CHWILECZKĘ, OTWIERAM STRONĘ...

 
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2018/05/purple_top_divider.png?fit=2100%2C315&ssl=1

20222022.12.Horoskop tygodniowyPrzesilenie zimowe 19. – 25.12.2022

18 grudnia 20220
https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2022/12/22-12-19-przesilenie-zimowe-now-w-koziorozcu.webp?fit=1200%2C765&ssl=1

przesilenie zimowe / nów w Koziorożcu / światło i mrok / rozliczenie z przeszłością i nowy początek / uważność, szacunek, zaufanie, wiara w pozytywny obrót wydarzeń

 

Przypadające w tym tygodniu przesilenie zimowe, Boże Narodzenie oraz Chanuka dla wielu osób oznaczają punkt zwrotny, nowy początek i powrót światła. Ten temat podejmują także astrologiczne konstelacje najbliższych dni. One również zapowiadają przejście, skłaniają do zatrzymania się, zrobienia bilansu i spojrzenia wstecz. Prawdopodobnie w tym czasie napłyną też nowe impulsy, pojawią się ciekawe wizje oraz perspektywy.

 

Jowisz w Baranie

Ogólnie życie zaserwuje nam teraz szeroką paletę przeżyć i doświadczeń. Chwile głębokiego wzruszenia, zawiedzione oczekiwania, bolesne wnioski i spostrzeżenia będą przeplatać się z radosnymi przeżyciami, pełnymi nadziei wglądami i pięknymi wizjami. Zapragniemy wyruszyć ku nowym lądom i przystąpić do działania, nabierzemy pewności siebie i wiary we własne siły. Z drugiej strony możemy odczuwać niepewność i zwątpienie albo potrzebę milczenia i wycofania się.
Żeby poradzić sobie z tą niełatwą mieszanką warto znaleźć w sobie zdrową równowagę, a także wzmocnić wzorce zachowania i działania, które uczynią zadość różnym impulsom i potrzebom. Mindfulness, gotowość zatrzymania się na chwilę przed podjęciem decyzji czy działania, przyjrzenia się sobie i zrozumienia, o co tak naprawdę chodzi, pozwolą rozpoznać potencjał obecny w naszych doświadczeniach, jak i możliwe konsekwencje działań oraz decyzji.

 

Stare vs Nowe

Na bardziej konkretnym poziomie w centrum uwagi znajdą się stare tradycje i rytuały oraz związane z nimi oczekiwania. W związku z tym często nasunie się pytanie, w jakim stopniu odpowiadają one aktualnej sytuacji. Niewykluczone, że warto będzie poszukać innych, nowych rozwiązań, które lepiej odpowiadają chwili obecnej, naszemu samopoczuciu i naszej kondycji.
Poza tym tematem tych dni będzie chęć zrobienia czegoś dla innych zaangażowania się w służbę jakiejś sprawie, idei bądź wizji. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób można to najlepiej uczynić.

 

Wenus vs Chiron

We wszelkiego rodzaju relacjach, ale także w odniesieniu do kwestii dotyczących wartości i własności w centrum uwagi znajdą się zawiedzione oczekiwania, jak również dawne urazy. Najczęściej istotną rolę odegrają przy tym stare historie oraz duża wrażliwość. W takich przypadkach przyjrzyj się przeszłości i związanym z nią doświadczeniom, a także oddaj im należny szacunek. Potem odpowiedz sobie na pytanie, co byłoby konieczne, żeby konstruktywnie zamknąć ten rozdział.
Jeśli idzie o aktualne sprawy, to spróbuj uzyskać jasny obraz sytuacji co do wyznawanych wartości oraz własnych granic, bądź też gotowa/-do uszanować wartości i granice innych. Wtedy, nawet w trudnych sytuacjach, będą możliwe zrozumienie, pojednanie i nowy początek.

 

Słońce vs Jowisz

W centrum uwagi znajdą się również przywódcy i osoby posiadające autorytet. Wielu z nich zostanie rozliczonych z tego, na ile spełnili swoje obietnice i oczekiwania. W najlepszym przypadku zainteresowani sami zadadzą sobie pytanie, które z ich wizji zostały zrealizowane, a co się nie udało? Gdzie należy skorygować błędne decyzje, a gdzie znaleźć dobre zakończenie dla projektu, który nie spełnił oczekiwań.
Jeśli to się uda, wtedy w najbliższych tygodniach może nastąpić zmiana kierunku i rozpoczęcie czegoś nowego. Gorzej, jeżeli zaangażowani będą upierać się przy swojej «prawdzie», górę wezmą nadmierna gorliwość, fanatyzm i arogancja. Równie nieprzyjemnie będzie też wtedy, jeśli spróbują wymusić coś za pomocą wszelkich możliwych środków. W takich sytuacjach grozi eskalacja konfliktu. Powściągnij w sobie tego typu impulsy i jeśli to możliwe, unikaj wikłania się w spory. Zamiast tego, stwórz wyspy ciszy, świadomie celebruj chwile spokoju, radości, światła i miłości.

 

Horoskop tygodniowy

PONIEDZIAŁEK i WTOREK zdominują silne uczucia oraz silne namiętności. Jednocześnie w tych dniach wyraźnie wzrośnie podatność na zranienie. Dlatego przeżycia i reakcje mogą być teraz znacznie bardziej intensywne i gwałtowne niż zwykle. Nie daj się ponieść emocjom i skłonić do zachowania, którego później pożałujesz! Jeżeli okiełznasz swoje impulsy i zatrzymasz się na chwilę, aby je zbadać, to możesz sporo zrozumieć i wyznaczyć nowy kurs. Unikaj pochopnych decyzji i osądów! Najlepiej idź na spacer do parku lub lasu.  Z jakości czasu skorzystają też twórcze i artystyczne projekty.

 

Przesilenie zimowe

ŚRODA stoi pod znakiem dynamiki – teraz zacznie nas rozpierać energia. Noc ze środy na CZWARTEK będzie najdłuższą w roku. O godzinie 22.48 (21.12.) nastąpi przesilenie zimowe i Słońce wejdzie do znaku Koziorożca. Jeśli to możliwe poświęć chwilę, żeby spojrzeć wstecz oraz podsumować miniony rok.  Niewykluczone, że świadomie poczujesz też pozorne zatrzymanie, a następnie zmianę energii wiodących.
Poza tym środa i czwartek upłyną pod znakiem dużego optymizmu. Łatwo popadniemy w zachwyt i ogarnie nas entuzjazm. Ale również niewiele będzie potrzeba, żeby oburzyć się, jeśli sprawy nie pójdą zgodnie z planem. Powstrzymaj wszelkie impulsy do pouczania innych lub oceniania ich zachowania. W takiej chwili lepiej zastanów się nad tym, co jest dla Ciebie ważne, do czego dążysz, co nadaje Twojemu życiu sens i stanowi jego treść. Stwórz przestrzeń dla działań, które Ci odpowiadają i upewnij się, że masz wystarczająco dużo ruchu.

 

Nów w Koziorożcu

W PIĄTEK nastąpi kolejny zwrot akcji. Jakość czasu postawi nas teraz przed sporym wyzwaniem i nie będzie łatwo stawić mu czoła. Po dwóch dniach energetycznych wzlotów, nastąpi twarde lądowanie na ziemi. W tym dniu ujawniają się istniejące słabości i mroczne strony. Wiele osób będzie musiało uporać się z poczuciem porażki lub bezradności wobec sytuacji, których nie sposób zmienić. Równocześnie nów Księżyca (godz. 11.17) wyznaczy nowy impuls na przyszłość.
Najlepiej zaakceptuj to, co zobaczysz i czego doświadczysz oraz powtrzymaj się od spontanicznych reakcji. Wtedy istnieje szansa, że tego dnia nastąpią istne cuda, uzdrowisz stare rany i znajdziesz stabilny grunt pod stopami, który pozwoli Ci ruszyć dalej.

 

Boże Narodzenie

W czasie WEEKENDU emocje opadną, nastrój – jak na święta Bożego Narodzenia przystało – stanie się refleksyjny i kontemplacyjny. Sobota (Wigilia) upłynie pod znakiem powagi, połączonym z potrzebą bycia i przeżywania razem z innymi, ale także radowania się i delektowania. W trakcie NIEDZELI punkt ciężkości znowu ulegnie przesunięciu – wzrośnie chęć kontaktów, rozmów i spotkań. Niewykluczone, że poczujemy też radość z lekkości bytu. Dlatego zadbaj teraz o swoje kontakty towarzyskie, czy to w świecie wirtualnym, czy realnym.

autorka tekstu: Verena Bachmann
tłumaczenie: Monika J. Modes. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute
© Josh Boot, Unsplash
© 2022 AstroSerwis. All rights reserved

Zostaw komentarz

https://i0.wp.com/astroserwis.com/wp-content/uploads/2021/08/logo-AC.jpg?resize=320%2C77&ssl=1

W HARMONII Z KOSMOSEM
*powered by AstroSerwis

AstroSerwis
50-086 Wrocław
NIP: 9151438897