempo zwolni, wręcz odniesiemy wrażenie, że świat na chwilę wstrzymał oddech. To nie jest czas na dynamiczne, gorączkowe działania i aktywizm. Teraz chodzi raczej o to, żeby po prostu odpocząć.
Zredukuj bieg i poświęć chwilę na refleksję nad głębszymi, fundamentalnymi aspektami swojego życia. Dzięki temu znajdziesz wewnętrzny grunt i zrozumiesz, co tak naprawdę zaszło w minionym roku, zobaczysz, co się liczy i co ma znaczenie. Jeśli dodatkowo zwrócisz uwagę na subtelne sygnały i tony, a także podszepty intuicji, to otrzymasz cenne wskazówki dotyczące dalszej strategii działania. Czas sprzyja również zgłębianiu otwartych kwestii, wyjaśnianiu błędnych przekonań i nieporozumień, a także wszelkim pracom porządkowym.

 

Przeszłość

W ciągu tygodnia mogą jednak pojawić się napięcia. Przykładowo poczujemy złość z powodu (rzekomo) zaprzepaszczonych szans i doznanej niesprawiedliwości albo frustrację z powodu błędów czy wpadek. Takie sytuacje wywołają rosnącą potrzebę aktywności i natychmiastowego podjęcia działania.
Impulsy tego rodzaju tkwią jednak korzeniami w doświadczeniach z przeszłości, dlatego nie będą one przystawać do obecnej sytuacji. W efekcie łatwo dojdzie do kłótni i działań, które przyniosą efekt odwrotny do zamierzonego. Najlepiej poszukaj wtedy konstruktywnego ujścia dla skumulowanej energii frustracji. Szczególnie nadają się do tego wszelkiego rodzaju ćwiczenia (sport, taniec, tworzenie muzyki). Potem przemyśl swoje działania i decyzje z ostatnich miesięcy. Niewykluczone, że dostrzeżesz głębsze korzenie błędnych decyzji i nieodpowiedniego zachowania oraz wprowadzisz stosowne korekty. Jednocześnie w konfliktach, które tlą się od dłuższego czasu, otwarta, rzeczowa rozmowa (bez oskarżeń i wyrzutów) może wyjaśnić sytuację i przygotować grunt pod dalsze negocjacje.

 

Związki i wartości

Na konkretnym poziomie nacisk zostanie położony na postawę wobec wartości, podejście do zasobów, relacji, partnerstw i umów. Istotną rolę odegrają też informacje i wszelkiego rodzaju media (w tym społecznościowe). Zaabsorbują nas następujące pytania: co jest prawdziwe, autentyczne, zrównoważone i żywe? Gdzie istnieją niezdrowe zależności i nawyki? Co jest tylko pustą formą, bez substancji i treści? W pierwszym przypadku, to dobra pora na pogłębienie zobowiązań i zacieśnienie więzi. W tym drugim przypadku trzeba będzie pociągnąć grubą kreskę, zakończyć coś, zerwać ze starymi wyobrażeniami czy ideami, pożegnać się z tym, co już straciło rację bytu i postawić na samodzielność.

 

Sojusze

Na płaszczyźnie zbiorowej na pierwszy plan wysuną się finanse, gospodarka, traktaty państwowe, sojusze i współpraca międzynarodowa. W tych dziedzinach zapadną ważne decyzje, które wyznaczą kurs na przyszłość.
W sprawach dotyczących mediów, handlu i transportu potrzebne będą korekty i ponowna ocena sytuacji. Obowiązujące obecnie koncepcje zostaną tu poddane gruntownej rewizji.

 

Relacje

Na poziomie osobistym naszą uwagę zaabsorbują wszelkiego rodzaju relacje. W związkach miłosnych, ale także w przyjaźni zostanie osiągnięty punkt zwrotny. Jasne deklaracje większego zaangażowania, przykłady niezłomnej lojalności i głębokiego przywiązania są tak samo możliwe jak gry siłowe, próby manipulacji, separacje czy rozstania.
Z drugiej strony w tych dniach będziemy musieli przemyśleć własny system wartości oraz to, jak radzimy sobie ze środkami i zasobami, które mamy do dyspozycji. Odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla Ciebie istotne i konieczne, a bez czego możesz się obejść. Bądź uczciwy wobec siebie oraz innych i ufaj, że wszystko, co jest prawdziwe i żywe, przetrwa. Tutaj aktualności ponownie nabiorą wydarzenia czy decyzje z minionej zimy i wiosny. W większości przypadków nie nadszedł jeszcze czas na ostateczne rezultaty. Dopiero w drugiej połowie stycznia będzie można określić dalszy kurs.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK, czyli drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, zapowiada się bardzo obiecująco. Teraz wzrośnie potrzeba kontaktów, spotkań oraz rozmów. Chętnie zorganizujemy coś wspólnie z innymi, zapanuje luźna i otwarta atmosfera. To dobry dzień na spotkanie z przyjaciółmi, na kultywowanie wspólnego hobby, na rozmowy o ideałach i planach życiowych, ale też większych i mniejszych troskach.

 

Empatia

We WTOREK i ŚRODĘ zrobi się bardziej refleksyjnie i kontemplacyjnie. Teraz poczujemy tęsknotę za miłością i pokojem, wyraźnie wzrośnie też podatność na zranienie, ale osłabnie zdolność do szybkich reakcji mentalnych. Najlepiej poszukaj możliwości, żeby chociaż na chwilę wycofać się z gorączkowego życia codziennego. Poświęć czas na marzenia, rozważania i zgłębienie spraw, które są dla Ciebie ważne. Jakości czasu odpowiadają też praktyki duchowe lub odpoczynek na łonie natury. Natomiast te dni nie sprzyjają działaniom i projektom wymagającym skupienia, precyzji, dużego wysiłku oraz zaangażowania.

 

Przestoje w ruchu

W CZWARTEK nastąpi pierwszy ważny punkt zwrotny. Tego dnia Merkury – patrząc z perspektywy Ziemi – zatrzyma się i przejdzie do ruchu wstecznego. Prawdopodobnie przez cały czas trwania retrogradacji, tzn. do 18 stycznia 2023, możemy mieć problem z logicznym myśleniem czy podejmowaniem racjonalnych decyzji. Zwłaszcza dotyczy to bieżących spraw organizacyjnych i nowych projektów. W tym okresie wzrośnie też ryzyko nieporozumień i błędów. Jednocześnie jest to dobra pora na przegląd i rewizję planów, koncepcji bądź umów, na wyjaśnienie wszelkich otwartych kwestii, ale także zgłębianie przeszłości.
Z drugiej strony w czwartek wzrośnie skłonność do agresji, potrzeba „działania” i chęć zrobienia czegoś. Dodatkowo będziemy bardziej skłonni do tego, żeby w swoich reakcjach na innych i w ocenie bieżącej sytuacji kierować się doświadczeniami z przeszłości. W efekcie zareagujemy niewłaściwie i gwałtownie.
Najlepiej powściągnij tego typu impulsy, w miarę możliwości zachowaj minimum spokoju i opanowania, świadomie powstrzymaj się przed podjęciem decyzji lub działaniem. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji i eskalacji konfliktu.

 

Dynamika

Również w PIĄTEK i SOBOTĘ pojawi się duża skłonność do podejmowania impulsywnych, mało przemyślanych działań. Nie daj się sprowokować do zachowania, którego później będziesz żałować. Upewnij się również, że masz dostatecznie dużo ćwiczeń fizycznych oraz ruchu.

 

Horoskop na Nowy Rok

W SYLWESTRA nastrój ulegnie zmianie. Horoskop na Nowy Rok zapowiada wzrost potrzeby bezpieczeństwa i stabilności. Przełom 2022 i 2023 na pierwszy plan wysunie temat miłości, erotyki, związków i partnerstwa, ale także fundamentalnych pytań dotyczących wartości. W tych sprawach niedzielne wydarzenia i doświadczenia mogą wywołać punkt zwrotny. Zależnie od sytuacji, teraz możliwe będą zarówno namiętne wzloty fantazji, deklaracje, wiążące zobowiązania i dowody lojalności, jak i dramatyczne sceny czy spektakularne rozstania. Tego dnia bądź absolutnie szczery wobec siebie i innych, wierny sobie i swoim wartościom, ale również gotowy uszanować stanowisko drugiej osoby.
Horoskop na Nowy Rok dla wszystkich znaków zodiaku już wkrótce.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897